Zmijsko grozdje- da li neko zna?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Zmijsko grozdje- da li neko zna?

Guest

Podrazumevano Zmijsko grozdje- da li neko zna?

Da li neko zna latinski naziv lekovite biljke u narodu poznate kao "zmijsko grozdje" ? Ili mi makar dajte neki savet kako da ga pronadjem.

lightm
    Guest

Podrazumevano

Verovatno je Arum italicum ili Arum maculatanum.

Guest

Podrazumevano Re: Zmijsko grozdje- da li neko zna?

Citat Original postavio Anonymous
    Da li neko zna latinski naziv lekovite biljke u narodu poznate kao "zmijsko grozdje" ? Ili mi makar dajte neki savet kako da ga pronadjem.

a zasto ti treba , koliko ja znam koristi se samo koren te biljke za lecenje.................

Guest

Podrazumevano

Za to mi i treba informacija. Receno mi je da je narendan koren dobar da se upotrebi za obloge protiv bolova u zglobovima. Znam samo narodni naziv i da ima veliki koren i plod slican crnom grozdju. U apotekama mi traze i latinski naziv, a ja ga ne znam. A opet, videla sam kako izgleda Arum italicum ali ne znam je li to zmijsko grozdje ops:

Zainteresovan član Insect (avatar)
    Učlanjen
    14.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Zar se ne zove A. maculatum? Verovatno se naziv zmijsko grozdje odnosi na ceo rod posto bi svi Arumi trebalo da imaju taj karekteristican cvet. Samo da znas da je ostatak te biljke otrovan!!!

Guest

Podrazumevano

Ma zamolili me neki rodjaci da se raspitam, tako i saznadoh da je otrovan. Ko zna za sta rodjaku to treba

Slične teme

1. Crno ili belo grozdje ?
    Autor Mirođija u forumu Arhiva
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 20.10.2014., 19:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •