Tarot

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.932
Mene je interesovalo,kako ćemo se moj ljubimac (kornjačica pod imenom Dragutin) i ja slagati ...
Elem,koristila sam raspored Mistični krst...
Izašlo je: As štapova, 8 pehara, 7 pehara, 6 pehara, Vrhovna sveštenica, Mag, (zaboravila posle da upiše, koja je sedma karta bila), 3 pehara, Kočija i zadnja Ljubavnici.
As štapova mi je nekako ptimističan, jer milsim da sam to nekako ja..ušla sam u to sve nekako hrabro i otimistično,jer sam dugo želala takvog ljubimca.Medjutim ova osmica pehara mi se čini da umanjuje pozitivno dejstvo asa,i da me je možda potraga za njim dovela do neke iznurenosti,jer sam bila na ivici snaga da odustanem od tražnje za takvom kornjačicom. Treća kuća, gde je 7.pehara je čežnja i ponuda...čežnja u smilsu da imam kućnog ljubimca a ponuda je bila u smilsu toga,jer znajući koliko to želim,momak se ponudio da me obraduje i kupi mi to se i opremu za njega takodje..
4.kuća koja simbolizuje prošlost je 6 pehara,dakle dobra volja,nevinost i detinjstvao...to mi se čini opet ja,jer sam u detinjstvu imala dosta kućnih ljubimaca,i taj perio vezujem upravo za ljubimce,kada je sve bilo baš bezbrižno...5.kuća je vrhovna sveštenica...stanje malo bez akcije,jer kako ga nisam uspela nabaviti,jedno vreme sam odustala od ideje da ga uopšte i imam...e,sad..kako to tumačim sa trećom..moguće je da je i moje rasipanje i trškarenje para na drugoj strani,dovelo do toga,da ga nisam nabavila pre...6.kuća...Mag..dakle 4. i 6.kuca zajedno...mi dobro deluje jer je i 4.kuća bila dobra tako da to samo povećava moju akciju da ga ovaj put nabavim i istrajem u tome...E,sad 7.kuća..to sam nešto zglajzala,pa nisam dobro upisala koja je..valjda može i tako da tumačim,ili onda nije u redu?
8.kuća je 3.pehara....obilje,prijateljstvo i zajedništvo...mislim da će i drugi smatrati da se baš fino slažemo,da će se on lepo uklopiti sa "nama"-ljudima..9. kuća..Kočija..pobeda volja i samopotrvdjivanje,gruba kontrola..savet možda da ne treba nikada da budem gruba,jer samo tako mogu da ga nadmudrim...10.kuć je Ljubavnici..lepa karta..lična verovanja..mada kako je gledam u odnosu sa petom,koja kaze bez akcije...znači može biti ok,ako uložim dosta energije u ono što smatram ispravnim,jer to ima potencijal.
jao,draga Valeria..budu blaga,ja sam tek početnik..ja sam to tako rastumačila..valjda na nešto liči,ovo moje tumačenje:)...
 
As štapova mi je nekako ptimističan, jer milsim da sam to nekako ja..ušla sam u to sve nekako hrabro i otimistično,jer sam dugo želala takvog ljubimca.Medjutim ova osmica pehara mi se čini da umanjuje pozitivno dejstvo asa,i da me je možda potraga za njim dovela do neke iznurenosti,jer sam bila na ivici snaga da odustanem od tražnje za takvom kornjačicom.

Pa da, pošto su u suprotnosti, onda je ova 8 Pehara onako malo "smorena"... ali je jača od Asa (as nois samo 10% snage, dok 8 Pehara ima 80% snage), pa taj As i ne može mnogo da joj naškodi. Dakle, bilo je "idemo dalje", i opet si istrajala u tome da nabaviš svog Dragutina).
Treća kuća, gde je 7.pehara je čežnja i ponuda...čežnja u smilsu da imam kućnog ljubimca a ponuda je bila u smilsu toga,jer znajući koliko to želim,momak se ponudio da me obraduje i kupi mi to se i opremu za njega takodje..

