"Spletkarenje sa sopstvenom dušom"
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 70

Tema: "Spletkarenje sa sopstvenom dušom"

Početnik
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano "Spletkarenje sa sopstvenom dušom"

Za mene knjiga je mnogo jaka, veliki crnjak, mnogo dobrih misli, mnogo filozofije, mislim da bi za svakoga imalo po nesto.Jeste li procitali, kako vam se cini?Da ne zna neko da li bi ova knjiga mogla biti autobiografija, jer ima nekih podudarnosti, nisam sigurna?!

srculence
    Guest

Podrazumevano

Meni je jedna od najgorih koje sam procitala.Nisam mogla da verujem da zena koja je zavrsila filosofiju pise tako nesto.Posebno deo o Kjerkegoru-strasno.Na sta ga je svela.

srculence
    Guest

Podrazumevano

Meni je jedna od najgorih koje sam procitala.Nisam mogla da verujem da zena koja je zavrsila filosofiju pise tako nesto.Posebno deo o Kjerkegoru-strasno.Na sta ga je svela.

Početnik
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio srculence
    I, da li je moguce?Pa ako ti je ona nesto najgore sto si procitala, sta bi bilo najbolje sto si procitala?

pepeljugica
    Guest

Podrazumevano

ja sam se rasplakala kad sam je procitala...
    mozda sam malo preosjetljiva i mozda mi se desio "trenutak" ...ali knjiga je JAKA

Početnik
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio pepeljugica
    ja sam se rasplakala kad sam je procitala...
    mozda sam malo preosjetljiva i mozda mi se desio "trenutak" ...ali knjiga je JAKA
    Da, i ja sam pustila neku suzicu na kraju, mora se...
    Samo da mi je znati sta fali knjizi...
    Slazem se sa tobom, mnogo je jaka!
    Pozdrav za tebe, Isidora

fufica
    Guest

Podrazumevano

dobre su one prichice iz filozofije sa odlomcima iz seminarskih radova i to,i delovi kada pricha o sebi ali je likove odradila lose pa me bilo malo i sramota da chitam o onome kako je njen drug shele bio shmekerica i kako je govorio "baki" "sine" i to,i sve mi to uopshte nije smetalo da je preplachem ko curka

Početnik
    Učlanjen
    11.08.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio fufica
    dobre su one prichice iz filozofije sa odlomcima iz seminarskih radova i to,i delovi kada pricha o sebi ali je likove odradila lose pa me bilo malo i sramota da chitam o onome kako je njen drug shele bio shmekerica i kako je govorio "baki" "sine" i to,i sve mi to uopshte nije smetalo da je preplachem ko curka
    Da, slazem se sa tobom, ali mi se cini da bas takav pristup cini ovu knjigu onim sto jeste...Pozdrav za tebe

Obećava
    Učlanjen
    15.10.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

8)

Primećen član ilona (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano knjiga je savrsena

"spletkarenje" sam dobila za rodjendan i procitala sam je te iste noci,preciznije - procitala kroz suze. Ma,pronasla sam se u knjizi... Secas se price za laku noc, koju ona prica svojoj cerci? E, dobro je procitaj jos jednom,nemoj da ti se desi kao meni,jer i dalje trazim kamen koji sam svesno izgubila. A sto se tice filozofskih delova,koje neki kritikuju, u to ne zelim da zalazim jer, iskreno,o tome ne znam dovoljno da bih mogla da komentarisem. Pozdrav, Ilona

Primećen član nactu (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2003.
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Knjiga je tipičan opis glupog ženskog čeljadeta koje uvek hoće nešto više,a u suštini ne zna šta.Nervira me što u njoj prepoznajem 90% balkanskih žena i njihovih sudbina.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Osecajna...zenstvena...smislena...,bas mi se dopala

Obećava
    Učlanjen
    16.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Da li je muskarac vredan pomisli da procita ovo delo?
    Pitam da bih znao sta mi je ciniti.

Obećava
    Učlanjen
    07.01.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio ZimCo
    Da li je muskarac vredan pomisli da procita ovo delo?
    Pitam da bih znao sta mi je ciniti.
    Da ti kaze sestra, nemoj citas. Jedino sto se meni svidelo je jedan dobar Grk, sa kojim bih rado na zabavu, da je stvaran. Ali, ako nisi sklon seksi Grcima, ne smaraj glavicu...Salim se. Nije tako lose. Ljubic sa slagom od filosofije. :wink:

Ističe se Milojko Vasic (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Moram priznati - ne čitam savremene ženske pisce. Ali ova me knjiga oborila s' nogu. Prelepa je !

Poznat
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio nactu
    Knjiga je tipičan opis glupog ženskog čeljadeta koje uvek hoće nešto više,a u suštini ne zna šta.Nervira me što u njoj prepoznajem 90% balkanskih žena i njihovih sudbina.
    Eh, kad bi nam sva celjad bila glupa i zavrsavala filozofiju!

Zainteresovan član Tegularijus (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Meni se knjiga nije nešto specijalno dopala, ali ne zbog toga što je autorka unakazila neke filozofe (npr. Lajbnica), nego jednostavno mi nije bila zanimljiva, što ne znači da je knjiga loša.

I meni je u početku smetalo što je na taj način pričala o nekim filozofima, ali ljudi razumite da je to takav stil. Ovde neki sve upoređuju sa Dostojevskim i onda naravno da su skoro sva savremena dela neozbiljna, plitka, glupa itd. I ja sam imao slično mišljenje, ali sam izgleda postao tolerantniji.
    O tome sam već rekao na temi o Gorderu, i smatram da takve knjige ne moraju da budu štetne (ali ne preterano korisne) sve dok ne postnu zamena za "pravu" umetnost (što je čest slučaj).

SINDI
    Guest

Podrazumevano

koliko li je samo slikara umrlo u bedi i anonimnosti, jer su njihovi savremenici bili sigurni da su drek..da nemaju veze sa PRAVOM umetnoscu...

ne znam zasto sam ovo rekla..ali mislim da ne skodi..ako ne skodi, onda ce mozda nekom i da koristi

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Citat Original postavio SINDI
    koliko li je samo slikara umrlo u bedi i anonimnosti, jer su njihovi savremenici bili sigurni da su drek..da nemaju veze sa PRAVOM umetnoscu...
    Sigurno manje nego što je onih netalentovanih koji misle da su genijalni.

O tom relativizmu je bilo reči na filozofiji, pa ako te zanima pogledaj.

Iskusan HeBePoBaTaH_ (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano

Bio sam preko okeana, kad me je devojka pozvala i rekla da je pročitala super knjigu. Kao , žena je u godinama ( kasne tridesete ), prvi roman ali sjajan, i eto, u njemu nešto liči na nas. "Moram da pročitam pod obavezno, jesam li pročitao".... Tako je i ova knjiga, usput, nenamerno, postala deo mog sentimentalnog vaspitanja. Sećam se da mi je slala citate "uključujem se u sopstveni život samo po potrebi"
    Kasnije, po povratku, sve lepotice su imale "Spletkarenje"...i moja majka je rekla da je to odlična knjiga.
    p.s. pročitao sam dve strane, nisam se primio, nije bilo u opisu posla da čitam. Jednog dana, možda.
    Inače, Jovanovićeva je unuka čuvenog komunističkog generala Blaža Jovanovića. Zbog toga ima minus kod mene :wink:

Poznat
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pa ti si CETNIK ko moj dragi!
    I on isto daje tako minuse!
    Ja sam procitala prvih 30 strana dok sam cekala drugaricu, mislim delovalo je ok. Jednog lepog dana cu i ja da je procitam!

Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Citat Original postavio Tegularijus
    ... ali ne zbog toga što je autorka unakazila neke filozofe (npr. Lajbnica) ...
    Nije autorka "unakazila" nijednog filozofa. Taman posla. Niti je pokušala. Jednostavno je pisala o nekim filozofima i iznosila svoje viđenje njihovog dela. I, jednostavno, na neke se 'primila' na neke nije.

Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

Kažu da je onaj derpe za kojeg se udala (iliti Oziris) zapravo Željko Simić.

( Bivši ministar i funkcioner SPS-a, kasnije uhvaćen na delu, tj. snimljen kamerom kako krade kintu iz nečijeg stana. )

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Ja нисам ни мислио на то да га је она представила у лошем светлу, напротив она се баш “примила” на њега. Мени је сметало што га она тумачи на тако примитиван начин, тумачи га без додирне тачке са оним што је Лајбниц говорио. Тако и друге филозофе тумачи кроз своју лошу везу. Сећам се код Лајбница каже нешто овакво: Јао боже, монаде немају прозора, шта сад да радим?! Потпуно сам сама... па онда ипак добије наду кад сазна да је бог све монаде поставио у хармонију, онда ваљда има наде и за њих... итд.
    На то сам мислио кад сам рекао да је унаказила филозофе, и јесте. Само то ми више не смета, чак ми је некада и занимљиво како се неко игра са фил.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.07.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Meni je ok knjiga...
    Uzeo sam da citam i njenu drugu knjigu "Kao da se nista njie dogodilo" ali nisam stigao do kraja...Ali svidja mi se ovo sto sam do sada procitao...Procitajte...
    A Spletkarenje jeste radjeno autobiografski ali sa malom izmenama

Slične teme

1. AUTOMOBILI SA "DUŠOM"
    Autor Espanol u forumu Automobilizam
    Odgovora: 727
    Poslednja poruka: 29.10.2011., 11:27
  2. Spletkarenje sa sopstvenom dušom
    Autor **case-problem**stasa u forumu Književnost
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 28.11.2008., 23:12
  3. Spletkarenje sa sopstvenom dušom
    Autor onixss u forumu Književnost