Postoji li uopste resenje???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ne znamo realnost, vec samo pricu treceg lica. Ko zna da li su se bas vencali zbog dece, ko je koga varao i da li uopste, itd...

Kazem za realnost u smislu podele imovine. Sta god da je bilo izmedju njih dvoje i sta god da se sada desava, pitanje imovine je takvo kakvo je. Ona ne moze dobiti nista sto je on stekao pre braka, kao sto ni on ne moze dobiti njenu imovinu stecenu pre braka.
Plus sto su oboje duzni, po zakonu, da obezbede decu. On maloletnu decu ne moze da izbaci, ni pod razno, jer u tom slucaju ce on stvarno biti, privremeno, zakonski iseljen iz svog stana. Ima tu neka caka, ali nisam sigurna. Pravnik bi to znao.
A oboje su krivi za neplaniranu trudnocu. On sto je, najverovatnije, insistirao da ne koriste kondom, ona sto je pristala na to.
 
Pretpostavljam sta je problem. Vecina zena se postavlja na mesto te zene i zamislja situaciju da je to njihov muz koji ih izbacuje iz kuce i zato insistiraju da se on odseli, iako je mozda samo njegova imovina.
Realnost je drugacija.

Ja ne pitam zbog žene (ili sebe :lol: ) nego zbog dece - jesam duduk za pravo, stvarno se ne razumem... ali jeste strašno da ljudi mogu zajedno da naprave decu, stvore život, a posle se razvedu, i k'o da ništa nije bilo - puj pike ne važi, a deca bez prava na očevu imovinu... mislim, ako majka ništa nema i nije sposobna da zaradi... pa jeste gadno.
 
Sa pravne tačke gledišta, ako je kuću imao pre stupanja u brak, onda je to njegova posebna imovina, i u slučaju razvoda pripada njemu. Decu su dužni da izdržavaju oboje, a ako dođe do razvoda, roditelj koji ne živi sa decom ima obavezu plaćanja alimentacije u visini koju mu sud odredi, a deca i roditelj sa kojim deca ne žive imaju pravo održavanja ličnih odnosa. Mogu se razvesti sporazumno ili po tužbi. Ako se razvedu sporazumno, mogu postići sporazum o zajedničkom starateljstvu nad detetom ili o samostalnom starateljstvu jednog roditelja nad detetom. Čak i ako je starateljstvo roditelja nad detetom samostalno, drugi roditelj nije iskljucen iz odlucivanja o bitnim pitanjima. Ima tu još dosta stvari...

Sad malo van pravnog gledišta.:mrgreen: Jedno od rešenja je da možda pruži sigurnost ženi od koje želi da se razvede, u smislu da joj pomogne da nađe stan koji će iznajmiti, da joj predloži da učestvuje u plaćanju stana, u slučaju da deca ostanu da žive sa majkom... Da shvati da iako su razvedeni, u njemu i dalje ima prijatelja i nekog ko će odgovorno brinuti o deci. Uostalom, mislim da ni njoj nije u interesu, ako je njen muž u ozbiljnoj vezi sa drugom ženom, i ako je očigledno više ne voli, da joj najbolje godine života prođu u prepucavanju sa njim oko kuće, održavanju veze koja je gotova. Jednog dana, potencijalno, i za nju je bolje da bude slobodna, kako bi ostvarila vezu sa nekim drugim. Možda čak i rodila još neko dete, što da ne.
 
Uzimam kao TACNO sve je u uvodnom popstu postavljeno: da je kuca njegova(i bila pre braka), da su dete- decu zajedno napravili, ali ocigledno neplanski, jer se on ozenio nevoljno!E, sad ne znam da li su se zabavljali mesec dana, da li je ona "navodno" uzimala pilule, ili on nije hteo kondom- kako neko rece!To sve ne znam, ali deca postoje.Za mene uopste u prici nije relevantno to sto ga je navodno prevarila, jer ne znam da li on to zna, u kom svojstvu je postavljacica posta...Cinjenice su da ona ne radi, jer ima bliznakinje od 5 ili 6 godina- druge zene rade!On je dobar roditelj, izmedju ostalog sto mnogo radi da bi oni-deca,zena(a moze da radi a da su deca u obdanistu) i on, materijalno dobro ziveli.Brak od pocetka nije dobar_to mi je logicno, ako se covek osetio "uhvacen", a mozda i ne samo zbog toga.Mnogi brakovi koji nisu imali takvu genezu se zavtse razvodom!Nigde u postu ne pise da on zeli i da se deca isele!Mogu deca, koja nisu bebe da budu sa njim, on bi automatski manje radio jer ne bi izdrzavao zenu koja ne radi.Slazem se da DECU ne treba izbaciti na ulicu, ali ako ona nece da se sporazumno razvede, pa sud njoj dodeli decu, on MOZE da im iznajmi stan, placa alimentaciju za decu, DOK se zena ne zaposli, a posle zajedno materijalo da brinu o deci!Mozda ce neko reci da je tesko naci posao, to je istina, ali to sto neko ima decu, ne znaci da ne treba da radi!Sta bi bilo da ON izgubi posao?! I o kakvom dzentlmenstvu, vitesvu i drugim stvarima se ovde prica?Covek je DUZAN da izdrzava decu koju koju je napravio ovako ili onako, a ne zenu koja iz nekog? razloga ne radi i jos dzentlmenski da joj ostavi kucu!!!Mislim da to sto radi njegova zena, to inacenje, okretanje njegove porodice protiv njega je ne vodi u nista dobro za svo cetvoro!Civilizovan razvod je najbolje resenje, a RAZVOD je trebala da ocekuje onog trenutka kada se on ozenio PROTIV svoje volje...Greske se placaju, a dokle i cime???
 
