„Stoka pijana je mogla da ubije dete!!!“

Пресретач

Buduća legenda
Poruka
36.527
Аlo
Vesti
gane-v.jpg


Poljake ne interesuje zdravlje devojčice koju je povredio njihov ambasador

„Stoka pijana je mogla da ubije dete!!!“

Sreda - 28.04.2010

Kornelije Kvas (39) iz Lazarevca, čija je osmogodišnja ćerka Lucia povređena u saobraćajnoj nesreći, koju je u prošlu subotu na Ibarskoj magistrali, kod naselja Bele vode, izazvao poljski ambasador Andžej Edvard Jasionovski (46), zaprepašćen je nebrigom srpske javnosti za zdravstveno stanje njegove porodice koja je nastradala u ovom sudaru!


Zgrožen je i činjenicom da se niko od predstavnika Ambasade Poljske u Beogradu, pa čak ni vozač džipa „ubice“, nije interesovao za zdravlje njegove povređene ćerke?!
Mnogobrojni svedoci nesreće kod Belih voda tvrde da je ambasador u trenutku sudara bio toliko pijan da je policija desetak minuta bezuspešno pokušavala da ga probudi šamarima. On je došao sebi tek u Urgentnom centru, ali mu lekari nisu izvršili alko-test jer se pozvao na diplomatski imunitet. U jednom trenutku neko od lekara je prokomentarisao: „Sramota, stoka pijana mogla je da ubije dete!“
Prema prvim procenama lekara, povrede koje je zadobila osmogodišnjakinja iz Lazarevca okarakterisane su kao lakše, ali je dodatnim pregledom utvrđeno da su one mnogo ozbiljnije prirode. Luciji je u ovom sudaru povređena i sinusna kost. Pored toga, ona se nalazi u stanju velikog šoka, pa joj zbog toga predstoji prilično dug oporavak.
- Da se razumemo, nikoga ne optužujem, ali postavljam pitanje, kao intelektualac i građanin ove zemlje, kako je moguće da se u javnosti tako malo pažnje posveti zdravstvenom stanju moje ćerke i da se u novinama isključivo piše o povredama tog poljskog diplomate? Ne mogu da verujem i da sa nama još niko iz Ambasade Poljske u Beogradu nije kontaktirao. Ljudi, taj Jasionovski je mogao da mi ubije porodicu, a pošto se pozvao na diplomatski imunitet, on zbog toga neće odgovarati. Želim mu svako dobro, ali mi nije jasno kako misli da bez morala i časti nastavi dalju diplomatsku karijeru? - pita se za „Alo!“ Kornelije Kvas, profesor na Filološkom fakultetu u Beogradu sa kojim se prilikom sudara, pored ćerke, u automobilu nalazila i supruga Danijela (33), profesor srpskog jezika u srednjoj školi.

Odmah posle sudara povređenu devojčicu i njenu majku u Urgentni centar prebacio je još jedan svedok nesreće koji se svojim vozilom kretao iza džipa koji je napravio karambol.
- Nažalost, ne znam kako se zove taj dobar čovek, ali sam mu zahvalna do Boga. Na putu do bolnice rekao mi je da je vozio iza džipa koji je skrivio sudar i da je bio siguran da će se nešto strašno dogoditi. Prema njegovim rečima, dva, tri kilometra pre nesreće džip „ubica“ kretao se nekontrolisano da bi u jednom trenutku skrenuo u suprotnu traku i počeo da kosi sva vozila koja su mu se našla na putu. Sva sreća da smo živi - mogao je ludak da nas pobije. Najteže mi je palo kada me je Lucija pitala u bolnici: „Mama, hoću li i dalje biti lepa i pored ožiljka ispod oka?“ - kroz suze priča Danijela, majka povređene devojčice.

Osudite incident!

Redakcija „Alo!“ ovim putem javno traži od Ministarstva spoljnih poslova Srbije da reaguje na incident ambasadora Poljske u Beogradu i uputi protestnu notu Poljskoj, osudi i zatraži izvinjenje zbog udesa u kojem je povređena i devetogodišnja Lucia Kvas.

