Ruski monarhisti brane Staljina

Da li i vi branite Staljina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Nasao sam ovaj clanak na jednom ruskom sajtu i mnogo mi je drago sto ne/komunisti brane Staljina.Tu se ogleda sva velicina ovog coveka,a to je ujedno i ogovor na pitanje zasto je Staljin u Rusiji i dalje popularan.

Anti-staljinista je ili nenečitana budala ili običan nitkov (trećeg nema)

http://www.pokaianie.ru/article/stalin/read/10550

Međutim, ukoliko se radi o nitkovima koji pokušavaju da se uključe u raspravu o Staljinovoj Rusiji – jasno je da fenomenu polu-načitanih budala treba posvetiti posebnu pažnju.Ovakve ideje zastupao je i pisac Dimarg Uzoltseff.

Da li je možda slučajnost to što je Staljin bio glavna meta u propagandi spoljnih neprijatelja Rusije,onih koji su ga kasnije upoređivali sa Hitlerom,a zatim ubeđivali javno mnjenje kako je baš Staljin okupirao pola Evrope,izvršivši genocid nad ukrajinskim narodom?

Na koji način bi trebalo da tretiramo ponašanje onih koji su sa puno entuzijazma pratili anti-staljinističku histeriju prethodnih godina?Očima punih straha dotični su se prosto takmičili u izmišljanju broja žrtava staljinističke represije,njihovog 'simbola vere' u novi Holokaust.

Prema rečima naučnika Sergeja Lopatnikova:

''Otkad je Staljin umro,desetine miliona dolara je potrošeno prvenstveno u Rusiji kako bi se na sve moguće načine diskreditovao.Snimljeno je na hiljade pseudo-istorijskih filmova,iznesena je gomila laži,stotine ''istoričara'' ispiralo je mozgove ljudima širom sveta,plašilo decu Staljinom.Nije ni čudo.Sva đubrad na planeti mrze čoveka koji je u prvih 19 godina vladavine uspeo da poveća industrijsku proizvodnju do čak 70 puta,stvorivši drugu silu sveta od jedne zaostale države nalik afričkoj.Što se tiče ostalih merila,mnogi smatraju da je Rusija bila čak i prva u nekim stvarima.

Naročito je zanimljivo to da su se na Zapadu (preciznije u Americi) pojavljivali ljudi do kojih je dolazila ISTINA.Sve više činjenica o Staljinu i njegovoj eri će se saznavati.Saznaće se i sva grandioznost ovog velikog genija.Danas po mom mišljenju negativan stav o Staljinu predstavlja kriterijum inteligencije i časti : da li je neko nenačitana budala ili nitkov.Trećeg nema''.

Međutim, ukoliko se radi o nitkovima koji pokušavaju da se uključe u raspravu o Staljinovoj Rusiji – jasno je da fenomenu polu-načitanih budala treba posvetiti posebnu pažnju.Ovakve ideje zastupao je i pisac Dimarg Uzoltseff.

Kako to da je Staljin standarno crn? E pa ovako : ovde sedi ogromni Staljin i povremeno nekome naređuje da puca.Černi je uzaludno pokušavao da objasni da apsolutna moć ne postoji,prema tome nesretni propagandisti realno nisu u stanju ni da razumeju i pravilno ocene Staljinovu ličnost.Milioni grotesknih monstruma nisu u stanju da preuzmu odgovornost nad sudbinama nekoliko desetina ljudi,mada i pored toga daju sebi za pravo da sude čoveku koji 25 godina upravlja ogromnom zemljom.To su ljudi čiji je egzistencijalni maksimum da napišu svakavu bljuvotinu na internetu,ljudi koji nisu u stanju ni da upravljaju poljoprivrednim kombinatom ili da vode računa o plantaži,ljudi koji se nikada nisu suočili sa ogromnim egzistencijalnim problemima,niti su upravljali ogromnom državnom mašinom.E takvi pametnjakovići sede pred monitorom i pišu s.ranja o Staljinu!Gledam u njihovo jeftino lupetanje i razmišljam: oni uzimaju sve zdravo za gotovo što im se servira bez izuzetka – moroni! Kada kažem - moron – ne mislim na medicinsko značenje te reči,već na antropološko.Ukoliko osoba nije sposobna da odraste bar na socijalnom nivou,onda kada je neophodno doneti specifične odluke vredne ljudskih života,odnosno u situaciji kada je neophodno raspolagati sudbinama miliona živih ljudi,osoba tada nema moralno pravo da se glasno izjašnjava o Staljinu.Staljin je mislilac epohe,naroda i kontinenata.Ovaj čovek je doprineo oslobađanju 250 miliona dece od viševekovnog ropstva stranaca,koja bi da nije bilo oca Staljina,poslužila kao đubrivo za oplodnju zapadne civilizacije.Zlo? Da, Staljin je čineći dobre stvari,morao da učini i dosta ''zla'',kako bi sačuvao zemlju od još većeg zla!Pravilno i adekvatno proceniti političku realnost je nemoguće,iz prostog razloga što imamo milion kućnih internet imbecila koji se bave svetskom politikom.
 
