Problem kod instalacije XP

benitez

Primećen član
Poruka
556
Nikad mi se nije desilo da ne mogu instalaciju XPa da dovrsim do kraja ali sad me to toliko nervira da ne znam da li sam ja nesto zaboravio ili mi je komp osasavio. Naime instalacija dodje do onog dela gde treba da da definisem ime korisnika i taj deo preskoci i dodeli mi ime Administrator bez mogucnosti promene korisniskog naloga. U cemu je problem ?
 
Nikad mi se nije desilo da ne mogu instalaciju XPa da dovrsim do kraja ali sad me to toliko nervira da ne znam da li sam ja nesto zaboravio ili mi je komp osasavio. Naime instalacija dodje do onog dela gde treba da da definisem ime korisnika i taj deo preskoci i dodeli mi ime Administrator bez mogucnosti promene korisniskog naloga. U cemu je problem ?

možda sa cd-om od wina
a može da bude problem i sa hardom i sa memorijom
najjednostavnije proveri memorije sa onim programom;)
 
Otidi u bios i vrati vrijeme unazad jedno dve godine ili manje pa probaj. Mislim da ti taj instalacioni cd ogranicen, pa mi javi sta si napravio s tim.

Ne misliš li da je možda od dvadeset i devetog aprila do danas i promijenio računar ili riješio problem??...
wet.gif
 
Jedan moj drug ima problem sa reinstalacijom sistema. Javlja mu se sledeca poruka:



Probao je sa 3 razlicita instalaciona diska i opet se isto pojavljuje. Sta bi mogao da bude problem?

Pa ako je računar sa Sata Hardom trebao bi prvo to riješiti u Biosu. To već znaš kako ide....AHCI Configuration -> treba ukljuciti "DISABLED" ako je u mogucnosti, ako ne, onda promijeniti mod iz AHCI u IDE.
Pa ako ni to ne ide trebalo bi pregledati Hard Disk.....Kada izbaci plavi ekran? Je li u toku kopiranja fajlova, prije ili kasnije...
 
Pa ako je računar sa Sata Hardom trebao bi prvo to riješiti u Biosu. To već znaš kako ide....AHCI Configuration -> treba ukljuciti "DISABLED" ako je u mogucnosti, ako ne, onda promijeniti mod iz AHCI u IDE.
Pa ako ni to ne ide trebalo bi pregledati Hard Disk.....Kada izbaci plavi ekran? Je li u toku kopiranja fajlova, prije ili kasnije...

Sad mi je javio da je menjao hard disk i da se javlja ista poruka. Kaze da je vec vise puta radio reinstalaciju racunara (jer ga ima nekoliko godina) i da mu se ovo prvi put pojavilo. Da nije neka druga komponenta?
 

Back
Top