Studentski domovi u Novom Sadu

Poruka
29
Ne znam da li je ova tema zapoceta(nasla sam samo o Beogradskim domovima)...
Htela sam da pitam koji su najbolji,kakve su mi mogucnosti da kao brucos sa prosekom iz srednje oko 38,samohrani otac,mentalno zaostali brat od 30-ak godina(dakle samo nas troje zivimo u kuci)dobijem dom?Mozda nema neke veze,ali navodim da cu najverovatnije upisati komparativnu knjizevnost i teoriju knjizevnosti...
I jos nesto...s obzirmo sam redovan djak srednje medicinske skole,smer-farmaceutski tehnicar- da li bih dobila nesto ako bih vanredno upisala gimnaziju,drustveno-jezicki smer?Mozda prednost neku zbog dve diplome ili bilo sta?Ili bi to samo bilo gubljenje vremena?
Puno hvala svima u napred:cool:
 
pa vidi ovako..ja sam prosle godine konkurisala za dom...u prvom krugu dom dobijaju vukovci,posto prosek ima najvise uticaja za dobijanje doma...kasnije se sire liste,i onda se nastavlja tamo gde se stalo posle prvog kruga.Nikakvu prednost neces imati sa dve diplome,to je bas cisto gubljenje vremena...:)
Ako te zanima jos nesto,pitaj;)
 
pa vidi ovako..ja sam prosle godine konkurisala za dom...u prvom krugu dom dobijaju vukovci,posto prosek ima najvise uticaja za dobijanje doma...kasnije se sire liste,i onda se nastavlja tamo gde se stalo posle prvog kruga.Nikakvu prednost neces imati sa dve diplome,to je bas cisto gubljenje vremena...:)
Ako te zanima jos nesto,pitaj;)

Ah,tako sam i mislila,ali reko da ipak pitam;)A i i skreno,ucinilo mi se to kao dobra priprema za fakultet:mrgreen:...baš sam...:dash:
A ovo u vezi porodičnog stanja ili kako god se to nazivalo:mrgreen:
Uzgred,hvala :cool:
 
Ah,tako sam i mislila,ali reko da ipak pitam;)A i i skreno,ucinilo mi se to kao dobra priprema za fakultet:mrgreen:...baš sam...:dash:
A ovo u vezi porodičnog stanja ili kako god se to nazivalo:mrgreen:
Uzgred,hvala :cool:

pa ni to porodicno stanje nema veze...
cini mi se da je max 66 bodova,od toga 64 iste na uspeh,a valjda 2 ide na mesecni prihod...
tako da je prosek najbitniji,a prosek cisto eto tako...
 
A kakve su sanse za one koji su bili vrlo dobri od 3.60do 3.90 ili 3.90 do 4.40? Kakvi su ti domovi? Je l' moze da se bira da budes sa drugaricom u sobi? Jesu li rigorozni po pitanju izlazaka? Ako nekad izadjemo malo u grad... Pitam jer prosto nemam blage veze o tome :(
NA MOJU ZALOST ceo zivot zivim pod staklenim zvonom i sad zelim da se malo osamostalim i ne zelim stan vec bas DOM ... hvala :)
 
A kakve su sanse za one koji su bili vrlo dobri od 3.60do 3.90 ili 3.90 do 4.40? Kakvi su ti domovi? Je l' moze da se bira da budes sa drugaricom u sobi? Jesu li rigorozni po pitanju izlazaka? Ako nekad izadjemo malo u grad... Pitam jer prosto nemam blage veze o tome :(
NA MOJU ZALOST ceo zivot zivim pod staklenim zvonom i sad zelim da se malo osamostalim i ne zelim stan vec bas DOM ... hvala :)

pa šanse su oko 0 (NULA). Ispod 4.80 se ne nadaj, ukratko. Ruku na srce možeš iznajmiti sobu relativno jeftino, 70ak evra. Onda prvu godinu zagreješ stolicu, nema grad, provod, brucošijade, žurke, i ostala zabava,.... stisneš se i učiš. Ja sam prvu godinu živeo u sobi sa 1000din nedeljno, jeo u menzi i ćutao. Posle sam proveo 3 godine u domu...
 
A kakve su sanse za one koji su bili vrlo dobri od 3.60do 3.90 ili 3.90 do 4.40? Kakvi su ti domovi? Je l' moze da se bira da budes sa drugaricom u sobi? Jesu li rigorozni po pitanju izlazaka? Ako nekad izadjemo malo u grad... Pitam jer prosto nemam blage veze o tome :(
NA MOJU ZALOST ceo zivot zivim pod staklenim zvonom i sad zelim da se malo osamostalim i ne zelim stan vec bas DOM ... hvala :)

Zaboravio sam. Može i sa drugaricom, ako naštelujete da budete u istom domu. Odnosno ako se ubacite u isti dom (budu uvek zamene, ko na pijaci), samo se dogovoriš sa upravnikom doma da vas smesti u istu sobu i rešen problem. Tu niko ne pravi pitanje.

Što se tiče izlazaka, bole njih briga kad ćeš doći ili otići. Ne moraš ni da dolaziš ako nećeš. Jedino su rigorozni kod poseta. Kod mene u Klari su posete bile do 11, a vikndom do 12 uveče.
 
Da li neko mozda zna koji su uslovi da se dobije jednokrevetna soba u nekom od studentskih domova? Kako uopste tece taj proces dobijanja soba? Da li samo cekamo konacnu rang listu nakon konkurisanja(pa kako oni odluce), ili ipak treba traziti neciju pomoc?
Hvala unapred;)
PS.inace, ja recimo imam prosek 9.80 na prirodno matematickom,i strasnu zelju da dobijem takvu sobu.:think: Upisujem drugu god.
 
