Bogumilski verski objekti

Samo ti briši :mrgreen: izgleda da i ti ne možeš bez toga (naravno, štiteći "velikosrbe" :lol: )

Naravno, da je Evropa, na neki način sinonim za kršćanstvo, tu se slažemo...ali mi smo u Evropi "starosjedioci", kao i vi nismo repa bez korjena, niti su nas u Bosnu naselili Turci (što se za vas Srbe u Bosni i ne bi baš moglo reči ... :think: )

Ja sam se više osvrnuo na one upise koji malte ne islamizaciju porede sa "genetskom promjenom" odnosno "razlovenivanjem" Slavena, ko biva Bošnjani su bili "cvjet Slavenstva", a primanjem islama su postali tamo neki srednjoazijski Mongoli...

Pa, kako god okreneš Bošnjaci su (genetski naravno) veči Slaveni od Srba (pa čak i ako I2a2 račinate kao "slavensku halpogrupu" s obzirom da je i njena koncetracija preko 80% baš največa u večinskom bošnjačkom kraju na potezu planina Bjelašnice, Treskavice, Prenja do Ivan Planine...)

Naravno, da su vam pomagali i Rumuni i Grci, jer su to smatrali nekom vrstom neokrižarskog rata protiv muslimana....

Провокација ти није на месту. Треба да имаш веома занимљив умни склоп па да дођеш на српски форум, провоцираш Србе и онда на крају провоцираш модератора како тобоже штити исте те "великоСрбе" јер брише тај непримерен садржај.

Какви староседеоци, о чему ти ? Да ли ти заиста мислиш да су данашњи Бошњаци (а погледај шта си написао у посту пре овог о настанку бошњачке нације) староседеоци или директно речено - Илири, што сам имао прилике и раније да чујем ? Иначе, први помен Босне је из ДАИ и то као српске земље. Не освојене империјалистичком политком велико-Србо-ћетника, већ једног парчета земље који је српски од када смо присутни овде.


Па у неку руку си и добро описао. Већина других Словена од тада и гледа другачије на словенско становништво Босне, муслиманске вере. Велики број хришћанских народа су у неку руку фанатички Хришћани, узмимо за пример Русе и Пољаке, који се иначе нимало не миришу.


Када имаш мању популацију на једном планинском подручју која је уз то изолована вером од народа којем је некада припадала а и од других народа дуги низ година, нормално да ћеш имати донекле чистију слику по генетском питању. Али то је теби изгледа несхватљиво. :ok:


Неокрижарски рат ? Шта му то дође ?
 
Poslednja izmena:


Ispade da Bošnjaci iz razloga što su eto primili islam prestaju time biti Slaveni, za razliku od Srba koji su prelaskom na pravoslavlje "učvrstili" svoje slovenstvo..?


Koje gluposti samo valjate!:eek:

Islam priznaje razlike po naciji, narodu, rasi ili jeziku, ali te razlike ne smatra bitnim u odnosu na razliku po vjeri ...jer svi muslimani na svijetu su braća po vjeri i tu je bit problema koji vi nikako da "svarite" .... da je pobožnom Bošnjaku veća sramota da mu se kćer uda za Vlaha (Srba, Hrvata, Crnogorca ....) ili za plavokosog plavookog kršćanina Švabu nego da se uda za "Crnog Ciganina", ali koji je musliman ....

U suštini, svi muslimani na svijetu su jedna nacija ili Umma, bez obzira na jezičke, rasne ili plemenske razlike ....

Naravno, to je za večinu Srba neshvatljivo....u suštini "problem" Bošnjaštva je činjenica da je bosanskim muslimanima vjera "starija" i važnija od nacije....možete nas zvati i Turcima, Bosancima, Bošnjacima, Srbima, Hrvatima, Jugoslovenima, Muslimanima .... sve je to sekundarne važnosti u odnosu na vjeru islam u koju ne dirajte...

Naravno, sadašnje Bošnjaštvo je stvar nužde i reakcija na agresivno srbstvo i hrvatstvo ....ali na kraju dana vi Srbi ste najveći tvorci Bošnjaštva ... jer da niste bezobzirno u posljednjih 200/300 godina provodili "istrage poturica", četnička klanja, silovaja i protjerivanja "Turaka" i "osvete Turcima zbog zuluma dahija" - danas ste mogli imati srpski narod brojniji za još jedno 2 miliona Srba islamske vjere....

Sad je već kasno, ne možete "trijebiti gubu iz torine", a u isto vrijeme bljazagarati o "bratstvu", "jedinstvu" i "slovenstvu"....:roll:

Ove vaše rasprave su u najmanju ruku licemjerne i šovinističke ...a na stranu činjenica da prosječan Bošnjak nakon genocida u Srebrenici i svih zala koje ste počinili više čak voli i Izraelce, Njemce ili Tunguze, nego omraženu "slavensku braću" Srbe, Crnogorce, Ruse ili Ukrajince...

Koji, paradoks da su za vrijeme rata kao dobrovoljci dolazili borci iz Rusije i Ukrajine u Bosnu da pomognu "svoju slavensku braću" - Srbe i ne sluteći da su omraženi Muslimani (genetski) čak veči Slaveni i da su im srodniji od njihovih pravoslavnih Srba (jer su ovi večim dijelom supstrat vlaško romanskog predslavenskog stanovništva)...

Par tačnih stvari i gomila kompleksa koje ne mogu ni komentarisati.
 
Samo ti briši :mrgreen: izgleda da i ti ne možeš bez toga (naravno, štiteći "velikosrbe" :lol: )

Naravno, da je Evropa, na neki način sinonim za kršćanstvo, tu se slažemo...ali mi smo u Evropi "starosjedioci", kao i vi nismo repa bez korjena, niti su nas u Bosnu naselili Turci (što se za vas Srbe u Bosni i ne bi baš moglo reči ... :think: )

Ja sam se više osvrnuo na one upise koji malte ne islamizaciju porede sa "genetskom promjenom" odnosno "razlovenivanjem" Slavena, ko biva Bošnjani su bili "cvjet Slavenstva", a primanjem islama su postali tamo neki srednjoazijski Mongoli...

