modem-telefon????

svitac85:
Kako mogu da nateram modem da mi sluzi kao telefon ?
Modem je IBM data FAx modem 56K V.90
Na njemu samo ima telefonska linija ali da li je moguce softverski npr. Phone Dialer,ili neki drugi program. :?: :?:

Pa posto se i duduk (alias Z.Obretkovic) interesuje za telefoniju zamolio bih ga da coveku malo razjasni stvar, ko zna kakvi sve talenti cuce u njemu :shock:
 
drago41:
svitac85:
Kako mogu da nateram modem da mi sluzi kao telefon ?
Modem je IBM data FAx modem 56K V.90
Na njemu samo ima telefonska linija ali da li je moguce softverski npr. Phone Dialer,ili neki drugi program. :?: :?:

Pa posto se i duduk (alias Z.Obretkovic) interesuje za telefoniju zamolio bih ga da coveku malo razjasni stvar, ko zna kakvi sve talenti cuce u njemu :shock:

Bolje da nam otpeva pesmu "Zeleno je osvezenje,zeleno je ljubav! :) "
 
hmm... ako sam dobro razumeo ti zelish da zovesh sa kompa moilni recimo... ili fiksni...? jel tako? sad nisma siguran da je to sasvim moguce nikad probao ali trebalo bi da uz dobar softver to da uspesh (neznam nijedan program takve namene ali ima nesto u novom broju casopisa DIGITAL) na njihovom cd-u kupi pa probaj ...
 
Ranije sam uspevao da koristim modem kao telefon (uz stari dobri Bitware), dok nisu došla ova PCI sranya. Sada mi ne uspeva ni sa jednim programom. Ili ima zvuk, a ne radi mikrofon, ili radi mikrofon, a ništa se ne čuje. Ili sve to radi, a ne mogu da zovem. Ako neko ima drukčija iskustva, neka kaže.

Pozdrav
 
Ma da, to moze provereno! Ja sam to uspeo (zanimalo me da li radi) sa Rockwel HCF 56K Speakerphone modelom. On ima integrisanu muzicku na sebi a inace je cudo od modema.
Na zalost imao je drajver samo za vin 98 tako da na XP-u nije hteo da radi sve do pojave SP-1 kada je poceo da radi modem ali ne i muzicka na njemu!
No i pored svega zaista nevidim razlog za koriscenje modema u funkciji telefona.
 
ok... pazi vako, moze to shto si naumio, ali morash da imash i sluske i microphone..... JA imam AMBIENT DATA FAX VOICE ... znaci ima i prikljucak za slusalice i mic (kao kod sonneta....) radi i sa najobicnijim phone dialerom iz windowsa....
bese ranije neki program;ummmmm..... mislim da se zvao media ring talk 99...... pa probaj da pocnesh od tog imena sa trazenjem.....
 

Back
Top