Пратећи вокал Идола се жали...(сви други криви)

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Kad Vučić&Nikolić obećavaju pravdu, Koštunica garantuje promene, a Velimir Ilić poštenu vlast, meni ostaje da zapalim cigaretu.

Međutim ja ne pušim. Prestao sam pre izvesnog vremena. Nije mi toliko smetalo koliko sam imao neprijatan osećaj pri pogledu na punu pikslu, uveče kasno. Ako je piksla toliko odvratna kakva li su tek moja pluća? Zato sam jednog dana rešio i prestao. Međutim nisam želeo da mi se desi obavezna posledica ovakve odluke, pa sam da zabava bude kompletna, o istom trošku počeo da držim dijetu.

Kad je o dijeti reč, probao sam 100 vrsta. Pio sam sve pilule, tablete, kapsule i dražeje koje su dostupne u našim apotekama. Moguće je da su mi u nečemu pomogle, ali od njih ništa smršao nisam.

Probao sam i onu dijetu sa sokovima. Nedelju dana ništa ne jedete, samo dnevno popijete par čaša, precizno definisanih uputstvom koje se uz sokove prodaju u bio špajzevima. I fakat, za tih nedelju dana smršate određeni broj kilograma (5 – 8), ali osmog dana ste toliko nesrećni da sve brzo nadoknadite.

Potom sam držao dijetu koja propisuje da se dele namirnice po vrsti, pa jedan dan jedete proteine, drugi ugljene hidrate, pa voće itd…U jednom sam cugu izgurao 3 meseca. Međutim tih desetak - petnaest kg vratio sam, takođe, brzo.

Onda sam otišeo na test intolerancije. To je jeftina i brza procedura u kojoj date anamnezu, malo krvi iz prsta i za nekoliko dana pošalju vam cpecifičnu dijetu koja je pravljena upravo prema vašem biću. Tu vam se kaže koje elemente ishrane uopšte ne smete da unosite, a koje možete. Posle tri meseca pregled se ponavlja i dobije se novi, manje restriktivni spisak.

Meni je to dobro palo. Šrek, u koga sam se pretvorio, izgubio je brzo više od deset kilograma. Pritom, sve to bez ikakvog izgladnjivanja. Jeo sam koliko sam hteo (samo pazeći da jedem ono što piše da smem). Ohrabren rezultatom i sa ciljem da promenim svoj bazalni metabolizam i prebacim ga sa moda “čuvaj” na “troši” počeo sam redovnije da vežbam.

Za one koji se zbunjeni pitaju kakve bi to vežbe mogli da rade, moj savet je da minimalna dnevna doza bude 30 minuta brzog hoda. Koliko brzog? Kao kad jako kasnite na posao, pa žurite…eto toliko brzog. Ta količina imaće pozitivnog efekta na sagorevanje masnih naslaga, a u kombinaciji sa pomenutom dijetom (ovaj drugi, manje restriktivni spisak ostaje za trajnu upotrebu) doveščete svoje trigliceride, holesterol i ostale laboratorijske nalaze na dobru meru; onaj karakteristični otok lica i tela nestaće i počećete ponovo da ličite na ljudsko biće.

Ja sam u opisanom procesu, za poslednjih godinu dana, izgubio 24 kg, i dalje ne pušim i održavam situaciju bez ikakvih poteškoća.

Tako da ovaj pristup preporučujem svima koji misle da im to treba.


Небојша Крстић



http://blog.b92.net/text/14997/Pravda-promene-i-bolji-zivot/
 
ja sam poceo temu da citam kao tvoju ispovest, trazeci vezu sa politikom. dok sam citao, hteo sam da ti odam priznanje za trud, zelju, elan da radis na sebi, iako su rezultati bili "osrednji". na kraju sam ukapirao da je to ipak post neke druge osobe. ipak cu ti cestitati sto si osoba koja brine o tudjim mukama, i koja zeli to da pokaze ovom temom
 
ja sam poceo temu da citam kao tvoju ispovest, trazeci vezu sa politikom. dok sam citao, hteo sam da ti odam priznanje za trud, zelju, elan da radis na sebi, iako su rezultati bili "osrednji". na kraju sam ukapirao da je to ipak post neke druge osobe. ipak cu ti cestitati sto si osoba koja brine o tudjim mukama, i koja zeli to da pokaze ovom temom

Да си прочитао, не би писао овакве бесмислице............у сваком случају, читање је за неке превелики труд..............Ко зна, буди упоран, можда ће ти у једном тренутку лакше ићи.
 

Back
Top