Pa, kako god okreneš Bošnjaci su (genetski naravno) veči Slaveni od Srba (pa čak i ako I2a2 račinate kao "slavensku halpogrupu" s obzirom da je i njena koncetracija preko 80% baš največa u večinskom bošnjačkom kraju na potezu planina Bjelašnice, Treskavice, Prenja do Ivan Planine...)

Naravno, da su vam pomagali i Rumuni i Grci, jer su to smatrali nekom vrstom neokrižarskog rata protiv muslimana....

Tzv. Bošnjaci srednje Bosne su genetski isti kao Srbi i Hrvati srednje Bosne i neznatno se razlikuju od tzv. Bošnjaka istočne Bosne koji su slični Srbima centralne i južne Srbije... Tzv Bošnjaci u Hercegovini su isti kao Srbi iz te pokrajine i kao Srbi ili Crnogorci centralne i sjeverne CG i zapadne i jugozapadne Srbije kao i Dalmatinci (koji danas imaju hrvatsku svijest i nešto malo Srbi)- to su pravi Dinarci.

Znači genetski je to sve jedan narod i samo teško iskopleksiran čovjek može tvrditi suprotno!
 
Kuber;

Ispade da Bošnjaci iz razloga što su eto primili islam prestaju time biti Slaveni, za razliku od Srba koji su prelaskom na pravoslavlje "učvrstili" svoje slovenstvo..?
Na zalost, to je tako. Ajde...mogu da razumem tendenciju za vreme II sv. rata kada ste Hitleru pisali da ste Goti po poreklu. Medjutim, raspadom SFRJ je vise nego izrazena tendencija negiranja bilo kakvih slovenskih korena kako kod vas, tako i kod Hrvata. Bogu hvala, to ludilo ipak prolazi.

Islam priznaje razlike po naciji, narodu, rasi ili jeziku, ali te razlike ne smatra bitnim u odnosu na razliku po vjeri ...jer svi muslimani na svijetu su braća po vjeri i tu je bit problema koji vi nikako da "svarite"

Sve si pravilno rekao. Za mene to nije novost. Jedino mi ide daleko od logike cinjenica da nekog tamo Indonezanina ili Kamerunca smatras vecim bratom od svog komsije.
BTW.. koliko su braca, vidi se sada oko Libije :D

.... da je pobožnom Bošnjaku veća sramota da mu se kćer uda za Vlaha (Srba, Hrvata, Crnogorca ....) ili za plavokosog plavookog kršćanina Švabu nego da se uda za "Crnog Ciganina", ali koji je musliman ....
to su stvari koje su utkane u temelje Islama. Nije to nesta sto je specificno za Bosnu.

U suštini, svi muslimani na svijetu su jedna nacija ili Umma, bez obzira na jezičke, rasne ili plemenske razlike
To je ideoloska kategorija. Iako su braca, vrlo rado ce se klati medju sobom kada nekome to odgovara. Nista se tu ne razlikuju od drugih.

Naravno, to je za večinu Srba neshvatljivo....u suštini "problem" Bošnjaštva je činjenica da je bosanskim muslimanima vjera "starija" i važnija od nacije....možete nas zvati i Turcima, Bosancima, Bošnjacima, Srbima, Hrvatima, Jugoslovenima, Muslimanima .... sve je to sekundarne važnosti u odnosu na vjeru islam u koju ne dirajte..

Niko vama nista ne brani. Jedino kada posegnete za onim sto je moje i kada to isto pocnete da svojatate onda bogami... nece moci. Svaki pokusaj svojatanja srpskih delova Bosne bice docekan adekvatnim odgovorom. I sam znas da je pocetkom XX veka u Bosni bilo vise pravoslavaca nego muslimana. Trebalo bi da znas i da po zemljisnim tapijama veliki delovi Bosne (preko 60%) pripada pravoslavcima. A sada cu da ti objasnim odakle proistice militantnost kod vas muslimana.... po Islamu, kada je jedan put negde pobodena muslimanska zastava to se od tada za sve muslimane smatra samo muslimanskom zemljom. Ukoliko se ta teritorija nekada izgubi, duznost muslimana je da je vrate pod zastavu Islama.

Naravno, sadašnje Bošnjaštvo je stvar nužde i reakcija na agresivno srbstvo i hrvatstvo
to su price za malu decu. Jedino se moze reci da se ono intenzivira delovanjem dva prethodna.

....ali na kraju dana vi Srbi ste najveći tvorci Bošnjaštva ...
veruj mi da su veci tvorci istog u Vatikanu nego u Srbiji. za razliku od Srba, Albance imas kako muslimane tako i katolike i pravoslavce. Nekome je tako odgovaralo.
jer da niste bezobzirno u posljednjih 200/300 godina provodili "istrage poturica", četnička klanja, silovaja i protjerivanja "Turaka" i "osvete Turcima zbog zuluma dahija" - danas ste mogli imati srpski narod brojniji za još jedno 2 miliona Srba islamske vjere....
ma da... a vi ste nas oblacili u svilu i kadifu za sve to vreme. Nije postojao tudjin komu niste sluzili samo ako je bio protiv Srba. I kako onda posle toga ocekujes da se odnosimo prema vama?


Sad je već kasno, ne možete "trijebiti gubu iz torine", a u isto vrijeme bljazagarati o "bratstvu", "jedinstvu" i "slovenstvu"....:roll:
vi ste sve to zamenili bosnjastvom. Bajke o zajednici srecnih naroda u multi-kulti suverenoj BiH. Pa narod u BiH je bio mnogo nezavisniji pre 20 godina nego sto je sada dok nije postojala ta famozna "nezavisnost". A vi sada mozete da optuzujete Srbe sto je CCimerman uspeo da nagovori Aliju da odbije lisabonski dogovor.