Nasao sam ovaj clanak na jednom ruskom sajtu i mnogo mi je drago sto ne/komunisti brane Staljina.Tu se ogleda sva velicina ovog coveka,a to je ujedno i ogovor na pitanje zasto je Staljin u Rusiji i dalje popularan.

Evo ga jos jedan covek koji voli Rusiju vise od Srbije...
Brate mili, tesko nama sa ovakvima koji vole druge zemlje vise od svoje...

ZA NAJLEPSU ZEMLJU SRBIJU!
 
Кажу да је данас прбијен на смрт оснивач Стаљиновог музеја. Неки тајкун, пребили га на тениском играчишту и умро.

Pa dobro covek hteo verovatno da profitira na tome.Ono sto je zabrinjavajuce je da takvi ne razumeju da je Staljin kapitaliste slao u Gulag.E sad sto se tice samog tog slucaja,verovatno se radi o nekoj od brojnih fasisticko/nacistickih org. Njih u Rusiji nije bas malo,a ne bi ni postojali da je Staljin na celu Rusije.:)
 
Nasao sam ovaj clanak na jednom ruskom sajtu i mnogo mi je drago sto ne/komunisti brane Staljina.Tu se ogleda sva velicina ovog coveka,a to je ujedno i ogovor na pitanje zasto je Staljin u Rusiji i dalje popularan.
Ukoliko osoba nije sposobna da odraste bar na socijalnom nivou,onda kada je neophodno doneti specifične odluke vredne ljudskih života,odnosno u situaciji kada je neophodno raspolagati sudbinama miliona živih ljudi,osoba tada nema moralno pravo da se glasno izjašnjava o Staljinu.

:think::think::think::think:

Ok, Svaka čast Staljinu za ekonomski uspjeh. Takođe je činjenica da je morao držati radnike u strahu da bi oni radili, a ne zabušavali, jer drugačije i nije mogao izgraditi državu. Ali ne treba prilaziti jednostrano, pa ga ili samo hvaliti ili optuživati. Ovdje se mora dobro izvagati pozitivni efekat na neke dijelove privrede (industriju) i negativni efekat na npr. poljoprivredu, te mnogo značajnija šteta koju je nanio samom komunističkom pokretu, skrećući ga s pravog puta, kao što se moraju spomenuti sve one žrtve od kojih je dosta, ipak, nevino (da ne kažem većina). 1924. godine, otprilike,psihijatar Sečenov ga je ispitao i zaključio da Staljin pati od ekstremne paranoje. Da li trebam napomenuti da su Sečenov i njegovi saradnici umrli od trovanja 3 dana kasnije?
 
Evo ga jos jedan covek koji voli Rusiju vise od Srbije...
Brate mili, tesko nama sa ovakvima koji vole druge zemlje vise od svoje...

ZA NAJLEPSU ZEMLJU SRBIJU!

Ja volim Srbiju ali sam shvatio da se Srbi vezuju za neke stvari koje se desavaju u inostranstvu,prateci aktuelna zbivanja.Mi smo mala zemlja ako je rec o povrsini teritorije,a imamo i mali broj stanovnika.Samim ti razumljivo je nase ponasanje.

