KUPUS DIJETA

SUN-BG

Obećava
Poruka
51
Kupus dijeta je jedna od najpopularnijih dijeta na našim prostorima (a i šire). Karakteriše je jednostavnost u pripremi i efikasnost u rezultatima. U većini slučajeva organizam dobro reaguje čak i ako se ova dijeta sprovodi par dana i tada možemo da govorimo da se radi o blagom čišćenju organizma.


PRIPREMA

Skuvati supu od:

5 velikih glavica luka
2 zelene paprike
1 ili 2 konzerve celog paradajza
1 svežnja celera
1 velika glavica kupusa
1 kašika sledećih žitarica i mahunarki: sočivo, pšenica, ječam i suvi grašak
Posoliti, pobiberiti, staviti peršun i po želji može i ljute papričice. Zaliti vodom da ogrezne i kuvati dok povrće ne omekša.


NAČIN UPOTREBE

Ova supa se može jesti kad god osećate glad i koliko god želite.
Neki pobornici dijete sa kupus supom kažu: ŠTO VIŠE JEDEŠ VIŠE ĆEŠ DA SMRŠAŠ. Uz ovu supu može još da jede sledeće:

Prvi dan
Svo voće osim banana. Lubenice i dinje imaju najmanje kalorija
od ostalog voća. Dakle, jede se samo supa i voće. Za piće može nezaslađen čaj, nezaslađena crna kafa i/ili voda

Drugi dan
Svo povrće - količina nije ograničena - bitno da niste gladni. Pokusajte da jedete lisnato povrće, a izbjegavajte boraniju, grašak, kukuruz itd. Za večeru može veliki pečeni krompir na maslacu. NE JEDITE VOĆE. Ne zaboravite da jedete i supu. Minimum jednom dnevno

Treći dan
Jedite supu, voće i povrće koliko želite. NEMOJTE JESTI PEČENI KROMPIR.
Ako ste se pridržavala gornjih uputstava za ovih tri dana trebalo bi da ste 2 - 3 kg lakši.

Četvrti dan
Pojedite do 3 banane u toku dana, supu, i pijte nemasno mleko koliko želite. Banane imaju puno kalorija i ugljenihhidrata, a takođe i mleko. SUPA I DALJE OBAVEZNA

Peti dan
Govedina i paradajz. Možete pojesti 300-600 grama govedine i do 6 paradajza. Pokušajte da popijete 6-8 čaša vode u toku dana u cilju ispiranja viška mokraćne kiseline iz organizma. OBAVEZNO BAR 1 TANJIR SUPE!

Šesti dan
Govedina i povrće. Možete da jedete koliko želite govedine i povrća. Naravno I SUPU

Sedmi dan
Integralni pirinač i povrće. Pijte nezaslađen voćni sok. Možete da jedete koliko hoćete pirinča i povrća. Obavezno SUPU.



Na kraju sedmog dana, ako ste se pridržavali uputstva izgubićete 4,5-7 kilograma. Ako ste izgubili više od 7 kilograma, pauzirajte sa dijetom dva dana pre nego počnete ponovo ispočetka.

Ova sedmodnevna dijeta može se koristiti onoliko dugo koliko želite. Osećaj lakoće i dodatne energije dobar je razlog da se proba sa ovom dijetom.
 
Tema će biti prebačena na alternativnu medicinu.

Molim sve korisnike da imaju na umu da ovo nije ordinacija nego forum koji služi za razmenu mišljenja i iskustava, pa se lekovi, dijete i svi drugi oblici lečenja napisani ovde ne smeju prihvatati kao savet lekara i primenjivati bez konsultacija sa svojim lekarom!
 
Smatram da su ovakve dijete besmislene. Toliko odricanja i premeravanja mora dovesti do osećanja olakšanja na kraju dijete što dovodi do ožderavanja svim onim što je bilo zabranjeno. Za ta dva dana pauze možete da vratite te kilograme vrlo brzo. Ništa ne može na brzinu. Postoji izreka: što je brzo to je kuso. Manje zabrana i više ćete smršati i duže biti zadovoljni težinom.
 
Smatram da su ovakve dijete besmislene. Toliko odricanja i premeravanja mora dovesti do osećanja olakšanja na kraju dijete što dovodi do ožderavanja svim onim što je bilo zabranjeno. Za ta dva dana pauze možete da vratite te kilograme vrlo brzo. Ništa ne može na brzinu. Postoji izreka: što je brzo to je kuso. Manje zabrana i više ćete smršati i duže biti zadovoljni težinom.

Ako imate neki plan ishrane, jako bih volela da cujem
 
Ako imate neki plan ishrane, jako bih volela da cujem

Nemam. Nažalost, ne mogu vam tako pomoći. Moj doprinos temi je samo u ukazivanju na probleme koje ovakve dijete sobom nose. Možda da pokušate da smanjite ono što unosite. Ili da jedete polako i stanete kada ste siti, a ne kada je tanjir prazan.
 