Ove vaše rasprave su u najmanju ruku licemjerne i šovinističke ...
da.. a vase su multi-kulti i humanisticke.

a na stranu činjenica da prosječan Bošnjak nakon genocida u Srebrenici i svih zala koje ste počinili više čak voli i Izraelce, Njemce ili Tunguze,
nemoj samo o Srebrenici, molim te... Ja jednostavno ne mogu da verujem koliko su vas zaslepili kod ociju u vezi Srebrenice. Naravno, ne govorim da nije bilo ubijanja zarobljenika od strane srpskih snaga ali nije bas sve onako kako vama serviraju. Ukupni broj zrtava (koji je poznat strancima ali se krije) je 3450-3600 s time da su tu ukljucene i zrtve proboja prema Tuzli, ubistva i samoubistva. Srbi su izvrsili egzekuciju ne vise od 1200 zarobljenika ali je i ta brojka upitna. A da ti ne govorim o tome kako je sve i od koga bilo organizovano. Imas zive svedoke iz Srebrenice pa ih pitaj.

nego omraženu "slavensku braću" Srbe, Crnogorce, Ruse ili Ukrajince...
Nabrojao si one koji su vam omrazeni od turskih vremena. Od tada seze mrznja bosanskih muslimana prema Rusima. Jos ste pre nekih 250 godina isli da se borite po danasnjoj Ukrajini.

Koji, paradoks da su za vrijeme rata kao dobrovoljci dolazili borci iz Rusije i Ukrajine u Bosnu da pomognu "svoju slavensku braću" - Srbe i ne sluteći da su omraženi Muslimani (genetski) čak veči Slaveni i da su im srodniji od njihovih pravoslavnih Srba

Ne znam sta su za tebe Sloveni po genetici ali znam da je iz Ukrajine bilo vrlo malo dobrovoljaca. Mislim da ih je cak i vise bilo na strani Hrvata. Rusa je bilo manje od 200 sto je smesna brojka u odnosu na silne mudzahidose koje su vam dovozili ameri. Isti scenario koji sada praktikuju u Libiji. Dovode one protiv kojih su do juce ratovali da bi ratovali za americke ciljeve.

(jer su ovi večim dijelom supstrat vlaško romanskog predslavenskog stanovništva)..
jesu... a vi ste svi do jednog direktni potomci proroka Mohammeda :worth:
Ovu si tezu isticao na vise mesta ali nigde nisi imao argumente da to dokazes.
 
Провокација ти није на месту. Треба да имаш веома занимљив умни склоп па да дођеш на српски форум, провоцираш Србе и онда на крају провоцираш модератора како тобоже штити исте те "великоСрбе" јер брише тај непримерен садржај.

Какви староседеоци, о чему ти ? Да ли ти заиста мислиш да су данашњи Бошњаци (а погледај шта си написао у посту пре овог о настанку бошњачке нације) староседеоци или директно речено - Илири, што сам имао прилике и раније да чујем ? Иначе, први помен Босне је из ДАИ и то као српске земље. Не освојене империјалистичком политком велико-Србо-ћетника, већ једног парчета земље који је српски од када смо присутни овде.


Па у неку руку си и добро описао. Већина других Словена од тада и гледа другачије на словенско становништво Босне, муслиманске вере. Велики број хришћанских народа су у неку руку фанатички Хришћани, узмимо за пример Русе и Пољаке, који се иначе нимало не миришу.


Када имаш мању популацију на једном планинском подручју која је уз то изолована вером од народа којем је некада припадала а и од других народа дуги низ година, нормално да ћеш имати донекле чистију слику по генетском питању. Али то је теби изгледа несхватљиво. :ok:


Неокрижарски рат ? Шта му то дође ?

Pa, dobro ako je ovaj forum rezervisan samo za Srbe, a upise drugih shvatate kao "provokaciju", onda ste to trebali i kroz pravila foruma ljepo precizirati...

Da, dobro si čuo Bošnjaci su za razliku od Srba starosjedioci u Bosni i jednim dijelom sigurno jesu i ilirskog porijekla .... mi nismo u Bosni repa bez korijena za razliku od srba koje su Bosnu doveli Turci ...

Večina drugih slavena boluje od islamofobije, pa im mržnja ne dozvoljava da vide dalje od nosa...

Znam da boli činjenica, ali je najveća koncentracija I2a2 na cijelom Svijetu (preko 80%) je upravo na području gdje vijekovima žive večinski ili sami Bošnjaci a to je područje općina Trnovo, Hadžići i Konjic u Bosni gdje i ono malo srba što je živjelo pored Bošnjaka je rezultat novovjekovnih vlaških pravoslavnih doseljavanja iz Hercegovine i Crne Gore...Srbi tu nisu starosjedioci već novije dojšle kao begovski kmetovi...

Da, stvar bude još tragičnija po Srbe čak je i procenat R1a veči kod Bošnjaka nego kod Srba u Bosni....ali zati su Srbi veoma "bogati" albanskim E1b i raznim "turskim" i "arapskim" genima.. :lol:

Neokrižarski rat to je ono o čemu ste trubili 90-tih nosajuću "mošti" svojih "mućenika" i prizivajući "osvetu"...
 
Tzv. Bošnjaci srednje Bosne su genetski isti kao Srbi i Hrvati srednje Bosne i neznatno se razlikuju od tzv. Bošnjaka istočne Bosne koji su slični Srbima centralne i južne Srbije... Tzv Bošnjaci u Hercegovini su isti kao Srbi iz te pokrajine i kao Srbi ili Crnogorci centralne i sjeverne CG i zapadne i jugozapadne Srbije kao i Dalmatinci (koji danas imaju hrvatsku svijest i nešto malo Srbi)- to su pravi Dinarci.

Znači genetski je to sve jedan narod i samo teško iskopleksiran čovjek može tvrditi suprotno!

Tzv. "Srbi" u Bosni su genetski isti kao Crnogorci, Vlasi i Albanci u Crnoj Gori, Albaniji, Srbiji i Vlaškoj... iz jednostavnog razloga što se radi o potomcima doseljenika iz tih zemalja koje su Turci prije 400 godina kao svoje vlaške kmetove naseljavali na opustošena imanja po Bosni i Hrvatskoj...

To što njihovi potomci danas imaju (slučajno) srpsku svijest zahvaljujući Srpskoj pravoslavnoj crkvi, je njihov problem, al nek ne zaborave odakle su došli i da su u Bosni došljaci...
 
Kuber;


Na zalost, to je tako. Ajde...mogu da razumem tendenciju za vreme II sv. rata kada ste Hitleru pisali da ste Goti po poreklu. Medjutim, raspadom SFRJ je vise nego izrazena tendencija negiranja bilo kakvih slovenskih korena kako kod vas, tako i kod Hrvata. Bogu hvala, to ludilo ipak prolazi.



