Windows 7 ne prepoznaje nvidia 9500GT graficku karticu.

Pribla

Početnik
Poruka
15
Ovako, imam PC konfiguraciju : Core2Duo E7400 2.8, 4GB DDR2 800MHz, Maticna Biostar(ne znam oznaku), i tu nesretnu Nvidia 9500GT graficku.
Kad sam instalirao Win 7, i uradio zadnji restart pojavio se crni ekran, prvo sam mislio da sistem nije u redu medjutim u pitanju je graficka. Jednostavno nece da pusti signal. Jedina mogucnost je da preko safe moda udjem i ugasim hardver(uninstall u device manager-u) i restartujem, tad se normalno upali, medjutim ona brzo pokupi drajvere koji se nalaze u sedmici i naravno trazi restart, posle kojeg se isto desava. Pokusao sam sa novim drajverima, i sa update-om, nista se nije promjenilo.

Ako je neko imao slican problem, i ako zna rjesenje bio bih zahvalan na odgovorima.

Pozdrav
 
Ovako, imam PC konfiguraciju : Core2Duo E7400 2.8, 4GB DDR2 800MHz, Maticna Biostar(ne znam oznaku), i tu nesretnu Nvidia 9500GT graficku.
Kad sam instalirao Win 7, i uradio zadnji restart pojavio se crni ekran, prvo sam mislio da sistem nije u redu medjutim u pitanju je graficka. Jednostavno nece da pusti signal. Jedina mogucnost je da preko safe moda udjem i ugasim hardver(uninstall u device manager-u) i restartujem, tad se normalno upali, medjutim ona brzo pokupi drajvere koji se nalaze u sedmici i naravno trazi restart, posle kojeg se isto desava. Pokusao sam sa novim drajverima, i sa update-om, nista se nije promjenilo.

Ako je neko imao slican problem, i ako zna rjesenje bio bih zahvalan na odgovorima.

Pozdrav

cek,jel ti radi na osnovnim drajverima,one iz win 7
 
Poslednja izmena:
Cuo sam da nece da promeni rezoluciju na vecu al za ovo ne.

Koliko vidim sve radis ispravno ,znaci prvo uninstal drajvera graficke pa reset,al kad se windows podigne i krene da trazi sam drajvere ti tu onda moras da ides na cancel. Pokrenes instalaciju svojih drajvera sa kompa i resetujes.
Ovde skidas drajvere,izaberi marku,model, operativni sistem i obrati paznju jel 32 ili 64bita ta 7-ica. Ili mozes ici i na dugme gde automatski nalazi i instalira drajvere za tvoju graficku (opcija 2)
http://www.nvidia.com/Download/index5.aspx?lang=en-us

Ako ovo ne pomogne probaj preko http://www.driverchecker.com/ ,skini program neka on skenira i instalira drajvere.

Mogao bi i da probas drajvere sa cd-a koje si dobio uz graficku,mozda ovi novi prave problem pa bi instaliranje starijih to mozda resilo:think:
 
@strawbbery_city : Ne radi ni sa tim drajverom ni sa bilo kojim drugo, jedino se upali kad u safe modu izbrisem grafiku jer je ne pozna kao nvidia vec kao vga po default-u. Cim se digne sistem on pokupi drajver iz sedmice i trazi restart. Ako restartujem pojavi se crni ekran, ako ne uradim to onda mi sjecka slika i sl.
fox_87 sam odgovorio na pvt.
@Stefan, kako si rjesio da pokusam, osim ako nije promjena graficke ili vracanje na XP :P

pozz
 
ja sam to resio ali ti to sigurno neces hteti da radis
Ako je flesovanje biosa to nije problem,samo neka napise koja mu je verzija pa da vidimo jel ima novija

Cim se digne sistem on pokupi drajver iz sedmice i trazi restart.
Neznam gde nadje tu sedmicu,ali meni ona ne moze da sama pokupi drajver,kad uninstaliram i resetujem pri dizanju otvori prozor za instalaciju drajvera,pita hocu li automatski da ga nadje ili manual,ako idem cancel ona fura tako bez njih naravno na najmanjoj rezoluciji i refresh-u


Na jednom forumu sam nasao da je decko imao isti problem,ista graficka,7-ica .probavao je nove drajvere verzija 190.,starije verzija 180. i na kraju je resio tako sto je instalirao drajvere za
195.62 9500M GS graficku i to za laptop verziju,probaj mozda upali i kod tebe
 
@strawbbery_city : Ne radi ni sa tim drajverom ni sa bilo kojim drugo, jedino se upali kad u safe modu izbrisem grafiku jer je ne pozna kao nvidia vec kao vga po default-u. Cim se digne sistem on pokupi drajver iz sedmice i trazi restart. Ako restartujem pojavi se crni ekran, ako ne uradim to onda mi sjecka slika i sl.
fox_87 sam odgovorio na pvt.
@Stefan, kako si rjesio da pokusam, osim ako nije promjena graficke ili vracanje na XP :P

pozz

ovo 100% neces hteti da radis ali ajde

instalirao sam linux ubuntu 9.10 karmic koala a windows sam bacio u djubre :whistling:
 
ovo 100% neces hteti da radis ali ajde

instalirao sam linux ubuntu 9.10 karmic koala a windows sam bacio u djubre :whistling:

Je li Windows za tebe toliko prekomplikovan pa ti na njega drvlje i kamenje.???
wet.gif
wet.gif
 
Ovako, imam PC konfiguraciju : Core2Duo E7400 2.8, 4GB DDR2 800MHz, Maticna Biostar(ne znam oznaku), i tu nesretnu Nvidia 9500GT graficku.
Kad sam instalirao Win 7, i uradio zadnji restart pojavio se crni ekran, prvo sam mislio da sistem nije u redu medjutim u pitanju je graficka. Jednostavno nece da pusti signal. Jedina mogucnost je da preko safe moda udjem i ugasim hardver(uninstall u device manager-u) i restartujem, tad se normalno upali, medjutim ona brzo pokupi drajvere koji se nalaze u sedmici i naravno trazi restart, posle kojeg se isto desava. Pokusao sam sa novim drajverima, i sa update-om, nista se nije promjenilo.

Ako je neko imao slican problem, i ako zna rjesenje bio bih zahvalan na odgovorima.

Pozdrav

buraz..
prosto resenje..
menjaj grafulju
 

Back
Top