Pitala si kako se to gleda u sadejstvu sa Prvosveštenicom?
5. kuća se uvek pozitivno tumači, inače; čim je tu Prvosveštenica, ona govori o dobrom potencijalu, i o sposobnosti da shvatiš potrebe svoje kornjačice koje i nisu očigledne. Dakle, eto, uzrok tih događaja je ispoljen (momak se ponudio da je kupi), i imaš blagoslov viših sila... jer tvoja nega te kornjačice ima potencijala (Prvosveštenica = potencijal).

Da, i Mag dovodi do konkretne akcije :).

Jest malo nezgodno što nema sedme karte, no opet, sam ishod je dovoljno dobar da podrži čak iako se nešto ne slaže u kombinaciji 7. i 8. karte. Bez te karte se ne mogu sagledavati elementi, npr u rasporedu ovako, bez gledanja te 7. kuće nema ni elemenata vazduha (;ačevi), ni elementa zemlje (pPentakli), a posebno je nezgodno kad nema zemlje, jer sve može ostati na nivou obećanja, da "visi u vazduhu"... no sad, pitanje je da li je ovo tačno, jer ne znamo šta je u 7. kući, a i elementi ne igraju baš toliku ulogu, jer ima čak 4 Velike Arkane.

Ovi Ljubavnici na kraju su super!! Jer to je karta i dobrih međuodnosa...što znači da ćete se Dragutin i ti lepo slagati :). Jedino je nezgodno što ne znamo jesu li ono u 7 kući bili Pentakli ili ne...

Sve u svemu, sjajno ti ide, rekla bih :) .
 
Pa da, pošto su u suprotnosti, onda je ova 8 Pehara onako malo "smorena"... ali je jača od Asa (as nois samo 10% snage, dok 8 Pehara ima 80% snage), pa taj As i ne može mnogo da joj naškodi. Dakle, bilo je "idemo dalje", i opet si istrajala u tome da nabaviš svog Dragutina).


Pitala si kako se to gleda u sadejstvu sa Prvosveštenicom?
5. kuća se uvek pozitivno tumači, inače; čim je tu Prvosveštenica, ona govori o dobrom potencijalu, i o sposobnosti da shvatiš potrebe svoje kornjačice koje i nisu očigledne. Dakle, eto, uzrok tih događaja je ispoljen (momak se ponudio da je kupi), i imaš blagoslov viših sila... jer tvoja nega te kornjačice ima potencijala (Prvosveštenica = potencijal).

Da, i Mag dovodi do konkretne akcije :).

Jest malo nezgodno što nema sedme karte, no opet, sam ishod je dovoljno dobar da podrži čak iako se nešto ne slaže u kombinaciji 7. i 8. karte. Bez te karte se ne mogu sagledavati elementi, npr u rasporedu ovako, bez gledanja te 7. kuće nema ni elemenata vazduha (;ačevi), ni elementa zemlje (pPentakli), a posebno je nezgodno kad nema zemlje, jer sve može ostati na nivou obećanja, da "visi u vazduhu"... no sad, pitanje je da li je ovo tačno, jer ne znamo šta je u 7. kući, a i elementi ne igraju baš toliku ulogu, jer ima čak 4 Velike Arkane.

Ovi Ljubavnici na kraju su super!! Jer to je karta i dobrih međuodnosa...što znači da ćete se Dragutin i ti lepo slagati :). Jedino je nezgodno što ne znamo jesu li ono u 7 kući bili Pentakli ili ne...

Sve u svemu, sjajno ti ide, rekla bih :) .