To je razlog zasto se bavim ovakvim temama. ;)
 
Poslednja izmena:
Ovdje se mora dobro izvagati pozitivni efekat na neke dijelove privrede (industriju) i negativni efekat na npr. poljoprivredu

Poljoprivreda je bolje funkcionisala nego u Carskoj Rusiji.Neke druge okolnosti (klima i kulaci) su uticali na slabije prinose.To sam juce objasnjavao na drugoj temi i stvarno me mrzi da odgovaram sto puta na zapadnjacke nebuloze.

te mnogo značajnija šteta koju je nanio samom komunističkom pokretu, skrećući ga s pravog puta,

Gluposti...:roll: Pa kakav je sistem Kine? Mozda malo drugaciji od Staljinovog ali se nisu odrekli osnove.

kao što se moraju spomenuti sve one žrtve od kojih je dosta, ipak, nevino (da ne kažem većina).

a ti si to odokativno procenio.....:dontunderstand: Ili ti je neki predak bio ucesnik u sovjetskim procesima protiv kontra-revolucionara?!


1924. godine, otprilike,psihijatar Sečenov ga je ispitao i zaključio da Staljin pati od ekstremne paranoje. Da li trebam napomenuti da su Sečenov i njegovi saradnici umrli od trovanja 3 dana kasnije?

Ma da paranoja.Znas li ti da postoji prica da je Staljin otrovan? E ja sad ne znam da li je to tacno,ali ono sto sa sigurnoscu moze da se tvrdi je da je pokusan atentat na Lenjina,dok su razne trockisticko/burzoaske grupe pokusavale zajedno sa stranim sluzbama,na svakakve nacine da ruse Staljinov rezim.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko osoba nije sposobna da odraste bar na socijalnom nivou,onda kada je neophodno doneti specifične odluke vredne ljudskih života,odnosno u situaciji kada je neophodno raspolagati sudbinama miliona živih ljudi,osoba tada nema moralno pravo da se glasno izjašnjava o Staljinu.

Inace care,ovaj deo sto si citirao se odnosi na drugi svetski rat,ako nisi razumeo bas najbolje.
Dakle Staljinova uloga u ll sv .ratu.
 
Poljoprivreda je bolje funkcionisala nego u Carskoj Rusiji.Neke druge okolnosti (klima i kulaci) su uticali na slabije prinose.To sam juce objasnjavao na drugoj temi i stvarno me mrzi da odgovaram sto puta na zapadnjacke nebuloze.
Poljoprivredna proizvodnja je taman počela napredovati pod Lenjinom po principu "toliko državi, a sve što proizvedeš preko, ostavi sebi", pa su ljudi bili motivisani, kad je došao Staljin sa svojom reformom koju je sproveo naglo i nedovoljno dobro. Nije tu neka velika mudrost potrebna da se shvati ovo, samo je potrebno da nisi bespogovorni pristalica jedne strane.

Gluposti...:roll: Pa kakav je sistem Kine? Mozda malo drugaciji od Staljinovog ali se nisu odrekli osnove.
Sistem Kine je mnogo humaniji od Staljinovog. Tačno je da je demokratija jako nisko, ali ipak se ponašaju bolje prema svom narodu nego što je to radio Staljin.



a ti si to odokativno procenio.....:dontunderstand: Ili ti je neki predak bio ucesnik u sovjetskim procesima protiv kontra-revolucionara?!
E vidiš, čak su i sledeći predsjednici SSSR-a objavili gadosti koje je činio Staljin, a ti si se našao opovrgavati. To što je dosta npr. Jevreja protjerano ili poslato u gulage je zato što su bili krivi, nema tu govora o nekakvom čišćenju.:roll:


Ma da paranoja.Znas li ti da postoji prica da je Staljin otrovan? E ja sad ne znam da li je to tacno,ali ono sto sa sigurnoscu moze da se tvrdi je da je pokusan atentat na Lenjina,dok su razne trockisticko/burzoaske grupe pokusavale zajedno sa stranim sluzbama,na svakakve nacine da ruse Staljinov rezim.
Trockističke službe? :eek:
Aha, znači ipak je Staljinov režim. :mrgreen:
 
СССР џабе ове неистине неће проћи,ако је истина да су то писали "монархисти" онда су то квази-монархисти,јасно је да су се највећи Православни монархисти борили против Стаљина а неки су се чак и ставили под команду Хитлера РЗК,РОА...
 