Situacija je sledeca. Oni su u braku 5 godina, ozenio ju je zato sto je zatrudnela. Imaju bliznakinje. Od pocetka to nije funkcionisalo kako treba. Posle 5 godina on se zaljubljuje u drugu i zavoli je. Hoce da se lepo i kulturno razvede ali ona nece iz njegove kuce i to ti je. Podgovara njegovu majku i decu huska protiv njega, on ima probleme sa porodicom jer ga ona predstavlja kao monstruma pred njima. On radi od jutra do mraka da bi njima obezbedio sve, da im nista ne zafali. Ona samo sedi i uziva a pred njegovima se predstavlja kao jadnica koju on isteruje iz kuce a ona se zrtvuje zbog dece. On zeli da se na lep nacin dogovore da se razvedu jer tako vise ne ide, gotovo da se i ne vidjaju i ne komuniciraju a kada se vide uvek zavrse svadjom. Moram da napomenem da ga je ona prevarila(spavala s drugim) na samom pocetku braka. Ali cela njegova porodica je na njenoj strani sa pricom da mora da se zrtvuje zbog dece. Kako pomoci coveku da ona ode iz njegove kuce? Zasto odrzavati brak koji ne funkcionise zbog dece? Da li je to vredno zrtve svih a pogotovo dece, jer deca ne mogu normalno da odrastaju u takvom braku?! Hvala unapred!
Nema tu civilizovanog rešenja....a realno nikad se nije jedan vo sam tukao...bez razloga...tako da ***...o tome je trebao da misli ranije....a sad neka ne računa na to da će iz cele priče izaći i j.eban i pošten.
 
Ja ne pitam zbog žene (ili sebe :lol: ) nego zbog dece - jesam duduk za pravo, stvarno se ne razumem... ali jeste strašno da ljudi mogu zajedno da naprave decu, stvore život, a posle se razvedu, i k'o da ništa nije bilo - puj pike ne važi, a deca bez prava na očevu imovinu... mislim, ako majka ništa nema i nije sposobna da zaradi... pa jeste gadno.

Jos bre, maloletnu decu on zakonski ne sme da izbaci na ulicu.:rtfm:
Ali posotoji jos jedna caka. Pre par godina sam citala Komentar zakona o braku i bracnim i porodicnim odnosima iz 2005 godine (ne pitaj zasto citam zakone :lol:), i koliko sam ja razumela, ako jedan partner u momentu razvoda ne radi, drugi je duzan jos neko vreme da ga izdrzava, dok ovaj ne nadje posao. Izgleda da kod nas, postoji mogucnost izdrzavanja, ali je ogranicenog karaktera, mislim da je maximalni period 6 meseci, bez obzira da li je ovaj drugi nasao posao ili ne.
Stvarno nisam sigurna, i ako je bilo tako, da li to jos uvek vazi.

da li je ona "navodno" uzimala pilule

I pored pilula moze da se desi trudnoca, cak i da ih jeste uzimala. Ako zene ima manju ili vecu tezinu od normalne, pilule itekako mogu da zakazu. Mojoj jednoj drugarici se desilo to, ali njoj je, u to vreme, najmanje u zivotu trebala trudnoca. Nije bila bez igde icega, roditelji relativno dobro situirani, stan u sred BG-a, decko sa kojim je zatrudnela je dosao ovde fax. Na kraju su se vencali i ostali da zive kod njenih. :lol: Ona se nije udala ni za nekretninu, ni za novac, nego su odlucili da ipak ne abortira.
 