Sve si pravilno rekao. Za mene to nije novost. Jedino mi ide daleko od logike cinjenica da nekog tamo Indonezanina ili Kamerunca smatras vecim bratom od svog komsije.
BTW.. koliko su braca, vidi se sada oko Libije :D


to su stvari koje su utkane u temelje Islama. Nije to nesta sto je specificno za Bosnu.


To je ideoloska kategorija. Iako su braca, vrlo rado ce se klati medju sobom kada nekome to odgovara. Nista se tu ne razlikuju od drugih.



Niko vama nista ne brani. Jedino kada posegnete za onim sto je moje i kada to isto pocnete da svojatate onda bogami... nece moci. Svaki pokusaj svojatanja srpskih delova Bosne bice docekan adekvatnim odgovorom. I sam znas da je pocetkom XX veka u Bosni bilo vise pravoslavaca nego muslimana. Trebalo bi da znas i da po zemljisnim tapijama veliki delovi Bosne (preko 60%) pripada pravoslavcima. A sada cu da ti objasnim odakle proistice militantnost kod vas muslimana.... po Islamu, kada je jedan put negde pobodena muslimanska zastava to se od tada za sve muslimane smatra samo muslimanskom zemljom. Ukoliko se ta teritorija nekada izgubi, duznost muslimana je da je vrate pod zastavu Islama.


to su price za malu decu. Jedino se moze reci da se ono intenzivira delovanjem dva prethodna.


veruj mi da su veci tvorci istog u Vatikanu nego u Srbiji. za razliku od Srba, Albance imas kako muslimane tako i katolike i pravoslavce. Nekome je tako odgovaralo.

ma da... a vi ste nas oblacili u svilu i kadifu za sve to vreme. Nije postojao tudjin komu niste sluzili samo ako je bio protiv Srba. I kako onda posle toga ocekujes da se odnosimo prema vama?



vi ste sve to zamenili bosnjastvom. Bajke o zajednici srecnih naroda u multi-kulti suverenoj BiH. Pa narod u BiH je bio mnogo nezavisniji pre 20 godina nego sto je sada dok nije postojala ta famozna "nezavisnost". A vi sada mozete da optuzujete Srbe sto je CCimerman uspeo da nagovori Aliju da odbije lisabonski dogovor.


da.. a vase su multi-kulti i humanisticke.


nemoj samo o Srebrenici, molim te... Ja jednostavno ne mogu da verujem koliko su vas zaslepili kod ociju u vezi Srebrenice. Naravno, ne govorim da nije bilo ubijanja zarobljenika od strane srpskih snaga ali nije bas sve onako kako vama serviraju. Ukupni broj zrtava (koji je poznat strancima ali se krije) je 3450-3600 s time da su tu ukljucene i zrtve proboja prema Tuzli, ubistva i samoubistva. Srbi su izvrsili egzekuciju ne vise od 1200 zarobljenika ali je i ta brojka upitna. A da ti ne govorim o tome kako je sve i od koga bilo organizovano. Imas zive svedoke iz Srebrenice pa ih pitaj.


Nabrojao si one koji su vam omrazeni od turskih vremena. Od tada seze mrznja bosanskih muslimana prema Rusima. Jos ste pre nekih 250 godina isli da se borite po danasnjoj Ukrajini.



Ne znam sta su za tebe Sloveni po genetici ali znam da je iz Ukrajine bilo vrlo malo dobrovoljaca. Mislim da ih je cak i vise bilo na strani Hrvata. Rusa je bilo manje od 200 sto je smesna brojka u odnosu na silne mudzahidose koje su vam dovozili ameri. Isti scenario koji sada praktikuju u Libiji. Dovode one protiv kojih su do juce ratovali da bi ratovali za americke ciljeve.


jesu... a vi ste svi do jednog direktni potomci proroka Mohammeda :worth:
Ovu si tezu isticao na vise mesta ali nigde nisi imao argumente da to dokazes.

Naši ljudi su godinama slovenstvo (s pravom) personificirali sa velikosrpstvom i omraženim četništvom, tako da je razumljiva distanca prema "slavenskoj braći" koja su žarila i palila kao četnici kad god im se pružila prilika...

Naravno da mi je draži i Crni Ciganin musliman ili musliman vjernik Nigerijac crn ko čađ ili neki "žuti" Ujgur ili Kirgiz od "bjelog" Srbina, "komšije" koji silovao, ubijao i projerivao moj narod po Bosni...***** takovog "brata" i "komšiji"...

Naravno, da su mogući i međumuslimanski sukobi i bilo ih je i biće, ali nikada u razmjerama međukršćanskih sukoba u I i II sv ratu, naravno sve u ovirima "kršćanskog mira i milosrđa" koji je Isus propovjedao...

Nema "srpskih" dijelova u Bosni, možda u Srbiji ima ali u Bosni ne...svaki pedalj Bosne je (po Ustavu Bih o "konstitutivnosti naroda") i bošnjački...pa crknite od muke...nikada to neče biti Srbija niti je ikada i bila...

Upravu si dužnost muslimana je da svaki pedalj okupirane Bosne vrate onima kojima i pripada i koji Bosnu vole i smtraju svojom domovinom ... i nemoj ni najmanje sumnjati u to da će mo od toga ikada odustati...

Ako misliš da postoji i jedan jedini Bošnjak na planeti zemlji koji bi pristao i pomirio se da jedna Srebrenica bude dio Srbije...onda sam stvarno precjenio tvoje kognitivne sposobnosti...

Jeb+ Albance jedini razlog što je to danas narod sa tri vjere je činjenica da je 75% Albanaca muslimana, a ostalo su kršćani, da je kojim slučajem suprotno, ne bi bili ni Albanci jedan narod ili bi muslimani albanci do sada bili istrbeljeni, kao i "poturice" iz Srbije ....al hajde tebi objasni da je jedini razlog postojanja Albanaca kao multivjerske nacije tolerancija islama i činjenica da su muslimani većina...

Nemoj ni ti meni o jasenovcu, ako nije bilo genocida u Srebrenici nije bilo ni u jasenovcu i mirna Bosna...u Potočarima je već ukopano mnogo više pobijenih od cifri kojima ti bezdušno i bez savjesti "barataš"...
 