Poljski MIP: Nemamo dokaz da je bio pijan

Pjotr Paškovski, portparol poljskog Ministarstva inostranih poslova, ni posle dva dana nije odgovorio na pitanja novinara „Alo!“ da prokomentariše incident poljskog ambasadora u Beogradu. Zato je za poljski list „Fakt“ kratko izjavio: „Beogradska policija nije nam poslala nijednu informaciju ili dokaz da je ambasador bio pijan.“


http://www.alo.rs/vesti/26766/Stoka_pijana_je_mogla_da_ubije_dete
 
Poslednja izmena:
zar se moze u takvoj situaciji pozvati na dipl. imunitet ?
Може да побије пар десетина људи и да се позове на имунитет.Дипломатски имунитет,уколико се дипломата позове на њега може да се одузме једино неким стрељачким наоружањем или противоклопним ако користи блиндирана кола.
 
Ja za ovu vest nisam cuo do sada!

- Da se razumemo, nikoga ne optužujem, ali postavljam pitanje, kao intelektualac i građanin ove zemlje, kako je moguće da se u javnosti tako malo pažnje posveti zdravstvenom stanju moje ćerke i da se u novinama isključivo piše o povredama tog poljskog diplomate? Ne mogu da verujem i da sa nama još niko iz Ambasade Poljske u Beogradu nije kontaktirao. Ljudi, taj Jasionovski je mogao da mi ubije porodicu, a pošto se pozvao na diplomatski imunitet, on zbog toga neće odgovarati. Želim mu svako dobro, ali mi nije jasno kako misli da bez morala i časti nastavi dalju diplomatsku karijeru? - pita se za „Alo!“ Kornelije Kvas, profesor na Filološkom fakultetu u Beogradu sa kojim se prilikom sudara, pored ćerke, u automobilu nalazila i supruga Danijela (33), profesor srpskog jezika u srednjoj školi

Svaka cast ocu na samokontroli i biranim recima, sta drugo reci u ovoj kvazi drzavi!
 
zar se moze u takvoj situaciji pozvati na dipl. imunitet ?
Može, čak mislim da je i vozilo deo teritorije Poljske i ne može se ulaziti u njega bez prethodnog odobrenja.
Ali ovde se radio o odsustvu savesti i humanosti jel kako navodi dnevni Beogradski list Alo niko se nije iz Poljske ambasade interesovao o stanju devojčice čije povrede su prouzrokovane saobraćajnom nezgodom u kojoj je učestvovao ambasador Poljske što je daleko od diplomatskih manira.
 
Mada on ima diplomatski imunitet tako da mu ne mogu nista.
Само мала дигресија.
Законодавни и извршни органи наше земље му не могу ништа.
Србија може да упути дипломатску ноту са наведеним чињеницама и да захтева да се амбасадор смени и упути други. Поменути амбасадор може бити проглашен и за непожељну особу. У дипломатском свету, овакве ствари имају одјека и када би се исправно реаговало, поменути вероватно не би више био амбасадор нигде.
Значи, начин постоји, воља не.
 
Глупости,па чоек је еуропски дипломата.Он може ође да се понаша како год му воља.Увек је добродошао.
Друга је прича да је неки Српски несретник урадео нешто слично,рецимо у пријатељској сусједној.Тамо сигурно не би прошло незапажено.О реакцијама еуропских РТС,Б92,НВО и разним демокрацијским борцима па и овде на форуму излишно је и говорити.
 
У авионској несрећи Пољацима је погинуо и заменик министра иностраних послова, па отуда, можда, није стигло још увек извињење. Малко су се помели..
Верујем да ће се стићи извињење, плаћена одштета, све по реду, а амбасадор без велике приче повучен из Србије.
 
У авионској несрећи Пољацима је погинуо и заменик министра иностраних послова, па отуда, можда, није стигло још увек извињење. Малко су се помели..
Верујем да ће се стићи извињење, плаћена одштета, све по реду, а амбасадор без велике приче повучен из Србије.

