Ne mogu da udjem u XP

ok,mislio sam na one razne (hakerske)programcice za razbijanje sifre koje pokreces sa flopija ili cd-a...a sad vidim tvoj odgovor na nekoj ranijoj temi da takvu disketu mozes da kreiras i iz limitid akaunta...prvo:nisam cuo da win ima tu opciju...(eto,nesto sam naucio)...a drugo:zar je moguce da su u XP-u koji je instaliran pod NTFS-om dozvolili tu mogucnost :shock:
 
e,sad sam probao ovo tvoje uputstvo:


Кулиража:
Aj kad vas vec mrzi da trazite:
1.Start
2.Control Panel
3.User Accounts
4.Kliknite na jedan od naloga (nebitno da li je limited ili administrator)
5.Sa leve strane prozora kliknite na LINK "Prevent a fotgotten password"
6.Ubacite disketu (praznu, po mogucnosti formatiranu)
7.Next
8.Unesite sifru u prazno polje.
9.Next
I to bi trebalo da bude to.

i ,kao sto sam mislio,to tako nece moci.....stvarno bi bilo mentolski da se gost uloguje na racunar i tako jednostavno razvali administratoru password...i to kod NT-sistema...jest win pun rupa,al' ovo bi bilo,stvarno,previse :wink:
 
bundeva:
e,sad sam probao ovo tvoje uputstvo:


Кулиража:
Aj kad vas vec mrzi da trazite:
1.Start
2.Control Panel
3.User Accounts
4.Kliknite na jedan od naloga (nebitno da li je limited ili administrator)
5.Sa leve strane prozora kliknite na LINK "Prevent a fotgotten password"
6.Ubacite disketu (praznu, po mogucnosti formatiranu)
7.Next
8.Unesite sifru u prazno polje.
9.Next
I to bi trebalo da bude to.

i ,kao sto sam mislio,to tako nece moci.....stvarno bi bilo mentolski da se gost uloguje na racunar i tako jednostavno razvali administratoru password...i to kod NT-sistema...jest win pun rupa,al' ovo bi bilo,stvarno,previse :wink:
Kako ne moze?
Kod mene nekad radilo, valjda radi jos uvek.
 
Eno na temi Software sam pitao istu stvar. Drug bio Admin. a zaboravio sifru. pa sam nabavio onaj prog. (pise tamo) koji pravi bootabilan .ISO foramt koji naravno rezes na CD. Kada resyartuujes komp. imas nekoliko opcija. Jedna od njih je NT passowrd detector (remover, changer...nesto tako zaboravio sam). Mozes da uklonis svaki pass. iz Windowsa, da unistis Reg. bazu, da SYS key stavis pod DISABLED i jos 1000 stvari. Meni uspeo ali savetujem svakome ko ga koristi da ne iskljucuje SYS KEY ako ne zna ponovo da ga ukljuci! Svi registrovani programi su izgubili svou licencu i postali TRIAL. Pa sam uklonio ceo XP i sada se igram (ponovo) na Longhornu...
 
ma ok su ti programi..ima ih gomila besplatnih za razbijanje passworda...ali su oni ipak hakerski...jedan od nacina da administrator oteza razvaljivanje korisnickih pasww. je da postavi passw. u biosu i da setuje da 'first boot device' bude hard disk...ali ovo sto je Kuliraza rekao bi bio legalan alat koji bi prosto bio dostupan svakom korisniku..zasto bi se onda Microsoft uopste trudio oko svih tih zastita,a ovamo ti daje sredstvo da ih skenjas ocas posla..

Кулиража:
Kako ne moze?
Kod mene nekad radilo, valjda radi jos uvek.

ne moze..ako se logujes kao gost,disketu neces moci ni da kreiras-docekace te cuveno " Access is denied " ...ustvari moci ces,ali opet samo za gosta,sto ti,naravno, nista ne znaci...ova disketa ti moze pomoci ako je odmah kreiras da kasnije resetujes password u slucaju da si ga zaboravio...i to je lepa opcija..a u slucaju mreze sa domenom-ni tad.
 
da,nisam rekao da je tada bezbedan,vec da ce ti to malo otezati posao....ipak ces da srafis,burazeru :P ...pa jos ako su plombirani kao kod nas...pa ako te,ne daj boze,ufati bezbednjak.. :P priznaces da nije bash zgodno ni da te bilo ko od korisnika spazi sa sve srafcigerom u ruci kako otvaras racunar(sem ako nisi admin ili vec neko od ovlascenih iliti povlascenih) ...a svi znamo koji je racunar 100% bezbedan...pa onaj koji je riknuo nacisto :D
 
Bundeva:
ne moze..ako se logujes kao gost,disketu neces moci ni da kreiras-docekace te cuveno " Access is denied " ...ustvari moci ces,ali opet samo za gosta,sto ti,naravno, nista ne znaci...ova disketa ti moze pomoci ako je odmah kreiras da kasnije resetujes password u slucaju da si ga zaboravio...i to je lepa opcija..a u slucaju mreze sa domenom-ni tad.
A jes, u pravu si, da bi je napravio potrebno je da znas sifru.
'ebiga nisam dugo koristio to cudo, pa se zaboravilo.

Dakle sledeci put cim instaliras Win, odmah napravi i disketu i obezbedi se na vreme.
 

Back
Top