Odluka SA Sabora o smeni vladike Artemija JE NEKANONSKA!
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Odluka SA Sabora o smeni vladike Artemija JE NEKANONSKA!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Podrazumevano Odluka SA Sabora o smeni vladike Artemija JE NEKANONSKA!

Oдлука (изгласавање) СА Сабора о трајном разрешењу Еп.Артемија са катедре епархије рашко-призренске је неканонска.

04.05.2010; епархија-призрен.инфо

+++

Никада у историји Цркве није се десио овакав преседан да се гласа о томе да ли ће неки епископ бити уклоњен са епархије или не. По уставу као и по канонима православне Цркве епископ може бити уклоњен са катедре из много разлога, али не без разлога и то гласањем.

Епископ Артемије није осуђен канонски ни на кој начин нити је процес о канонској одговрности започет. Епископ Артемије није немоћан, нити постоји неко ко би могао њега прогласити немоћним да управља епархијом.
    Епископ Артемије није поднео молбу за пензионисање јер како је сам изјавио „тиме би направио канонски преступ“ зато веома чуди да је канонски преступ ипак направљен са обе стране Од СА Сабора изгласавањем, а од Еп. Артемија прихватањем.

Сабор има право да суди у последњој истанци, али да доноси одлуке гласањем без суда није легитимно и зато ова одлука ма ко је изгласао и прихватио није легитимна.

Аминовање већине у СА Сабору је такође неканонско деловање, а то је код нас у СПЦ постало пракса. Светоотачко одлучивање о оваквим стварима је другачије. Некада су се пратила правила Св Апостола и Св Васељенских Сабора, а данас се одлучује на сабору као да је Скупштина неке демократске државе. Епископи су требали да седну и да не одлазе са Сабора док се једногласна одлука не донесе, а не да сви са журбом завршавају Саборске седнице како би после уживали у миру.

Нажалост већина Архијереја је још једном показала да су за њих Црквени законици (Св Писмо Св Канони) само мртво слово на папиру.

http://www.novinar.de/2010/05/05/odluka-sa-sabora-nekanonska.html

Члан 111 Устава СПЦ

Епархиског Архијереја може Свети архијерејски сабор са управе уклонити само по канонској
    осуди, или га разрешити по доказаној немоћи, или по установљном престанку једнога од
    услова из члана 104. као и на основу оправдане молбе за пензију.“
    *Члан 104
    За епархиског и викарног Архијереја може бити изабран онај:
    а) који испуњава све канонскозаконске услове предвиђене за архијерејски чин у
    православној Цркви;

б) који је редовно свршио православну духовну академију или православни богословски
    факултет;

в) који је држављанин Југославије; овај услов не важи за Архијереје српских православних
    епархија ван земље;

г) који је својом ревносном црквеном службом, као и својим угледним животом и преданим
    радом на добро Цркве и народа стекао опште уважење и показао способност за положај
    Архијереја.
    ko sto vidite vladika artemije je smenjen/penzionisan protivno kanonima same SPC .

Da bi se neki vladika razresio potrebno je prvo da mu sudi crkveni sud. Tek kada se u crkvenom sudjenju utvrdi i dokaze njegova odgovornost i kad crkveni sud donese presudu, tek tada Sabor moze doneti odluku o njegovoj smeni i rascinjenju.

A ko sto vidimo nikada do sada se u istoriji SPC nije desilo da jedan vladika bude penzionisan ili smenjen, osim u slucaju vladike americkog Dionisija kojeg je tadasnja komunisticka SPC sa udbaskim vladikama smenila na zahtev KPJ i Josipa Broza Tita jer je predvodio demonstracije protiv komunisticke vlasti prilikom posete Tita Americi u Njojorku.

Istorija se ponovo ponavlja. Ko sto je tada protivno kanonima i zbog pritiska komunistickih politicara Dionisije penzionisan, isto je danas uradjeno sa Artemijem na zahtev Borisa Tadica i Dzoa Bajdena....

Vladika Artemije je bio smetnja njihovom projektu nezavisnog Kosova koji ukljucuje i srpsku pravoslavnu crkvu nezavisnu od srbije sa granicama eparhije koje slede granice nezavisnog Kosova

Zato je na saboru i usvojena odluka o podeli eparhije raskoprizrenske na 2 eparhije - na rasku i prizrensku sto je moguce i uvod u kasnije formiranje "Kosovske Pravoslavne Crkve".

