Indijac nije jeo ni pio 70 godina

kapetan81

Zainteresovan član
Poruka
431
21131708874bd96431d46db410702650_200x260.jpg

Prahlad Džani


Nju Delhi -- Indijski vojni lekari posmatraju 82-godišnjeg starca koji tvrdi da nije ništa jeo niti pio punih 70 godina.

Asketa Prahlad Džani, koji tvrdi da je preživeo bez hrane i vode više od sedam decenija nalazi se u izolaciji, u vojnoj bolnici u Ahmedabadu, u indijskoj državi Gudžarat, gde lekari rade testove i pretrage u pokušaju da ustanove kako je moguće da neko tako dugo živi bez hrane i vode.

Oni se nadaju se da će im ti testovi pomoći da otkriju način preživljavanja u slučaju prirodnih katastrofa, prilikom izlaganja ekstremnom stresu ili tokom svemirskih ekspedicija.

Starac je proveo dosad šest dana bez hrane i vode pod strogom kontrolom lekara koji kažu da njegovo telo ne pokazuje nikakve znake životne ugroženosti.

Oni nameravaju da skeniraju Prahlada, pregledaju njegov mozak i srce i obave analize njegove krvi.

Neobični asketa tvrdi da svoju snagu dobija putem meditacije i da ga je Bog blagoslovio kada je imao osam godina. Od tada više nije morao da jede niti pije.

Prvi rezultati pretraga biće poznati za dva meseca.

Bolnica u koju je Prahlad smešten nalazi se pri indijskoj Organizaciji za razvoj istraživanja na polju odbrane, čiji su naučnici angažovani na usavršavanju bespilotnih letilica, interkontinentalnih balističkih raketa i novih vrsta bombi.


B92.net
 
zasto je ovaj covek mogao bez hrane i vode 70 godina?

Zato sto sve postoji u više dimenzija.

Naše biće je od svih njih sačinjeno, njihov je odraz i oličenje.

I naše se buđenje stoga odigrava kroz više dimenzija.

Od presudne je važnosti znati na kojoj se nalazimo i u kakvom smo procesu trenutno.

Da ne bismo lutali - a sve konfuzije oko samospoznaje i 'oslobođenja' nastaju usled takvog lutanja - potrebno je da znamo:

PSIHOLOGIJU EZOTERIČNOG
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Psihologija%20_ezotericnog.pdf
 
Elem ... Ja ću ipak ispričati vic. Ima "neke tajne veze" sa temom.

Istražujući recept koji bi produžio ljudski vek, naučnici krenu u potragu za najstarijim čovekom na svetu. Čuju da takav živi na Kavkazu, i da ima 120 godina. Dođu oni na Kavkaz, pronađu starca, i počnu da ga ispituju o njegovim životnim navikama.
- Celog života pijem samo kefir i jedem ovčetinu. Nikad nisam pušio i pio alkohol. Sa svojom ženom sam već 100 godina u braku. Ležem čim se smrkne, a ustajem čim svane. Mnogo pešačim.

Zapišu to naučnici i, taman što su se vratili u istraživački centar i počeli da obrađuju podatke, čuju kako u Japanu živi još stariji čovek, koji ima 130 godina. Pohitaju tamo, nađu ga, i on im ispriča:
- Jedem pirinač, ribu, pijem čaj, i svakog jutra radim gimnastiku. Nikad nisam pušio, povremeno srknem sake … Malo spavam, puno radim. Nisam se ženio.

Naučnici se brže bolje vrate u svoj istraživački centar da podatke ubace u kompjutere I prionu na posao … ali već istog dana do njih stigne vest kako je u Srbiji viđen još stariji čovek. Stignu oni u neko srpsko selo, I zateknu starca kako, ispod jednog drveta, pije rakiju i puši. Otegla mu se brada do kolena, tresu mu se ruke, sav se osušio, nema ni tri zuba u vilici … lice mu izbrazdano dubokim borama …
Sa strahopoštovanjem ga upitaše ga za recept dugovečnosti, I on im odgovori:
- Nema tu nekog posebnog recepta … Pijem po litar loze dnevno, pušim od svoje desete, nikad se nisam bavio sportom, spavam koliko mi se spava, ženio sam se šest puta a, bogami, volim I da se kockam …
Naučnici se našli u čudu, ali su sve zapisali I onda ga pitali:
- A koliko ti je godina, starče?
- Trideset šest.
 
Elem ... Ja ću ipak ispričati vic. Ima "neke tajne veze" sa temom.

Istražujući recept koji bi produžio ljudski vek, naučnici krenu u potragu za najstarijim čovekom na svetu. Čuju da takav živi na Kavkazu, i da ima 120 godina. Dođu oni na Kavkaz, pronađu starca, i počnu da ga ispituju o njegovim životnim navikama.
- Celog života pijem samo kefir i jedem ovčetinu. Nikad nisam pušio i pio alkohol. Sa svojom ženom sam već 100 godina u braku. Ležem čim se smrkne, a ustajem čim svane. Mnogo pešačim.

Zapišu to naučnici i, taman što su se vratili u istraživački centar i počeli da obrađuju podatke, čuju kako u Japanu živi još stariji čovek, koji ima 130 godina. Pohitaju tamo, nađu ga, i on im ispriča:
- Jedem pirinač, ribu, pijem čaj, i svakog jutra radim gimnastiku. Nikad nisam pušio, povremeno srknem sake … Malo spavam, puno radim. Nisam se ženio.

Naučnici se brže bolje vrate u svoj istraživački centar da podatke ubace u kompjutere I prionu na posao … ali već istog dana do njih stigne vest kako je u Srbiji viđen još stariji čovek. Stignu oni u neko srpsko selo, I zateknu starca kako, ispod jednog drveta, pije rakiju i puši. Otegla mu se brada do kolena, tresu mu se ruke, sav se osušio, nema ni tri zuba u vilici … lice mu izbrazdano dubokim borama …
Sa strahopoštovanjem ga upitaše ga za recept dugovečnosti, I on im odgovori:
- Nema tu nekog posebnog recepta … Pijem po litar loze dnevno, pušim od svoje desete, nikad se nisam bavio sportom, spavam koliko mi se spava, ženio sam se šest puta a, bogami, volim I da se kockam …
Naučnici se našli u čudu, ali su sve zapisali I onda ga pitali:
- A koliko ti je godina, starče?
- Trideset šest.

Glup i dugacak vic!Vidjen jos stariji covek a pre toga nisu pitali za godine a za sve ostale odma ispitali godine pa izgled:confused:

Sve u svemu nema pravila, u mom kraju jedan starac je ziveo 110god i ziveo e i radio sto je hteo pio je dosta, cak je i pusio preziveo 2 rata itd....
 
I ne moze. Meditacijom covek produzava zivot a ko svaki dan jede pljeskavicu je jednom nogom vec u grobu. Baci pogled jos jednom na temu "Ko nas truje" http://forum.krstarica.com/threads/369103

svi smo mi osudjeni na smrt...pitanje je samo kako cemo potrositi vreme koje nam je preostalo...

izem ti zivot bez pljeskavice, cvaraka, slaninice, belog i crnog luka, jagnjetine, ribe i rakova, dobro hajde da pomenem i piletinu mada nju smatram salatom, vina....naravno umereno u svemu (osim u onim 'posebnim situacijama' ;)...)

ne bih menjao svojih 30 godina zivota za 100 godina ovog matorog...
naravno, nema teorije da je lik gladovao sve to vreme no...nema veze...neki su navodno i vodu pretvarali u vino pa milioni poverovali...
 

Back
Top