Hvala draga Valeria...Baš mi se dopalo kako si mi rastumačila i pomogla.Od tebe zaista može puno da se nauči.:cmok2:
 
draga valerija, nisam sigurna da li treba da prihvatim jedan poziv na kafu, pa sam na linku koji si mi poslala otvorila misticni krst i izasle su: 1 kuca: paz maceva, 2 kuca: 5 maceva
e sad posto me zbunjuje oznacavanje ostalih kuca (jer nasla sam 4 razlicita obelezavanja) na vrhu (please pomozi da naucim koje je pravilno obelezavanje) je mag, u dnu je zvezda (obrnuta), levo: dvojka pentakla, desno: vitez pentakla.
7 kuca: car(obrnuta)
8 kuca: 4 pentakla
9 kuca: 6 pentakla
10 kuca: 9 maceva (obrnuta)
Sta znaci kad ima ovoliko pentakla u otvaranju? i kako da uvezem ovo u odgovor :)
 
draga valerija, nisam sigurna da li treba da prihvatim jedan poziv na kafu, pa sam na linku koji si mi poslala otvorila misticni krst i izasle su: 1 kuca: paz maceva, 2 kuca: 5 maceva
e sad posto me zbunjuje oznacavanje ostalih kuca (jer nasla sam 4 razlicita obelezavanja) na vrhu (please pomozi da naucim koje je pravilno obelezavanje) je mag, u dnu je zvezda (obrnuta), levo: dvojka pentakla, desno: vitez pentakla.
7 kuca: car(obrnuta)
8 kuca: 4 pentakla
9 kuca: 6 pentakla
10 kuca: 9 maceva (obrnuta)
Sta znaci kad ima ovoliko pentakla u otvaranju? i kako da uvezem ovo u odgovor :)

Ja koristim ovakav raspored, kakav je postavila Neptunijanka na temi "osnove Tarota".

27ytw0m.gif


Tu možeš videti redosled kuća koje koristim :), jedino što imam i dodatna značenja kuća.
Dakle, tvoj raspored bi "kod mene" glasio ovako:
1. kuća: Paž mačeva
2. kuća: Petica mačeva
3. kuća: Zvezda (obrnuta)
4. kuća: 2 pentakla
5. kuća: Mag
6. kuća: Vitez pentakla
7. kuća: Car (obrnuti)
8. kuća: 4 pentakla
9. kuća:6 pentakla
10. kuća: 9 mačeva (obrnuta).

Nije baš najpovoljnija situacija, jer su elementi u velikom disbalansu, nema ni Vatre (energija koja pokreće veze), nema ni Voda (to su emocije, prilagodljivost, fleksibilnost).. Previše Vazduha, previše Zemlje... to je puno priče, a ništa se ne dešava, jer je situacija nekako zabetonirana.

Kada ima tako puno Pentakla u rasporedu, a nema Vode, onda je situacija nekako rigidna, tvrda.. ili se teško menja, ili opterećuje. Opet, da ima i Zemlje (Pentakli) i Vode (Pehari), a da fali jedan od preostala dva elementa, opet bi raspored bio u disbalansu, samo na drugi način.

Npr 5 mačeva u 2. kući preko Paža mačeva ukazuje na razgovor koji je mogao bii konstruktivan, ali koji se ubrzo pretvara u verbalno nadmetanje. Opet nada da može ispasti nešto od tog odlaska na kafu (Zvezda) je potisnuta, jer je i onako u 3. kući, pa je još i obrnuta.
Taj momak je, rekla bih, rigidan i nekako nepopustljiv (4 pentakla u 7. kući, a ojavljuje se i Vitez pentaka koji je vrlo praktičan, a vrlo neemotivan... to bi mogao biti taj momak, pošto se askept rigidnosti pojavljuje u kući koja predstavlja ono što je nasuprot nas, pa i partnera, 4 pentakla).

Sve u svemu, 9. mačeva u 10. kući nikako ne obećava.. Mag je kao alternativa, a on predstavlja i svesno delovanje.

A u kući saveta (9. kuća) je 6. pentakla, prikupljanje energije, moći... Dakle, rekla bih da je savet da budeš svesna svoje vrednosti i svojih stavova i da dobro razmisliš (svesno delovanje) šta ti može doneti odlazak na tu kafu i dalje druženje sa tom osobom, dakle, bez nekih emotivnih upliva.
 