Da li neko mozda zna koji su uslovi da se dobije jednokrevetna soba u nekom od studentskih domova? Kako uopste tece taj proces dobijanja soba? Da li samo cekamo konacnu rang listu nakon konkurisanja(pa kako oni odluce), ili ipak treba traziti neciju pomoc?
Hvala unapred;)
PS.inace, ja recimo imam prosek 9.80 na prirodno matematickom,i strasnu zelju da dobijem takvu sobu.:think: Upisujem drugu god.

e to je već zabavni momenat. Može, ako ti je dodeli upravnik/ca doma. Ovi u studentskoj samo prave raspodelu mesta po domovima, ko će u koju sobu, njih ne zanima.

S tim što dok se oforme rang liste, sve jednokrevetne sobe već budu zauzete. Tako je najbolji način da prvo dobiješ dom, pa naredne godine pre konkursa dogovoriš sa upravom doma da ti rezervišu jednokrevetnu sobu.
 
Hvala na infor.
Znaci samo cekanje, pa ako dobijem dom uopste, tek onda pokusam nesto kod upravnika.:whistling::)
PS.jos jedno pitanje...
Da li u prijavi mozemo da naglasimo naziv doma za koji bi konkurisali?nisam upucena kako one izgledaju...

ne. oni te rasporede pa de zapadneš. Posle ako ti se ne svidja, zalepiš oglas pa se menjaš s nekim. Tako se radi svake godine.

Što se domova tiče:

Bajić A, B, Vlahović - totalno rasulo. Pijanke, druženje, ko odspava 5 sati, naspavao se. Sobe su male, a sistem je ovakav. Dve sobe 1 kuhinja i zajedničko predsoblje. I WC. Kadu delite sa još 2 sobe. Sve u svemu domovi za ljude debelih živaca i širokih evropskih shvatanja. Još ako dobijete sobu koja gleda na fontanu, penal. Ja bih nekog ubio posle 2 dana. Upravnici u Bajiću su malo zajebani ali podnošljivi. U Vlahoviću je upravnih Svorcan, čovek je gnjida A kategorije.

Dom A. - (bio sam dve godine u ovom domu) Grobnica sa velikim sobama. Ovde su ljudi sa velikim prosekom, što znči gomilu jajara koje plafon uzdignutim nosom ili totalnih frikova. Verovatno 2 meseca nećete upoznati ni prvog docimera. Upravnik non stop lepi zabrane po zidovima najbolji opis za njega je: ***** i bekičmenjak. Prošle godine je zabranio da se unose biciklovi u sobe što je rezultovalo kradjom 5 biciklova za 10 dana. Posle toga je ponovo dozvolio unos istih. Nikome nije platio pričinjenu štetu. Bežite od ovog doma.

Dom B - Suprotnost od A. Im i teretanu. Upravnik ponekad svraća na kafu.

Dom C - Nov, lepo opremljen, ima malu kuhinju i frižider. Sobe su malko male za moj ukus, a upravnik je malko previše poslovan. Video sam ga samo jednom u jeku one panike od gripa. Jedva je skupio hrabrosti da izviri iz kancelarije i da kaže da su posete zabranjene zbog epidemije*.

Feješ Klara - tu ja živim. A ja dobro biram gde ću da živim. Upravnica je malo zeznuta, ali nije nepodnošljiva i može se s njom lepo. Dom i ma lepo ogradjeno dvorište i na 15min peške je od faksa. Ima i internet po sobama koji je (bar je bio) dzabe. ima samo jedan sprat i nije vruće preko leta (u A domu je kao u paklu). Tu je negde i TV sala i sala za stoni tenis. Ima malo stanara.

Sajmište - nemam pojma, bogu iza nogu je daleko. Idealan za medicinare, pošto im je fakultet blizu.

Cesarec - ženski dom. Nikad me niko nije zvao da idem tamo :( Isto je lepo sredjen ali kontam da je prilično monoton.
 
Poslednja izmena:
pa šanse su oko 0 (NULA). Ispod 4.80 se ne nadaj, ukratko. Ruku na srce možeš iznajmiti sobu relativno jeftino, 70ak evra. Onda prvu godinu zagreješ stolicu, nema grad, provod, brucošijade, žurke, i ostala zabava,.... stisneš se i učiš. Ja sam prvu godinu živeo u sobi sa 1000din nedeljno, jeo u menzi i ćutao. Posle sam proveo 3 godine u domu...

Upisujem takav faks gde prosto fizicki necu moci da izdrzim da izlazim, sto znaci da necu ni izlaziti...
Sobu? Ma nema sanse... Ili stan ili nista :)))
Nema teorije da zivim kod nekog u stanu, znaci teorije...
Inace, hvala na informacijama.... ipak ostade meni stan ako budem dolazila u NS :)))
Pozdrav... :)
 
Upisujem takav faks gde prosto fizicki necu moci da izdrzim da izlazim, sto znaci da necu ni izlaziti...
Sobu? Ma nema sanse... Ili stan ili nista :)))
Nema teorije da zivim kod nekog u stanu, znaci teorije...
Inace, hvala na informacijama.... ipak ostade meni stan ako budem dolazila u NS :)))
Pozdrav... :)

pa nemam pojma. ja sam uzeo sobu ked neke bakice, ona i ja u prizemlju, njen sin sa porodicom na spratu. nisam nikada imao ni najmanjih problema....
 

Back
Top