DALI JE TREBALO DA SE GINE?

PARMEION

Zainteresovan član
Poruka
115
Eto..mnogo godina je proslo od zavsetka rata na prostorima bivse YU.Mnogi mladi su
ostavili svoje kosti na prostorima bivse te nama nekad drage Yugoslavije.Mnogi su
izmenili zivot svoj na gore..A neki cak na bolje.
Licno ja sam emocionalno vezan za tu Jugoslaviju..i ako sam u njoj rastao svega 14.god
a ovde sam ostario i sada zalim za njom i za onim sto vise nema..Nije meni sto se
Jugoslavija rasturila..ali mi je tesko sto su mnogi mladi izginuli ili izgubili svoj mladi
zivot..Zato se cesto pitam...ko je kriv..za krvoprolice mladih jugovica koji su neduzno
poginuli zbog necije zablude..i idiotizma...Eto ja sam tu..sa mnogo godina..i nikako
ne mogu zaboraviti one scene koje sam doziveo u toku rata u HUMANTITARNOJ ORGANIZACIJI ZA KOJU SAM RADIO.
 
Prvo mali naklon, pa zatim KLON...
Kako mogu da vidim zadnjih meseci, uglavnom je ovaj forum postao Klinika za moderno zdravstvo..

Tacnije, kloniranje radi, sam me cude Japanci da ovo vec nisu kupili..

Cena se kazu pocetna krece, oko 10 miliona evrica,

Pa........... klonirajte se, bice skuplje :) :) :) :)

Tacka
:rtfm:
 
Prvo mali naklon, pa zatim KLON...
Kako mogu da vidim zadnjih meseci, uglavnom je ovaj forum postao Klinika za moderno zdravstvo..

Tacnije, kloniranje radi, sam me cude Japanci da ovo vec nisu kupili..

Cena se kazu pocetna krece, oko 10 miliona evrica,

Pa........... klonirajte se, bice skuplje :) :) :) :)

Tacka
:rtfm:

Па ти то најбоље знаш ...
Зашто се и чему чудиш кад си на извору ???
Колико клоЊова упада и колико је упуцано
свакодневно добијаш извештај (и не само то) ...


:roll::roll::roll:
 
Па ти то најбоље знаш ...
Зашто се и чему чудиш кад си на извору ???
Колико клоЊова упада и колико је упуцано
свакодневно добијаш извештај (и не само то) ...


:roll::roll::roll:

Pa ti znas, ne znam samo sto i pitas, kad si obavesten..
Naravno da uvek imam info iz prve ruke, ali,.....
kako i sam znas, da ne uticem ni na sta..
Samo dobra razbribriga :)

:per:
 
521295.gif
521295.gif
521295.gif
521295.gif
521295.gif

cateyes.gif
 
Eto..mnogo godina je proslo od zavsetka rata na prostorima bivse YU.Mnogi mladi su
ostavili svoje kosti na prostorima bivse te nama nekad drage Yugoslavije.Mnogi su
izmenili zivot svoj na gore..A neki cak na bolje.

Ти си брале очигледно преспавао задње двије деценије!!!
Наравно да није требало да се гине, нити то треба чинити и убудуће...што свакако не значи да људи неће поново гинути!!! То није ствар нечије индивидуалне воље!!! Нико нормалан неће рећи да је требало да се гине јер нико нормалан није ни био учесник у тим ратовима са амбицијом да на крају остане мртав!!! Дилема ти је 0 бодова!!!

Licno ja sam emocionalno vezan za tu Jugoslaviju..i ako sam u njoj rastao svega 14.god
a ovde sam ostario i sada zalim za njom i za onim sto vise nema..Nije meni sto se
Jugoslavija rasturila..ali mi je tesko sto su mnogi mladi izginuli ili izgubili svoj mladi
zivot..Zato se cesto pitam...ko je kriv..za krvoprolice mladih jugovica koji su neduzno
poginuli zbog necije zablude..i idiotizma...Eto ja sam tu..sa mnogo godina..i nikako
ne mogu zaboraviti one scene koje sam doziveo u toku rata u HUMANTITARNOJ ORGANIZACIJI ZA KOJU SAM RADIO.

Емоционално си везан за једну фикцију која постоји још само у твојим сјећањима!!! Питање је дал је и колико уопште и постојала у реалности. Изгледа да је Југе у стварности било тачно онолико колико су Срби били у стању да повјерују да она постоји, а сви остали (у њој и изван ње) били у стању потреба за њеним постојањем и трајањем!!! Другим ријечима, сањао си лијепу "стварност" током тих твојих 14 година!!!
Та је та држава била реална и сама по себи искрена, не би се онако експресно и распала!!!
Никада људи у тој држави нису трошили онолико колико су зарађивали, па самим тим и "економске благодети" за којима људи често жале заправо нису биле реалне... Напротив, док је нечији интерес био да југоси живе лијепим животом, та идила је и трајала, а кад се за тако нешто изгубио интерес свјетских господара живота и смрти сви ми смо се пробудили у својој суровој реалности узајамне мржње и опште неимаштине!!!
 
Мислим да су Туђман и Алија хтели етнички чисте државе по сваку цену...

Tudjman je morao zapoceti rat, a Srbi su bili najidealniji mamac, tako da je ova
neodvisna Hrvatska samo kolateralna steta nastala spasavanjem ****** udbasa Tudjmana, Bojkovca, Manolica i ostalih, koji bi u normalnom postkomunistickom
sistemu robijali za Blajburg i ostala ustasokomunisticka zlodjela !

Uticajni savezni udbaski aparatcici u Beogradu to nisu htjeli spreciti, pripremajuci teren
za sivu ekonomiju i ratno profiterstvo !
 
Ти си брале очигледно преспавао задње двије деценије!!!
Наравно да није требало да се гине, нити то треба чинити и убудуће...што свакако не значи да људи неће поново гинути!!! То није ствар нечије индивидуалне воље!!! Нико нормалан неће рећи да је требало да се гине јер нико нормалан није ни био учесник у тим ратовима са амбицијом да на крају остане мртав!!! Дилема ти је 0 бодова!!!



Емоционално си везан за једну фикцију која постоји још само у твојим сјећањима!!! Питање је дал је и колико уопште и постојала у реалности. Изгледа да је Југе у стварности било тачно онолико колико су Срби били у стању да повјерују да она постоји, а сви остали (у њој и изван ње) били у стању потреба за њеним постојањем и трајањем!!! Другим ријечима, сањао си лијепу "стварност" током тих твојих 14 година!!!
Та је та држава била реална и сама по себи искрена, не би се онако експресно и распала!!!
Никада људи у тој држави нису трошили онолико колико су зарађивали, па самим тим и "економске благодети" за којима људи често жале заправо нису биле реалне... Напротив, док је нечији интерес био да југоси живе лијепим животом, та идила је и трајала, а кад се за тако нешто изгубио интерес свјетских господара живота и смрти сви ми смо се пробудили у својој суровој реалности узајамне мржње и опште неимаштине!!!
Аха... :roll:
Бајке, басне, легенде...

Да би се оправдао растур земље.
 
Poslednja izmena:
Наравно да није требало да се гине, нажалост није постојала воља актера да се мирно решење постигне...
Тачно.
Они су по сваку цену, очајнички хтели рат.

Прво, јер другачије не би ни опстали на власти.

Друго, нити би се Југославија распала да није било рата.
 

Back
Top