Postoji li uopste resenje???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cica86

Početnik
Poruka
12
Situacija je sledeca. Oni su u braku 5 godina, ozenio ju je zato sto je zatrudnela. Imaju bliznakinje. Od pocetka to nije funkcionisalo kako treba. Posle 5 godina on se zaljubljuje u drugu i zavoli je. Hoce da se lepo i kulturno razvede ali ona nece iz njegove kuce i to ti je. Podgovara njegovu majku i decu huska protiv njega, on ima probleme sa porodicom jer ga ona predstavlja kao monstruma pred njima. On radi od jutra do mraka da bi njima obezbedio sve, da im nista ne zafali. Ona samo sedi i uziva a pred njegovima se predstavlja kao jadnica koju on isteruje iz kuce a ona se zrtvuje zbog dece. On zeli da se na lep nacin dogovore da se razvedu jer tako vise ne ide, gotovo da se i ne vidjaju i ne komuniciraju a kada se vide uvek zavrse svadjom. Moram da napomenem da ga je ona prevarila(spavala s drugim) na samom pocetku braka. Ali cela njegova porodica je na njenoj strani sa pricom da mora da se zrtvuje zbog dece. Kako pomoci coveku da ona ode iz njegove kuce? Zasto odrzavati brak koji ne funkcionise zbog dece? Da li je to vredno zrtve svih a pogotovo dece, jer deca ne mogu normalno da odrastaju u takvom braku?! Hvala unapred!
 
Pa sta znam ... postavimo stvar iz drugog ugla ... on se zaljubio i isteraće ženu sa dvoje dece na ulicu???? - nije ni to baš pravedno.

Nisam za to da se brak održava po svaku cenu, naročito zbog dece - jer deca jako osećaju kad se roditelji ne vole ..... ali da neka žrtva treba da se podnese - treba.

Nek se on iseli .... šta fali ..... Jer činimi se da i po zakonu, njegova žena, nakon razvoda ima pravo (ako njoj deca pripadnu) da živi u njihovom stanu dok deca ne napune 18 godina ..... tako da hteo ne hteo, ona će tu ostati još dugo.

A i još jedna mi stvar zasmetala ''oženio je samo zato što je trudna'' - neka nosi onda svoj krst ... nit je ova sama zatrudnela, nit je njega neko bio po ušima da se ženi ..... eto, još jedna žrtva.
 
Situacija je sledeca. Oni su u braku 5 godina, ozenio ju je zato sto je zatrudnela. Imaju bliznakinje. Od pocetka to nije funkcionisalo kako treba. Posle 5 godina on se zaljubljuje u drugu i zavoli je. Hoce da se lepo i kulturno razvede ali ona nece iz njegove kuce i to ti je. Podgovara njegovu majku i decu huska protiv njega, on ima probleme sa porodicom jer ga ona predstavlja kao monstruma pred njima. On radi od jutra do mraka da bi njima obezbedio sve, da im nista ne zafali. Ona samo sedi i uziva a pred njegovima se predstavlja kao jadnica koju on isteruje iz kuce a ona se zrtvuje zbog dece. On zeli da se na lep nacin dogovore da se razvedu jer tako vise ne ide, gotovo da se i ne vidjaju i ne komuniciraju a kada se vide uvek zavrse svadjom. Moram da napomenem da ga je ona prevarila(spavala s drugim) na samom pocetku braka. Ali cela njegova porodica je na njenoj strani sa pricom da mora da se zrtvuje zbog dece. Kako pomoci coveku da ona ode iz njegove kuce? Zasto odrzavati brak koji ne funkcionise zbog dece? Da li je to vredno zrtve svih a pogotovo dece, jer deca ne mogu normalno da odrastaju u takvom braku?! Hvala unapred!
:) Moze jedno pitanje...da nisi ti ta u koju se..posle pet godina zaljubio (odalo te ono..spavala sa drugim):mrgreen:?
 