Moram da napomenem da je kuca njegova, nije stecena u braku i da njih dvoje zive sami. On ni u ludilu ne zeli njoj da da decu jer ona nema gde da ode a on ne zeli da mu deca odrastaju na ulici. Elem, njeni su siromasni i nemaju sredstva za zivot. On, medjutim, pristaje i da joj nadje stan i da joj neko vreme pomaze i placa stan samo da se ona iseli iz NJEGOVE kuce jer im je zajednicki zivot bio nepodnosljiv i pre nego sto se on zaljubio ali on o tome nikom nije pricao ZBOG DECE. Medjutim ona nece da ode jer joj nista pored njega ne nedostaje. Materijalno je kompletno obezbedjena. A deca idu u vrtic, dakle ona moze da radi ali jednostavno nece. A posto zna da ce njegovi uvek biti za to da se pomire zbog dece, vrlo vesto igra na tu kartu da ona ispadne jadnica i zrtva a on bezdusnik koji je isteruje na ulicu i ne misli na decu.Vrlo jadno!
 
Pa sta znam ... postavimo stvar iz drugog ugla ... on se zaljubio i isteraće ženu sa dvoje dece na ulicu???? - nije ni to baš pravedno.

To je i meni zapalo za oko.

Evo kako bi mogao da ispadne dasa kakvim ga predstavljate u uvodnoj poruci. Iseli se. Nađe stan ili kuću u kojoj će živeti sa drugom ženom a svoju kuću svojoj deci koja će, naravno, živeti sa svojom majkom. U čemu je problem? Da li on smatra i svoju decu teretom i nametnutom obavezom? Onda nije trebalo da se ženi zbog trudnoće, odnosno trebalo je da misli na vreme te da ne svrši kada i gde ne treba.

Jadan predivni čovek. Buhu. :(
 
Moram da napomenem da je kuca njegova, nije stecena u braku i da njih dvoje zive sami. On ni u ludilu ne zeli njoj da da decu jer ona nema gde da ode a on ne zeli da mu deca odrastaju na ulici. Elem, njeni su siromasni i nemaju sredstva za zivot. On, medjutim, pristaje i da joj nadje stan i da joj neko vreme pomaze i placa stan samo da se ona iseli iz NJEGOVE kuce jer im je zajednicki zivot bio nepodnosljiv i pre nego sto se on zaljubio ali on o tome nikom nije pricao ZBOG DECE. Medjutim ona nece da ode jer joj nista pored njega ne nedostaje. Materijalno je kompletno obezbedjena. A deca idu u vrtic, dakle ona moze da radi ali jednostavno nece. A posto zna da ce njegovi uvek biti za to da se pomire zbog dece, vrlo vesto igra na tu kartu da ona ispadne jadnica i zrtva a on bezdusnik koji je isteruje na ulicu i ne misli na decu.Vrlo jadno!

Pa i on je jadan. Pita li neko decu sa kime bi ostala? On se zaljubio i on bi decu na ulicu. Ma vi ste neozbiljni. Svaki normalni čovek bi otišao, ostavio krov nad glavom deci, a sebe sredio, pošto je već i on taj koji sve to pokreće. Ponavljam, ako nije bio dasa da na vreme reaguje, onda neka ne izigrava žrtvu nakon pet godina, kada je upoznao nekoga ko mu više odgovara. Kakav bednik. Sebičan čovek, nema šta.
 
Pa i on je jadan. Pita li neko decu sa kime bi ostala? On se zaljubio i on bi decu na ulicu. Ma vi ste neozbiljni. Svaki normalni čovek bi otišao, ostavio krov nad glavom deci, a sebe sredio, pošto je već i on taj koji sve to pokreće. Ponavljam, ako nije bio dasa da na vreme reaguje, onda neka ne izigrava žrtvu nakon pet godina, kada je upoznao nekoga ko mu više odgovara. Kakav bednik. Sebičan čovek, nema šta.

Аха.
А да се мама заљубила у другог и? ;)
Шта би онда требало урадити - опет он да се сели из СВОЈЕ куће и да је остави мааајци да не би ''деца била на улици''?:roll:

П.С.
Никад ми неће бити јасно зашто људи имовинске односе повезују са неким ''моралом'', и какве везе има старатељство над децом са тиме ко је тај који покреће бракоразводну парницу?
Где пише да је остављени супружник по правилу моралнији, бољи родитељ и бољи човек од онога који оставља те стога заслужује туђу имовину и старатељство над децом?
 