Па ожали смо га.По директиви.
Само наредбодавци нису смели на сарану.Још нису купили нови авијон.
 
Mada on ima diplomatski imunitet tako da mu ne mogu nista.

Ако је био пијан могу да то објаве, пошаљу протестну ноту и траже његово повлачење! Ал важно је да ми тражимо снајперисте по Фејсбуку, а ове пијане убице - нема везе! То што неко има имунитет значи да је ослобоћен од судског поступка (у земљи у којој је гост), али не значи да може да ради шта хоће!
 
У авионској несрећи Пољацима је погинуо и заменик министра иностраних послова, па отуда, можда, није стигло још увек извињење. Малко су се помели..
Верујем да ће се стићи извињење, плаћена одштета, све по реду, а амбасадор без велике приче повучен из Србије.

Тако би то било у нормалним земљама!
 
Аlo
Vesti
gane-v.jpg


Poljake ne interesuje zdravlje devojčice koju je povredio njihov ambasador

„Stoka pijana je mogla da ubije dete!!!“

Sreda - 28.04.2010

Kornelije Kvas (39) iz Lazarevca, čija je osmogodišnja ćerka Lucia povređena u saobraćajnoj nesreći, koju je u prošlu subotu na Ibarskoj magistrali, kod naselja Bele vode, izazvao poljski ambasador Andžej Edvard Jasionovski (46), zaprepašćen je nebrigom srpske javnosti za zdravstveno stanje njegove porodice koja je nastradala u ovom sudaru!


Zgrožen je i činjenicom da se niko od predstavnika Ambasade Poljske u Beogradu, pa čak ni vozač džipa „ubice“, nije interesovao za zdravlje njegove povređene ćerke?!
Mnogobrojni svedoci nesreće kod Belih voda tvrde da je ambasador u trenutku sudara bio toliko pijan da je policija desetak minuta bezuspešno pokušavala da ga probudi šamarima. On je došao sebi tek u Urgentnom centru, ali mu lekari nisu izvršili alko-test jer se pozvao na diplomatski imunitet. U jednom trenutku neko od lekara je prokomentarisao: „Sramota, stoka pijana mogla je da ubije dete!“
Prema prvim procenama lekara, povrede koje je zadobila osmogodišnjakinja iz Lazarevca okarakterisane su kao lakše, ali je dodatnim pregledom utvrđeno da su one mnogo ozbiljnije prirode. Luciji je u ovom sudaru povređena i sinusna kost. Pored toga, ona se nalazi u stanju velikog šoka, pa joj zbog toga predstoji prilično dug oporavak.
- Da se razumemo, nikoga ne optužujem, ali postavljam pitanje, kao intelektualac i građanin ove zemlje, kako je moguće da se u javnosti tako malo pažnje posveti zdravstvenom stanju moje ćerke i da se u novinama isključivo piše o povredama tog poljskog diplomate? Ne mogu da verujem i da sa nama još niko iz Ambasade Poljske u Beogradu nije kontaktirao. Ljudi, taj Jasionovski je mogao da mi ubije porodicu, a pošto se pozvao na diplomatski imunitet, on zbog toga neće odgovarati. Želim mu svako dobro, ali mi nije jasno kako misli da bez morala i časti nastavi dalju diplomatsku karijeru? - pita se za „Alo!“ Kornelije Kvas, profesor na Filološkom fakultetu u Beogradu sa kojim se prilikom sudara, pored ćerke, u automobilu nalazila i supruga Danijela (33), profesor srpskog jezika u srednjoj školi.

