Dobrojutro moji dragi Srbi sirom sveta,dobrojutro svim seljacima,seljankama koi su
davno pomuzli svoje stado,i vec ih napasli.Dobrojutro i vama radnicka klaso koja vasom
mukom i znojem zaradjujete i donosite ogromna bogazstva Lopovima i prevarantima
sirom Srbije i dalje.

Moram vam reci da moj Srboljub koji ima 4 razreda osnovne skole nije ostavio ralo
i volove sa kojima je orao nasu sumadisku njivu da bi nas prehranio,nas 12 celjadi.Da moj
Srboljub nije to sve ostavio na njivi i uzeo pusku i krenuo u Sloveniju i druge republike
bivse Jugoslavije.Jaoj jadna ti ja ovako nepismena da vas upitam ko je odveo moga
Srboljuba da puca u slovence,hrvate,muslimane i siptare.Verujte mi,,nije to uradio ni
nas komsija Srecko,a jos manje neki iz drugog sela Radojko sto ima traktor i najbogatiji
je u nas kraj.

A stada vam kazem,,za nas Srbe je genije,>MASINBRAVAR<Koji je stigao u Srbiju sa
pismeni Srbi da ubija Srbe i da ih skupljaju i voze vozom za Miljevinu da bi ih tamo
ubili i bacili u rudnicke jame,Jame Miljevine.

No kako bilo da bilo,ja nikada nisam citala knjige,Bitka na Neretvi,Sutjesci,A jos manje
M.Krlezu ili Njegosa,a ovu novu garnituru pismenih srba i ne pomisljam.E MOJ JADNI
SRBOLJUBE.