Svedoci smo da siptari vec odavno svojataju srpske crkve i manastire na Kosovu i Metohiji i proglasavaju ih za "kosovsku kulturno istorijsku bastinu"
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    357

Podrazumevano Re: Odluka SA Sabora o smeni vladike Artemija JE NEKANONSKA!

Читав поступак око владике Артемије је неканонски и противан Уставу СПЦ.
    Адвокат , стручњак за црквена питања објаснио.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13776530&postcount=154

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

хахах.. тихи стари Де-Бе-овца
    Стварно си ме разочарао линкујући те расколничке сајтове!
    “Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Тако на пример, Свети Архијерејски Сабор је састављен од свих епископа Српске Цркве, под председништвом Патријарха српског. Сабор је највише јерархијско тело, које у СПЦ има црквенозаконодавну власт по питањима вере, богослужења, црквене дисциплине (прописује црквеносудски поступак за све црквене судове, издаје прописе о брачном праву, доноси правила за живот манастирског и придворног монаштва) и унутрашњег уређења Цркве (води надзор над радом Светог Синода, бира ректоре православних богословија, прописује и наставни план и програме веронауке и стара се о моралном васпитању младих, оснива установе и заводе, канонизује светитеље и прописује службу за њихово прослављање), као и врховна судска власт у кругу своје надлежности. Као судско тело, Свети Сабор суди у првој и последњој инстанци несугласице између архијереја, канонске кривице архијереја и Патријарха, а у другој и последњој инстанци све предмете о којима је Свети Синод у првој инстанци судио. Све одлуке Светог Сабора канонске и црквене природе, које се односе на веру, богослужење, црквени поредак и унутрашње уређење Цркве, пуноважне су и извршне.

http://www.spc.rs/sr/sabor
    “Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio Marty Misterija Pogledaj poruku
    хахах.. тихи стари Де-Бе-овца
    Стварно си ме разочарао линкујући те расколничке сајтове!
    Ne lupetaj Tasicevac.

Ne sluzim ja masonima nego tvoj duhovni otac Atanasije Tasa

Nisam se ja slikao pored masonskog groba vec on

Nisam ja isao na sastanak sa masonima i katolickim jereticima u Ravenu i potpisivao sporazume sa njima vec tvoji Irinej Bulovic i kompanija.
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 05.05.2010. u 13:21
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

A sve je odluceno u kabinetu Patrijarha Borisa Tadica

Ako niste znali Boris Tadic presedava i ucestvuje u sednicama Sinoda SPC

Bruka sta se radi

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    Ne lupetaj Tasicevac.

Мој Тихи...стари удбашу... па зар ни УСТАВ СПЦ не познајеш???

Као судско тело, Свети Сабор суди у првој и последњој инстанци несугласице између архијереја, канонске кривице архијереја и Патријарха, а у другој и последњој инстанци све предмете о којима је Свети Синод у првој инстанци судио. Све одлуке Светог Сабора канонске и црквене природе, које се односе на веру, богослужење, црквени поредак и унутрашње уређење Цркве, пуноважне су и извршне.

“Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Мој Тихи...стари удбашу... па зар ни УСТАВ СПЦ не познајеш???

Као судско тело, Свети Сабор суди у првој и последњој инстанци несугласице између архијереја, канонске кривице архијереја и Патријарха, а у другој и последњој инстанци све предмете о којима је Свети Синод у првој инстанци судио. Све одлуке Светог Сабора канонске и црквене природе, које се односе на веру, богослужење, црквени поредак и унутрашње уређење Цркве, пуноважне су и извршне.

sta kaze ustav SPC ja sam stavio u uvodnom postu. Naravno da ovi tvoji ekumenisti i papini jezuiti moraju nekako da opravdaju svoje nekanonsko delovanje

Evo ti ga clan 111 ustava SPC

Члан 111 Устава СПЦ

Епархиског Архијереја може Свети архијерејски сабор са управе уклонити само по канонској
    осуди, или га разрешити по доказаној немоћи, или по установљном престанку једнога од
    услова из члана 104. као и на основу оправдане молбе за пензију.“
    ko sto vidimo vladiku Arttemija nije osudio crkveni sud , pa samim tim je on smenjen protivno kanonima svetih otaca i ustava Srpske Pravoslavne Crkve.

A nije mi jasno zasto ti mrzis vladiku Artemija? Sta je tebi to vladika Artemije uradio da ga toliko blatis i pljujes?

