Moze li se uticati..

..na emotivnu prevaru? Mislim jasno na fizicku mozes da odaberes da to ne uradis. A jel mozes da odaberes da ne pocnes da gajis emocije prema nekom drugom?
Ja cenim da ne, jer ako mozes, u cemu je tu onda stvar u ... kalkulaciji? :neutral:

Moguće je kad je neko proračunat ali to opet nema veze sa emocijama......tako da mislim da je to nemoguće, msm možeš da se samoubediš da ne želiš da gajiš prema nekome emocije ali isto tako mislim da je to čisto silovanje duše.
 
Jako dobra tema, svidja mi se.

Ne moze se uticati, ali zato treba biti siguran pri zavetovanju nekom da je svu to ljubav nemoguce osetiti ponovo prema nekom drugom.
Mislim da se to vec moze, to se prosto zna, oseca, i onda je nase srce srecno i bezbedno.

Osecanja mozemo da (pokusamo da) ignorisemo, ali ne i da ih nemamo. Nije fer prema osobi s akojom smo da budemo sa njom a da mislimo na nekog drugog i tog nekog zelimo. Nista gore od toga biti sa nekim nadajuci se da ce zaljubljenost ili ljubav prema nekom drugom nestati.
Emotivna prevara je prevara, tu nema dileme. Barem ja tako mislim i branim taj svoj stav. Ne bih oprostila ni jeno ni drugo, ali emotivna bi svakako vise bolela.
 
Jako dobra tema, svidja mi se.

Ne moze se uticati, ali zato treba biti siguran pri zavetovanju nekom da je svu to ljubav nemoguce osetiti ponovo prema nekom drugom.
Mislim da se to vec moze, to se prosto zna, oseca, i onda je nase srce srecno i bezbedno.

Osecanja mozemo da (pokusamo da) ignorisemo, ali ne i da ih nemamo. Nije fer prema osobi s akojom smo da budemo sa njom a da mislimo na nekog drugog i tog nekog zelimo. Nista gore od toga biti sa nekim nadajuci se da ce zaljubljenost ili ljubav prema nekom drugom nestati.
Emotivna prevara je prevara, tu nema dileme. Barem ja tako mislim i branim taj svoj stav. Ne bih oprostila ni jeno ni drugo, ali emotivna bi svakako vise bolela.

Znaci fer je da ga ostavimo istog momenta?
 
Znaci fer je da ga ostavimo istog momenta?

Prvo treba da preispitamo svoje emocije, jedno je misao koja smao proleti kroz glavu i ne vrati se. Drugo je mastanje o toj osobi, ceznja i zelja za njim/njom. Ako to traje, steze i ne pusta, ako se odrazava na vezu i ako uskracujemo voljenoj osobi neznost, ljubav, paznju, tada je ozbiljno i da, fer je raskinuti.

Samo se moramo ozbiljno suociti sa novim osecanjima i prepoznati ih, znati d aih razlikujemo od neceg trenutnog, prolaznog, jer onda rizikujemo da izgubimo osobu koja je mozda bas ona prava, a nesto novo i poletno, samo zakamuflirano u osecaj naklonosti nekom novom, moze nas odvratiti od njega/nje.
 
Prvo treba da preispitamo svoje emocije, jedno je misao koja smao proleti kroz glavu i ne vrati se. Drugo je mastanje o toj osobi, ceznja i zelja za njim/njom. Ako to traje, steze i ne pusta, ako se odrazava na vezu i ako uskracujemo voljenoj osobi neznost, ljubav, paznju, tada je ozbiljno i da, fer je raskinuti.

Samo se moramo ozbiljno suociti sa novim osecanjima i prepoznati ih, znati d aih razlikujemo od neceg trenutnog, prolaznog, jer onda rizikujemo da izgubimo osobu koja je mozda bas ona prava, a nesto novo i poletno, samo zakamuflirano u osecaj naklonosti nekom novom, moze nas odvratiti od njega/nje.

Slazem se, zato mi nije jasno zasto ljudi kazu da je gora emotivna prevara od fizicke, osoba koja je u duzoj vezi, uhvati je da se zaljubi u nekog drugog, ne uradi nista po tom pitanju, i taj osecaj prodje..to je gore od kresnuti se sa nekim drugim?
Nije ovo tebi upuceno, nego pitam ljude uopste?
 
Slazem se, zato mi nije jasno zasto ljudi kazu da je gora emotivna prevara od fizicke, osoba koja je u duzoj vezi, uhvati je da se zaljubi u nekog drugog, ne uradi nista po tom pitanju, i taj osecaj prodje..to je gore od kresnuti se sa nekim drugim?
Nije ovo tebi upuceno, nego pitam ljude uopste?

Strasno je samo i pomisliti na to da je neko pozeleo da bude sa nekim drugim dok je nas grlio i ljubio, mene bi to zabolelo toliko da bi emotivni bol postao fizicki.

Kada bi me prevario poljupcem ili spavao sa nekom drugom, vise ne bismo imali o cemu ni da pricamo, ali pomisao na to da je to zeleo a nije uradio iz nekih tamo razloga tipa da to nije u redu prema meni, dugo smo zajedno i tra-la-la, to ne bih prebolela.

Nema apsolutno teoretske sanse da bih bilo sta od ta dva oprostila, ali da znam da mu se svidjala neka makar na nekoliko dana i da mu je bila u glavi dok sam mu ja bila u zagrljaju, bila bih ranjena za ceo zivot.

Da se zaljubim u drugog, rekla bih to svom decku, sigurno, i ranije sam. Nije u pitanju samo to da mi gubimo vreme u tom slucaju, vec ga i nepravedno oduzimamo i nekom ko je sa nama misleci da je to ono pravo a mi znamo da bas i nije.
 
.to je gore od kresnuti se sa nekim drugim?

Nije gore, isto je.

Ali, c'est la vie. :mrgreen:

Emotivne ili sexualne "zakačaljke" u ozbiljoj vezi a spram drugih (tuđih) ljudi; nisu nikakvo čudo ni zlo. Praktično je neizvodljivo provesti svoj vek s čovekom/ženom, i nikad ne trznuti na nekog drugog ko zabasa.

Kao što neko gore već natuknu, stvar je u - realizaciji.

Naša rešenost da ne šaramo; jedan je od načina na koji se ljubav sprovodi u praksi.

Ne mislim samo na krevetsku praksu. :mrgreen:
 
Desilo mi se...gadan osecaj...zelim nesto, a zelim da prestanem to da zelim jer ne bi da izneverim svoju dragu...Jebeno...
Tesko je odluciti kada je trenutak to priznati i reci...ili cekati da prodje...Ja sam cekao da prodje i proslo je..ali je trajalo oko 3 meseca...Osecao sam se bez veze, ali nisam to mogao da izbacim iz glave..a da je varam sa tom drugom nisam hteo ni po koju cenu i mislim da je to OK. Uradio sam sta sam mogao da kontrolisem, ono sto nisam - nisam. Srecno se zavrsilo
 
..na emotivnu prevaru? Mislim jasno na fizicku mozes da odaberes da to ne uradis. A jel mozes da odaberes da ne pocnes da gajis emocije prema nekom drugom?
Ja cenim da ne, jer ako mozes, u cemu je tu onda stvar u ... kalkulaciji? :neutral:

Jasno da ne mozes da upravljas svojim osecanjima i ako se dogodi da pocnes da osecas nesto prema nekome,imas dve mogucnosti.Da svoje zelje sprovedes u delo ili da vecno patis sto nisi.
 
http://www.staracrkva.org/orthodox_cafe/viewtopic.php?t=23

Deseta Bozija Zapovest

Ne pozeli nista sto je tudje.

Deseta Bozija zapovest zabranjuje sebicne zelje i nepravednu zudnju za onim sto pripada nasim bliznjima.

U ovoj zapovesti se narucito zabranjuje zavist, to jest zelja za onim sto ima nas bliznji a mi nemamo.

Zavidljivac mnogo gresi i prema samom sebi, jer je zavist opasna kao otrov.

Da bi ocistili srce nase od gresnih misli i zelja, treba da se sto cesce molimo, ispovedamo pred svestenikom nase gresne zelje i da se secamo poslednjeg suda Bozijeg, na kome cemo dobiti nagradu ili kaznu-prema svojim delima.
 
Moglo bi da se utice na to kada bismo svi umeli i kada bismo zeleli.

Vec sam govorila- ne verujem da su zaljubljenost i ljubav ( dalje cu to zvati samo ljubav) nesto sto nam pada sa neba, dolazi spolja, napada nas slabe, nemocne da se odupremo. Ljubav dolazi iz nas, iz nase zelje da volimo, i stoga verujem da smo mi jedini koji i mogu tu nesto da urade. Naravno da se ceo proces odvija dobrim delom na podsvesnom nivou, inace ovo pitanje ne bi ni postojalo.

Mocniji smo nego sto se misli.

Nikada niste osetili da ste u opasnosti da se zagrejete za neku osobu, ali posto ste to ocenili kao opasnost=nepovoljno, sprecili ste sebe da se zagrejanost razvije u zaljubljenost?
 
ja ne umem da sprečim.
ne umem da sakrijem, pa ni ne pokušavam.
odmah priznam - tako i tako, zdravodovidjenja, nemam pojma šta je bolje od čega, ali pičim za srcem uvek.

dosta kalkulišem da preživim ovaj yebeni život, samo mi fali da kalkulišem sa emocijama....

pda
 

Back
Top