Problem
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Problem

Ističe se
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Problem

Najpre pozdrav clanovima i sportistima
    Nadam se da sam na pravom mestu, prethodno sam koristio search dugme i nazalost nisam nasao nista sto bi mi pomoglo.
    Iznecu vam celu "istoriju bolesti" kako bi me bolje razumeli. Elem, u cemu je moja boljka?

Bavim se sportom (odbojkom) i treniram 4-5 puta nedeljno. Cenim da sam u nekoj dobroj formi, s obzirom da se sezona tek zavrsila. Izmedju tih treninga sam uspeo da uklopim i trcanje. Imam u vidu da su odmor, ishrana i san najvazniji. Trcim 2-3 puta nedeljno, i to danima kad nemam treninge.

Trcim otprilike dva puta po deset krugova oko fudbalskog terena. Ponekad mozda cak i vise, dakle prema mojoj proceni je to nekih 10-ak kilometara. Praktikujem trcanje po travi jer znalci kazu da ne valja tvrda podloga. E sad, u petak prosli sam istrcao laganim tempom nekih 6-7 km po betonu/asfaltu. Normalno sam zavrsio trening kao i svaki drugi, istezanje, serija snage i to je to. U subotu je bilo prvomajsko druzenje i u nedelju sam opet kasno uvece izasao da trcim po travi. Istrcao sam jedva cetiri kruga oko fudbalskog terena i osetio sam jak bol u listovima. Toliko jak da sam cak morao da sednem. Tako nesto mi se nikada pre toga nije desilo. Odmorio sam malo i nastavio i ponovo sam posle kratkog vremena stao. Bukvalno nisam mogao na nogama da stojim. Napravio sam pauzu i jutros sam opet izasao. Ista stvar se desila. Znaci nikakav napor nisam imao izmedju petka i nedelje.

Gde se tacno javio bol?
    Bol se javio sa spoljasnje strane potkolenice, krece otrprilike negde sa sredine do clanka. Takodje i sa prednje i zadnje strane, s tim sto je sa prednje strane negde malo iznad clanka, a sa zadnje je otrprilike po sredini lista. Najintezivniji je dakle sa spoljasnje strane. I jos jedna stvar koja me je zabrinula; u desnom stopalu sam osetio blago peckanje, kao da trne, najvise u prstima. Prvo sto mi je palo napamet je upala pokosnica, tacnu definiciju toga ne znam ali ono sto sam mogao cuti od trenera je da se javlja prilikom promene podloge i patika za trcanje. U petak sam trcao u drugim patikama sa izlizanim djonom.

Interesuje me vase misljenje i sta ciniti povodom toga. Lekara ne bih da posetim iz razloga sto se pregledi zakazuju i ceka se po nekoliko dana, tako da sam odlucio da se na ovom mestu informisem. Bio bih vrlo zahvalan ukoliko bih dobio povratnu informaciju.

Ističe se fatcat (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: Problem

Znalci koji ti kazu da ne valja tvrda podloga i da treba da trcis po travi nisu znalci. Uvek se trudi da trcis po ravnoj podlozi bez obzira na kvalitet podloge. Neravna podloga je najgora za zglobove i tetive. Sto se tice amortizacije udara, tu ti ne pomaze trava i zemlja vec samo nova ili relativno nova patika (i to patika za trcanje). Pauziraj sa treninzima, izbegavaj skok i sprint potpuno, smanji obim trcanja. Kad osetis poboljsanje, kreni postepeno i oprezno da povecavas obim i intenzitet treninga. Ako to ne pomogne, kod doktora.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

I ja bih samo da dodam da isto neravne podloge nisu dobre jer tezina ne legne podjednako na stopalo
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Ističe se fatcat (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Da, cesto se desava da jedan deo stopala 'potone' vise nego sto bi trebalo. Kada bi smo po svim podlogama mogli da trcimo bosi (jer boso stopalo je daleko prilagodljivije) to bi bio manji problem, ali ako imas neku ravnu podlogu, drzi se nje.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Imas trening odbojke 4-5 puta nedeljno i trcis 2-3 puta izmedju...mislim da su ti misici,zglobovi i tetive premoreni...da je bol posledica pretreniranosti...Probaj da odmoris nekoliko dana,ali bas da odmoris,bez ikakvog treninga i naprezanja.

KianyRiws nije na forumu
    Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa. Edmund Burke
    Ističe se KianyRiws (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Plivaj i idi 3-4 puta zaredom na bazen sve dok ne prodje bol.Licno imam taj problem vec godinama.Povredio sam se na trcanju,kao i ti iz cistog mira i od onda non-stop me ta povreda zeza.Trcao sam po travi kad se to desilo,ali mislim da sam imao lose patike.Nebitno,plivanje relaksira misic i on jednostavno ozdravi tj.plivanje mu dodje kao hidroterapija.Posle,kad nestane bol,polako pocni sa trcanjem,ali se najpre dobro istegni i lagano trci.Tada je sansa da se obnovi povreda mnogo manja.
    Ostaje još da se dokaže da li inteligencija ima ikakvu vrednost za opstanak.
    "Cena je mera vrednosti, a novac je mera cene".Ludwig von Mises

Slične teme

1. Problem sa Flash playerom ili moguci Java problem.
    Autor Psyduck u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.01.2009., 11:52
  2. problem sa boot-ovima - GRUB4DOS problem
    Autor twix u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Poslednja poruka: 09.12.2008., 20:53
  3. problem - komp mi radi usporeno - problem
    Autor VisionOfDisorder u forumu Hardver
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.07.2005., 01:15
  4. Html problem je resen. Vb problem jos nije resen!
    Autor E537A6 u forumu Programiranje
    Poslednja poruka: 08.02.2005., 22:45
  5. Problem bio,problem resen.
    Autor Leka u forumu Softver
    Poslednja poruka: 11.03.2004., 23:10

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku