Da li se upisuje radni staz ako si zaposlen preko omladinske?

kvikveg

Domaćin
Poruka
3.282
Molim vas ko ima ikakve informacije interesuje me da li znate ako ste zaposleni preko omladinske zadruge da li se radni staz upisuje u radnu knjizicu ili kako sad to vec ide?
Dete treba da upisemo u vrtic i dobicemo od poslodavca potrdu o zaposlenju al nam treba i kopija radne knjizice za koju nisam sigurna da li ce stajati i datum pocetka prijave preko omladinske ili ne?i da li cemo imati problema zbog toga...ili pak ne jer cemo svakako dobiti od poslodavca potrdu o zaposlenju?
 
Nece ti stajati nista. Uzimace ti uredno,svakog meseca, pare za penziono ali ti nista nigde nece pisati.
Ja imam u radnoj knjizici,na nekoj xy stranici mali okrugli pecat omladinske i nista drugo.
Ja sam radila preko omaldinske bas u vreme kad su uveli to pravilo. Na pitanje ko ce mi upisati staz i kada ( da li omladinska,da li firma u kojoj radim,da li drzava...) rekli su mi to se ne zna.
Lopovi...
 
Molim vas ko ima ikakve informacije interesuje me da li znate ako ste zaposleni preko omladinske zadruge da li se radni staz upisuje u radnu knjizicu ili kako sad to vec ide?
Dete treba da upisemo u vrtic i dobicemo od poslodavca potrdu o zaposlenju al nam treba i kopija radne knjizice za koju nisam sigurna da li ce stajati i datum pocetka prijave preko omladinske ili ne?i da li cemo imati problema zbog toga...ili pak ne jer cemo svakako dobiti od poslodavca potrdu o zaposlenju?

ja mislim da se upisuje, samo nemam trenutno pouzdanu informaciju...
 
Molim vas ko ima ikakve informacije interesuje me da li znate ako ste zaposleni preko omladinske zadruge da li se radni staz upisuje u radnu knjizicu ili kako sad to vec ide?
Dete treba da upisemo u vrtic i dobicemo od poslodavca potrdu o zaposlenju al nam treba i kopija radne knjizice za koju nisam sigurna da li ce stajati i datum pocetka prijave preko omladinske ili ne?i da li cemo imati problema zbog toga...ili pak ne jer cemo svakako dobiti od poslodavca potrdu o zaposlenju?

ja , pak , mislim da se NE upisuje
zato poslodavci i uzimaju radnike preko omladinske jer ima je lakše, da ne plaćaju doprinose
možda je najbolje da se raspitaš u nacionalnoj službi za zapošljavanje koja su prava radnika u tom slučaju i sl....
sve najbolje
 
ja , pak , mislim da se NE upisuje
zato poslodavci i uzimaju radnike preko omladinske jer ima je lakše, da ne plaćaju doprinose
možda je najbolje da se raspitaš u nacionalnoj službi za zapošljavanje koja su prava radnika u tom slučaju i sl....
sve najbolje

neki od mojih radnika idu preko omladinske, samo zato sto mi na pamet ne pada da nekog prijavljujem za stalno a radi 20 dana i posle kaze "ja bih neki finiji posao". e pa, posto ja imam gradjevinsku firmu a ne biblioteku, laksa mi je procedura da ga prijavim na omladinsku... samo, do sada mi niko nije trazio da mu ja upisem staz, a da li ga upisuju sami ili kako vec to ne znam...
 
ja , pak , mislim da se NE upisuje
zato poslodavci i uzimaju radnike preko omladinske jer ima je lakše, da ne plaćaju doprinose
možda je najbolje da se raspitaš u nacionalnoj službi za zapošljavanje koja su prava radnika u tom slučaju i sl....
sve najbolje

Upravo tako. Onda se tale sa gazdama omladinske posto ti i ona uzima deo plate :D .
Mozda ti lupe neki pecat u knjizicu ali to je samo za gledanje...tesko da ce ista da uplate za staz i sl. Vece su sanse na lotou da dobijes.
 