Dakle, otvorila sam novu temu, odvojenu od "Divinacijskog kutka", gde možemo komentarisati naše rasporede, i međusobno se konsultovati, dok "Divinacijski kutak" ostaje samo za odgovore drugima na lična pitanja.
 
Poslednja izmena:
Draga Valerija, za rad vezbe i mog ucenja, ja cu da probam da rastumacim jedan raspored, a tebe molim ako mozes da ispravis, dodas...
Otvorila sam misticni krst. Pitanje je sta moja drugarica moze da ocekuje u romanticnom smislu od decka koga je nedavno upoznala, u naredna tri meseca.
I ovo je raspored: vitez pehara(obrnuta),10 stapova,vitez stapova (obrnuta), vitez pentakla (obrnut), kraljica maceva, 10 pentakla (obrnut), djavo, 9 stapova, sud (obrnuta), 5 maceva
Meni ovo ne izgleda obecavajuce. Vitez u prvoj kuci je verovatno on, u obrnutom polozaju procitah da predstavlja nekog ko se na prvi pogled cini vrlo privlacan, romantican i uzbudljiv, a da se zapravo pretvara u nesto potpuno drugacije. na to jos ide i 10 stapova, koju ja licno dozivljavam kao uzaludnu borbu... previse ulozenog truda, aod svega samo umor...
sto mi je dodatno pojacano sa ovom vitez stapova u trecoj kuci (uspravno, je avantura uzbudjenje, energija, a u obrnutom bi trebalo da su svi ti uticaji umanjeni...?)
ne znam kako da tumacim ovu 10 pentakla(obrnuta) u sestoj kuci.
u konacnom ishodu je situacija koja je zabetonirana usled sebicluka.
savet: znam da uspravno ova karta poziva da se oprosti, ali sta ako je obrnuta?
djavo u 7 kuci: da li ona sama sebi ovde stavlja okove?
e sad sam uspela da se pogubim :think:
Moze pomoc? Da li sam barem nesto dobro protumacila? :D
 
Mislim da ti sasvim dobro ide! A evo i male dopune ...
Vitez jeste da "nije baš kako treba", tj ta njegova romantičnost i prefinjenost je em potisnuta (obrnuta je karta), em je preko 10 štapova, a pehari su voda, štapovi su vatra, te oni ne idu zajedno. I inače, Pehara ima malo (emocije), i još su u startu ugušene vatrom, pa se tvoja drugarica tu svakako ne može nadati nekoj nežnoj romantici.
Ima tu mnogo dvorskih karata, što znači da puno ljudi utiče na taj njihov međuodnos, a ima i više interesenata za nju :lol: (sve neki Vitezovi :lol: ).

Pitala si za 10 pentakla u 6 kući.
To je nešto što će biti aktuelno sledećih mesec dana.
(Inače, u rasporedu bi to bilo tri meseca, ali pošto je ona ograničila celo pitanje na tri meseca, a koristimo MIstični Krst koji inače razmatra godinu dana, onda proporcionalno umanjujemo trajanje 6. kuće)
Ona predstavlja i dogovor, kvalitetnu saradnju.. a em je obtnuta, em predstavlja element zemlje (a u rasporedu nema dovoljno Pehara, tj. vode da natopi tu zemlju), pa bi se moglo reći da i neće nešto mnogo moći da se dogovore... posebno kada se ima u vidu ishod (5. maćeva u 10. kući, a Kraljica mačeva kao alternativa, i jedno i drugo navode na oštre reči).

Vrhovni sud predstavlja i našu sposobnost da donesemo neke odluke i da ih se jasno držimo ("presudimo"), samo je značenje umanjeno, ne toliko očigledno, te joj se predlaže da u tom međuodnosu vidi da donosi odgovorne odluke, a s druge strane, da ne bude sklona osuđivanju (možda postupaka?).
Da, može biti i oproštaj, ali kažem, pošto je obrnuta, onda se smanjuje dejstvo te karte, pa onda treba da dobro razmisli hoće li oprostiti nešto :lol: .