Pre svega , krajnje je imbecilno sto se ozenio samo zbog dece .
S druge strane , situacija je neodrziva .
S trece strane , na kraju ce svi da budu povredjeni , na ovaj ili onaj nacin .
S cetvrte strane , jadna deca , a i taj otac , jer ce opwet da se zaljubi za jedno 5-6 godina ./
S pete strane , najgore ce da prodje zapravo , ta u koju se taj nedozreli klipan zaljubio ..... e to ce bude stradanje, nesreca , depresiuja , tuga , kompleksi , nesanica , naglo gojenje , tamni kolutovi oko ociju ...
Na kraju , ravnoteza ce se uspostaviti ...
Svi ce da nahebu , i to zasluzeno , jedino ce deca da stradaju ni kriva ni duzna .
 
Poslednja izmena:
Svasta...
Zaljubio se, srecno mu bilo ali neka obezbedi svoju decu i neka ide, siroko mu polje.
Kako ga nije stid isterivati porodicu?!

A on se kao sad setio da se ozenio samo zbog neplanirane trudnoce i sad se kao setio da je bio prevaren pre mnogo godina.:roll:
 
teshko...zaebana situacija...organ starateljstva ce (po defaultu) da dodeli decu njoj.on ce morati da placa alimentaciju pa ce opet raditi po ceo dan za njih...okreni obrni,tip je naebo...i iskreno mi ga je zhao!jedino da se sporazumno razvedu,ali ona nece pristati,koliko sam skontao iz priche...
nek nadje dobrog advokata za porodichno pravo,koshtace ga,ali ce se reshiti bede...
 
Pa sta znam ... postavimo stvar iz drugog ugla ... on se zaljubio i isteraće ženu sa dvoje dece na ulicu???? - nije ni to baš pravedno.

А што се подразумева да ''тера децу на улицу''? Нигде није спомињао децу, само да жели развод од жене....:confused:

Nek se on iseli .... šta fali ..... Jer činimi se da i po zakonu, njegova žena, nakon razvoda ima pravo (ako njoj deca pripadnu) da živi u njihovom stanu dok deca ne napune 18 godina ..... tako da hteo ne hteo, ona će tu ostati još dugo.

Колико видим, кућа није њихова, него његова! :rtfm: Не постоји закон који уређује да разведена жена остане да живи у мужевљевој некретнини само зато што је мајка њихове деце, а да муж мора да се сели из СВОЈЕ куће....

A i još jedna mi stvar zasmetala ''oženio je samo zato što je trudna'' - neka nosi onda svoj krst ... nit je ova sama zatrudnela, nit je njega neko bio po ušima da se ženi ..... eto, još jedna žrtva.

Слажем се, али одговорност је заједничка, не само његова нити смао њена па да сад једно од њих двоје мора да цео живот испашта због тога.... Људи греше (некад и овако крупно) али ипак имају право на свој живот и своју срећу. Останак у браку у коме је несрећан је најгоре решење за све: и за њега, и за њу, и за ту другу жену, а највише за децу!
 
Pre svega , krajnje je imbecilno sto se ozenio samo zbog dece .
S druge strane , situacija je neodrziva .
S trece strane , na kraju ce svi da budu povredjeni , na ovaj ili onaj nacin .
S cetvrte strane , jadna deca , a i taj otac , jer ce opwet da se zaljubi za jedno 5-6 godina ./
S pete strane , najgore ce da prodje zapravo , ta u koju se taj nedozreli klipan zaljubio ..... e to ce bude stradanje, nesreca , depresiuja , tuga , kompleksi , nesanica , naglo gojenje , tamni kolutovi oko ociju ...
Na kraju , ravnoteza ce se uspostaviti ...
Svi ce da nahebu , i to zasluzeno , jedino ce deca da stradaju ni kriva ni duzna .

Слажем се са првом делом поста.... Само: што мислиш да се њој не може десити да се заљуби после неколико година? Или да се свакоме, ко се некад заљубио и поред постојећег партнера, мора то редовно дешавати? Па неки се заљубе после 30 година брака па се разведу... Није заљубљивање болест зависности па да мора редовно да се понавља....;):lol:
И зашто је неко заслужио да страда? Што више не воли особу са којом је у браку?
 
