TREĆE DETE POVOLJNOSTI

goran73

Obećava
Poruka
51
UVEK SE PRICALO O TREĆEM DETETU DA IMA POVOLJNOSTI , AJDE DA VIDIMO ŠTA SVE TU SPADA DA ISKORISTE LJUDI KOJI MOGU A NISI UPUĆENI U TO.
BIO JE CECIN FOND TRECE DETE DA LI TO JOS UVEK RADI NEZNAM.
NADAM SE DA ĆE MO URADITI NESTO PAMETNO
 
imam cetvoro dece,a posto to nepostoju u zakonu i pravilniku ove drzave oni se "vode" pod sifrom "trece dete". nisam placala vrtic,primili su ih preko reda,u skoli sad ne placamo uzinu,primam deciji dodatak koji sam jedva uspela da dobijem( nepismeni rade u socijalnom) oko 7000 din mesecno za njih cetvoro i to je to....otkaz nisam dobila jer niko nece da me zaposli sa toliko dece,:mrgreen:kao da cu jos da radjam pa se plase :hahahaa a sto se tice tih fondova nema nista od toga nas su posetili iz udruzenja "9 jugovice" i sve super lepo da bi na kraju rekli da trebamo mesecno da im placamo clanarinu???:hahaha::hahaha:
 
...jel' se meni čini..ili bi ti da profitiraš sa trećim detetom....
...možda ti to nije namera, i možda samo tako zvučiš..ali meni je to prosto zazvonilo...
...sve što ti država da...brzo ćeš potrošiti, a dete je neko koga treba prvo da želiš, voliš
i budeš spreman odricanja...pa sad ako nešto kapne dobro je....
...ipak mislim da si skroz naopako postavio stvari.....hhhhmmmmm....
 
...e, onda se izvinjavam...nije mi namera ni da se svađam ni da bilo koga
uvredim..ali mi je malo ružno zazvučalo....:think:

...mislim da i jeste razlika od grada do grada...odnosno sve zavisi od
gradske vlasti, kakve su im odluke..šta su njihovi prioriteti, što naravno
nije u redu...ali šta je to prema svemu drugom što nije u redu...:confused:
 
...jel' se meni čini..ili bi ti da profitiraš sa trećim detetom....
..

postavljačica teme možda i nema nameru da profitira,već jednostavno da iskoristi svoja prava i to je ok

međutim ima slučajeva, nažalost, i to od školovanih ljudi, ali i onih manje obrazovanih, nebitno , kažu
e rodiću dete, pa neće smeti da mi da otkaz dok sam na trudničkom i dve god nakon porođaja, a kad mi to dete napuni 2 god, ja ću opet da zatrudnim i tako sam opet zaštićena od otkaza
misim ne znači da ona neće brinuti o deci i sve to, al baš mi malo bzvz to tempiranje porođaja
ybg, ljudi se bore na sve moguće načine za poso, razumem i to
samo kakvo je to društvo, država gde su kriterijumi za dobijanje posla/otkaza ----deca:roll: a ne kvalitet rada, trud, motivacija i zainteresovanost za poso:roll:
izvinjavam se za skretanje sa teme, samo sam eto, morala da kažem
 
šta oni nude za uzvrat ako se placa clanarina

nista ne daju za uzvrat samo da budes njihov clan:dontunderstand:
a sto se tice sta koji grad daje to sve zavisi od lokalne samouprave,npr. beograd na kraju god. daje novcanu pomoc u iznosu od 3-4 prosecne republicke plate trojkama,cetvorkama i duplim blizancima a nijedan drugi grat to ne daje :( i ja sam iz nisa i imam cetvorke koje su rodjene u bg. ali to nas ne "hvata"jer traze mesto prebivalista :sad2:
svi ti fondovi tipa trece dete su sarena laza!!! nema nista od toga,i sama sam se nadala nekim "svojim pravima"al na kraju shvatih da su moja deca samo moja "briga"i srecna sam zbog toga :manikir:... sto pre to shvatis.....manje ces vremena da izgubis :zper:
 
Interesantna tema , ajd da se i ja pozalim :rtfm:

Posle prvog deteta dobijemo blizance i kada je bilo reci oko onog davanja novca od strane drzave, oni su nas savetovali, kao tako stoji u pravilima da se ne racunaju blizanci kao drugo i trece vec kao drugo dete :eek:, jer to je jedna trudnoca nisu dve :eek:.E mi se lepo raspitamo izvadimo sve lepo paire koji su bili potrebni i ipak dobijemo i za trece, zatim taj isti problem imamo sa upis u vrtic, jer nam je receno da za trece se ne placam boravak, medjutim nama licno direktorka vrtica isto kaze, da je jedna trudnoca i samim tim racuna se kao drugo , a joooj pa muke smo imali dok smo to izkamcili, bas tako je bilo u bukvalu, tako da mi je sve preselo.I da to su jedine povlastice treceg deteta, na zalost, ali iskreno niti sam se nadala boljem cak sam i sa ovim da kazem zadovoljna uostalom nema nista bolje dok mu mi sami ne obezbedimo sve nasim radom, sve ovo drugo je kratkotrajno, pa iskreno zavezalo nas je samo za pampersi.:hahaha: A od nase opstine niti se nadamo necemu niti sta, pa mi smo ti zadnja rupa na svirali, ako neki novac i dodje u opstinu opstinari/lesinari sve razgrabe tako da nas smrtnike nema ni cvonjka.:hahaha:
Mada posto sam i sama rasla u porodice troje dece nesto se ne secam ni tada da smo imali nekih vecih povoljnosti od ovih danasnjih tako da nismo daleko odmakli, zapravo , ne micemo se.:mrgreen:
 
tu su automatski i dve godine staza od drzave
Na ovo ne nasedajte.Ma kakve dve godine staža.:roll: Ne dodaju se dve godine samo tako! Prvo moram da ispunim sve uslove da odem u penziju pa tek onda se dodaje neki mali procenat na penziju po osnovu rođenja trećeg deteta.:sad2:Kako tako država pomogne dok je treće dete malo,besplatne jaslice,obdanište i zabavište.Kada počne škola,bankrot.:eek:Ne znaš gde ćeš pre da staviš one dve mini platice,da li da platiš mesečne obaveze, da li da kupiš skromnu i uglavnom najjeftiniju hranu ili deci obuću i odeću. Mi tako guramo već dvadesetak godina.Koristimo već godinama dozvoljeni minus po tek.računu. Kad nema plate po nekoliko meseci onda koristimo "dozvoljeni minus" za koji plaćamo i kamatu.U današnje vreme nesigurna su i radna mesta.Pre 6 godina i ja sam postala tehnološki višak i ostala bez posla.Dakle ni tu ne igra nikakvu ulogu treće dete.:rida: Još puuuuuuuuuuuuno toga bi imala da pišem ali ne bih da vas davim.Ja sam u drugom porođaju rodila blizance pa kad sve treba kupiti duplo,platiti duplo...........uh,uh,uh:dash:Dooooooooobro razmislite pre nego što se odlučite za treće dete:think:
 

Back
Top