A da, Đavo u 7. - da, to je ona - ima neke iluzije, ne sagledava dobro situaciju, mislim okovana je svojim iluzijama, štetnim navikama ...Mada, Đavo može predstavljati i veliku požudu, strast.
 
Ja sam imala sumnju u nečiju iskrenost, jednog prijatelja...pa sam eto pitala Tarot koliko je iskrena ta komunikacija, i koliko je taj kao prijatelj uopšte iskren prema meni...
raspored je bio Mistični krst a evo šta je izašlo, navodim redom:
Točak sreće, Kraljica mačeva, 5 pentakli, Univerzum, Kraljica štapova, 9. pehara, Carica, 7.pentakla, 8.štapova, i na kraju 3. mačeva.

Gledajući prvu i drugu kuću, nekako je bilo sudbinski možda da se sretnemo, što je dovelo do neke tačke preokreta jer imamo dosta slične poglede na svet...Kraljica mačeva oslikava mene,jer takva sam ja..iskrena, pronicljiva, neposredna, duhovita , dakle može biti pojačavajući činilac, pa mi se zbog toga čini da sam ja ta, koja više "polaže" na to prijateljstvo i smatra ga vrednim, sve zbog svojih karakternih osobina. Treća kuća, simbolizuje nekako moju podsvest i možda baš poreklo problema..jer su ovo bila baš teška vremena za mene, gde sam imala dosta problema sa zdravljem, i gde sam možda imala malko osećaj da nisam nekako najbolje prihvaćena - što može da se shvati kao značenje karte, kao odbačenost. Peta kuća je kraljica štapova..je opet ono što sam ja..nekako mi ta peta kuća mi se uvek čini da oslikava moje svesno ja...jer sam energična vesela, i čovek može da se oslono na mene..medkutim zbog ove treće kuće, upravo možda ti moji kvaliteti nisu mogli da dodju do izrazaja.
Četvrta kuća simbolizuje možda ono što sam ja bila u prošlosti ili što sam rešila da napustim..nekako mi es čini da je to ipak odsutvo nekog angažovanja, koje je trebalo da dovede do ispunjenja..dakle možda sam se ja previše angažovala u tome, dok 6. kuća govori da bi budućnost mogla da bude ispunjenje želje, prijateljstvo o kome sam ja sanjala da imam..dakle ja milsim da je to neka moja želja o prijateljstvu, kakvom ja sanjam da kažem, da je to moja misao kako treba da izgleda druzenje i da to prijateljstvo je nešto što menje ispunjava .
7. kuća, je carica...to sam opet kao ja..kao majka..brinem o svima i svakome..imam to čulo, da shvatim tudja osećanja i senzitivnost u prijateljstvima i ljudskim odnosima. 8.kuća je 7. pentakla, što može značiti da me drugi mogu odmah proceniti dobro, ili da im možda nisam najjasnija, pa me stalno nešto kao procenjuju...Pošto je to simbol i nagrade, može značiti da me smatraju kao nekoga ko je vredan njihovog druženja, mada često promene smer, pa se više ne jave...:-((
9. kuća je savet...je brzo delovanje, zaključak, novosti...možda će doći do nekih novosti, a možda to znači da j ane trebam da donosim prebzo neke zaključke. Kako je osma kuća zemlja a deveta vatra, one su neutralne..medjutim deseta je vazduh i ona je trojka mačeva...:sad2: A, vatra i vazduh su u koaliciji...dakle, upravo, mozda moji ishitreni i brzopleti zaključci, će dovesto upravo do toga, da moje :heart: bude slomljeno, pa dvesti do kraja ovog prijateljstva, ili grešim moja draga Valeria? :think:
Pošto je peta kuća kraljica štapova (dakle alternatvna budućnost), upravo je to možda i savet...da ukoliko ne budem takva kakva jesam - velikodušna, energična , vesela i neko na koga se čovek može osloniti - da će to biti kraj prijateljstva, mojom krivicom, zar ne? :heart:
 
Poslednja izmena od moderatora:
E ovako: generalno ti dobro ide analiza, ali bih u startu posmatrala drugačije zbog same postavke pitanja, sad ispravićeš me ako grešim; pitala si koliko je on iskren prema tebi... dakle u suštini, kroz ceo raspored je naglasak na analizu njega, a ne tebe, ili eventualno tvog i njegovog odnosa.