Nista se ne upisuje cak i kod privatnika ako je knjizica znaju nekad da zeyebu kad je kraj saradnje

Upravo tako. I privatnici ovi nasi znaju samo pecat da ti lupe a da ti nista uplacivali nisu. Mada to se i kod nekih drzavnih firmi desavalo tako da mozes samo da zamislis sta tek privatnici rade. Ili ako te zaista i prijave onda ti uglavnom uplacuju minimum minimuma....vode te kao invalida ili kao da mu radis pola radnog vremena i sl.

Mafijaska drzava. Sve bi ja to regulisao za mesec dana.... :D Mnogi tzv privatnici i biznismeni bi zakukali sto ih je majka rodila.
 
hvala vam pa ja znam da treba da ide staz i sve al nesto minimalno e sad ko i kako to upisuje pojma nemam...aj sad valjda mi vrtic nece praviti probleme jer cemo dobiti papir da je mm zaposlen pa se nadam da cemo dete ipak upisati u vrtic :(
torente da znas ova drzava je pukla totalno i kad bi svako radio svoj posao kako treba bili bi mozda jedna od najbogatijih drzava sveta...a ovako kako cemo lako cemo eto dokle smo dosli...a tek cemo i da vidimo...
 
neki od mojih radnika idu preko omladinske, samo zato sto mi na pamet ne pada da nekog prijavljujem za stalno a radi 20 dana i posle kaze "ja bih neki finiji posao". e pa, posto ja imam gradjevinsku firmu a ne biblioteku, laksa mi je procedura da ga prijavim na omladinsku... samo, do sada mi niko nije trazio da mu ja upisem staz, a da li ga upisuju sami ili kako vec to ne znam...

e ja mislim da je pitanje glasilo upravo---dal ti, npr i tih 20 dana upišeš u knjižicu, platiš penziono, socijalno i zdravstveno osiguranje, bez obzira što poso nije za stalno i što je preko omladinske zadruge
 
neki od mojih radnika idu preko omladinske, samo zato sto mi na pamet ne pada da nekog prijavljujem za stalno a radi 20 dana i posle kaze "ja bih neki finiji posao". e pa, posto ja imam gradjevinsku firmu a ne biblioteku, laksa mi je procedura da ga prijavim na omladinsku... samo, do sada mi niko nije trazio da mu ja upisem staz, a da li ga upisuju sami ili kako vec to ne znam...

Mora da su ti uslovi mnogo dobri cim ti rade po 20 dana :D:mrgreen:
 
Kad radis preko omladinske, nista ti se ne upisuje, a uzimaju ti pare. Kao, ti imas prava da se zalis i da trazis da ti uplacuju. Ali u praksi to lose ide.

neki od mojih radnika idu preko omladinske, samo zato sto mi na pamet ne pada da nekog prijavljujem za stalno a radi 20 dana i posle kaze "ja bih neki finiji posao". e pa, posto ja imam gradjevinsku firmu a ne biblioteku, laksa mi je procedura da ga prijavim na omladinsku... samo, do sada mi niko nije trazio da mu ja upisem staz, a da li ga upisuju sami ili kako vec to ne znam...

Jao, sto je lepo procitati ovakav post. :cmok:

Jedno pitanje: posle kod vremena se radnik pokazao kao ozbiljan pa je zasluzio da bude prijavljen?
 
Molim vas ko ima ikakve informacije interesuje me da li znate ako ste zaposleni preko omladinske zadruge da li se radni staz upisuje u radnu knjizicu ili kako sad to vec ide?
Dete treba da upisemo u vrtic i dobicemo od poslodavca potrdu o zaposlenju al nam treba i kopija radne knjizice za koju nisam sigurna da li ce stajati i datum pocetka prijave preko omladinske ili ne?i da li cemo imati problema zbog toga...ili pak ne jer cemo svakako dobiti od poslodavca potrdu o zaposlenju?
sve informacije o ovome mozes dobiti ovde http://www.pio.rs/sr/lt/osiguranje-zaposlenih/ i mozes malo detaljnije da pregledas sajt, sigurna sam da ima to sto trazis.

Svoj listing mozes dobiti na salteru (Nemanjina 30). Nema guzve, besplatno je i treba ti samo licna karta. Tu pise da li su ti uplacivani doprinosi, od kog datuma i koliko.