Poljoprivredna proizvodnja je taman počela napredovati pa su ljudi bili motivisani, kad je došao Staljin sa svojom reformom koju je sproveo naglo i nedovoljno dobro. Nije tu neka velika mudrost potrebna da se shvati ovo, samo je potrebno da nisi bespogovorni pristalica jedne strane.

Glad u Ukrajini - mit o genocidu : http://jugokom-forum.5forum.biz/leviearska-istorija-f5/glad-u-ukrajini-mit-o-genocidu-t34.htm

Prvo procitaj pa onda komentarisi.Do ovakvog clanka i nisi mogao da dodjes u burzoaskim medijima.


Sistem Kine je mnogo humaniji od Staljinovog. Tačno je da je demokratija jako nisko, ali ipak se ponašaju bolje prema svom narodu nego što je to radio Staljin.

Me Ce Tung (cija slika i dana danas stoji na trgu Tiananmen) : "Postoje dve sablje,jedna je Lenjin,a druga Staljin.Mi ovu drugu nismo odbacili"


E vidiš, čak su i sledeći predsjednici SSSR-a objavili gadosti koje je činio Staljin, a ti si se našao opovrgavati. To što je dosta npr. Jevreja protjerano ili poslato u gulage je zato što su bili krivi, nema tu govora o nekakvom čišćenju.:roll:

Da, da, samo ti nastavi da citas sta su objavljivali Hruscov,Breznjev i na kraju Gorbacov.Ti dripci su i unistili SSSR svojim reformama koliko su bile dobre.

Trockističke službe? :eek:
Aha, znači ipak je Staljinov režim. :mrgreen:

Rezim / vlast / vlada .... dodje sve na isto.
A sto se tice trockista,pa to svako zna da su trockisti sekta,koja je nasla pogodno tle za razvoj u Britaniji i Americi.Pokusali su svoje delovanje da prosire i na Latinsku Ameriku ali.... hehe ;) Inace MI5 je narocito bio aktivan u finasiranju trockistickih grupa (SWP u Velikoj Britaniji).
 
Poslednja izmena:
Nisi razumeo.Ja molim ljude kada citaju,da to pazljivo urade.
Radi se o narodima i kontinentima (dakle mnozina je u pitanju).Ako je Staljin mislilac svih naroda na svim kontinentima (cak i onog crnog - africkog) onda on ne moze biti nalik Hitleru.

Царска Русија коју веома волим и Руси као побожни православци суштински немају никакве благе везе са монструмом Стаљином.
 
Царска Русија коју веома волим и Руси као побожни православци суштински немају никакве благе везе са монструмом Стаљином.

Carska Rusija koja je tvoj ideal i ideal svih (nekada feudalnih,a da nas kapitalistickih) izrabljivaca zapadne burzoazije,postoji samo kao imaginacija.
Prihvati realnost takvu kakva je : Staljin je najpopularniji drzavnik u istoriji Rusije.
 
Carska Rusija koja je tvoj ideal i ideal svih (nekada feudalnih,a da nas kapitalistickih) izrabljivaca zapadne burzoazije,postoji samo kao imaginacija.
Prihvati realnost takvu kakva je : Staljin je najpopularniji drzavnik u istoriji Rusije.

Заобиђи ме, 'леба ти, са тим комуњарским вокабуларом јер ми стварно припадне мука када прочитам шта пишеш. Каква, бре, "буржоазија"... на срећу та Велика Русија изнедрила је ЈЕДНОГ ПАМЕТНОГ ПУТИНА који уме врло добро и врло паметно да гради и изгради однос према том злочинцу.