Naši ljudi su godinama slovenstvo (s pravom) personificirali sa velikosrpstvom i omraženim četništvom, tako da je razumljiva distanca prema "slavenskoj braći" koja su žarila i palila kao četnici kad god im se pružila prilika...

Шта ћемо са Јаничарима који су вековима жарили , палили и клали по словенским земљама , више него етнички Турци?

Naravno da mi je draži i Crni Ciganin musliman ili musliman vjernik Nigerijac crn ko čađ ili neki "žuti" Ujgur ili Kirgiz od "bjelog" Srbina, "komšije" koji silovao, ubijao i projerivao moj narod po Bosni...***** takovog "brata" i "komšiji"...

Твој народје кроз 500 годишњу историју Турака на балкану урадио много горих злочина!

Naravno, da su mogući i međumuslimanski sukobi i bilo ih je i biće, ali nikada u razmjerama međukršćanskih sukoba u I i II sv ratu, naravno sve u ovirima "kršćanskog mira i milosrđa" koji je Isus propovjedao...

Овде си у праву тотално али шта је са Мухамедом ратом алкаиде , Гадафијем и осталим муслиманским верницима?

Nema "srpskih" dijelova u Bosni, možda u Srbiji ima ali u Bosni ne...svaki pedalj Bosne je (po Ustavu Bih o "konstitutivnosti naroda") i bošnjački...pa crknite od muke...nikada to neče biti Srbija niti je ikada i bila...

Данас мањи познат као Република Српска некада је био много већи.

Upravu si dužnost muslimana je da svaki pedalj okupirane Bosne vrate onima kojima i pripada i koji Bosnu vole i smtraju svojom domovinom ... i nemoj ni najmanje sumnjati u to da će mo od toga ikada odustati...

Па Босна није никада сем у својој каснијој историји припадала Муслиманима , Турцима па је с`тога вератите Турцима!

Ako misliš da postoji i jedan jedini Bošnjak na planeti zemlji koji bi pristao i pomirio se da jedna Srebrenica bude dio Srbije...onda sam stvarno precjenio tvoje kognitivne sposobnosti...

Ово је политика о овоме нећу....

Jeb+ Albance jedini razlog što je to danas narod sa tri vjere je činjenica da je 75% Albanaca muslimana, a ostalo su kršćani, da je kojim slučajem suprotno, ne bi bili ni Albanci jedan narod ili bi muslimani albanci do sada bili istrbeljeni, kao i "poturice" iz Srbije ....al hajde tebi objasni da je jedini razlog postojanja Albanaca kao multivjerske nacije tolerancija islama i činjenica da su muslimani većina...

Албанци добро памте ко су и знају да су били Хришћани разлог опстанка и трпељивости је дубоко укорењена племенска традиција што се они позивају на етнички карактер примарно , верски секундарно.

Nemoj ni ti meni o jasenovcu, ako nije bilo genocida u Srebrenici nije bilo ni u jasenovcu i mirna Bosna...u Potočarima je već ukopano mnogo više pobijenih od cifri kojima ti bezdušno i bez savjesti "barataš"...

Сребреница је велики злочин и ја ти се извињавам као Србин и мене је од тога срамота.
 
Poslednja izmena:
Шта ћемо са Јаничарима који су вековима жарили , палили и клали по словенским земљама , више него етнички Турци?



Твој народје кроз 500 годишњу историју Турака на балкану урадио много горих злочина!



Овде си у праву тотално али шта је са Мухамедом ратом алкаиде , Гадафијем и осталим муслиманским верницима?



Данас мањи познат као Република Српска некада је био много већи.



Па Босна није никада сем у својој каснијој историји припадала Муслиманима , Турцима па је с`тога вератите Турцима!



Ово је политика о овоме нећу....



Албанци добро памте ко су и знају да су били Хришћани разлог опстанка и трпељивости је дубоко укорењена племенска традиција што се они позивају на етнички карактер примарно , верски секундарно.



Сребреница је велики злочин и ја ти се извињавам као Србин и мене је од тога срамота.

Naravno, da su i janičari i Turci za 500 godina nanijeli dosta "zuluma" nemuslimanima na Balkanu, to je naša sramota i kao muslimana i kao Bošnjaka, jer su i naši begovi i age učestvovali u zlostavljanju svojih nemuslimanskih kmetova, i sigurno je tu bilo i silovanja, fizičkih maltretiranja, ubistva itd., i mene kao Bošnjaka je od toga sramota i ja ti se kao Bošnjak izvinjavam za te zločine...

Jedina razlika je što za razliku od četnika, Turci doista nisu provodili pravi genocid (s izuzetkom nad Jermenima, ali već kao "sekularni" Turci, a ne kao muslimani osmanlije) i etničko čišćenje nemuslimana, tako da su nemuslimani (iako obespravljeni u mnogo čemu) ipak imali pravo da sačuvaju svoju vjeru, živote i imetke za 500 godina Turske vladavine...

Kad se to uporedi sa vladavinom Španaca u Južnoj Americi koji su totalno zatrli domorodačke kultove, vjere, narode i jezike, tako da danas tamo svi govore španski i svi su katolici i skoro da i nema danas indijanskih naroda asteka, Maja, Inka, Tolteka i drugih plemena, onda su ipak balkanski kršćanski narodi dobro i prošli pod Turcima...Da su Turci htjeli mogli su ih sve za 500 godina nasilno islamizirati, turcizirati ili fizički istrijebiti...

U Republici Srpskoj kao dijelu Bosne svi narodi su i danas "konstitutivni", dakle nije to nikada, niti je i danas neka "ekskluzivna srpska" teritorija...a neče vjerovatno nikada ni biti...

Bosna je oduvjek (kako se zna za nju) pripadala Bošnjacima/Bošnjanima/Bosancima i uvijek je bez obzira na privremene okupacije imala određeni vid autonomije ...

Albanci jesu "plemenski" narod, ali je činjenica da samo zato što su večinski muslimanski narod ostaju i kao narod sa tri vjere, inaće da je suprotno bilo bi isto kao i sa južnim Slovenima: ili tri posebna "albanska" naroda npr. katolički Klimenti, muslimanski Miriditi i pravoslavne Toske... ili bi muslimani kao "poturice" bile istrebljene...
 
Што бисмо закључили да су злочини рађени у име многих вера које саме по себи од нас то нису тражиле и захтевале , већ смо их злоупотребили и окренули како нама одговара.
 
Pa, dobro ako je ovaj forum rezervisan samo za Srbe, a upise drugih shvatate kao "provokaciju", onda ste to trebali i kroz pravila foruma ljepo precizirati...

Da, dobro si čuo Bošnjaci su za razliku od Srba starosjedioci u Bosni i jednim dijelom sigurno jesu i ilirskog porijekla .... mi nismo u Bosni repa bez korijena za razliku od srba koje su Bosnu doveli Turci ...

Večina drugih slavena boluje od islamofobije, pa im mržnja ne dozvoljava da vide dalje od nosa...

Znam da boli činjenica, ali je najveća koncentracija I2a2 na cijelom Svijetu (preko 80%) je upravo na području gdje vijekovima žive večinski ili sami Bošnjaci a to je područje općina Trnovo, Hadžići i Konjic u Bosni gdje i ono malo srba što je živjelo pored Bošnjaka je rezultat novovjekovnih vlaških pravoslavnih doseljavanja iz Hercegovine i Crne Gore...Srbi tu nisu starosjedioci već novije dojšle kao begovski kmetovi...

Da, stvar bude još tragičnija po Srbe čak je i procenat R1a veči kod Bošnjaka nego kod Srba u Bosni....ali zati su Srbi veoma "bogati" albanskim E1b i raznim "turskim" i "arapskim" genima.. :lol:

Neokrižarski rat to je ono o čemu ste trubili 90-tih nosajuću "mošti" svojih "mućenika" i prizivajući "osvetu"...
Kuber, uzmi popise posljednjih 150 godina opština Trnovo i Hadžići (Ilidža i još neke) i vidjećeš da su upravo Muslimani u ovim opštinama došljaci (posljednjih 50 godina skače njihov broj) i danas opštine sa skoro 100% Muslimana (izuzev Trnova) nekada su imale ubjedljivu srpsku većinu.

Vi stalno insistirate na tome da su pravoslavni Srbi došljaci iz Srbije a to apsolutno nije tačno... mnogo više BH Muslimana je porijeklom iz Srbije.

Bosanski Srbi su porijeklom uglavnom iz Hercegovine i Crne Gore kao i veliki procenat Muslimana izuzev onih porijeklom iz Srbije.

Starosjediocu u Bosni, stariji od 200-300 godina su stvarno rijetki.
 
Kuber, uzmi popise posljednjih 150 godina opština Trnovo i Hadžići (Ilidža i još neke) i vidjećeš da su upravo Muslimani u ovim opštinama došljaci (posljednjih 50 godina skače njihov broj) i danas opštine sa skoro 100% Muslimana (izuzev Trnova) nekada su imale ubjedljivu srpsku većinu.

Vi stalno insistirate na tome da su pravoslavni Srbi došljaci iz Srbije a to apsolutno nije tačno... mnogo više BH Muslimana je porijeklom iz Srbije.

Bosanski Srbi su porijeklom uglavnom iz Hercegovine i Crne Gore kao i veliki procenat Muslimana izuzev onih porijeklom iz Srbije.

Starosjediocu u Bosni, stariji od 200-300 godina su stvarno rijetki.

Па ваљда и из саме Босне?

А Муслимани сем Санџака има и увежених Вехабија и других који уопште нису ни са простора Балкана.
 
Најстарији пронађени трагови обитавања датирају из периода неолита - старчевачке културе, 5-4. миленијум старе ере. Важно раскршће културних утицаја у неолиту, бронзаном добу и касније.

Бијељина је била једно од средишта панонско-илирског устанка. Међу значајне личности 19. века убрајају се Филип Вишњић и Иво од Семберије, кнез Бијељинске нахије, који се налазе и на грбу Бијељине.

Иако се име „Бијељина“ први пут спомиње већ 1446. године, име се озваничило тек 1918. године. Током владавине Аустро-Угарске, град је носио име „Бјелина“, а још прије тога „Белина“ и „Билина“.


На главном тргу Бијељине, испред градске скупштине, налази се споменик Краљу Петру Карађорђевићу, реплика споменика подигнутог прије Другог свјетског рата. Аутор оригиналног споменика је хрватски вајар Рудолф Валдец. Током Другог свјетског рата усташе су споменик склониле са трга и уништиле, а и комунистичка власт по завршетку рата је одбила да га врати. Тек прве године рата у Босни и Херцеговини, 1992., реплика споменика је постављена на мјесто на коме се налазио и оригинални споменик, а на чијем је мјесту за вријеме СФРЈ стојао споменик борцима НОР-а. Аутор реплике је академски вајар Зоран Јездимировић.

Иван Кнежевић (Попови, 1760 — Шабац, 29. јун/12. јул 1840.) познатији у народу као Кнез Иво од Семберије је био кнез над свим селима тадашње Бијељинске нахије.

Кнез Иво је рођен у Поповима код Бијељине. Поред Филипа Вишњића један је од најзначајнијих српских историјских личности рођених у Семберији и као такав се појављује на грбу општине Бијељина.

Кнез Иво је био обор-кнез над свих 12 села Бијељинске нахије и 1806. године је учествовао у откупљивању српског робља од Турака. 1809. године је стао на чело устаника у Семберији у догађајима "офанзивног плана" којим је Карађорђе намеравао да ослободи целу Босну и све српске земље на Балкану. Међутим, због неочекиваног упада Турака у Поморавље, све устаничке војске су се морале повући из Босне у Србију плашећи се одмазде Турака и са њима је и Кнез Иво напустио ове крајеве.

Са својим устаницима 1809. године Кнез Иво се населио у Мачви и селима дуж Саве, где је добио титулу војводе избеглих Срба. Током тог времена, од 1809. до 1813. налазио се у војном смислу под командом војводе попа Луке Лазаревића у Шапцу. Када је 1813. године пропала Карађорђева Србија, кнез Иво од Семберије се поново определио за избеглиштво и све до иза 1820. године живи у Срему, на територији Аустријске царевине.

Нови господар Србије, кнез Милош Обреновић, дозволио је кнезу Ивану да се 1820. године поново настани у Шапцу, где га је поставио за члана Општинског суда. Он није могао да обавља ову службу, па је последњих година живота био кратко домар у шабачкој гимназији, а на крају живота и штићеник владике Максима на епископском конаку у Шапцу.

