Nema se vremena

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
omiljeni i sasvim društveno prihvatljiv izgovor danas

svi su u gužvi, ludnici, biznisu, svi su turbo i eto nema se vremena...

koliko cesto koristite ovaj izgovor za nerađenje nekih redovnih, opuštajućih, hedonističkih stvari...

ili ste zaista tako azuzeti i 3000 na sta da nemate vremena ni za šta osim za biznis nauku i tekuće familijarne obaveze
 
hm... da ne bude da ulazim u sitna crevca... ali me živo zanima šta to ljudi spektakularno i preozbiljno rade 24/7... da šatro nemaju vremena za sat blejanja ili sat kafe ili par sati provoda.....
 
omiljeni i sasvim društveno prihvatljiv izgovor danas

svi su u gužvi, ludnici, biznisu, svi su turbo i eto nema se vremena...

koliko cesto koristite ovaj izgovor za nerađenje nekih redovnih, opuštajućih, hedonističkih stvari...

ili ste zaista tako azuzeti i 3000 na sta da nemate vremena ni za šta osim za biznis nauku i tekuće familijarne obaveze

Uvek imam vremena za sebe, prijatelje, rodbinu.
A izgovor kako nemam vremena koristim da otkacim one koji mi u tom periodu ne odgovaraju ili me smaraju:D
 
Realno ako bi spavala 8 sati i radila samo po jedan posao dok ne završim, sigurno ne bi imala vremena.

Ali, ako se istovremeno radi više poslova, pri čemu to uopšte ne mora na znači da se rade lošije, nađe se vremena za sve.

Pri tome najlakše mi je da se odreknem onog vtemena koje bih utrošila na odmor.

Osim toga, uvek može manje da se spava:manikir::manikir:
 
Кад кажем да немам времена, онда је то заиста тако, али и понудим алтернативу. Углавном предложим два термина, или пустим да се друга страна изјасни о новом времену. Ако се заврши са "не знам, чућемо се", онда знам да ни нема намеру да ме види, већ само да ме као позове...
 
imam vremena za sve sto je sa ove strane mosta :mrgreen:
dakleM i za decu i za poso i za prijatelje ja uvek imam vremena, al kad treba da predjem most ja nikad nemam vremena jer znam da sam toliki baksuz da redovno bude neka blokada saobracaja, tako da... nemam vremena :mrgreen:

mirka mojne sad da me prozivas!
 
toliko smo prezasiceni komunikacijama, informacijama, prichom, spoljnim senzacijama...da ne znam koja magija moze samo da odrzi paznju organizma koji je naviknut da samo preleti preko izlozenog artikla, rechi i dela, jer ,,se nema vremena'' za koncentraciju i udubljivanje , jer je obuchen mozak da trazi dalje neshto novo, novo, novo, novo...virtuelno levitiranje izmedju jave i sna...i ta prokleta 24/ovna ,,normalna'' uznemirenost...da se neshto dogadja, dogadja, dogadja, dogadja, dogadja i klikce, klikce, klikce, klikce i treperi, treperi, treperi, treperi...
 
Uglavnom imam vremena za prijatelje, viđanja, kafenisanje... Dok sam radila, bila sam raspoložena za neki mirniji izlazak, sedeljku vikendom, ali ne i za ludi noćni provod. Prosto sam bila umorna. Sad 10-ak dana pred ispit uvedem karantin, nema vremena ni za kafu, ni za tržni centar, mora da se obnovi gradivo. Ali ako me neko zove na rafting Tarom, seoski turizam ili nešto slično - nemam vremena, u strašnoj sam gužvi. Pristojan izgovor, bez da uvredim nekog, a ne želim ni sebe da silim na nešto što mi se ne radi.
 
Nemam slobodnog vremena ni minut vise od onog kojeg provedem ovde na forumu, ne racunajuci poneki film.
Na zalost kod mene nije zivot tekao onako kako je po pravilu:skola, fakultet, posao, brak, deca, karijera...Obrnulo se, okrenulo i sad je tako kako je.
Radim dva posla, jedan puno radno vreme, drugi pola, imam troje dece, 100+100 kvadrata stambenog prostora, nesto malo se "doskolovavam", nemam svekrvu za pomoc, mamu, sestru, pomocnicu.
Ja volim svoj ritam, mislim da ne bih nikad vise pozelela drugacije da zivim cak i kad bih mogla. A i da zivim, da sam dokona ja bih opet nalazila izgovor za svoju osamljenost.
Sto se tice kafa, izlazaka i sl. muz me ponekad natera u svoje drustvo. Ne bude mi zao sto sam otisla, obicno se potrude da bude lepo ali...Kad se vratim kuci sve razmisljam kako sam propustila to i to i kako mi sad treba duplo vreme i dupli trud nego bi trebao da nigde nisam isla.
 
