Malo hidraulike
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Malo hidraulike

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Malo hidraulike

Jutros pre faksa odem do druga, koji ima Discovery kanal (ja sva sreca nemam, ilegalna nam kablovska -_-) i dok sam ga cekao da se spremi, gledao sam Dzejmija i Adama, cini mi se da se tako zovu, iz Mythbustersa. Nisam uspeo da ih uhvatim od pocetka, ali danasnja tema beshe MOZE LI SE IZACI IZ POTOPLJENOG AUTA (upao u reku) i na koji nacin.
    E, sad su oni tu isprobali razne varijante;
    Prva je bila najjednostavnije otvaranje vrata, ali su onda ukapirali da je to vrlo nesigurna varijanta, jer ako zakasnis, tj ako auto potone malo vise od neke krajnje granice, hidrostaticki pritisak je toliki, da ni Chuck Norris ni Bata Zivojinovic zajedno ne bi mogli da otvore vrata...znaci, ukoliko "planirate" evakuaciju "po PS-u", moracete vrrrlo brzo to da izvedete, u protivnom imate za neprijatelja oko stotinu kilograma HS pritiska sa druge strane.

Onda probase sa otvaranjem prozora, prvo rucnog, pa onda elektricnog...kog rucnog im za tren oka puche sajla, a elektricni kao nesto pokusava, trudi se, tamo-vamo, al' ne ide!

Sledece, pokusavaju da razbiju staklo bilo cime sto im se nadje pri ruci, u ovom slucaju kljuc od auta, ali malo morgen, otpor vode im stvara probleme i sprecava da postignu dovoljnu jacinu udarca!

Na zalost, dodje vreme da gasimo TV i krecemo, pa nismo uspeli da odgledamo probu poslednje varijante, a to je otvaranje vrata kad je auto vec pun vode i kad se pritisci izjednace (rezultanta jednaka nuli), sto meni deluje sasvim realno!

Da li vi mislite da je ovo zaista realno?
    I, kad smo vec kod toga, ima li jos kakvih ideja za evakuaciju iz vozila koje tone?

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano Re: Malo hidraulike

Citat Original postavio Enter-2-2 Pogledaj poruku
    I, kad smo vec kod toga, ima li jos kakvih ideja za evakuaciju iz vozila koje tone?
    Da, realno je.
    Ukoliko se zatekneš u kolima koja su upala u vodu možeš izaći ili odmah, pre nego što kola potonu ili da sačekaš da kola stignu do dna. Nadam se da ne moram da objašnjavam koje rizike sobom povlači druga opcija.
    Ono što je bitno je da se ostane pribran i da se ne paniči.
    http://sites.google.com/site/zvezdaraforest

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Jutros pre faksa odem do druga, koji ima Discovery kanal (ja sva sreca nemam, ilegalna nam kablovska -_-) i dok sam ga cekao da se spremi, gledao sam Dzejmija i Adama, cini mi se da se tako zovu, iz Mythbustersa. Nisam uspeo da ih uhvatim od pocetka, ali danasnja tema beshe MOZE LI SE IZACI IZ POTOPLJENOG AUTA (upao u reku) i na koji nacin.
    Prva je bila najjednostavnije otvaranje vrata, ali su onda ukapirali da je to vrlo nesigurna varijanta, jer ako zakasnis, tj ako auto potone malo vise od neke krajnje granice, hidrostaticki pritisak je toliki, da ni Chuck Norris ni Bata Zivojinovic zajedno ne bi mogli da otvore vrata...znaci, ukoliko "planirate" evakuaciju "po PS-u", moracete vrrrlo brzo to da izvedete, u protivnom imate za neprijatelja oko stotinu kilograma HS pritiska sa druge strane.

Onda probase sa otvaranjem prozora, prvo rucnog, pa onda elektricnog...kog rucnog im za tren oka puche sajla, a elektricni kao nesto pokusava, trudi se, tamo-vamo, al' ne ide!

Sledece, pokusavaju da razbiju staklo bilo cime sto im se nadje pri ruci, u ovom slucaju kljuc od auta, ali malo morgen, otpor vode im stvara probleme i sprecava da postignu dovoljnu jacinu udarca!

Na zalost, dodje vreme da gasimo TV i krecemo, pa nismo uspeli da odgledamo probu poslednje varijante, a to je otvaranje vrata kad je auto vec pun vode i kad se pritisci izjednace (rezultanta jednaka nuli), sto meni deluje sasvim realno!

jeste realno je a mozes i da probas

Meni nista drugo ne pada na pamet mislim da su njihovi nacini najkreativniji

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Djerdapska klisura je idealna za probanje, jer ima i toliko mulja koji povecava specificnu gustinu vode pa svaku silu pomnozi sa 2,3.....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

cija cemo kola

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Stevee Pogledaj poruku
    cija cemo kola
    Ne znam, ja ih nemam...el moze bicikl?

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Ne znam, ja ih nemam...el moze bicikl?
    Tesko

Nadji kola pa idemo u neko jezero

Buduća legenda Funny! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    462

Blago toj dvojici, posao im je vrh vrhova...
    A gledamo sam i ja tu epizodu i mislim da je realno, kao sto su oni i pokazali...
    ''All those things that mark you when you're young...they make you what you are.''.

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Врата возила која упадну у воду се никако не могу отворити уколико је возило потонуло ....

Треба сачека док се возило не напуни водом (то обично не траје дуго) - значи док се не изједначе притисци,

или разбити стакло на вратима што и није толико тешко ...

Основно је не губити присебност ...
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Врата возила која упадну у воду се никако не могу отворити уколико је возило потонуло ....

Треба сачека док се возило не напуни водом (то обично не траје дуго) - значи док се не изједначе притисци,

или разбити стакло на вратима што и није толико тешко ...

Основно је не губити присебност ...
    A cik ti ostani priseban dok kola tonu ko zna koliko duboko i ti gubis kiseonik

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

Citat Original postavio Stevee Pogledaj poruku
    A cik ti ostani priseban dok kola tonu ko zna koliko duboko i ti gubis kiseonik
    Ако ниси претерано повређен последицама ударца у воду (што је мало вероватно),
    Ово су најбољи савети ...

Дакле, стакло врата се најлакше разбија металним делом копче сигурносног појаса ...

Стеево, ово предајем на курсевима,
    међународни програм ...
    "Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Ако ниси претерано повређен последицама ударца у воду (што је мало вероватно),
    Ово су најбољи савети ...

Дакле, стакло врата се најлакше разбија металним делом копче сигурносног појаса ...

Стеево, ово предајем на курсевима,
    међународни програм ...
    Znas sta mi nije jasno. A trenje vode ?
    Kako dovoljno jako zamahnuti da se polomi staklo ?

A konkretno o cemu su kursvei ? O svim "nezgodama" koje mogu da nas zadese ili kako ?

Slične teme

1. Uvek je bolje biti malo lud, no malo pametan...
    Autor Neznanko u forumu Politika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 23.12.2009., 06:53
  2. Da se malo nasmejete, ili možda malo zamislite.
    Autor kosta1703 u forumu Politika
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 03.06.2008., 14:53
  3. Malo tamo malo vamo....... kako kad :)
    Autor ratnistrateg u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.04.2007., 23:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •