Koje uredjenje drzave je po vama najbolje?

Парламентарна монархија
Економски систем- Капитализам конзервативног и демохришћанског типа
Спољнополитички оријентација- између Истока и Запада, тј. хоћу рећи Русије и ЕУ.
 
Anarhizam, jedino u anarhizmu su ljudi slobodni.


28609d42-0822-4856-850b-34da1e54adf5
 
Koje uredjenje drzave je po vama najbolje?Po meni monarhija!:)

ako misliš samo na oblik vladavine, kranje je nebitno, to je pitanje istorije i tradicije i ne može tek tako danas neko da uspostavi republiku ili monarhiju... i ne vidim koje to prednosti danas ima monrhističo uređenje? osim što su to istorijski i tradicionalno najjače i narazvijenije zemlje uglavnom

ako misliš na oblik vlasti, nisam načisto, zavisi od zemlje i društva, kod nas bi morao da se stvori neki vid racionalizovanog efektivnog parlamentarizma sa strukturalnim i sistemskim promenama, a ne ovaj unifikatorski sistem koji počiva na svevlašću jednog bloka i još gore jedne ličnosti

o političkom režimu i obliku države suvišno je govoriti


i svi ti faktori sami po sebi ne znače ništa bez posmatranja pozitivnog stanja, ne može nijedan postojeći sistem tek tako da se transplantira negde drugde kao pravilo
 
Samo malo ili više priglup može da izjavi ovako nešto, i šta kad neki čovek poželi da ti ubije ženu i dete, kome ćeš se onda obratiti za zaštitu?

Ko to može sada da spreči? Ha biseru?

Anarhija je najsavršeniji sistem društvenog uređenja. Kažem društvenog, jer država u anarhiji ne postoji.
Međutim, čovek nije ni blizu na dovoljnom nivou razvoja da bi anarhija bila održiva, jer ona zahteva uzvišenu svest, svest o zajedništvu i individualnosti.
 
:ok::ok::ok::D:D:D::super::super::super:naravno monarhija.

Monarhija je ceremonija koja treba da te natera da se i formalno svrstavaš ispod nekoga. Monarh, bez obzira da li je ustavna ili apsolutistička monarhija, stoji iznad običnog građanina.

Ja ne želim nikome da se poklanjam, osim onome ko je to za života zaslužio, što treba da bude odraz moje odluke, a ne ustavne obaveze.

Pre sam bio za monarhiju, razmislio bolje i odbacio je.
 
...zavisi od naroda, za Francuze je najbolja definitivno republika, za Britance monarhija, za Nemce federacija dok je za nas, po mom misljenju, najbolja parmlamentarna monarhija, to isto mislim i o Italiji, svi narodi koji nisu u stanju da istrpe mandat jedne vlade, koji imaju masu partija zasluzuju neki vid monarhije, ustavnu ili parlamentarnu
 
Ko to može sada da spreči? Ha biseru?

Anarhija je najsavršeniji sistem društvenog uređenja. Kažem društvenog, jer država u anarhiji ne postoji.
Međutim, čovek nije ni blizu na dovoljnom nivou razvoja da bi anarhija bila održiva, jer ona zahteva uzvišenu svest, svest o zajedništvu i individualnosti.

Pretpostavljam da ti veruješ da je Srbija na tom nivou da može da se uvede anarhija kao državno uređenje....ajde ne lupetaj anarhičnog ti mozga.
 

Back
Top