Neka nadje dobrog advokata i neka nju iseli, a deca neka ostanu kod njega. Na kraju krajeva stan je njegov i on je taj koji radi i zaradjuje i ima prava na decu isto koliko i majka.
Sto bi se on selio iz svog vlasnistva???? Ja prva ne bih, zato sto je moje i meni pripada.
Jedino, ako tip ne zeli da zadrzi decu, onda je duzan njima da obezbedi odgovarajuci smestaj.
Mislim da postoji mogucnost razvoda i u slucaju kada druga strana ne zeli. Nego kontam da ni ona nije cvecka, nego hoce da ga nervira, pa da on pukne i napuca je i posle da ispadne nasilnik. Mozda ona nema gde da ode, a ne radi, ali to je njen problem. Bitno je da se resi samo pitanje dece.

edit Mislim da bi on mogao da dobije decu, na osnovu toga sto radi i ima nekretninu, samo je pitanje da li zeli.
 
Poslednja izmena:
Zakon mozda jeste na njegovoj strani u stvari ne mozda nego sigurno jeste ako je kuca i pre braka bila njegova ali...On je pozeleo drugaciji zivot, on je pozeleo novi pocetak, on je srecan sa nekim drugim. Ne osudjujem, ne moralisem, raduje me da bilo ko bude srecan ako do tada nije. Zar nije lepo, muski, hrabro i posteno reci sta je bilo bilo je. Ja odlazim sa zenom koju volim a vi ste tu gde jeste?
Kako je samo kukavicki sad se prisecati razloga za brak, nekih prevara od pre mnogo godina koje eto tada nisu smetale ali sad ih priziva...
Sad, postoji mogucnost da on zeli decu sebi i postoji mogucnost da se deca uzmu od majke, jer majka je mozda losa (kako li jeonda svi vole i svi podrzavaju) ali zar nije onda bila losa i pre nego se zaljubio, kako je tada bila podobna a sada vise ne.

Meni ovde muz deluje kao kukavica, zena kao tvrdoglava a deca kao buduce zrtve roditeljske nesposobnosti da na sto laksi nacin prebrode ono sto dolazi.
 
Zakon mozda jeste na njegovoj strani u stvari ne mozda nego sigurno jeste ako je kuca i pre braka bila njegova ali...On je pozeleo drugaciji zivot, on je pozeleo novi pocetak, on je srecan sa nekim drugim. Ne osudjujem, ne moralisem, raduje me da bilo ko bude srecan ako do tada nije. Zar nije lepo, muski, hrabro i posteno reci sta je bilo bilo je. Ja odlazim sa zenom koju volim a vi ste tu gde jeste?
Kako je samo kukavicki sad se prisecati razloga za brak, nekih prevara od pre mnogo godina koje eto tada nisu smetale ali sad ih priziva...
Sad, postoji mogucnost da on zeli decu sebi i postoji mogucnost da se deca uzmu od majke, jer majka je mozda losa (kako li jeonda svi vole i svi podrzavaju) ali zar nije onda bila losa i pre nego se zaljubio, kako je tada bila podobna a sada vise ne.

Meni ovde muz deluje kao kukavica, zena kao tvrdoglava a deca kao buduce zrtve roditeljske nesposobnosti da na sto laksi nacin prebrode ono sto dolazi.

On trazi izlaz iz situacije, jer ga zena prisiljava da ostane sa njom u braku, pretpostavljam da zato sada priziva zastarelu prevaru....ali, zaboravlja da i on sam vara nju sa tom drugom zenom.
Ne mora ona biti losa koa majka, ali znas, postoji onaj tip ljudi (uglavnom zena),koje su sa svima njanajve, izgledaju nezasticeno, ponasaju se tako, kao da su one zrtve, drugi misle da su fine i dobre osobe, a sposobne su da prave nevidjene spletke i razne namestaljke, nikada se ne bore direktno....Dakle, mozda je kao majka dobra, ali kao covek losa.
Naravno da ona ima pravo na polovinu stana, ako je stan stecen u braku i to joj niko ne moze osporiti. U tom slucaju bi dobila polovinu. Medjutim, koji je njen motiv za ostanak u braku, u kome joj muz stavlja do znanja da je ne voli, ne zeli vise. Mozda misli da ce ga to proci. Mozda on ni ranije nije bio zadovoljan tim brakom, ali ga je nova ljubav pokrenula, dobio je smisao.
Moguce je da ona u svakom pogledu (materijalno) zavisi od njega i zato ne zeli razvod, o tome je trebala da misli ranije. Ili mu mozda samo tera inat, tipa"necu da ti dozvolim da budes srecan".
Ako njegovoj ljubavnici smetaju deca, onda neka nadje coveka bez dece, zaljubljenost ce je proci, a ako on ostavi decu zbog ljubavnice, onda jeste kukavica.
Oni najbolje znaju sta se tu desava i zasto se desava.

Ni ja bas ne bih volela da me neko zadrzava u braku ili vezi u kojoj ne zelim da budem i da mi uzurpira posed.

Nego kad stize covek da se zaljubi, ako radi od jutra do mraka? :lol:
 
Слажем се са првом делом поста.... Само: што мислиш да се њој не може десити да се заљуби после неколико година? Или да се свакоме, ко се некад заљубио и поред постојећег партнера, мора то редовно дешавати? Па неки се заљубе после 30 година брака па се разведу... Није заљубљивање болест зависности па да мора редовно да се понавља....;):lol:
И зашто је неко заслужио да страда? Што више не воли особу са којом је у браку?

Sam razlog za stupanje u brak ukazuje na nestabilnu i nedozrelu osobu , koja ima iskrivljen odnos prema ljubavi , braku , porodici .....

Iz toga sledi sve ostalo , bez obzira koliko u celoj stvari ulogu igra cista sujeta , sebicluk , nesprnost za normalan zivot .

Jedno od dobara , koje treba da donese brak je harmonija , koje ovde nema ine moze biti .
Nema je u mnogim brakovima , samo sto je obde unapred bilo jasno da je nece biti .

Sporazuni razvodi su kod nas precesta pojava . Nema lakih i lepoih razvoda .

ta njegova zena , koja se panicno drzi te kuce i okruzenja , zapravo se plasi , ne samo poraza , nego i elementarnog zivota . Tek ona , koja se udala ... a znala je da je brak formalan ... cisto zbog dece , predstavlja jedan savrsen primer izgubljenih zena danasnjice .

Dakle, .... imamo probleme , pa hajde da ih resimo tako sto ce mo napraviti jos vece .
Zbunili su je instikti .

Misljenja sam , da kad covek udje u brak , ima priliku da pretoci emotivni kapital , koji je pokupio od svojih roditelja , na svoju porodicu .

Brak je ozbiljan stvar ... Razod jos ozbiljnija ...
 
U kom svojstvu si ti (postavljač teme)?

Cudno je to sto i na forumu uglavnom se krijemo iza nekih kao poznanika, prijateljica ili izmisljenih likova kao da nam nije dovoljno sto smo vec skriveni iza korisnickog imena.
Zasto samo retki skupe hrabrost da napisu: Ja sam ljubavnica ozenjenog coveka ili sumnjam da me muz vara ili zaljubljen sam u drugu zenu ili proneverio sam novac u firmi...
Ja sam "atematicna" i ne postavljam teme ni o sebi ni o drugima ali se uhvatim ponekad da napisem nesto kao iz zivota neke prijateljice ili nesto kao uopsteno a ono u stvari moj zivot, moj dozivljaj ili moja misao. I sto je najsmesnije ne krijem neke nemoralne stvari nego gluposti kao sto je slabost, sazaljenje ili sl.