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

Pa sinod je skinuo vec po nekoh patriarha.

A kamoli obicnu vladiku.

Veoma poznat
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    381

@TIHI
    Das ti malo ne preterujes?
    Pa ovim je UCINJENA USLUGA ARTEMIJU, da ne zaglavi zatvora , ako ni zbog cega drugog onda zbog saucesnistva u mahinacijama Vilovskog.
    NJEMU su ucinili time sto su ga penzionisali BEZ crkvenog suda......
    Ili je po tebi trebalo da ga optuze na crkvenom sudu, pa posle na gradjanskom, pa da zavrsi na robiji?
    ti si pobornik te ideje?
    Prestani tu vise da lupetas potpuno bezveze.

Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

sta kaze ustav SPC ja sam stavio u uvodnom postu. Naravno da ovi tvoji ekumenisti i papini jezuiti moraju nekako da opravdaju svoje nekanonsko delovanje

Evo ti ga clan 111 ustava SPC

ko sto vidimo vladiku Arttemija nije osudio crkveni sud , pa samim tim je on smenjen protivno kanonima svetih otaca i ustava Srpske Pravoslavne Crkve.

A nije mi jasno zasto ti mrzis vladiku Artemija? Sta je tebi to vladika Artemije uradio da ga toliko blatis i pljujes?

Човече...па ти ниси у стању две реченице да повежеш..да не клевећеш и лажеш...
    Човече ти немаш појма шта је Црква... нити идеш у Цркву...
    А то што маслаш по форуму и своје недостатке у Црквеном обраовању..надопуњаваш клеветама....показује какво ти је духовно стање...
    “Mors tua, vita mea”

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Ne lupetaj Tasicevac.

Nisam ja isao na sastanak sa masonima i katolickim jereticima u Ravenu i potpisivao sporazume sa njima vec tvoji Irinej Bulovic i kompanija.

A sve je odluceno u kabinetu Patrijarha Borisa Tadica
    Ako niste znali Boris Tadic presedava i ucestvuje u sednicama Sinoda SPC

Bruka sta se radi

Знамо...видели још када је упокојен Патријарх Павле , а више се и не скрива да је он и на црквеном челу

Још када га видим са оним пребогатим бизМисменом требињским Григоријем са " тисућу" швалерки и замислим да се и том мецени криминалаца утире пут у београдску патријаршију...повраћа ми се

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

:...
    Човече ти немаш појма шта је Црква... нити идеш у Цркву...
    ...

Хај' ти кажи шта је црква али не григоријева шатро , но православна ?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio kosta1703 Pogledaj poruku
    @TIHI
    Das ti malo ne preterujes?
    Pa ovim je UCINJENA USLUGA ARTEMIJU, da ne zaglavi zatvora , ako ni zbog cega drugog onda zbog saucesnistva u mahinacijama Vilovskog.
    NJEMU su ucinili time sto su ga penzionisali BEZ crkvenog suda......
    Ili je po tebi trebalo da ga optuze na crkvenom sudu, pa posle na gradjanskom, pa da zavrsi na robiji?
    ti si pobornik te ideje?
    Prestani tu vise da lupetas potpuno bezveze.
    mene ne interesuje uopste artemije u celoj prici vec me interesuje JEDINO) ISTINA

Znaci trebalo je da se vidi i utvrdi na crkvenom sudu da l ima neke kanonske artemijeve krivice.

Ako ima - ONDA GA RASCINITI I SMENITI , ako nema ostaviti ga na celu eparhije

Ovako uradjeno je najgore moguce resenje. Artemiju nista i nije stavljeno na teret, nije osudjen zbog bilo cega, a smenjen je . Prakticno bez krivice. Jer dok nema presude suda , on i nije kriv za bilo sta.

Takodje danas sam procitao da GRCKA NECE IZRUCITI OCA SIMEONA SRBIJI JER PREMA DOKUMENTACIJI KOJA JE PRILOZENA NE POSTOJE BILO KAKVI DOKAZI O NJEGOVOJ KRIVICI

No cak i da je Vilovski kriv za to sto mu se stavlja na teret to nema nikakve veze sa vladikom Artemijom jer kako kaze crkva "SVAKO NOSI SVOJ KRST" ne mogu ja da odgovaram za grehe nekog drugog niti ce na strasnom sudu neko drugi da odgovara za moje grehe.