Poslednja izmena:
Аха.
А да се мама заљубила у другог и? ;)
Шта би онда требало урадити - опет он да се сели из СВОЈЕ куће и да је остави мааајци да не би ''деца била на улици''?:roll:

Onaj ko želi kraj treba da ode. Deca ne smeju da se stave na tapet nikada. Čisto sumnjam da je realna sitacija u kojoj se majka zaljubljuje u nekoga, napušta muža i ostaje u njegovoj kući. Verovatnije je da će ona sa decom otići tom drugom čoveku. Mislim da je gore pomenuta verzija samo pokušaj provokacije i pokušaj ovog modernog šizofrenog stanja da svi imamo prava da živimo kako želimo bez obzira na svet koji time možemo povrediti. Taj samoživi način razmišljanja koji se predstavlja kao zdrav je bolest našeg doba i zato ništa ne ide kako bi trebalo. Samo onaj ko je sam na svetu i nema niti jedno biće koje od njega na bilo koji način zavisi ili ga voli, može da sebi dozvoli luksuz da brine samo o svojim potrebama. Ostali treba da pronalaze najbolja rešenja i za sebe i za ljude koje će te odluke dodirivati. Odgovornost prema sebi i svojima. To je sloboda i ispravno ponašanje.
 
Аха.
А да се мама заљубила у другог и? ;)
Шта би онда требало урадити - опет он да се сели из СВОЈЕ куће и да је остави мааајци да не би ''деца била на улици''?:roll:

П.С.
Никад ми неће бити јасно зашто људи имовинске односе повезују са неким ''моралом'', и какве везе има старатељство над децом са тиме ко је тај који покреће бракоразводну парницу?
Где пише да је остављени супружник по правилу моралнији, бољи родитељ и бољи човек од онога који оставља те стога заслужује туђу имовину и старатељство над децом?

Nigde ne piše. Izvrćete. Moje pitanje u ovom konkretnom slučaju je: ako je on tako sjajan a ona loša, zašto je nije ostavio pre nego što je upoznao tu drugu ženu? Nikada im nije bilo dobro. Jedno je zaljubljenost. Ona ne traje godinama. Naročito ako stvari nisu harmonične. Dakle, on je kukavica i sebičnjak pošto je čekao da upozna nekoga pre nego ostavi ovu te tako ne bude slučajno sam. Izvinjavam se, ali nemam sluha za takve pravednike. Ako ti neko ne odgovara onda odlaziš zato što ti on ne odgovara a ne zato što si upoznao nekoga ili tek kada upoznaš nekoga.
 
Onaj ko želi kraj treba da ode. Deca ne smeju da se stave na tapet nikada. Čisto sumnjam da je realna sitacija u kojoj se majka zaljubljuje u nekoga, napušta muža i ostaje u njegovoj kući. Verovatnije je da će ona sa decom otići tom drugom čoveku. Mislim da je gore pomenuta verzija samo pokušaj provokacije i pokušaj ovog modernog šizofrenog stanja da svi imamo prava da živimo kako želimo bez obzira na svet koji time možemo povrediti. Taj samoživi način razmišljanja koji se predstavlja kao zdrav je bolest našeg doba i zato ništa ne ide kako bi trebalo. Samo onaj ko je sam na svetu i nema niti jedno biće koje od njega na bilo koji način zavisi ili ga voli, može da sebi dozvoli luksuz da brine samo o svojim potrebama. Ostali treba da pronalaze najbolja rešenja i za sebe i za ljude koje će te odluke dodirivati. Odgovornost prema sebi i svojima. To je sloboda i ispravno ponašanje.

А зашто???

Ето, ми смо живели у мом стану, ЈА сам била та која је поднела поднела захтев за развод јер нисам више желела да трпим његова малтретирања (никакав други мушкарац није био у питању), и тражила од њега да се исели. И сад - требало је ЈА да одем из СВОГ стана и одем у подстанаре, а он да живи у МОМ стану јер сам, побогу, ЈА била та која је имала муда и била одлучнија да прекине обострано мучење и патњу?:roll:
 
А зашто???

Ето, ми смо живели у мом стану, ЈА сам била та која је поднела поднела захтев за развод јер нисам више желела да трпим његова малтретирања (никакав други мушкарац није био у питању), и тражила од њега да се исели. И сад - требало је ЈА да одем из СВОГ стана и одем у подстанаре, а он да живи у МОМ стану јер сам, побогу, ЈА била та која је имала муда и била одлучнија да прекине обострано мучење и патњу?:roll:

Odgovor sam već napisala. Čitajte.

