Mučenja u tajnom zatvoru

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Mučenja u tajnom zatvoru
Zarobljenicima u Iraku puštali struju kroz genitalije
Zarobljenici koji su držani u tajnom zatvoru u Bagdadu prošli su 'rutinsko' mučenje, koje uključuje elektrošokove i seksualno zlostavljanje, objavila je organizacija Human Rights Watch.


Do ovih saznanja došlo se na osnovu intervjua s više od 40 ljudi, uključujući i jednog Britanca koji je za mučenja okrivio ispitivače iračke vojske. Organizacija ističe kako su priče vjerodostojne i dosljedne.

Iračke vlasti opovrgavaju postojanje tajnih centara za pritvor, no, navoda o zlostavljanjima svakako je bilo.

Godine 2006. UN-ov specijalni izvjestitelj je naveo kako je situacija s mučenjima "izmakla kontroli" te da je možda gora nego u vrijeme Saddama Husseina.

Više od 400 zatvorenika je potvrdilo da su bili zatočeni u tajnom zatvoru u jednoj aviobazi u Bagdadu.

Jedan od njih, 68-godišnji muškarac s britanskim i iračkim državljanstvom, rekao je kako su teško premlaćivani, seksualno zlostavljani, te da su im mučitelji čak puštali struju kroz genitalije.

Human Rights Watch navodi kako se njemu i ostalim zatvorenicima stavljalo na teret pomaganje i podržavanje terorizma, iako niko od njih nije i službeno bio optužen. I ostali zatvorenici koji su pušteni iz tajnog zatvora pričaju slične priče.

"Mučenje bi počeli tako što bi stavili plastične kese na naše glave. Potom bi nas mučili elektrošokovima nakon što bi naša tijela polili vodom", rekao je jedan bivši zatvorenik.

Tajni zatvor je sada zatvoren. Neki od zarobljenika su pušteni, ali ih je većina premještena u druge zatvore.

I dok iračka vlada ističe kako su zlostavljanja u zatvorima 'endemična', Human Rights Watch tvrdi da ima dokaze o sistematskim i rutinskim mučenjima.

Britanska ambasada u Bagdadu također ima saznanja o britansko-iračkim zarobljenicima u Iraku, a konzularni dužnosnici su ih posjećivali i pružali im pomoć, javio je BBC.
(Sarajevo-x.com)
 
Osudjjem svaku vrstu mucenja Irackih zatvorenika koji su doslinu zatvoru putem borbe ili zarobljavanja.ne volim Irak u kjem ce se neko muciti i tako maltretirati jer Irak treba biti slobodna zemlja za sve i bezbjedna za svakoga kako bi mogla drzava Irak da opstane.Irak treba znati da su ti zatvorenici prvenstveno ljudi i da zbog humanosti nisu trebali da imaju mucitelje.Irak treba biti Islamskom drzavom i da postane Serijstakom drzavom slobodnom za sve i za siite i sunnite.
 
irak je negde do 1990. bio jedna lepa arapska zemlja, u razvoju. gradila se infrastruktura, bolnice, skole, aerodromi

zene su bile evropski obucene, radile su. uradjenje socijalisticko na arapski nacin

a onda su stigli ameri... i sve je otislo u honduras

znaci valjda ne volite irak onakav kakvim su ga napravili evropljani i amerikanci

Ни Ирак ( или Иран... како је правилније ;)), ни Авганистан, ни Пакистан или остале "...станове"...
 
Ни Ирак ( или Иран... како је правилније ;)), ни Авганистан, ни Пакистан или остале "...станове"...

da se ne ubedjujemo, samo sam rekao da ovako nije bilo nikada

ako niste upoznati sta je bilo i kako, vas problem

ne volim ni ja divlji zapad

prava ce biti vest kada se promenu uloge

kada u tajnim zatvorima budu danasnji oslobodioci, malo fircanje, malo struja i tako 5-6 godina bez osude - znaju oni sto su krivi( ako sam dobro upamtio nacine mucenja iz uvodnog teksta)
 
Volim Irak kao sto je sada i volim ga da bude islamska drzava sa serijatskim uredjenjem.Vec sam rekao da mije uzor Islamska Revolucija u Iranu tako da mislim daje najbolji put Iraka da bude vjerska drzava sa parlamentarnim sistemom.
 
Volim Irak kao sto je sada i volim ga da bude islamska drzava sa serijatskim uredjenjem.Vec sam rekao da mije uzor Islamska Revolucija u Iranu tako da mislim daje najbolji put Iraka da bude vjerska drzava sa parlamentarnim sistemom.

Маринееееееееееее... Колико људи треба да побијеш, goodbuy јелеком, да заслужиш 40-так чега већ???
 
Bas volim Irak i te napacene ljude od strane svetskog tiranina. A za ta mucenja po zatvorima citao sam i ranije sta da kazem , to rade samo iskompleksirane budale i kukavice. Ocekivati milost od svetskog policajca i marionetske vlade to spada u domen naucne fantastike.
 

Back
Top