Grcki premijer upozorio naciju da mora da cini velike zrtve

migel59

Poznat
Poruka
8.319
EU approves 110-billion-euro bailout package

EU odobrila 110 milijardi vredan paket Grckoj

www.france24.com/en/20100502-eu-app...package-110-billion-euros-three-years-juncker

Od toga 80 milijardi evra ce izdvojiti zemlje Evrozone, ostatak od 30 milijardi evra daje MMF.

Do 2012 grcki premijer najavio ostre mere stednje.

Greek Prime Minister George Papandreou warned his nation that it would have to make "big sacrifices."

Premijer je upozorio naciju da mora da cini velike zrtve.

Grcki ministar finansija najavio dodatni plan stednje od 30000000000 evra do kraja 2012.

Grcki sindikati su za sredu najavili generalni strajk upravo sto je predoceno ko treba da podnesu glavnu zrtvu.
 
Грци нек' науче да скупљају порез и нек' престану да подмићују нераднике и лезилебовиће незарађеним бонусима и тринаестим, четрнаестим и петнаестим платама, па неће имати овакве проблеме.

prosto je naucna fantastika kakve oni privilegije dele,a pri tom nisu neka bogata zemlja,15 %dodatak na platu za rad na kompjuteru,dodaci koji iznose 2 godisnje plate,rano penzionisanje,sad kad se traba spustiti na zemlju i ziveti od zaradjenog svi se bune:think:
 
Imaju neku foru gde neudate cerke ljudi koji su radili u drzavnoj sluzbi imaju pravo na neku yebenu apanazu posle smrti roditelja, ma smejao sam se kad sam video

ja sam se oduvek cudio,na grckim ostrvima ljudi po 50 godina ,vecinom vec u penziji,imaju svoje sobe za izdavanje,tavernice,lagodan zivot,nego poslacemo im naseg krkobabica da im sredi makar penzioni sistem:rotf:
 
Imaju neku foru gde neudate cerke ljudi koji su radili u drzavnoj sluzbi imaju pravo na neku yebenu apanazu posle smrti roditelja, ma smejao sam se kad sam video

Imaju pravo na porodicnu penziju za koju se inace izdvajaju doprinosi.To sve u slucaju da ne radi ili nije radila i postoji neka starosna granica!
 
Poslednja izmena:
Ма шта кажеш? Доприноси? Па то је баш револуционарно.

У ком то друштву пунолетна деца имају право на породичне пензије својих преминулих родитеља - и то само ако су родитељи запослени у, хаха, јавном сектору, и то само ако су у питању ћерке?

Објаснићете ви та ваша правила немачком гаулајтеру који ће вам од сад водити државу, сигуран сам да ће се насмејати баш онако од срца.
 
Грци нек' науче да скупљају порез и нек' престану да подмићују нераднике и лезилебовиће незарађеним бонусима и тринаестим, четрнаестим и петнаестим платама, па неће имати овакве проблеме.

Bas me zanima zasto to tebe toliko pogadja,kao da dajes novac iz svog dzepa:dash:
 
Key dates

SATURDAY, MAY 1

Key French ministers, including Economy Minister Christine Lagarde, meet President Nicolas Sarkozy to discuss an aid plan for Greece and the financial market situation.

Strike in Greece. Shops and stores will be closed. Disruptions to public transport.

SUNDAY, MAY 2

Euro zone finance ministers will physically meet in Brussels on the Greek reform and loan package, which, according to German parliamentarians briefed by IMF chief Dominique Strauss-Kahn, could be worth 120-130 billion euros.

There will be a press conference afterwards.

MONDAY, MAY 3

German government meets, to discuss Greece and give its approval to a draft law on providing loans to Greece. The government will then try to push the law through the lower house of the German parliament by Friday.

Once the details of the 2010-2012 loan package are known, all euro zone countries can push forward with legislation to be able to pay out the money by May 19 if and when needed.

MONDAY-FRIDAY, MAY 3-7

Greek parliament is likely to debate and vote on any additional austerity measures that are to be announced under the bailout package. The government also plans to submit to parliament a pension reform law, but the exact date or provisions of law are not known.

WEDNESDAY, MAY 5

Greece to hold a general 24-hour strike in the private and public sectors in protest against austerity measures. Teachers to hold a 48-hour strike on May 4-5.