Ali da objasnim. Možda treba crtati. Situacija nije ista, koliko vidim. Prvo, naveli ste da ako žena hoće napolje a prvobitna priča je da je stan njegov. dakle, nepoklapaju se priče. U vašem slučaju, da ste otišli od njega i dece trebalo je da ostavite stan. On kaže da želi decu zato što zna da ona nema gde da ih vodi. :) Dakle, ne zbog njih, već zbog tobož brige.
Ovakvi razgovori, kakav sada pokušavate da povedete, me zamaraju. Situacije su različite. Vaša situacija je drugačije od gore pomenute. I ne mislite da sada pišem ovako zato što sa vama razgovaram. Nemam nameru da vas štedim. Ipak, vaš pokušaj da izvrnete stvari je jadan. Stvarno nisam mogla da u ovakvom odgovoru obuhvatim sve varijante problema, ali sam računala da pamet sagovornika. Pogrešila sam. Izvinjavam se. Vidim da treba sve crtati i naznačiti pošto neki ljudi nisu sposobni da razmišljaju i razumeju, naročito kada su stvari normalne. Da ne kažem jasne pa da opet tražite pojašnjenje termina. Imate nečistu savest? Kako ste drugačije videli vezu svoje situacije sa gore opisanom?
 
Poslednja izmena:
Nigde ne piše. Izvrćete. Moje pitanje u ovom konkretnom slučaju je: ako je on tako sjajan a ona loša, zašto je nije ostavio pre nego što je upoznao tu drugu ženu? Nikada im nije bilo dobro. Jedno je zaljubljenost. Ona ne traje godinama. Naročito ako stvari nisu harmonične. Dakle, on je kukavica i sebičnjak pošto je čekao da upozna nekoga pre nego ostavi ovu te tako ne bude slučajno sam. Izvinjavam se, ali nemam sluha za takve pravednike. Ako ti neko ne odgovara onda odlaziš zato što ti on ne odgovara a ne zato što si upoznao nekoga ili tek kada upoznaš nekoga.

Oк, значи одговор је: кукавице и себичњаци немају право на СВОЈУ имовину, и треба да је оставе бившем партнеру??? :confused:

А која комисија је комептентна да процени ко је ту кукавица и себичњак и да на основу тога додели право на имовину?

А можда је баш она кукавица и себичњак јер по сваку цену инсистира на останку у лошем браку (иако ЗНА да је муж не воли и да није срећан са њом) и неће да се исели из туђе куће само због своје комоције, а?
Како ми то можемо да знамо? ;)
 
Читам сада ове одговоре и паде ми једно питање на памет.Брачни пар живи у његовој или њеној кући стеченој пре брака.Међутим, свако ко је икад живео у кући зна колико трошкова она повлачи.Конретно рецимо у току брака промени се кров, уведе централно грејање, замене паркети,реновирају купатила итд, итд.То кошта на десетине хиљада еура и супружник који ради и улаже своја примања у кућу која законски није његова.Тек онда није фер да се после развода истера на улицу са два кофера!! Да ли има у нашем закону нешто што регулише овакве случајеве?
 
Situacija je sledeca. Oni su u braku 5 godina, ozenio ju je zato sto je zatrudnela. Imaju bliznakinje. Od pocetka to nije funkcionisalo kako treba. Posle 5 godina on se zaljubljuje u drugu i zavoli je. Hoce da se lepo i kulturno razvede ali ona nece iz njegove kuce i to ti je. Podgovara njegovu majku i decu huska protiv njega, on ima probleme sa porodicom jer ga ona predstavlja kao monstruma pred njima. On radi od jutra do mraka da bi njima obezbedio sve, da im nista ne zafali. Ona samo sedi i uziva a pred njegovima se predstavlja kao jadnica koju on isteruje iz kuce a ona se zrtvuje zbog dece. On zeli da se na lep nacin dogovore da se razvedu jer tako vise ne ide, gotovo da se i ne vidjaju i ne komuniciraju a kada se vide uvek zavrse svadjom. Moram da napomenem da ga je ona prevarila(spavala s drugim) na samom pocetku braka. Ali cela njegova porodica je na njenoj strani sa pricom da mora da se zrtvuje zbog dece. Kako pomoci coveku da ona ode iz njegove kuce? Zasto odrzavati brak koji ne funkcionise zbog dece? Da li je to vredno zrtve svih a pogotovo dece, jer deca ne mogu normalno da odrastaju u takvom braku?! Hvala unapred!
kako mu pomoci.... gurnes ga niz stepenice, eto kako

pazi molim te, on se zaljubio :heart:
pa pozelio da ponovo postane momak nezenja a zenu i djecu spakuje kao da nikada nisu postojali a pogotovo ne u..... njegovoj kuci :lol:
svasta.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top