Kad smo bili deca

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.519
Sta mislite kakvi biste bili sad ljudi da drustvo i roditelji nisu imali nikakav uticaj na vase odrastanje, niko vam nije nametao pravila, niko vas nije oblikovao po sebi..niste imali model po kom ste (svesno ili nesvesno) ucili sta je to ljubav..sta bi tad ljubav bila za vas?
 
ja sam rasla bez oca, nikada nisam imala predstavu muško-ženski odnosi.
mislim da sam solidno ispala... s' obzirom da sam sam svoj majstor.
ali trebalo je puuuno vremena da shvatim neke stvari, koje su drugima bile ... ne jasne, nego prirodne...

ma muke žive bi bile da nema uzora.
čak i najgori i najtužniji detalji odrastanja mogu da iznedre dobrog čoveka, ono, da ga iškoluju za neke stvari... jes' bezze, ali je tako...

ovo je za ozbiljni deo :)
 
Sta mislite kakvi biste bili sad ljudi da drustvo i roditelji nisu imali nikakav uticaj na vase odrastanje, niko vam nije nametao pravila, niko vas nije oblikovao po sebi..niste imali model po kom ste (svesno ili nesvesno) ucili sta je to ljubav..sta bi tad ljubav bila za vas?

Nisu me ni ucili sta je ljubav, a iz njihovog odnosa to nisam mogla ni da vidim.
 
to o cemu ti pricas je izolacija...
nemoguce je odrastati bez uzora,
bez obzira da li su roditelji bili razvedeni ili ne
kako to rece slow
svako dete pronađe sebi neki svoj uzor, model...
bez toga ne bi mogao postati čovek
isto je i sa ljubavi
potvrdom sexualnosti
i tako dalje
 
to o cemu ti pricas je izolacija...
nemoguce je odrastati bez uzora,
bez obzira da li su roditelji bili razvedeni ili ne
kako to rece slow
svako dete pronađe sebi neki svoj uzor, model...
bez toga ne bi mogao postati čovek
isto je i sa ljubavi
potvrdom sexualnosti
i tako dalje

Mislis da ne bismo bili sposobni da volimo uopste? Aj recimo da taj tarzan stvarno postoji,,odrastao medju zivotinjama, nije sposoban za ljubav posto nema ljudski uzor? :think:
 
Sta mislite kakvi biste bili sad ljudi da drustvo i roditelji nisu imali nikakav uticaj na vase odrastanje, niko vam nije nametao pravila, niko vas nije oblikovao po sebi..niste imali model po kom ste (svesno ili nesvesno) ucili sta je to ljubav..sta bi tad ljubav bila za vas?

Ovo je jednostavno neizvodljivo... ako bi se bukvalno drzali uvodnog posta i dali isto takav odgovor, on bi sledeci neku logiku trebalo da glasi...
 
Ne mislim, zato sam i pitala.
U stvari mislim da bi ljubav svakako postojala u nama, i da nemamo nikakav uzor- mada sad je vec kasno pa verovatno trabunjam..

Ljubav prema.... kome,cemu?


Tema ti je odlicna,cista filozofija.... sve stare teme su se toliko puta isponavljale i izpretresale, da su postale besmislene :ok:

Aj nakaci jos neku slicnu, da imam i ja o cemu da pisem ovde :hvala:
 
Sta mislite kakvi biste bili sad ljudi da drustvo i roditelji nisu imali nikakav uticaj na vase odrastanje, niko vam nije nametao pravila, niko vas nije oblikovao po sebi..niste imali model po kom ste (svesno ili nesvesno) ucili sta je to ljubav..sta bi tad ljubav bila za vas?

To bi jedino moglo da se dogodi ako bi odrastalii na pustom ostrvu,mada bi i tada mozda neke zivotinjice imale uticaj na nas.Ne mogu da zamislim kakva bih bila da sam sama sticala saznanja ...
Verovatno bi takva osoba bila apsolutno emotivno prazna.
 
kada odrastaš sam naučiš da voliš sebe jako, ali ne u smislu egoizma, nego egzistencije ...
a mislim da iz toga može da se izrodi poštovanje prema drugima ... u smislu - svako se bori kao ''ja'' pa neka ga, da mu ne smetam...

šta htedoh u stvari.... da kažem...

aj' da se ne baci post :)
 
2iln28k.jpg
 

Back
Top