BELA TEHNIKA!!!

...hvala pogledaću ovih dana, da li to još uvek postoji na tim adresama....:think:

...i meni treba šporet...nije baš hitno, ali bi da pogledam i uporedim koliko se
razlikuju u cenama sa ovi velikim prodavnicama bele tehnike, ja ne videh nigde
ništa ispod 17-18000....mnogo :mrgreen:
 
vadim temu "iz naftalina" čisto da upozorim ljude na ono o čemu sama nisam razmišljala... niti bila informisana.
Ta "malo oštećena" bela tehnika je stvarno isplativa, ali kad je sve u redu.
mašina za sudove koju sam kupila pre manje od 2 godine radi besprekorno, a bila je jeftinija 10-tak hiljada od "neoštećene" (oštećenje je na vratima i vidi se samo kad se zagleda)
U istoj prodavnici, u Bul. Despota Stefana u beogradu sam 11. 11. 2017. kupila ugradnu nezavisnu rernu. Bila sam u jako velikoj stisci sa vremenom i tek sam letimično pogledala na netu šta se nudi i po kojim cenama... poučena iskustvom sa mašinom, sa punim poverenjem sam otišla u pomenutu prodavnicu da odaberem rernu. I odabrala... fina, bele boje (meni se to dopalo), deluje baš "fensi" sa digitalnim satom... za novac za koji sam regularno mogla kupiti neku od jeftinijih rerna iz ponude... neke XY marke koje izbegavam upravo zbog servisa i garancije.
Isprobala je odmah kod kuće - radi sve. I tako sam mislila sve dokj je nisam uključila na maksimum i skontala da ni posle 5 sati rada, ona nije stigla dalje od 175C
Zovem servis... problem je što je rerna u Zrenjaninu a ne u beogradu... bla, bla. Kažem, izvinjavam se, ali niko pri kupovini to nije rekao, iako sam dala podatke... Ma rešiće oni, samo će im trebati dan-dva duže. Sačekam danm dva, tri... zovem poovo... e, glavni majstor ima slavu pa te nedelje ne radi... samo malo da se strpim. strpim se... javi se neko meni, pita, proveri podatke i kaže - doći će. Sačekam nedelju dana - ništa. Zovem ponovo (i ja zovem onda kad se setim a kada je njima radno vreme... što se ne poklopi uvek, jer i moj dan na poslu je veoma dinamičan i ispunjen i stvarno jesam u hroničnoj svađi sa slobodnim vremenom), više i ne znam šta mi je rečeno... Uglavnom, svako ko se javio na broj telefona servisa, bio je ljubazan i tvrdio da će se problem brzo rešiti...
Negde oko 20. decembra se prvi put javio neko ko se predstavio, rekao da je preuzeo brigu o servisu, saslušao i rekao - rešićemo. U stvari, prva ideja je bila da rernu šaljem brzom poštom za Beograd, što sam obila (ja treba da je pakujem, znači spuštam, podižem, okrećem... predam kuriru iz brze pošte i mislim hoće li je neko uz put razbiti i ko će snositi odgovornost za to) i dodala da su mi to trebali reći pre mesec dana! Uglavnom... javiće se on u (neki) ponedeljak, pa će mi reći kako i šta dalje. U ponedeljak se, naravno, niko ne javi... ja kasnije zaboravim da ih zovem, pa zovem u utorak. Isti taj kaže - raspitao se... 99% je problem u nekoj sondi koja je jako blizu grejača. I da ne bi majstor iz beograda dolazio i to ustanovio, da ja nađem sondu u rerni (objasni kako izgleda) i iskrivim je tako da bude dalje od grejača. ja na poslu... znači tu "operaciju" izvedem tek po povratku kući (kad oni više ne rade) i ustanovim da se ništa nije promenilo. Zovem sledećeg dana i kažem. "Dobro... ako nije to, moramo poslati majstora. Ili ćemo preko centrale servisa naći servis iz zrenjanina da vam to reši. U najkraćem mogućem roku" Na sva insistiranja koji je to "najkraći mogući rok" odgovora - nema.
Prijateljica koja je učestvovala u kupovini i u Beogradu je, pošizi kad je čula ("Ti si suviše kulturna, a oni bezobrazni") uzme telefon i pozove najpre servis i ne zadovolji se odgovorom "u najkraćem roku" već pozove prodavnicu (kojoj sam ja preko sajta poslala mail sa dešavanjima i molbom da se to reši - niko nije odgovorio) i momak koji tamo radi, kaže da prvi put čuje za problem, da će on zvati servis i insistirati da se to reši. sad smo već došli na par dana pred Novu godinu. I stvarno, istog dana se javi serviser iz Zrenjanina i kaže da mogu odmah da dođu da pogledaju, ali ništa više od toga, jer su ovi tražili samo to. Osim toga, oni rade još tog i sledećeg dana, pa posle ne rade sve do posle Božića. I ljudi dođu, otvore rernu i ustanove da jedan grejač ne radi. I njihovo je da obaveste servis u beogradu koji je nosilac garancije gde je problem. Zovem sledećeg dana radnju sa namerom da 1. zahvalim na intervenciji, 2. zamolim da to isprate do kraja (kako se sad ne bi oteglo - nema grejača, čeka se grejač, majstor ima Slavu i ko zna ko šta sve) i 3. pitam šta je sa mojom garancijom budući da ja 2 meseca od kupovine ne mogu da koristim kupljeni uređaj.
I prodavac mi najpre kaže on je uradio sve što je trebalo, kad sam pokušala da objasnim da još ništa nije završeno, rekao mi da će biti i da on (doslovce) "Peti put sluša istu priču!" a nema ništa sa tim! Priču je dan ranije čuo prvi put, a i te kako ima nešto "sa tim"- servis nisam birala ja, već oni! Besno, iziritirano mi kaže kako nema vremena, kako mu je puna radnja i da donesem rernu nazad, on će mi vratiti novac! Ovo poslednje bih i uradila, da sam imala - kad. Radno vreme te prodavnice se poklapa sa mojim... i ja imam problem sa gužvom i manjkom slobodnog vremena i radim sa ljudima i imam vrlo visok stepen tolerancije i razumevanja. Ali, kad je obostrano! Zovem servis, oni mi kažu vrlo kulturno i sad kao sa razumevanjem kako oni taj grejač imaju, kako imaju dobru volju da to odmah reše i pošalju ga, ali eto, serviser u Zrenjaninu ne radi do posle Nove godine i oni tu nisu ništa krivi! Na stranu što je tvrdio da će grejač biti poslat prvog radnog dana posle Nove godine (i ako je servis u Zrenjaninu najavio da neće raditi čitave te sedmice) i ugrađen odmah sledećeg dana (što se naravno nije dogodilo), ali ono što je meni bio vrhunac licemerja i bezobrazluka je prebacivanje odgovornosti na nekog drugog. Njima je više od mesec dana trebalo da uopšte pošalju nekog da rernu pogleda, ali je sad jako neprofesionalno od stran tih nekih koji, eto, neće da rade! Ako su tako fini, dobri i predusetljivi, mogli su sa tim istim grejačem da pošalju svog servisera i da problem reši!
Sve u svemu... opširna sam jer je i priča opširna i još nije završna!
Tehniku kupujte samo tamo gde znate siogurno da postoji adekvatan, pouzdan i operativan serviser - ovo je stvarno agonija koja ne znam (još uvek) kada će se i kako završiti!
Jer, prošao je i Božić, servis u Zrenjaninu radi, ali se još nisu javili da kažu da je grejač stigao i da problem konačno reše!
 

Back
Top