Dva Pitanja ???

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
Ovde sam naveo dva pitanja da nebih dzabe postavljao vise tema na forumu. Kako da u Windows Movie Maker-u ubacujem slova na neki film, a ako nemoze u njemu u kom programu bih mogao to da radim. I kada instaliram neki divix kompresor i ocu da kopresujem u divix format stalno mi se pojavljuje on send eror dont send. U CEMU JE PROBLEM !!! :(
 
Inspector:
Ovde sam naveo dva pitanja da nebih dzabe postavljao vise tema na forumu. Kako da u Windows Movie Maker-u ubacujem slova na neki film, a ako nemoze u njemu u kom programu bih mogao to da radim. I kada instaliram neki divix kompresor i ocu da kopresujem u divix format stalno mi se pojavljuje on send eror dont send. U CEMU JE PROBLEM !!! :(
Svaki subtitle filma je u vidu *.txt ili *.sub formata. Ako hoćeš da vidiš kako je napravljen dati file samo ga otvori u NOTPED-u. Da bi tom tekstu promenio font i njegovu veličinu, to ćeš jednostavno uraditi podešavajući u samom notpedu, putanja: edit>set font, pa izabereš font i njegovu veličinu. Klikom na OK menjas izgled postojećeg dokumenta. Dokument snimi na Desktop i prilikom startovanja filma navedi lokaciju gde se subtitle file nalazi, tj. na desktopu. Film ćeš gledati u obliku fonta koji si izabrao i snimio.
Savet je prost a nadam se da nisam promašio problematiku.
Sve najbolje u daljem radu!
 
Hvala ti na odgovoru ali meni netreba da pravim prevod stranih filmova vec da postavim rezultat utakmice (konkretno radi se o basketu). Naprimer Domaci: 0 Gosti: 0 ili nesto na tu foru ali da mi se stalno drzi rezultat bez prekida (i naravno da se menja po potrebi).
 
Inspector:
Hvala ti na odgovoru ali meni netreba da pravim prevod stranih filmova vec da postavim rezultat utakmice (konkretno radi se o basketu). Naprimer Domaci: 0 Gosti: 0 ili nesto na tu foru ali da mi se stalno drzi rezultat bez prekida (i naravno da se menja po potrebi).

Ako pogledas bilo koji subtitle bilo kog filma (iz Notepada npr)
videćeš da su redovi oblika
{xxx}{yyy} tekst

gde su xxx i yyy redni brojevi frejmova (evcentualno moze biti varijanta da su umesto frejmova vremenski intervali oblika hh:mm:ss ) izmedju koji će se tekst videti.

za tvoj primer to bi trebalo da izgleda otprilike ovako

{0}{100} Domaci: 0 Gosti: 0
{101]{200} Domaci: 2 Gosti: 0
{201}{300} Domaci: 2 Gosti: 2
....

ili

{00:00:00} {00:00:00} Domaci: 0 Gosti: 0
{00:00:10} {00:00:35} Domaci: 2 Gosti: 0
{00:00:36} {00:00:55} Domaci: 2 Gosti: 2
....
 
Recimo da neces dalje da siris taj disk (mada ovo je SRBIJA) uzmi nelegalan software recimo Adobe Premier, instaliraj DivX kodek (verziju koja ti odgovara) i uzmi i uvezi fajl filma u Premier. Onda ga odatle mozes obradjivati i kompresovati u DivX. :idea:
 

Back
Top