Sama tvoja analiza bi više odgovarala pitanju npr "Kako ja reagujem u odnosu na naše prijateljstvo?".

Tako da bih ovako gledala: Točak Sreće zaista ukazuje na jaču povezanost između vas dvoje, i Kraljica možeš biti ti koja utiče, kao što si lepo opisala, ali pošto dvorske ne opisuju samo ličnosti, već i okolnosti, a ona Kraljica je veoma iskrena (nekad čak i bolno iskrena, bez uvijanja, zna da preseče), onda se vrlo lako može odnositi na njega!. Da ne spominjem da nekad ženske dvorske mogu predstavljati i muške osobe, jer svi mi imamo mušku i žensku stranu u sebi, te je moža naglasak na njegovom "ženskom" ja.
Sad sam ti iskomplikovala :D.

Zato se ovaj osećaj odbačenost može odnositi i na njega. Mada, pošto je vaše prijateljstvo u pitanju, a i ti si se prepoznala u toj karti, može govoriti o tvom događaju (loše zdravlje, osećaj odbačenosti) koje utiče na njegovu iskrenost (uzrok).

Da, ova 9 pehara je jako lepa i obećavajuća, uživanje u prijateljstvu.. to važi za sledeća tri meseca.
Da, i generalno su prisutni svi elementi, to je dobro.

Dakle, generalno bi se ceo raspored mogao odnositi na njega, tj. na njegovu iskrenost u odnosu na teme, i zato ono slomljeno srce može biti i njegovo, neko blaže razočarenje (3 mačeva nikad nije tako strašna kao 9 mačeva, ili 10 mačeva). Ova Kraljica štapova se slaže sa mačevima (mislim, elementi se slažu), tako da ona pomaže tom slomljenom srcu, tako da se, ako i dođe do nekog nesporazuma, preporučuje delovanje u simoblici te Kraljice (ona je veoma odrešita i odlučna), a nikako povlačenje u sebe. Ona je "jača" od 3. mačeva, tako da ona "pobeđuje" kao alternativna budućnost...tako da se može smatrati da će ova 3. mačeva biti prevaziđena :).

Eto, dakle, jedino bih ovo zadnje drugačije tumačila.
 
draga Valeria,

misticni krst:
kralj pentakla, 8 pazeva, zvezda(obrnuta), carica/obrnuta), vitez pehara, 7 pehara(obrnuta), 5 pentakla (obrnuta) temperance, 4 pentakla, smrt

pitanje je na temi teorija i praksa ;)

ljub
 
Ponovićemo i ovde pitanje, zarad onih koji čitaju temu..dakle, pitanje je bilo da li će konzumiranje alkohola dovesti do alkoholizma?

A izašle su karte koje si navela..

Nema uopšte mačeva, dakle umni nivo osobe je blokiran, nejasno razmišlja .. a verovatno se i oseća - ugušeno, pritisnuto, pa i bolesno (5 Pentakla u 7. kući).

Okolina mu dosta može pomoći (karta Temperance je inače Umerenost) da pre svega stekne balans, ne mora skroz da odbaci piće, ali da ga iskontroliše..a kontrola je VEOMA potrebna (8 Pentakla u 9. kući).
Vidi se da je to rezultat prethodne želje da se uživa, samo na pogrešan način (obrnuta Carica u 4. kući)... a u središtu te priče je i jedan Kralj Pentakla, može biti neka vest vezano za tog kralja, mogu biti novčani problemi koji se množe galopirajućom brzinom (Kralj Pentakla + 8 Štapova)..a Kralj Pentakla može i jednostavno predstavljati njega, osobu koja se interesuje samo za materijalne pojave, i koja bi sve htela brzo, sve odjednom (8 Štapova), a sve to ne ide u baš najboljem smeru, jer nedostaje ispravnog razmišljanja, zbog nedostatka elementa vazduha.