Odmah posle sudara povređenu devojčicu i njenu majku u Urgentni centar prebacio je još jedan svedok nesreće koji se svojim vozilom kretao iza džipa koji je napravio karambol.
- Nažalost, ne znam kako se zove taj dobar čovek, ali sam mu zahvalna do Boga. Na putu do bolnice rekao mi je da je vozio iza džipa koji je skrivio sudar i da je bio siguran da će se nešto strašno dogoditi. Prema njegovim rečima, dva, tri kilometra pre nesreće džip „ubica“ kretao se nekontrolisano da bi u jednom trenutku skrenuo u suprotnu traku i počeo da kosi sva vozila koja su mu se našla na putu. Sva sreća da smo živi - mogao je ludak da nas pobije. Najteže mi je palo kada me je Lucija pitala u bolnici: „Mama, hoću li i dalje biti lepa i pored ožiljka ispod oka?“ - kroz suze priča Danijela, majka povređene devojčice.

Osudite incident!

Redakcija „Alo!“ ovim putem javno traži od Ministarstva spoljnih poslova Srbije da reaguje na incident ambasadora Poljske u Beogradu i uputi protestnu notu Poljskoj, osudi i zatraži izvinjenje zbog udesa u kojem je povređena i devetogodišnja Lucia Kvas.

Poljski MIP: Nemamo dokaz da je bio pijan

Pjotr Paškovski, portparol poljskog Ministarstva inostranih poslova, ni posle dva dana nije odgovorio na pitanja novinara „Alo!“ da prokomentariše incident poljskog ambasadora u Beogradu. Zato je za poljski list „Fakt“ kratko izjavio: „Beogradska policija nije nam poslala nijednu informaciju ili dokaz da je ambasador bio pijan.“


http://www.alo.rs/vesti/26766/Stoka_pijana_je_mogla_da_ubije_dete

Треба послати одштетни захтев Министарству иностраних послова Србије - за ово стварно има основа, без зезања!
Људи су претрпели штету, психичку и физичку, неко им ју је нанео - зна се и ко, ако Закон каже да тај не може да одговара, може онај ко га штити, овај случај на Суду пролази 100%. Питање је само ко је тужени, вероватно Република Србија!
 
Собзиром да је лице које је изазвало незгоду било у алкохолисаном стању аутоматски значи да се оштећени не могу наплатити по полиси ауто одговорности већ само по приватној тужби пошто је очигледно да ни једној од надлежних институција не пада на памет да у име оштећених упути било какав вид одштетног захтева.
Наравно није све у новцу али овако безобразно и бахато понашање треба у инат наплатити и тражити највећу могућу одштету.
 
on je tu josh 7 dana i caos...ode za Poljsku...ko ce normalan njega da drzhi kao Ambasadora bilo gde...taj je svoje ispushio,samo mi nije jasno kako ga neko pijanog nije snimio,poshto vec ima imunitet pa ne mora na alko test,snimish svinju i pustish na tv-u kako je bio pijan...mada to kod nas na tv-u ne bi ni pustili...
 
Собзиром да је лице које је изазвало незгоду било у алкохолисаном стању аутоматски значи да се оштећени не могу наплатити по полиси ауто одговорности већ само по приватној тужби пошто је очигледно да ни једној од надлежних институција не пада на памет да у име оштећених упути било какав вид одштетног захтева.
Наравно није све у новцу али овако безобразно и бахато понашање треба у инат наплатити и тражити највећу могућу одштету.

Не ово и јесте случај за грађанску парницу, осим ако држава не нађе за сходно да сама исплати сву материјалну и нематеријалну штету! Нисам 100% сигуран да ли могу да туже Пољску, али оног тренутка кад неко каже да је то немогуће, сав терет пада на Државу Србију - и добијају спор 100%!
На страну то да нико није нашао за сходно да се људима нађе у овој ситуацији!
 
У авионској несрећи Пољацима је погинуо и заменик министра иностраних послова, па отуда, можда, није стигло још увек извињење. Малко су се помели..
Верујем да ће се стићи извињење, плаћена одштета, све по реду, а амбасадор без велике приче повучен из Србије.
Да али бар је неко из амбасаде Пољске могао да се интересује за здравље детета које је повређено у саобраћајној незгоди у којој је учествовао амбасадор Пољске.
 

Back
Top