Jasno je razlozi za smenu vladike Artemije su prvenstveno politicke prirode, a zatim i verske jer se vladika protivio ekumenizovanju srpske pravoslavlne crkve i priblizavanje jereticima zvanim katolici.

Sve je naravno odluceno u kabinetu Patrijarha Borisa Tadica koji zvanicno presedava od skora svim sednicama Sinoda SPC i ucestvuje u njima i ako nije crkveno lice a jos manje episkop.

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Iskreno mi je zao i krivo, ovo se moglo i naslutiti onog trena kad je pocela hajka na - sada bivseg -vladiku Artemija, nazalost, zamerio se nekima van Crkve, i ovo je samo epolog.

Ostavila sam post na Pajinoj temi, pa ne bih da se ponavljam.
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio *BILJA* Pogledaj poruku
    Iskreno mi je zao i krivo, ovo se moglo i naslutiti onog trena kad je pocela hajka na - sada bivseg -vladiku Artemija, nazalost, zamerio se nekima van Crkve, i ovo je samo epolog.

Ostavila sam post na Pajinoj temi, pa ne bih da se ponavljam.
    danas sam procitao na grupi istina o vladici artemiju , biljo, da grcka drzava odbija da izruci simeona jer kako kazu njihovi pravnici u tome sto mu se stavlja na teret nema nikakvih konrektnih dokaza.

Proces ekstradicije je sledeci. Kad neka drzava trazi ekstradiciju svojeg drzavljanina ili tudjeg treba da dostavi ili zvanicnu sudsku presudu, ili tuzbu protiv njega, i to analizicraju pravosudni organi drzave od koje se ekstradicija trazi i sami procenjuju dali po njima ima u tome njegove krivicne odgovornosti ili nema.

Kazu da su grci odlucili da nema, i simeon nece biti izrucen srbiji . Eto koliko je meseci proslo od toga Simeon je i dalje u grckoj.

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

danas sam procitao na grupi istina o vladici artemiju , biljo, da grcka drzava odbija da izruci simeona jer kako kazu njihovi pravnici u tome sto mu se stavlja na teret nema nikakvih konrektnih dokaza.

Proces ekstradicije je sledeci. Kad neka drzava trazi ekstradiciju svojeg drzavljanina ili tudjeg treba da dostavi ili zvanicnu sudsku presudu, ili tuzbu protiv njega, i to analizicraju pravosudni organi drzave od koje se ekstradicija trazi i sami procenjuju dali po njima ima u tome njegove krivicne odgovornosti ili nema.

Kazu da su grci odlucili da nema, i simeon nece biti izrucen srbiji . Eto koliko je meseci proslo od toga Simeon je i dalje u grckoj.
    Nisam ni sumnjala, Tihi

Hvala za ovo boldovano, dakle, krivicne odgovornosti nema, zato i odbijaju da ga izruce.
    Sve je jasno, a ja sam samo svratila, ne zelim da mi ova losa vest pokvari sutrasnju slavu-Djurdjevdan, zelim da verujem i dalje u ono sto verujem, ne zelim da verujem u ono u sta me teraju da verujem, Bog je jedan, Slava mu, onima koji se o Njega nekim necasnim stvarima ogresise (sto je slucaj s vladikom Artemijem i svi koji se ogresise) proci ce kako su zasluzili.

Pozdravljam te, Tihi, Paju, i sve ljude dobre volje, meni je pauza za odmor istekla, "vidimo" se....
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Elita
    Učlanjen
    12.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ej, te fore možeš da prodaješ onim bolidima na tvom forumu...

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Чини ми се да је Симеону додељена улога жртвеног јарца као,рецимо, Младићу или Милошевићу.Треба им жртвени јарац да цео чин инквизиторске агресије и окупације унутар Цркве прогласе легалним,као што им треба Ратко Младић и његова осуда да би могли "легалним" путем да укину РС или као што им је требао Милошевић да легализују окупацију на Космету и окупацију комплетне државе на политичко-економско-правном нивоу.

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

kao i uvek lopovi dobro prodju

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ajde dosta!

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Ajde dosta!
    sto bas nam dobro ide

Slične teme

1. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 23.03.2010., 14:13
  2. Odgovora: 2870
    Poslednja poruka: 11.03.2010., 11:50
  3. Komšić traži od OHR da smeni Dodika
    Autor Mitternachtsträumer u forumu Politika
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 09.05.2009., 00:48