Vidi se da on baš i nema nameru da prekine sa tim (njegov "ideal" je Vitez Pehara, vidiš kako je čvrsto stisao taj pehar), a ishod je Smrt.

E sad, tu Smrt povezuješ i sa činjenicom da su nestabilni elementi u rasporedu (nema vazduha), i da je on u simbolici 5 Pentakla, i gledaš savet Tarota, i okolinu..i onda možeš zaključiti da ta Smrt predstavlja ovde škorpionsko ispoljavanje (propadanje) ako se ne sledi savet Tarota.

Savet je 4 Pentakla, on mora da se iskontroliše, a ako ne može sam sebe (a sigurno ne može) potrebna mu je pomoć okoline koja je sposobna. I treba da se povede računa o tome gde troši novac (sad gledam i ovog Kralja u 1. a i savet Tarota).

Sve u svemu, ovde Smrt nije smrt, već predstavlja propadanje, ruiniranje.. ali se vidi i šansa da se čovek lepo izvuče, uz pomoć okoline, Umerenost je dobra Arkana.

E da, nisam iskomentarisala, 7 Pehara obrnuta u 6. kući.. to rasipanje i dalje teče, luta se u željama, a ne vodi se računa o mogućnostima... sve je to "naopako" , to je na neki načini odraz one "naopake" Carice.

Sve u svemu, ne zvuči baš najbolje, ali rešenje je jasno, i ima ga.
 
ma vidim i ja.... pokusavam da mu unesem taj balans... na zalost ostatak njegove ekipe je u slicnom fazonu...
i nerviraju me, a on ne vidi da ima problem...

hvala ti puuuno
 
Mene je interesovalo,kako ćemo se moj ljubimac (kornjačica pod imenom Dragutin) i ja slagati ...
Elem,koristila sam raspored Mistični krst...
Izašlo je: As štapova, 8 pehara, 7 pehara, 6 pehara, Vrhovna sveštenica, Mag, (zaboravila posle da upiše, koja je sedma karta bila), 3 pehara, Kočija i zadnja Ljubavnici.
As štapova mi je nekako ptimističan, jer milsim da sam to nekako ja..ušla sam u to sve nekako hrabro i otimistično,jer sam dugo želala takvog ljubimca.Medjutim ova osmica pehara mi se čini da umanjuje pozitivno dejstvo asa,i da me je možda potraga za njim dovela do neke iznurenosti,jer sam bila na ivici snaga da odustanem od tražnje za takvom kornjačicom. Treća kuća, gde je 7.pehara je čežnja i ponuda...čežnja u smilsu da imam kućnog ljubimca a ponuda je bila u smilsu toga,jer znajući koliko to želim,momak se ponudio da me obraduje i kupi mi to se i opremu za njega takodje..
4.kuća koja simbolizuje prošlost je 6 pehara,dakle dobra volja,nevinost i detinjstvao...to mi se čini opet ja,jer sam u detinjstvu imala dosta kućnih ljubimaca,i taj perio vezujem upravo za ljubimce,kada je sve bilo baš bezbrižno...5.kuća je vrhovna sveštenica...stanje malo bez akcije,jer kako ga nisam uspela nabaviti,jedno vreme sam odustala od ideje da ga uopšte i imam...e,sad..kako to tumačim sa trećom..moguće je da je i moje rasipanje i trškarenje para na drugoj strani,dovelo do toga,da ga nisam nabavila pre...6.kuća...Mag..dakle 4. i 6.kuca zajedno...mi dobro deluje jer je i 4.kuća bila dobra tako da to samo povećava moju akciju da ga ovaj put nabavim i istrajem u tome...E,sad 7.kuća..to sam nešto zglajzala,pa nisam dobro upisala koja je..valjda može i tako da tumačim,ili onda nije u redu?
8.kuća je 3.pehara....obilje,prijateljstvo i zajedništvo...mislim da će i drugi smatrati da se baš fino slažemo,da će se on lepo uklopiti sa "nama"-ljudima..9. kuća..Kočija..pobeda volja i samopotrvdjivanje,gruba kontrola..savet možda da ne treba nikada da budem gruba,jer samo tako mogu da ga nadmudrim...10.kuć je Ljubavnici..lepa karta..lična verovanja..mada kako je gledam u odnosu sa petom,koja kaze bez akcije...znači može biti ok,ako uložim dosta energije u ono što smatram ispravnim,jer to ima potencijal.
jao,draga Valeria..budu blaga,ja sam tek početnik..ja sam to tako rastumačila..valjda na nešto liči,ovo moje tumačenje:)...

