Treba mi zanimljivo i bezbedno letovanje za tinejdzera

Pa sta da vam kazem , i ja sam u to vreme isla na kampovanje sa tri drugarice na Hrvatsko primorje, vozom, nije bilo mobilnih telefona, kamp je bio u sumi i super smo se provodile.
On zaista nije takav tip i to me nervira, nema ni drustvo koje bi takvu ideju podrzalo. Novac za njegovo letovanje nije problem (u granicama razuma) ali stvarno ne znam sta bi. Navikao je da kada idemo zajedno , lutamo po pustim plazama, istrazujemo nove predele, ludujemo po akvaparkovima... i pri tom se oseca sigurno i zasticeno, uopste nema potrebu da rizikuje i oseti adrenalin sam , svojim postupcima.
Zato trazim nesto organizovano da bi se malo odlepio i stekao neku zelju da sam istrazuje i dozivi nesto.

počeh da pišem pa videh ovaj post... pa šta on zapravo želi? mislim ako nema potrebu sam za nekom akcijom tipa letovanje sa društvom klasično agencijski ili ovde po srbiji negde onda mi je malo bezveze i da forisaraš nešto organizovano samo da bi otišao... :confused:

to na foru organizovanih kampova i putovanje, teško da ima ovde, to jedino organizuju kubovi, društva neka isl. za svoje članove... s aškolom letovanje ti je isto ko i agencijski jedino što imaš nekog profesora kao dodatni grant, mada i to zavisi od profesora...
 
Dobro bre ljudi, zar vi nikad u životu niste imali 16 godina?
Koji normalan tinejdžer ima isto vidjenje dobrog letovanja kao njegovi roditelji?
Sve što je za roditelje OK, za malog će garant predstavljati mučenje dosadom.

Uh, kad se setim šta sam radio na letovanju kad sam imao 16 godina... dan danas, posle više od četvrt veka ne smem to majci da ispričam da je ne strefi nešto na nervnoj bazi!

Zaključak - daj detetu onoliko para koliko možeš da izdvojiš i pusti ga nek sam sa društvom organizuje letovanje. Tvoje je samo da pokušaš da utičeš na njega da izabere da ne krene na letovanje sa nekim bolidima, nego s drugarima na koje može da se osloni.

ah, pa ze većinu 16godišnjaka je dobro letovanje da zapali na neko more sa društvom bilo solo bilu u formi preko škole sa brižnim nastavnikom i da se bahati, banči, opija, lenčari, muva, mulja:mrgreen:

al ovaj kaže nije u tom fazonu:confused:

inače bi on sam mazao njegove za leto:rumenko:
 
Pa sta da vam kazem , i ja sam u to vreme isla na kampovanje sa tri drugarice na Hrvatsko primorje, vozom, nije bilo mobilnih telefona, kamp je bio u sumi i super smo se provodile.
On zaista nije takav tip i to me nervira, nema ni drustvo koje bi takvu ideju podrzalo. Novac za njegovo letovanje nije problem (u granicama razuma) ali stvarno ne znam sta bi. Navikao je da kada idemo zajedno , lutamo po pustim plazama, istrazujemo nove predele, ludujemo po akvaparkovima... i pri tom se oseca sigurno i zasticeno, uopste nema potrebu da rizikuje i oseti adrenalin sam , svojim postupcima.
Zato trazim nesto organizovano da bi se malo odlepio i stekao neku zelju da sam istrazuje i dozivi nesto.

Ako je tako onda mozda bolje da ne forsiras nista ovog leta. Ako sam ima neku ideju i zelju to podrzi, ako ne sacekaj do sledeceg leta, tada ce verovatno biti spreman za nesto drugacije. Godinu dana u tim godinama je dovoljno da se iz decaka pretvore u mladice:) Osim toga i drugo dete je na putu, mozda zeli da bude tu, da ne bude odjednom da nije vise bitan i da ga gurate od sebe.
 
Poslednja izmena:
...Ја сам са 16 већ ишла сама на море, са другарицама....:think:
ja sam sa 16 godina prvi put putovala potpuno sama...

ako mu nije presudno da ide na more,pogledaj sta se nudi od kampova pri istrazivacima ili slicnoj organizaciji koja posluje na teritoriji vojvodine (nisam sigurna kako se zove)...posto je maloletan mozda ce biti suzen izbor,ali moze da se nadje povoljno i zanimljivo nesto verovatno cak i sada...
 
On bi se najradje posadio u saksiju pored kompjutera i igrao glupave igrice. Veslacki klub u koji ide ne organizuje nista, njegova plesna skola organizuje kamp na Palicu (a mi tu zivimo i ne svidjaju mu se "Fenseri" koji dolaze na ples).
Ima ponudu da radi u jednom elitnom restoranu na Palicu (kao kuvar jer tamo radi praksu pa su zadovoljni njime i hoce da mu plate) mesec dana u toku leta i to ce prihvatiti, ali bi ga ja poslala negde da se opusti i provede.
Ne zelim da brzo odraste i pocne da razmislja samo o zaradjivanju jer smo se mi u jednom momentu nasli u takvoj situaciji, i verujte mi, tesko je stati kada sa navuces na posao.
 
tinejdzeri za koje znam da vreme provode ispred ekrana igrajuci igrice i nisu bas u prvim redovima pustolova :)
mozda je njegova potreba za putovanjima ispunjena svetom igrica. ne znam da li je dobro da ga sama saljes negde - koliko sam shvatila to je mala mirna sredina, nema puno ljudi sa kojima bi mogao da ode negde a on je do sada uvek putovao sa vama - verovatno mu treba neki period navikavanja, tranzicije pre nego sto pocne da razmislja o putovanju sa drustvom, ili bez njega. mozda je mlad ili jednostavno ne voli sam da se cima - ali ako on ne trazi sam da ode negde ja ne bih insistirala. znas, nije lose ostaviti decu da se dosadjuju s vremena na vreme - ako dodje do toga, pocece sam da razmislja kako da se organizuje sledeci put.
muvalo, skokni vamo :)
 
On bi se najradje posadio u saksiju pored kompjutera i igrao glupave igrice. Veslacki klub u koji ide ne organizuje nista, njegova plesna skola organizuje kamp na Palicu (a mi tu zivimo i ne svidjaju mu se "Fenseri" koji dolaze na ples).
Ima ponudu da radi u jednom elitnom restoranu na Palicu (kao kuvar jer tamo radi praksu pa su zadovoljni njime i hoce da mu plate) mesec dana u toku leta i to ce prihvatiti, ali bi ga ja poslala negde da se opusti i provede.
Ne zelim da brzo odraste i pocne da razmislja samo o zaradjivanju jer smo se mi u jednom momentu nasli u takvoj situaciji, i verujte mi, tesko je stati kada sa navuces na posao.
A jeli ima taj njegov veslacki klub kontakte sa drugim klubovima koji nesto organizuju?
Neko splavarenje npr.? Sad mozda ovo ne zvuci kao najbezbednija varijanta, ali ako on to vec trenira i ako ima pouzdanu odraslu osobu uz sebe i nekog druga za provod, to bi moglo biti lepo i zanimljivo. Samo da ne sedi kod kuce s igricama, leto, drustvo, provod, eh, da su mi one godine. :aha: :cool:
 
Poslednja izmena:

Back
Top