Ako ti je potrebno dodatno tumacenje mislim da primaju ponedeljkom i cetvrtkom pre podne (ako se nesto nije u medjuvremenu promenilo). Zato je najbolje da po listing odes u ponedeljak ili cetvrtak da mozes odmah da odes da ti se sve dodatno objasni :)
 
skoro sam cula da ce moci da se prate uplate doprinosa na sajtu pio :) (rekose da za oko dva meseca pocinje)

Ma to je sve sra.nje.

To valjda drzava treba da kontrolise. Ali ova drzava ne radi nista. Gomila lopova i majmuna se pouvaljivalo u fotelje i nista ne rade osim sto kradu.

Da imam vlast pozvao bi sve gradjane da provere da li im je uplacivan staz...zatim bi napravio popis firmi koje to nisu uplacivale...ukoliko je drzavna bila drzava bi to pokrila....ukoliko su privatne napravio bi se spisak firmi i ko je gazda i koliko uplacivao nije.

Zatim bi imao rok mesec dana da uplati sve ..ukoliko para toliko nema bila bi mu konfiskovana sva imovina ...sve sto se vodi na njega i njegovu familiju..... ako i to ne moze da pokrije onda bi isao u zatvor i to mesec dana neuplacenog radnog staza = mesec dana zatvora.....znaci ako je imao 10 radnika i godinu dana im nije uplacivao staz to je = 10 godina robije.

Posto sam ja sirokog srca mogli bi clanovi njegove porodice da ucestvuju u otplati tj ako ima zenu i dvoje dece mogli bi kolektivno po 2,5 godine da odgule.

Resio bi problem za cas posla. :D
 
Ma to je sve sra.nje.

To valjda drzava treba da kontrolise. Ali ova drzava ne radi nista. Gomila lopova i majmuna se pouvaljivalo u fotelje i nista ne rade osim sto kradu.

Da imam vlast pozvao bi sve gradjane da provere da li im je uplacivan staz...zatim bi napravio popis firmi koje to nisu uplacivale...ukoliko je drzavna bila drzava bi to pokrila....ukoliko su privatne napravio bi se spisak firmi i ko je gazda i koliko uplacivao nije.

Zatim bi imao rok mesec dana da uplati sve ..ukoliko para toliko nema bila bi mu konfiskovana sva imovina ...sve sto se vodi na njega i njegovu familiju..... ako i to ne moze da pokrije onda bi isao u zatvor i to mesec dana neuplacenog radnog staza = mesec dana zatvora.....znaci ako je imao 10 radnika i godinu dana im nije uplacivao staz to je = 10 godina robije.

Posto sam ja sirokog srca mogli bi clanovi njegove porodice da ucestvuju u otplati tj ako ima zenu i dvoje dece mogli bi kolektivno po 2,5 godine da odgule.

Resio bi problem za cas posla. :D

Торентеа за председника
И после Торентеа Торенте :mrgreen:
 
To valjda drzava treba da kontrolise.
Naravno, zato sto postoji zakonski rok u okviru koga radnik mora da bude prijavljen. Time sto se radnici ne prijavljuju gube svi osim nesavesnih poslodavaca. Verujem da je upravo razlog tom javnom objavljivanju uplata taj da ljudi sami reaguju ili prijavljuju poslodavce posto ocigledno da inspekcije ne mogu/ne zele da regulisu taj problem. Ako nista drugo, bar moze covek odmah da sazna da li mu se uplacuju doprinosi i da sam odluci da li na to pristaje ili ne, ovako su mnogi dovedeni u zabludu i misle da je sve ok, a onda jednog dana...iznenadjenje!
 
Da imam vlast pozvao bi sve gradjane da provere da li im je uplacivan staz...zatim bi napravio popis firmi koje to nisu uplacivale...ukoliko je drzavna bila drzava bi to pokrila....ukoliko su privatne napravio bi se spisak firmi i ko je gazda i koliko uplacivao nije.


Resio bi problem za cas posla. :D
Ne bi bio problem da se to resi da postoji volja, medjutim...
 

Back
Top