Da li neko ima iskustva sa pilot dijetom? Znam neke ljude koji su postigli dobre rezultate , naravno uz puno samodiscipline... Pitam zato što su mi ranije objašnjavali kako se sprovodi ta dijeta,a pošto mi (hvala Bogu) nije trebala, zaboravila sam... Sada bi trebalo da mi neko ponovo pojasni,jer muž ima problema sa gubljenjem hrskavice u kolenima,pa bi bilo jako dobro da smrša...bar 15-20 odokativno :) . Hvala,
 
Tzv pilot dijeta je jedna od mnogih koje ne daju trajno rešenje. Ne znam ko je tako nazvao, ali znam da je piloti JAT-a nisu upražnjavali.
Obzirom da suprug ima ozbiljan problem zbog koga mora skinuti višak kilograma, jedini pravi put je kod nutricioniste. Uradiće se potrebne analize i napraviti plan ishrane koji će dati dugoročne rezultate.
 
Tzv pilot dijeta je jedna od mnogih koje ne daju trajno rešenje. Ne znam ko je tako nazvao, ali znam da je piloti JAT-a nisu upražnjavali.
Obzirom da suprug ima ozbiljan problem zbog koga mora skinuti višak kilograma, jedini pravi put je kod nutricioniste. Uradiće se potrebne analize i napraviti plan ishrane koji će dati dugoročne rezultate.

Nancy, dali znaš, da 100 kilokalorija potencialne energije u kuvanom jelu traži oko pola grama soli da se pretvori u kinetičku bioenergiju?
Ovaj prirodni zakon važi za sve dijete ali ne za sve soli, pogotovo ne za deset puta prejodovane.
 
Citam ovu preporuku kupus dijete i razmisljam da li i vi znate da danas postoji nesto identicno ovoj dijeti ali u vidu kapsula???? Zovu se kupusne kapsule i mnooogooo su prijatnije od ovog pripremljenog jela...a efekat je potpuno isti i sto je najbitnije nisu stetne za zdravlje!!!
 
Ja sam pre mesec dana pocela da pijem "KUPUSNE KAPSULE".... skinula sam vec 5.5kg i fenomenalno se osecam! Ranije sam pokusavala da drzim ovu dijetu sa pravim kupusom i danas vise kupus ne mogu da jedem....
zato sam pronasla ove tablete koje su identicna zamena i imaju dozvolu ministarstva zdravlja! prodaju se kao dodatak ishrani! Prezadovoljna sam i preporucujem ih svima!!!!
 
Ali kupusne kapsule....:hahaha:

Ma cu ih pazarim i ja ( i ja stalno kuburim sa 3-4 kila) nego mi nije jasno da li samo njih gutas ili moras i onu strasnu corbu da jedes od jutra od sutra.
Od kapsula niko nije oslabio, a i ova forumasica ih verovatno pravi i krcmi u sopstvenoj reziji.
Od te uzasne corbe se stvarno slabi, ali slabis i bez nje, ako nista ne jedes:D
 
:D
Ma bila sam ja jedno vreme na toj kupus dijeti..a pritom mrzim kupus ali baš mrzim...ali sam ga jela da budem karakter :lol:
Izdržala sam 4 dana.
Jedina ' dijeta' koje mogu da se pridržavam a pritom je stvarno kul jeste ta famozna hrono nutricija koja zapravo i nije toliko dijeta koliko je stvarno način života...


Nego mnogo mi je smešno to kupusne kapule...samo ime proizvoda mi tera suze od smeha na oči, ne znam što :lol:
 
:D
Ma bila sam ja jedno vreme na toj kupus dijeti..a pritom mrzim kupus ali baš mrzim...ali sam ga jela da budem karakter :lol:
Izdržala sam 4 dana.
Jedina ' dijeta' koje mogu da se pridržavam a pritom je stvarno kul jeste ta famozna hrono nutricija koja zapravo i nije toliko dijeta koliko je stvarno način života...


Nego mnogo mi je smešno to kupusne kapule...samo ime proizvoda mi tera suze od smeha na oči, ne znam što :lol:
Ih, ko te ne zna, stvarno bi pomislio da se kao cudis tim kapsulama:D
Ma ta kupus corba je nesto najstrasnije sto postoji ( radije ne jedem nista), ali se stvarno oslabi od nje kilo, dva za 4 dana.
I u pravu si, nema dijeta od koje oslabis, a ne ugojis cim prestanes , jedina je uspesna ona cuvena da se ne jede nista belo
(brasno secer, testenine, pirinac, krompir), a ti vidi da li celog zivota mozes na crnom.
 

Back
Top