Пре свега злочинац Стаљин НИЈЕ РУС - и прекини са тим комунистичким говнаријама:

изводи из биографије:

..........................
Gruzijski revolucionarni marksist (kasnije je sam dodao Visarionovič svome imenu), i kasnije doživotni diktator SSSR-a (1928. - 1953.). Rođen je 21. decembra 1879. godine u mjestu Gori (Tifilska gubernija) kao sin postolara i bivšeg kmeta. Oba roditelji nisu govorila ruski jezik, ali ga je Staljin (što navodno znači - čovjek od čelika) naučio dok je pohađao višu vjersku školu u rodnom jestu.
..............................
Iako bez osobite uloge u pripremi Oktobarske revolucije ušao je u sovjetsku vladu kao komesar za neruske narodnosti te postao član Politbiroa Komunističke partije 1917. godine.
............................
Nakon besplodnih pregovora o vojno-političkom savezu sa Zapadnim silama sklopio je 1938. sporazum s nacističkom Njemačkom
 
Заобиђи ме, 'леба ти, са тим комуњарским вокабуларом јер ми стварно припадне мука када прочитам шта пишеш. Каква, бре, "буржоазија"... на срећу та Велика Русија изнедрила је ЈЕДНОГ ПАМЕТНОГ ПУТИНА који уме врло добро и врло паметно да гради и изгради однос према том злочинцу.

Пре свега злочинац Стаљин НИЈЕ РУС - и прекини са тим комунистичким говнаријама:

изводи из биографије:

..........................
Gruzijski revolucionarni marksist (kasnije je sam dodao Visarionovič svome imenu), i kasnije doživotni diktator SSSR-a (1928. - 1953.). Rođen je 21. decembra 1879. godine u mjestu Gori (Tifilska gubernija) kao sin postolara i bivšeg kmeta. Oba roditelji nisu govorila ruski jezik, ali ga je Staljin (što navodno znači - čovjek od čelika) naučio dok je pohađao višu vjersku školu u rodnom jestu.
..............................
Iako bez osobite uloge u pripremi Oktobarske revolucije ušao je u sovjetsku vladu kao komesar za neruske narodnosti te postao član Politbiroa Komunističke partije 1917. godine.
............................
Nakon besplodnih pregovora o vojno-političkom savezu sa Zapadnim silama sklopio je 1938. sporazum s nacističkom Njemačkom

A ti zaobidji temu sa copy/paste radnjama i to ni manje ni vise,nego wikipedie.

A sto se Putina tice,pa taj se svakog 9.maja klanja pred bistom Staljina i simbolima Crvene Armije.'Oces da ti ja dam link sa youtube-a ili ces sam da kopas po netu?Nista drugo nije ni za ocekivati od bivseg oficira KGB-a! :)
 
A ti zaobidji temu sa copy/paste radnjama i to ni manje ni vise,nego wikipedie.

A sto se Putina tice,pa taj se svakog 9.maja klanja pred bistom Staljina i simbolima Crvene Armije.'Oces da ti ja dam link sa youtube-a ili ces sam da kopas po netu?Nista drugo nije ni za ocekivati od bivseg oficira KGB-a! :)

Шта је НЕТАЧНО у овим деловима Стаљинове биографије??? А? Па он је исто што и Броз за Србе ... 'ајде, бре...?=)($%/#$%=*?$#?=*):rtfm:

Лажеш и пишеш неистине:


Путин о Стаљину

Нека писма је премијер сам одабрао. Међу њима је била оцена улоге Стаљина. Путин је истакао да се у друштву много дискутује о томе. Он је признао да је то тешко питање: ако Стаљина оценим као позитивног кажеш позитивно, једни ће бити незадовољни, ако кажеш негативно, онда ће други бити незадовољни. Међутим, премијер је позвао да се у историји анализира читав скуп догађаја. - Премијер Путин сматра да су резултати постигнути у време Стаљина плаћени са недопустиво много жртава. „Достизање резултата путем примене репресија је неприхватљиво, то се не сме радити. У том периоду није забележен само култ личности, већ и масовни злочини против народа“ – рекао је Путин. „У самом питању о Стаљину крије се и нека „квака“, пошто ће незадовољних бити шта год да одговорим. Али пошто се на ову тему дискутује, ја сам оставио то питање, да на њега одговорим. Од 1924. до 1953. године земља се коренито променила, од аграрне претворила се у индустријску, сељака готово да није остало и производња основних животних намерница је драстично пала. Ми се сећамо редова у којима се чекало на намирнице. Индустријализација је обављена, али је направљен привредни дебаланс. Ми смо победили у Великом Отаџбинском рату и нико данас не може да баца камење на оне који су то организовали и налазили се на челу те Победе – па не и на Стаљина. Да смо изгубили, последице би биле катастрофалне“ и у том дели Стаљину треба одати признање.

Ево ти па тражи на руском:

http://www.moskva-putinu.ru/

 
Glad u Ukrajini - mit o genocidu : http://jugokom-forum.5forum.biz/leviearska-istorija-f5/glad-u-ukrajini-mit-o-genocidu-t34.htm

Prvo procitaj pa onda komentarisi.Do ovakvog clanka i nisi mogao da dodjes u burzoaskim medijima.

Me Ce Tung (cija slika i dana danas stoji na trgu Tiananmen) : "Postoje dve sablje,jedna je Lenjin,a druga Staljin.Mi ovu drugu nismo odbacili"

A Ce Tung isti kao i Staljin. :mrgreen:

A sa linka, tu negdje na početku:

Objektivne analize pokazuju da je glad rezultirala kombinacijom loših klimatskih uslova i sabotaža od strane bogatih seljaka ili kulaka,koji su se protivili kolektivizaciji agrikulturnih dobara.Ukrajinski nacionalisti u svakom slučaju tvrde da je glad proračunato smišljena od strane Staljina kako bi se slomio duh ukrajinskog naroda...
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Klasična propaganda. Kada Staljin optužuje bogate seljake, to su "objektivne analize", a kada drugi optužuju Staljina, to su samo "tvrdnje" i to da bi se slomio duh ukrajinskog naroda... :hahaha:



Da, da, samo ti nastavi da citas sta su objavljivali Hruscov,Breznjev i na kraju Gorbacov.Ti dripci su i unistili SSSR svojim reformama koliko su bile dobre.
Da, ti dripci, sram ih bilo, nisu nastavili humanu, progresivnu praksu otvaranja radnih logora, te ostalih logorčića za "druženje"... Pa da Staljin nije uveo povećanje efikasnosti rada isključivo metodama zastrašivanja, već da je krenuo normalnim putem, kao što je to počeo Lenjin, ne mogu garantovati da bi to bio raj na zemlji, ali bi sasvim sigurno bilo mnogo bolje narodu. Sreća se ne mjeri materijalnim bogatstvom koliko povjerenjem u svoju vladu. E pošto je narodu dok***ilo, sledeći predsjednici SSSR-a su morali nastaviti istom putanjom da očuvaju red ili da bude "'ajmo Jovo nanovo". E nažalost nisu išli "'ajmo Jovo nanovo".



Rezim / vlast / vlada .... dodje sve na isto.
A sto se tice trockista,pa to svako zna da su trockisti sekta,koja je nasla pogodno tle za razvoj u Britaniji i Americi.Pokusali su svoje delovanje da prosire i na Latinsku Ameriku ali.... hehe ;) Inace MI5 je narocito bio aktivan u finasiranju trockistickih grupa (SWP u Velikoj Britaniji).
A kao Lav Trocki je promijenio svoje stavove tek kad su ga prognali iz SSSR-a, pa ga Zapad objeručke prihvatio? Pa on i jeste protjeran jer se protivio Staljinu, a bio je jedan od bitnijih članova revolucionarnog pokreta od početka, uvijek je imao stavove kakve i pred smrt, prirodnu naravno (tj. po Staljinovim metodama takav "posao" je prirodno obavljen :mrgreen: ).


A to što me optužuješ da ja ne mogu naći takve informacije u buržoaskim novinama - možeš okačiti mačku o rep. Ja sam komunista, ali ne i pristalica manijaka, a informišem se na mjestima koja drže komunistički ekvivalenti Obraza. Vjerovatno zato ti i ja nemamo iste stavove.
 

Back
Top