Je8ote...:eek: :lol:
 
Pa i vidi se da ti sada nije faza (mislim 10 Mačeva baš zna da optereti, posebno na umnom nivou - tenzija, nervoza, očaj...)..no sama desetka i inače predstavlja vrhunac ciklusa i nagoveštava kraj jednog ciklusa, a zna se da kraj neke faze otvara vrata i ka drugoj fazi.
Lepo je što je Univerzumu budućnosti, jer to je karta i ostvarenja, ali i integracije - moći ćeš da zaokružiš celinu u nečemu, najverovatnije da se staiblizuješ. Sad, naravno, neko konkretno stanje se ne može videti iz samo jedne karte, ali svakako se lepo može iskoristiti uticaj Univerzuma.
 
Otvorila sam mom prijatelju karte, u pitanju je kratko otvaranje sa tri karte, a njegovo pitanje se tice finansijske situacije.

Odgovor je bio sledeci:

1.Pravda naopako okrenuta

2. Snaga

3. Tvrdjava naopako okrenuta

Moje tumacenje je bilo ovako : U proslosti je doslo do sukoba sa zakonom ili do prekida poslovnog partnerstva,sto je izazvalo nevolje.
Trenutno ,los period se nastavlja, ali uz jaku volju poteskoce mogu biti prevazidjene. Ocenila sam da mu je na planu finansija poceo period krize i iskusenja, uspona i padova...dalje ne znam :-) Zanima me jesam li na pravom putu da pogodim bilo sta ?:cool:
 
Otvorila sam mom prijatelju karte, u pitanju je kratko otvaranje sa tri karte, a njegovo pitanje se tice finansijske situacije.

Odgovor je bio sledeci:

1.Pravda naopako okrenuta

2. Snaga

3. Tvrdjava naopako okrenuta

Moje tumacenje je bilo ovako : U proslosti je doslo do sukoba sa zakonom ili do prekida poslovnog partnerstva,sto je izazvalo nevolje.
Trenutno ,los period se nastavlja, ali uz jaku volju poteskoce mogu biti prevazidjene. Ocenila sam da mu je na planu finansija poceo period krize i iskusenja, uspona i padova...dalje ne znam :-) Zanima me jesam li na pravom putu da pogodim bilo sta ?:cool:

Pravda može predstavljati, kad je obrnuta, i nesposobnost da se preuzme odgovornost za svoja dela.. kod tumačenja finansija, takav aspekt je čest kod onih koji opušteno naprave dugove, pa žmure na posledice..dakle, može se tumačiti na razne načine.
Snaga je bolja, u tom smislu da predstavlja potencijal da on iskontroliše svoju finansijsku situaciju :).
A Kula predstavlja takvu situaciju gde dolazi do drastičnih promena... dakle, ako ima nešto nerešeno što još vuče od te Pravde, to će eskalirati u budućnosti..to je malo umanjeno, pošto je Kula obrnuta, ali se ipak njen potencijal mora uzeti u obzir.
Sve u svemu, ključ je u tome da SADA menja situaciju.
I odlično ti ide, samo napred :ok:
 

Back
Top