29. јуна (по старом календару) 1840. године је умро. Његов портрет насликао је Георгије Бакаловић и данас се чува у Народном музеју у Београду.

Кнез Иво од Семберије је опеван у песми Филипа Вишњића "Кнез Иван Кнежевић", која је добила и историјски увод написан од стране Вука Караџића. Такође, Бранислав Нушић је написао трагедију "Кнез Иво од Семберије", на основу које је настала и опера „Кнез Иво од Семберије“.

Мало off. али `ајде да се присетимо и тога.
 
Kuber, uzmi popise posljednjih 150 godina opština Trnovo i Hadžići (Ilidža i još neke) i vidjećeš da su upravo Muslimani u ovim opštinama došljaci (posljednjih 50 godina skače njihov broj) i danas opštine sa skoro 100% Muslimana (izuzev Trnova) nekada su imale ubjedljivu srpsku većinu.

Vi stalno insistirate na tome da su pravoslavni Srbi došljaci iz Srbije a to apsolutno nije tačno... mnogo više BH Muslimana je porijeklom iz Srbije.

Bosanski Srbi su porijeklom uglavnom iz Hercegovine i Crne Gore kao i veliki procenat Muslimana izuzev onih porijeklom iz Srbije.

Starosjediocu u Bosni, stariji od 200-300 godina su stvarno rijetki.

Pusti sad Iliđu i Sandžaklije to su novije migracije...

Ja ti govorim o selima na Bjelašnjici, Treskavici i Prenju i njihovoj široj okolini koja su bila 90% Bošnjačka tj. muslimanska i prije 50, 100 i 300 godina...

Istina, četnici u II sv ratu su dijelom prorijedili taj muslimanski kraj u svojim klanjima na potezu od Jahorine prema Foči....

Međutim, na potezu od Trnova do Uloga kod Klinovika i od Tjentišta do Konjica i Ivan planine imaš kompaktan planinski kraj koji je bio večinski Bošnjački od dolaska Turaka i uglavnom se radi o starosjediocima koji su primili islam (koja bi budala se uostalom naseljavala po tim vrletima), a doseljenici u posljednjih 300 godina su u pravilu naseljavali doline poput Ilidže itd.

I upravo to planinsko područje je epicentar sa največom koncentracijom I2a2 u Svijetu (oko 80%!!!)...
 
Pusti sad Iliđu i Sandžaklije to su novije migracije...

Ja ti govorim o selima na Bjelašnjici, Treskavici i Prenju i njihovoj široj okolini koja su bila 90% Bošnjačka tj. muslimanska i prije 50, 100 i 300 godina...

Istina, četnici u II sv ratu su dijelom prorijedili taj muslimanski kraj u svojim klanjima na potezu od Jahorine prema Foči....

Međutim, na potezu od Trnova do Uloga kod Klinovika i od Tjentišta do Konjica i Ivan planine imaš kompaktan planinski kraj koji je bio večinski Bošnjački od dolaska Turaka i uglavnom se radi o starosjediocima koji su primili islam (koja bi budala se uostalom naseljavala po tim vrletima), a doseljenici u posljednjih 300 godina su u pravilu naseljavali doline poput Ilidže itd.

I upravo to planinsko područje je epicentar sa največom koncentracijom I2a2 u Svijetu (oko 80%!!!)...

Ако пак зађемо у модерну историју има много таквих случајева , нити је БањаЛука био етнички српски град пре ових нових ратова нити су многа места у данашњој федерацији БиХ била етнички бошњачка...
Дошло је до модерних миграција и прерасподеле становништва и територија , ја не тврдим да су у Босни живели само Срби или само Хрвати а може се оставити слободан простор модерној историји која не би искључила постојање неких других словенских племена на територији Босне као и Македноје.
 
Ако пак зађемо у модерну историју има много таквих случајева , нити је БањаЛука био етнички српски град пре ових нових ратова нити су многа места у данашњој федерацији БиХ била етнички бошњачка...
Дошло је до модерних миграција и прерасподеле становништва и територија , ја не тврдим да су у Босни живели само Срби или само Хрвати а може се оставити слободан простор модерној историји која не би искључила постојање неких других словенских племена на територији Босне као и Македноје.

Upravo tako, ovdje je bilo toliko ratova, migracija i prevjeravanja, da se više ne zna ni ko pije ni ko plaća...

Što se tiče drugih slavenskih plemena, osim Srba i Hrvata, njih je bilo ne samo na području Bosne ili Makedonije već i na području Bugarske, Rumunije, Slovenije, ali i same Srbije i Hrvatske...

Za večinu se nisu sačuvali nazivi, ali za nek jesu poput Braničevaca,Timočana i Šopa u Srbiji i Brzjaka i Neretljana u Hrvatskoj...
 
Па ваљда и из саме Босне?

А Муслимани сем Санџака има и увежених Вехабија и других који уопште нису ни са простора Балкана.

Ja prvenstveno mislim na tzv. Sarajevsko-zeničku kotlinu i okolne krajeve (Gornji tok rijeke Bosne) i tamo NEMAŠ STAROSJEDILAČKOG STANOVNIŠTVA starijeg od 200-300 godina, slično je i u Semberiji npr., nema stanovništva čiji su preci živjeli u Semberiji u 18. vijeku (to sam 100% siguran).

Oni su doseljeni iz Hercegovine i crnogorskih Brda (najveći dio) i eventualno drugih krajeva (Kosovo, Makedonija, južna Srbija, Dalmacija...)
 
Poslednja izmena:
Ако пак зађемо у модерну историју има много таквих случајева , нити је БањаЛука био етнички српски град пре ових нових ратова нити су многа места у данашњој федерацији БиХ била етнички бошњачка...
Дошло је до модерних миграција и прерасподеле становништва и територија , ја не тврдим да су у Босни живели само Срби или само Хрвати а може се оставити слободан простор модерној историји која не би искључила постојање неких других словенских племена на територији Босне као и Македноје.

Nego je čija bila Banja Luka?
 
Upravo tako, ovdje je bilo toliko ratova, migracija i prevjeravanja, da se više ne zna ni ko pije ni ko plaća...

