Potpisan plan vojne saradnje Srbije i SAD za 2011.

Glbalizacija je nezaobilazno zlo danasnjice. To sto je trenutno njegova perjanica SAD ne znaci da ce biti drukcije u buduce ako na to mesto dodje recimo Kina.Cilj globalizacije je pristup resursima pojedinih zemalja da bi se ostvarivao profit malobrojnih kompanija ili korporacija.
Kad bi Srbija u ovom trenutku okrenula ledja EU, propala bi za par godina. Dovoljno je da se pogleda bilans u robnoj razmeni izmedju Srbije i Kine(izvoz/uvoz) pa da se uvidi koji je to potcinjen odnos koji Srbija ima.Srbija ne moze da se nada i na neke velike kineske investicije jer kineski interes je strogo usmeren na pojedine grane koje Srbija i nema u nekom izobilju(pre svega nafta i ostali energensi)
Tako da Srbija je jedna mala zemlja i posve neinteresantna za kineski kapital,ali zato moze se uvek nadati tapsanju po ramenu sve dok u Srbiji postoje snage koje glasno iskazuju neslaganje sa zapadom.
Emocije ne pomazu kad su interesi u pitanju.
Ovo potpisano je samo jos jedan korak u priblizavanju drustvu kojem Srbija i geografski i istoriski pripada.
 
Glbalizacija je nezaobilazno zlo danasnjice. To sto je trenutno njegova perjanica SAD ne znaci da ce biti drukcije u buduce ako na to mesto dodje recimo Kina.Cilj globalizacije je pristup resursima pojedinih zemalja da bi se ostvarivao profit malobrojnih kompanija ili korporacija.
Kad bi Srbija u ovom trenutku okrenula ledja EU, propala bi za par godina. Dovoljno je da se pogleda bilans u robnoj razmeni izmedju Srbije i Kine(izvoz/uvoz) pa da se uvidi koji je to potcinjen odnos koji Srbija ima.Srbija ne moze da se nada i na neke velike kineske investicije jer kineski interes je strogo usmeren na pojedine grane koje Srbija i nema u nekom izobilju(pre svega nafta i ostali energensi)
Tako da Srbija je jedna mala zemlja i posve neinteresantna za kineski kapital,ali zato moze se uvek nadati tapsanju po ramenu sve dok u Srbiji postoje snage koje glasno iskazuju neslaganje sa zapadom.
Emocije ne pomazu kad su interesi u pitanju.
Ovo potpisano je samo jos jedan korak u priblizavanju drustvu kojem Srbija i geografski i istoriski pripada.

:ok: mislim da je bilans jos gori sa rusijom a osim "uzimanja " nisa ne znam sta su jos pazarili i poceli proizvodnju
 
Pa gde sam ja rekao da je svaki najmanji elemenat u borbi protiv islamskih fundamentalista moralan? To je isto kao kada bih ja tebi nabrajao bebe u hladnjacama i kradju bele tehnike, koje su pratile borbu protiv OVK. Ako je pojedini elemenat nesto sto je nemoralno, ne znaci da je ceo sistem potpuno nemoralan. Budala imas svuda.

Da li je iko video slike tih "beba" u hladnjachama? Da li je ikad iko video shta je bilo u tim hladnjachama? Pa da je to tako kao shto se pricha, siguran sam da bi fotografije izashle u javnost kad tad. Ja jesam video fotografije hladnjacha koje su dizalice izvlachile iz reke ali nikad nisam video shta je u hladnjachama...
Izmishljotina i nishta drugo.

Tebi bi bilo bolje da se pozabavish nekim drugim pitanjima...recimo u korist svoje drzave i svog naroda, izrode!

Ne se.ri u bunar iz kog pijesh vodu!
 
Da li je iko video slike tih "beba" u hladnjachama? Da li je ikad iko video shta je bilo u tim hladnjachama? Pa da je to tako kao shto se pricha, siguran sam da bi fotografije izashle u javnost kad tad. Ja jesam video fotografije hladnjacha koje su dizalice izvlachile iz reke ali nikad nisam video shta je u hladnjachama...
Izmishljotina i nishta drugo.

Tebi bi bilo bolje da se pozabavish nekim drugim pitanjima...recimo u korist svoje drzave i svog naroda, izrode!

Ne se.ri u bunar iz kog pijesh vodu!

Ma jasta bre, izmisljotina.

Blago tebi.
 
Zarad para koje ce dobiti, i zarad borbe protiv nemoralnih ljudi. I zarad globalizacije.

Ovo sa nemoralnima je prosto smesno . a globalizacije je isto sto i komunizam . Mi srbi ne bi trebalo da dajemo doprinos toj nakaradnoj ideji , koja je na svom umoru.

Amerika je sama po sebi sila , a svoj ugled , ekonomiju , snagu , povratice kad vrati veci deo svoje industrije u svoju drzavu . A to vce uciniti pre ili kasnije , ako misli da opstane kao velika sila .
Sadasnji sastav vojske se jako dobro i brzo prilagodio . Potpuno su u skladu sa NATO ideologijom . Vise nego sto bilo ko od njih ocekuje .
 
:ljutko:
Da li je iko video slike tih "beba" u hladnjachama? Da li je ikad iko video shta je bilo u tim hladnjachama? Pa da je to tako kao shto se pricha, siguran sam da bi fotografije izashle u javnost kad tad. Ja jesam video fotografije hladnjacha koje su dizalice izvlachile iz reke ali nikad nisam video shta je u hladnjachama...
Izmishljotina i nishta drugo.

Tebi bi bilo bolje da se pozabavish nekim drugim pitanjima...recimo u korist svoje drzave i svog naroda, izrode!

Ne se.ri u bunar iz kog pijesh vodu!

"Hrabre beretke" ubile premijera i jos xxx ljubi po beogradu,a da nece siptare, znajuci da nece biti pravnih posledica :eek:
 
Znaci, po tebi je normlno da nasi idu u Avganistan i Irak i da ih talibani dizu u vazduh?
Zarad cega?

Profesionalno vojno lice je posao kao i svaki drugi. Za medjunarodne misije oni svakako dibijaju nadoknadu, a ucheshce u misiji je na dobrovoljnoj bazi. I to je sasvim normalno. Ako neko hoce da zaradi neku kintu ratujuci po Avganistanu to je lichni izbor pojedinca.

Shta je tu chudno?
 
Profesionalno vojno lice je posao kao i svaki drugi. Za medjunarodne misije oni svakako dibijaju nadoknadu, a ucheshce u misiji je na dobrovoljnoj bazi. I to je sasvim normalno. Ako neko hoce da zaradi neku kintu ratujuci po Avganistanu to je lichni izbor pojedinca.

Shta je tu chudno?

Kao privatno lice , nema nikave veze . Ali ce i ti , profesionalni vojnici , tamo ici kao deo vojske Srbije .

E to vidis ne valja . ne valja da se ime srpskog vojnika razvlaci tamo . Niko , kao pripadnik vosjke Srbije ( eto mi jedini nemamo svoju vojsku ) , nesme da ide nigde ,jer se tako stalja na jednu sttranu . na stranu jedne pokliticke opscije , a protiv druge politicke opscije .
To tamo nisu nasa posla . nemamo mi Sbi tamo sta da trazimo .
da ne pricam , u kojoj je meri sad besmisleno i stetno ovo trabunjanje o profesionalizaciji vojske Srbije .
 

Back
Top