Sociologija-prijemni

sunny05

Početnik
Poruka
10
Zanima me kakav je prijemni za smer sociologija, da li postoji informator sa pitanjima za prijemni i gde je lakse, u bg-u ili ns-u?cujem da ne postoji informator sa pitanjima za filozofski u bg-u, ali mozda je drugacije, sta je sa filozofskim u ns-u? molim vas pomozite:( hvala unapred:bye:
 
pa ovako, zbirka pitanja ne postoji, bar ne zvanichna na fakultetu niti primer sa ranijih ispita...
zbirku pitanja imash za test opshte informisanosti mozesh je kupiti u sklopu skriptarnice fakulteta - knjizara stylos...
bila sam na faxu i rekli su mi da je prijemni ispit tipa pitanje i 5-6 ponudjena odgovora, znachi ne postoji dopunjavanje, pisanje itd vec samo zaokruzivanje... to vazi i za soc i za toi..
i ja to upisujem pa sam se raspitivala... srecno nam bilo :)
 
Nije tezak prijemni ispit na beogradskom, ali je svakako tezi fakultet...Prijemni polazete na trecem spratu, kod nas sociologa, trebalo bi da su vam do sad ukinuli toi, tako da samo ucite iz ove knjige za soc iz srednje skole....Idite na sajt FF pa pogledajte prezentacije odeljenja...o soc govori asistentkinja sa mnogih predmeta koja ce vam predavati...a kad upisete krece pravo putovanje....:))))))
 
naravno...ja sam treca godina sada....:zper:...putovanje kroz razne teme, probleme, strukture i razloge istih...kroz stanja svesti, konflikte i sve sto ti padne na pamet...da ti sad ne prepricavam sve...Uglavnom, u prvoj godini je manje vise istorija...socijalna i opsta, politickih i socijalnih ideja i generalno to su ti pripremni predmeti koji te spremaju i predstavljaju deeeeeebeeeeeeelu podlogu za kasnije....neces osetiti kad krenes!!!!Zelim vam srecu na upisu i drzim fige...obratite se slobodno bilo kom apsolventu tada za savete ili literaraturu...:cvet:
 
Da pa....sve zavisi koji prosek budes imala...od ove godine se po modulima rasporedjuje prema proseku, posto na kulturni modul i modul zajednice hoce svi, jer su svakako laksi, s obzirom koliki je broj studenata bio...medjutim, mislim da ce se malo promeniti stvari nadalje...religija ti je obavezan predmet u drugoj godini...i jako je zanimljivo koncipiran...a u trecoj, ako izaberes uvod u svetske religije, obilazite razne religijske objekte...sa profom koji je zaljubljen u svoju nauku...a i prenosi to!:heart:...dopasce ti se...verujem...:ok:
 
pa i ne bas...sve je namesteno da prosek mozes lepo da podignes ako pazis na to od pocetka....npr. OBAVEZNO radi seminarske radove i izlaganja...to je jedan do dva dana posla pred zakazane vezbe, a ti te bodovi mnogo cupaju na ispitu...recimo ako si super odradila seminarski, a ocena sa ispita je 7, uz poene sa casa i poene sa seminara dobijas 9 kao zakljucnu ocenu...nama su bitni seminarski jer na taj nacin razvijas kritiku i analitiku...i asistenti su mahom opusteni....:klap:ima naravno i onih profesora koji ce ti malo smetati, al sve u svemu, dobro nas cuvaju, ako pokazes imalo volje da radis....znaci, nije tesko, samo aktivnost na vezbama, koja je u prvoj jos laksa, jer svi misle da sve znaju dok ne krene PRAVA nauka :zcepanje: a posle je lako....heheeh
 

Back
Top