Како ви доносите историске закључке?
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Како ви доносите историске закључке?

Primećen član
    Učlanjen
    23.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Како ви доносите историске закључке?

Не само историчар него сваки човек би требало бити судија који ће самостално, за себе, доносити пресуде о историским догађајима и људима. Односно желим да кажем да сами требамо да доносимо закључке о четницима, партизанима, љотићевцима, итд. а не да нам неко други намеће закључке. Ако нам други пресуђују, онда ми не размишљамо самостално него смо изманипулисани. А ако већ желимо сами да судимо, онда као и сваки судија, морамо да саслушамо и одбрану а не само напад како би правилно пресудили. Погрешно је ти што неко не жели да саслуша другу страну. То је неки мој принцип на основу кога доносим закључке ко је крив а ко прав, ко је добар а ко зао.

Занима ме да ли је ваш принцип исти као мој или имате неке своје принципе. Питање сам поставио због тога што сам приметио да је све више људи који се заступају неке ставове а да ни сами не знају зашто.

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    429

Podrazumevano Re: Како ви доносите историске закључке?

Citat Original postavio DjukaRBC Pogledaj poruku
    Не само историчар него сваки човек би требало бити судија који ће самостално, за себе, доносити пресуде о историским догађајима и људима. Односно желим да кажем да сами требамо да доносимо закључке о четницима, партизанима, љотићевцима, итд. а не да нам неко други намеће закључке. Ако нам други пресуђују, онда ми не размишљамо самостално него смо изманипулисани. А ако већ желимо сами да судимо, онда као и сваки судија, морамо да саслушамо и одбрану а не само напад како би правилно пресудили. Погрешно је ти што неко не жели да саслуша другу страну. То је неки мој принцип на основу кога доносим закључке ко је крив а ко прав, ко је добар а ко зао.

Занима ме да ли је ваш принцип исти као мој или имате неке своје принципе. Питање сам поставио због тога што сам приметио да је све више људи који се заступају неке ставове а да ни сами не знају зашто.
    Срећа твоја што је Цоа банован, иначе би те поштено напсовао. За доношење закључака задужени су Богомдани.
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Slične teme

1. Како...
    Autor Dijenek u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 17.06.2010., 15:54
  2. Како сад то?
    Autor dakica u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.07.2008., 03:31
  3. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 15.04.2007., 12:19

Pravila za slanje poruka