Bila jedna ili dve teme kao neko posipanje pepelom i redom se pisalo o sebi kao "previse sam tvrdoglava i veliki sam perfekcionista"...Pretpostavljam da smo ovde da pokusamo biti ono sto u zivotu nismo otud i ovo bezanje od istine.
 
Sam razlog za stupanje u brak ukazuje na nestabilnu i nedozrelu osobu , koja ima iskrivljen odnos prema ljubavi , braku , porodici .....

Iz toga sledi sve ostalo , bez obzira koliko u celoj stvari ulogu igra cista sujeta , sebicluk , nesprnost za normalan zivot .

Jedno od dobara , koje treba da donese brak je harmonija , koje ovde nema ine moze biti .
Nema je u mnogim brakovima , samo sto je obde unapred bilo jasno da je nece biti .

Sporazuni razvodi su kod nas precesta pojava . Nema lakih i lepoih razvoda .

ta njegova zena , koja se panicno drzi te kuce i okruzenja , zapravo se plasi , ne samo poraza , nego i elementarnog zivota . Tek ona , koja se udala ... a znala je da je brak formalan ... cisto zbog dece , predstavlja jedan savrsen primer izgubljenih zena danasnjice .

Dakle, .... imamo probleme , pa hajde da ih resimo tako sto ce mo napraviti jos vece .
Zbunili su je instikti .

Misljenja sam , da kad covek udje u brak , ima priliku da pretoci emotivni kapital , koji je pokupio od svojih roditelja , na svoju porodicu .

Brak je ozbiljan stvar ... Razod jos ozbiljnija ...

Слажем се са већином реченог, само не са ставом да неко, ко је једном, пре неколико година, незрело поступио - мора да остане незрео целог живота! Мислим - има и таквих људи, али не мора да значи. Људи греше, и ако већ треба да исправљају грешке а не да истрајавају у њима, онда им треба признати право на промену и на сазревање.
Да се разумемо, не кажем да је овај његов поступак нужно одраз зрелости, али сваки човек има право да бира свој животни пут. Једина обавеза у овом случају су његова деца - жена није, ма како то болно за њу било....:( Материјалне обавезе у смислу стамбеног обезбеђивања бивше жене - не постоје!
 
Слажем се са већином реченог, само не са ставом да неко, ко је једном, пре неколико година, незрело поступио - мора да остане незрео целог живота! Мислим - има и таквих људи, али не мора да значи. Људи греше, и ако већ треба да исправљају грешке а не да истрајавају у њима, онда им треба признати право на промену и на сазревање.
Да се разумемо, не кажем да је овај његов поступак нужно одраз зрелости, али сваки човек има право да бира свој животни пут. Једина обавеза у овом случају су његова деца - жена није, ма како то болно за њу било....:( Материјалне обавезе у смислу стамбеног обезбеђивања бивше жене - не постоје!

E vidis , mislim da sama zrelost moze da se stekne samo i islkljucivo kad se prate dogadjaji koji su u ravni opste poznatog i dobrog . Pro,mmasaji i katastrofe , cesce vode u nove promasaje nego u dobre i ispravne izbore .

Na zalost .

Naravno da on mora samo o deci da brine u ovom slucaju ... ali bi bilo viteski da se pobrine i za tu nesrecnu zenu , koja je takodje pacijent svoje vrste .
No vitestvo nije obavezno u danasnjem svetu . Kakva je ona zapravo, to se moze videti , samim tim , sto je usla u brak po svaku cenu , a znajuci da tu osim nakaradnog osecaja odgovornosti nema niceg drugog.

E sad , sto se zrelosti tice ...
Muskarci sazrevaju negde oko 86 godine , kad se sretnu sa pelenama po drugi put .
Sreca sto je tako , jer potpuno zreo muskarac nema sta da ponudi .
Muskarac inspiraciju , kreativnost , mastu , energiju , crpi zapravo iz tog limba , koji lezi izmedju decastva i odraslog coveka .
Ovaj nije nezreo . On je nedoraso .
Bilo kako bilo , ta cura , koja se uplela , nadrljace i ako se ne nada .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top