European Commission to publish its forecasts for GDP, unemployment, inflation, current account as well as debt and deficit for 27 members of the European Union for 2010-2011 -- including forecasts for the debt and deficit of Greece, Portugal, Spain, Ireland and Italy.

FRIDAY, MAY 7

Upper house of German parliament to vote on the law allowing for loans to Greece. Once the law is passed by the upper house, in which the ruling coalition has majority, the money can be paid out.

MONDAY, MAY 10

European Union President said on April 28 in Tokyo that he would call a meeting of euro zone leaders around May 10 to activate the Greek package.

WEDNESDAY, MAY 12

European Commission to make a proposal on how to strengthen European Union budget rules and economic surveillance in the euro zone to avoid crises like the Greek one in the future. The Commission is also to propose a permanent crisis resolution mechanism that would allow the euro zone to deal with such problems in the future, should they arise after all.

WEDNESDAY, MAY 19

Greece has to pay back €8.5-billion in maturing debt – it has to have the euro zone and IMF loans by then.
 
Ма шта кажеш? Доприноси? Па то је баш револуционарно.

У ком то друштву пунолетна деца имају право на породичне пензије својих преминулих родитеља - и то само ако су родитељи запослени у, хаха, јавном сектору, и то само ако су у питању ћерке?

Објаснићете ви та ваша правила немачком гаулајтеру који ће вам од сад водити државу, сигуран сам да ће се насмејати баш онако од срца.

Eto imali su ovde,nisam rekla da su dobro radili ali tako je bilo.
U Svedskoj svi imaju pravo na starosnu penziju bez obzira da li su radili ili ne!
A ko vodi drzavu Srbiju kad si toliko pametan?:dash:
 
Воде исти такви клошари. Хаха, пази да ме не увредиш нападајући клошарску српску гарнитуру, ево сав сам се већ презнојио.

Али не брини, сад ће Немци да вам реше ваше дилеме ту. Најбоља медицина на свету.
 
Воде исти такви клошари. Хаха, пази да ме не увредиш нападајући клошарску српску гарнитуру, ево сав сам се већ презнојио.

Али не брини, сад ће Немци да вам реше ваше дилеме ту. Најбоља медицина на свету.

Uopste se ne brinem,vidis ja ne pripadam tom sloju povladjenih drzavnih sluzbenika a i niko iz moje porodice tako da me ne pogadja nesto posebno.Ja sam Srpkinja!
Uostalom ima jos zemalja u EU u kojima se moze ziveti,mada posle Srbije najvise volim Grcku!
 
Ти си српкиња која трепери над бенефицијама повлашћених грчких клошара. Баш фино.

Поздрави их од мене.

SRPKINJA SE PISE VELIKIM SLOVOM!
Odakle tebi zakljucak da se ja brinem o beneficijama povlascenih,sto se mene tice i treba da im se ukine masa privilegija koje su imali!
Ja se brinem o ljudima koji su najmanje krivi za krizu a koji ce je najvise platiti kao sto se uvek i svuda desava.Brinem se i o pakosnim ljudima koji se nasladjuju tudjom nesrecom posto su nezadovoljni,nesrecni i neuspesni!
Fino je to sto ja postujem i volim narod i zemlju koja skoluje moju decu i omogucava mi da zivim sa svojom porodicom normalno!
 
Mnogo si se uzbudila.

Uzivaj u propasti klosarske Grcke, zajedno sa decom, ljudima koji nisu krivi, itd.

I javi ponekad kako je!

Nisam, ne sekiraj se ti zbog mene,sigurno mi je mnogo bolje nego tebi,pored mora a imam i pasos te 'klosarske drzave' pa imam i mogucnost izbora za razliku od nekih.Mnogo je vise potrebno da bi Grcka propala od ovoga a ne ide u prilog ni mocnicima u EU inace ne bi opet dali novac:hvala:
 
Грци нек' науче да скупљају порез и нек' престану да подмићују нераднике и лезилебовиће незарађеним бонусима и тринаестим, четрнаестим и петнаестим платама, па неће имати овакве проблеме.

Da Mišković i Dinkić nisu prijavili svoje firme na Kipru, Grci bi imali još veću budžetsku rupu.
Spomenik da dignu srpskoj braći!
 

Back
Top