Emisija Transformator

mladenilic

Početnik
Poruka
2
Svi mi znamo da nasi cenjeni izvodjaci i "kompozitori" (iz sfere narodne a Bogami i zabavne muzike) "pozajmljuju" pesme od Grckih, Turskih, Bugarskih komsija a i od drugih.

Primera plagijata ima nebrojeno a trend nikako ne opada.

Glavni problem a i razlog zasto se masovno pesme kradu jeste to sto niko ne reaguje.

To je krivicno delo kradje zbog kojeg se ide u zatvor. Pravno gledano, nije velika razlika kad ukradem neciju pesmu i plasiram je kao svoju i kad ukradem neciji auto i vozim ga kao da je moj, u svakom slucaju sam lopov i treba da odgovaram..

Ali vratimo se na cinjenicu da niko ne reaguje.

Poceo sam da pratim jednu emisiju nedavno, zove se Transformator (emituje se na KCN-u, ali ima ina jednom sajtu sve epizode).

Emisija se bavi raznim transformacijama, tipa pevaci nekad i sad itd... ali najzanimljiviji deo emisije (krece otprilike na polovini) je kada prikazuju transformacije pesama.
Original i kopija, i to sa sve omotima i navedenim autorima.
Dakle, javno se svima pokazuje (sa dokazima) ko je od koga ukrao.
Ta emisija se emituje vec neko vreme, medjutim nijedan organ vlade (policija, sudstvo, sokoj u krajnjem slucaju) ocigledno nije reagovao i, po svemu sudeci, ne zanima ih.

Ali otom potom, u svakom slucaju vrlo zanimljiva emisija koju vredi pogledati :)

Emisije mozete pogledati na sledecem sajtu:

http://mondovizija.com/index.php?grupa=26
 

Back
Top