Nemam slobodnog vremena ni minut vise od onog kojeg provedem ovde na forumu, ne racunajuci poneki film.
Na zalost kod mene nije zivot tekao onako kako je po pravilu:skola, fakultet, posao, brak, deca, karijera...Obrnulo se, okrenulo i sad je tako kako je.
Radim dva posla, jedan puno radno vreme, drugi pola, imam troje dece, 100+100 kvadrata stambenog prostora, nesto malo se "doskolovavam", nemam svekrvu za pomoc, mamu, sestru, pomocnicu.
Ja volim svoj ritam, mislim da ne bih nikad vise pozelela drugacije da zivim cak i kad bih mogla. A i da zivim, da sam dokona ja bih opet nalazila izgovor za svoju osamljenost.
Sto se tice kafa, izlazaka i sl. muz me ponekad natera u svoje drustvo. Ne bude mi zao sto sam otisla, obicno se potrude da bude lepo ali...Kad se vratim kuci sve razmisljam kako sam propustila to i to i kako mi sad treba duplo vreme i dupli trud nego bi trebao da nigde nisam isla.

Pa covjek se cesto osjeca vise ispunjen, kada ima manje slobodnog vremena. Ja imam dosta slobodnog vremena i rado bi se vise druzio, ali sta mogu kada su ostali zauzeti.:)
 
U principu,danas ko radi puno radno vreme a koje je takvo kakvo jeste,obićno od 09 - 17h. a ne retko se ostaje i duže vremena na poslu,teško može odvojiti vreme za društvo ukoliko postoje i deca u toj priči.
Možda vikendom a i tad imamo malo vremena koje prosto proleti.Jednostavno otudjivanje nam je nametnuto od novog rezima.Uvek smo se pitali,kako ljudi na zapadu nemaju vremena da se druže i kako to da ne idu jedni kod rugih na sedeljke,e to je sad došlo i kod nas.
Kad bi opet radili kao nekad od 06-13h. i bili vikendom slobodni,sigurno bi se opet više družili jedni sa drugima,ovako,nema se vremena za takva zadovoljstva osim naravno po nekad kad nam se ukaže prilika.
 
U principu,danas ko radi puno radno vreme a koje je takvo kakvo jeste,obićno od 09 - 17h. a ne retko se ostaje i duže vremena na poslu,teško može odvojiti vreme za društvo ukoliko postoje i deca u toj priči.
Možda vikendom a i tad imamo malo vremena koje prosto proleti.Jednostavno otudjivanje nam je nametnuto od novog rezima.Uvek smo se pitali,kako ljudi na zapadu nemaju vremena da se druže i kako to da ne idu jedni kod rugih na sedeljke,e to je sad došlo i kod nas.
Kad bi opet radili kao nekad od 06-13h. i bili vikendom slobodni,sigurno bi se opet više družili jedni sa drugima,ovako,nema se vremena za takva zadovoljstva osim naravno po nekad kad nam se ukaže prilika.
Prava sustina i razlog u vecini slucajeva naseg "neimanja vremena" je upravo ovo pojacano, covek je lepo obrazlozio.;)
 
U principu,danas ko radi puno radno vreme a koje je takvo kakvo jeste,obićno od 09 - 17h. a ne retko se ostaje i duže vremena na poslu,teško može odvojiti vreme za društvo ukoliko postoje i deca u toj priči.

Pa nije bas tako. Koliko god da je radno vreme, ne mozes reci da bar sat i nesto vremena dnevno, obicno uvece, ne utucas uz glupavi TV, a TV je krajnje nekvalitetan nacin odmora u odnosu na izlaske i druzenje sa prijateljima jer nas vise trosi i psihicki i fizicki, a ne pruza skoro nista korisno. Pozivanje na radno vreme kad se govori o nedostatku vremena velika je lazh i prema sebi i prema okolini.
 
Uvek imamo vremena za ono sto nam je vazno. Sve zavisi od nase liste prioriteta koja nekome moze da izgleda ovako ili onako. Otuda i toliko nesporazuma.

Neko ne moze da zamisli zivot ako ne uradi nesto za sebe, neko ako ne uradi nesto za decu, neko ako nista ne nauci, neko ako ne izglanca plocice...Zato se toliko i cudimo jedni drugima :D

Ako neko sebi postavi previse ciljeva onda ZAISTA nema vremena.