Što se tiče drugih slavenskih plemena, osim Srba i Hrvata, njih je bilo ne samo na području Bosne ili Makedonije već i na području Bugarske, Rumunije, Slovenije, ali i same Srbije i Hrvatske...

Za večinu se nisu sačuvali nazivi, ali za nek jesu poput Braničevaca,Timočana i Šopa u Srbiji i Brzjaka i Neretljana u Hrvatskoj...

Kao i većina forumaša ne praviš razliku između plemena Srba i naroda Srba!
Narod Srbi su nastali od istoimenog plemena, drugih slovenskih plemena kao i od neslovenskih etniciteta u ranom srednjem vijeku.

P.S.
Neretva (Paganija) je srpska kneževina (arhontija)
 
Kao i većina forumaša ne praviš razliku između plemena Srba i naroda Srba!
Narod Srbi su nastali od istoimenog plemena, drugih slovenskih plemena kao i od neslovenskih etniciteta u ranom srednjem vijeku.

P.S.
Neretva (Paganija) je srpska kneževina (arhontija)
И већина познатих племена (на западном Балкану) је настала на територијалној (Неретљани, Моравци, Тимочани итд) основи, а не на родној или културној.

А Шопи...питање је колико су ни старо "племе" (можда је боље рећи дијалект) - јер су нека врста прелаза између Срба и Бугара, и заисно са које стране границе су остали, тако се и изјашњавају. По томе је мени логично да њихова посебност (ако се тако може назвати) настаје услед померања становништва због продора Османлија.
 
Позивање И2А2 рх5 плус квадратни корен из пола 12 је научна фантастика јер тестови нису рађени на целокупном или бар већинском становништву ни овде као ни у Европи ради се о релативно малој групи узорака на одређеном местима и регијама а ја лично нисам радио па ћу урадити ако је могуће баш ме занима!
Па ћу бацити јавно!

Ја сма већ рекао у шали када комплетно сви будемо урадили испашћемо да смо дошли из Индије а можда преко Африке па ће још Хитлер бити у праву:mrgreen:


Што се тиче Арбанаса и могуће блискости са Србима што се тиче халпогрупа треба прво решити да ли су кавкаски народ?
Ако јесу блиски су и докавкаским Србима ако нису спадају са Илирима ,Дачанима и осталима мећу Трачане међу које спадају и Сармати којима су блиски прото Срби.

Тако да генетика , митолози ништа не могу доказати без археологије и материјалних доказа али нам може много помоћи у праћењу миграција.

Али за 5-10-20 година моћи чемо озбиљно причати о становништву на бази генетских резултата али сам сигуран да ће бити много другачије од овог што се сада мисли.

Ако смо блиски Албанцима као староседеоцима онда смо блиски староседеоцима ако смо блиски Албанцима као кавкаским народом онда смо блиски као део сармата који су велики део Херодотових Трачана.
 
И већина познатих племена (на западном Балкану) је настала на територијалној (Неретљани, Моравци, Тимочани итд) основи, а не на родној или културној.

А Шопи...питање је колико су ни старо "племе" (можда је боље рећи дијалект) - јер су нека врста прелаза између Срба и Бугара, и заисно са које стране границе су остали, тако се и изјашњавају. По томе је мени логично да њихова посебност (ако се тако може назвати) настаје услед померања становништва због продора Османлија.

Мислим да овде можемо довести у питању Македонију и њене северне делове као и касније присуство Бугара али не прото Бугара па би се овде врло изгубили у објашњавању опет шта је старије кокошка или јаје?

Није теби упућено лично , немој и ти да ми почнеш да се вређаш:)
 
Pa, dobro ako je ovaj forum rezervisan samo za Srbe, a upise drugih shvatate kao "provokaciju", onda ste to trebali i kroz pravila foruma ljepo precizirati...

Da, dobro si čuo Bošnjaci su za razliku od Srba starosjedioci u Bosni i jednim dijelom sigurno jesu i ilirskog porijekla .... mi nismo u Bosni repa bez korijena za razliku od srba koje su Bosnu doveli Turci ...

Večina drugih slavena boluje od islamofobije, pa im mržnja ne dozvoljava da vide dalje od nosa...

Znam da boli činjenica, ali je najveća koncentracija I2a2 na cijelom Svijetu (preko 80%) je upravo na području gdje vijekovima žive večinski ili sami Bošnjaci a to je područje općina Trnovo, Hadžići i Konjic u Bosni gdje i ono malo srba što je živjelo pored Bošnjaka je rezultat novovjekovnih vlaških pravoslavnih doseljavanja iz Hercegovine i Crne Gore...Srbi tu nisu starosjedioci već novije dojšle kao begovski kmetovi...

Da, stvar bude još tragičnija po Srbe čak je i procenat R1a veči kod Bošnjaka nego kod Srba u Bosni....ali zati su Srbi veoma "bogati" albanskim E1b i raznim "turskim" i "arapskim" genima.. :lol:

Neokrižarski rat to je ono o čemu ste trubili 90-tih nosajuću "mošti" svojih "mućenika" i prizivajući "osvetu"...

Форум није резервисан само за Србе и не прави се наиван. Знаш добро како и на који начин провоцираш и онда се правиш мутав на овако ружан начин.


Босна није регион са највећом концентрацијом И2а2 на свету већ је то Херцеговина, а вероватно и западна Србија и западна Црна Гора (ако већ издвајамо неке регионе). А све побројано је било у склопу српске државе од њеног почетка.

Са ким ја покушавам да разговарам - Е1Б је још и албански. Да није трагично било би смешно. То што ти називаш турским и арапским (због своје тупости и незнања) је наслеђе предримљанских народа - Грка/Феничана и неких других.


Какав си ти пајсер. Ти заиста верујеш да су Србе у Босну довели Турци. :rotf:
Али добро, мржња и комплекси униште човека временом, па не може ни на историју да гледа објективно. Србе су Турци довели једино на неке просторе некадашње РСК и још шире, док су исти ти Турци довели Хрвате у Херцеговину.


Од када сте створили неки свој склепани идентитет морате и историју да измислите, исто као што су урадили Хрвати пошто су преко ратног злочина добили државу преко српских леђа. Потомци сте предримског становништва исто колико и сви из бивше Југославије, али то се не уклапа у твоју бајку.
 
Poslednja izmena:

Back
Top