Kako primorati privatnika...

...da mi dozvoli godisnji odmor? :rtfm:

A i slobodne dane nemam već godinu dana? :sad2:
Cim se on za tih godinu dana nije sam setio da ti da slobodno,nece se ni setiti.To su najgori ljudi,sto se tice posla...ti koji ne daju ljudima slobodno.To je gesta po kojoj se najlakse prepoznaju i ona govori dosta o njima.Daju mizerne plate,mizerno radno vreme,non-stop kukaju,naredjuju,non-stop su nesto nezadovoljni i sve u svemu su losi. Tvoje cutanje njima govori dve stvari:
1.da si u frci za lovu pa cutis i trpis iz cega proizlazi da mogu da te nagaze jos jace
2.da si u strahu da promenis posao tj.da ima nesto u tebi sto te koci pa ne odlazis iz njihovog cumeza
Stoga,ja ti savetujem da odes i pokusas da ostvaris svoju egzistenciju na drugom mestu.Promena posla je jako stresna situacija ,ali na kraju daje pozitivne rezultate.Osecaces se sigurnijim u sebe i znaces iz licnog iskustva sta treba da uradis kada ti nije na poslu dobro(nebitno da li je u pitanju mala plata,los poslodavac ili losi uslovi za rad).
 
Mislim da ga udare po usima a da se ne sazna zvanicno ko ga je prijavio..a i da te mora zadrzati po zakonu palo bi neko maltretiranje..nije lako naci drugi posao ybg
Nemoj ni u ludilu misliti da ti ljudi nemaju nekog ko im to nece otkriti.Ne moraju odmah da saznaju,ali saznace sigurno.Sve su inspekcije medjusobno povezane,jedna drugoj cine usluge,po principu,,ja tebi-ti meni".Ne vidim kakvu ti korist imas ako njega lupe po dzepu???Kako god oni gledaju da ostvare svoje interese,tako i ti treba da gledas svoje.Kazna izrecena njemu,tebi apsolutno ne donosi nista.

Sto se tice zalosne istine,da je posao teze naci,slazem se sa tobom,ali dok je ljudi i sveta,posla ce biti i nece ga biti, kao sto ce biti otvaranja i zatvaranja radnji,radjanja i umiranja,rata i mira....to je tako i ne treba se niceg plasiti.Ono sto bi ja preporucio ljudima je da se ne bodu sa rogatim,nego da traze svoje mesto pod suncem,tamo gde ce im biti dobro.Samo napred!!!
 
Nema pojma to sa inspekcijom, sve su to g...., ili previse sporo rade svoj posao...Imala sam slucaj da sam pozvala inspekciju i pitala da li je prestup kada ti u Januaru u poznatoj firmi podvale da potpises da si u Decembru koristio nekih 5 dana odmora, kao da ne bi propao stari odmor???? a da od odmora nisi video ni O, i jos nekih x stvari oko satnice koja pise u ugovoru o radu i stvarnog stanja....dosla je inspektorka nakon nekoliko dana, bila veoma "stroga" i nepotkupiva da eventualno ode na kaficu sa seficom, iskopirali su joj sve nase radne liste sa satnicama...i svasta nesto....i naravno NISTA od svega nisam cula kao epilog price...ili je to sve otislo na neki visi nivo pa se ceka kod Sudije za prekrsaje jer se radi o zaista velikim prestupima..kako god, ja ne docekah u firmi tu pravdu...da bude crnjak jos veci, posle godinu dana rada na odredjeno dobih otkaz bez razloga, jednostavno visak,...trazila sam da mi se plati neiskoriscen godisnji odmor, posle par dana me zovu i kazu da je JEDVA odobreno iz Beograda?????...pronasli su resenje da preostalim zaposlenim koleginicama (i meni), umanje zaradu za Mart za nekih 15% da bi za nas cetiri koje smo izletele isplatili godisnji odmor, ma bilo bi zaista smesno da nije tuzno...jednostavno sefica se ponasala kao da smo njeno privatno vlasnistvo, a pri tome je i ona tu samo radnik, ma nepravde ima koliko hoces...meni se odmorila glava od kada sam presala da radim, jednostavno covek upadne u masinu i nije svestan sta sve trpi ali i propusta u zivotu zbog nekog posla....
 
Bzvz zvuci al me zanima dal je moguce anonimno prijaviti poslodavca za slicna iskoriscavanja a i ovo je krsenje zakona

Ne mozes. Skupis hrabrost i prijavis, tako sam ja to jest malo sam drugacije uradio dok sam bio u radnom odnosu onda sam ga prijavio i jos mi je inspektorka cestitala jer sam jedan od retkih koji su zaposleni a prijave, kad daju otkaz i onda prijave manje su sanse tako mi je rekla ma sta to dalje znacilo.
 
Cim se on za tih godinu dana nije sam setio da ti da slobodno,nece se ni setiti.To su najgori ljudi,sto se tice posla...ti koji ne daju ljudima slobodno.To je gesta po kojoj se najlakse prepoznaju i ona govori dosta o njima.Daju mizerne plate,mizerno radno vreme,non-stop kukaju,naredjuju,non-stop su nesto nezadovoljni i sve u svemu su losi. Tvoje cutanje njima govori dve stvari:
1.da si u frci za lovu pa cutis i trpis iz cega proizlazi da mogu da te nagaze jos jace
2.da si u strahu da promenis posao tj.da ima nesto u tebi sto te koci pa ne odlazis iz njihovog cumeza
Stoga,ja ti savetujem da odes i pokusas da ostvaris svoju egzistenciju na drugom mestu.Promena posla je jako stresna situacija ,ali na kraju daje pozitivne rezultate.Osecaces se sigurnijim u sebe i znaces iz licnog iskustva sta treba da uradis kada ti nije na poslu dobro(nebitno da li je u pitanju mala plata,los poslodavac ili losi uslovi za rad).

Decko ti je dao najbolji moguci savet.
Ima i drugi, a to je da odes u inspekciju rada, prijavis ga, tuzis i trazis odstetu.
Ali to bi bilo izvodljivo u pravnoj drzavi, ovde bi to bilo lomljenje glave za dzabe
 
Ej ljudi,ne zavaravajte se sa prijavama i inspektorima.Puno puta sam videla da to nema efekta.Nego trpeti dok ne nađeš drugi posao i to što pre.Neće oni ni suze pustiti zato što ih napustiš nego će primiti nekog drugog žrtvenog jarca.:zper:
 
Dok sam bila u Srbiji, radila sam u novosadskoj turističkoj agenciji i vlasnik je tražio od svih zaposlenih da blanko potpišu rešenje o godišnjem odmoru....

Isto tako je ponekad delio platu tako što smo umesto novca dobijali meso iz mesare Štrand, jer je njegov ljubavnik imao tamo neki povoljan dogovor...
 
Dok sam bila u Srbiji, radila sam u novosadskoj turističkoj agenciji i vlasnik je tražio od svih zaposlenih da blanko potpišu rešenje o godišnjem odmoru....

Isto tako je ponekad delio platu tako što smo umesto novca dobijali meso iz mesare Štrand, jer je njegov ljubavnik imao tamo neki povoljan dogovor...
Sa blanko potpisanim resenjima moze uvek manipulisati kod bilo koje inspekcije.Samo stavi datum,po potrebi i Ajd Ciao!!!
Posto nisi vise u Srbiji,sada je jedno vec 2:O za tebe!!!!poz.....
 

Back
Top