Ja nemam nameru da se uhapsim svojom voljom :)
Dajem sebi na volju da se luksuziram provodeci vreme radeci i ono sto volim, a ne samo ono sto se mora.
 
ima mnogo gutaca vremena kojih ljudi nisu uvek svesni:

- saobracaj u BG je jedan od uzasnih vampira vremena i energije i to svaki dan i to dva puta (odlazak i povratak)

- TV emisije koje su u zanemarljivom procentu kvalitetno utroseno vreme.

- Za mene je nezamislivo da idem npr kod frizera dva puta nedeljno na feniranje :eek: (probajte da saberete koliko to traje odlazak-cekanje-feniranje-povratak).

- Glancanje kuce do usijanja mi je stravican izbor za trosenje svog jedinog zivota. Tu kraja nema, a po mo misljenju je dovoljno naci neku meru. Znam nekoliko zena koje krpu iz ruku ne ispustaju i zaista je sve savrseno u tim kucama, ali to su beskrajno dosadne osobe. Od silnog ciscenja ne stigose da sa nekim porazgovaraju, da nesto procitaju, pogledaju, da negde odu :neutral:

-Svakodnevno citanje dnevne stampe je po mom misljenju pravi porok! Mnogo vremena za mnostvo bespotrebnih informacija (dovoljno je na netu preleteti preko najvaznijih stvari)

-teska srca moram da spomenem i internet, pa i nas dragi forum jer i ovde znamo da preteramo


Ima toga mnogo...
 
Pa nije bas tako. Koliko god da je radno vreme, ne mozes reci da bar sat i nesto vremena dnevno, obicno uvece, ne utucas uz glupavi TV, a TV je krajnje nekvalitetan nacin odmora u odnosu na izlaske i druzenje sa prijateljima jer nas vise trosi i psihicki i fizicki, a ne pruza skoro nista korisno. Pozivanje na radno vreme kad se govori o nedostatku vremena velika je lazh i prema sebi i prema okolini.

hmmmm
zavisi kako to radno vreme prodje
mene ume bas dobro da istera iz mozga...
i posle toga tesko da sam drustvo i samoj sebi
preostane mi samo malo energije koju cu da posvetim detetu, knjizi, forumu (tu ne moram da pricam :mrgreen:)
 
ima mnogo gutaca vremena kojih ljudi nisu uvek svesni:

- saobracaj u BG je jedan od uzasnih vampira vremena i energije i to svaki dan i to dva puta (odlazak i povratak)

- TV emisije koje su u zanemarljivom procentu kvalitetno utroseno vreme.

- Za mene je nezamislivo da idem npr kod frizera dva puta nedeljno na feniranje :eek: (probajte da saberete koliko to traje odlazak-cekanje-feniranje-povratak).

- Glancanje kuce do usijanja mi je stravican izbor za trosenje svog jedinog zivota. Tu kraja nema, a po mo misljenju je dovoljno naci neku meru. Znam nekoliko zena koje krpu iz ruku ne ispustaju i zaista je sve savrseno u tim kucama, ali to su beskrajno dosadne osobe. Od silnog ciscenja ne stigose da sa nekim porazgovaraju, da nesto procitaju, pogledaju, da negde odu :neutral:

-Svakodnevno citanje dnevne stampe je po mom misljenju pravi porok! Mnogo vremena za mnostvo bespotrebnih informacija (dovoljno je na netu preleteti preko najvaznijih stvari)

-teska srca moram da spomenem i internet, pa i nas dragi forum jer i ovde znamo da preteramo


Ima toga mnogo...


...za sve se slažem Harmony osim u dve stvari:
feniranje jednom (češće dva puta) nedeljno MORA...:confused:
ne glancam kuću-to radi neka druga...Naravno, uvek nađem po neku zamerku, i najbolja sam čistačica JA u mojoj kući ...Kad hoću da "odmorim mozak" a ja glancam za njom...:eek:
 
...za sve se slažem Harmony osim u dve stvari:
feniranje jednom (češće dva puta) nedeljno MORA...:confused:
zavisi od frizure, ja ne moram :D
ne glancam kuću-to radi neka druga...Naravno, uvek nađem po neku zamerku, i najbolja sam čistačica JA u mojoj kući ...Kad hoću da "odmorim mozak" a ja glancam za njom...:eek:
e to je lepo, ali posto umesto mene i ukucana nema ko drugi da glanca, nismo preterano zahtevni, drzimo se umerenosti :)
 

Back
Top