Nema se vremena
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: Nema se vremena

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nema se vremena

omiljeni i sasvim društveno prihvatljiv izgovor danas

svi su u gužvi, ludnici, biznisu, svi su turbo i eto nema se vremena...

koliko cesto koristite ovaj izgovor za nerađenje nekih redovnih, opuštajućih, hedonističkih stvari...

ili ste zaista tako azuzeti i 3000 na sta da nemate vremena ni za šta osim za biznis nauku i tekuće familijarne obaveze

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Podrazumevano Re: Nema se vremena

pu prva
    evo nema se vremena i više da se piše
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Elita
    Učlanjen
    12.05.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    875

Citat Original postavio donamileva Pogledaj poruku
    pu prva
    evo nema se vremena i više da se piše
    ma vazno je da si se zapljunula

nema se vremena za raznorazne smarace koji su dokoni i po ceo dan bi da gnjave
    uvek se nadje vremena za drage ljude...za SMS...za setnju..za telefonski razgovor..
    bar u mojoj prici
    .... prodala bih zvezde za tvoje poljupce...

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

hm... da ne bude da ulazim u sitna crevca... ali me živo zanima šta to ljudi spektakularno i preozbiljno rade 24/7... da šatro nemaju vremena za sat blejanja ili sat kafe ili par sati provoda.....

Zainteresovan član Anchi15 (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio bezibre! Pogledaj poruku
    omiljeni i sasvim društveno prihvatljiv izgovor danas

svi su u gužvi, ludnici, biznisu, svi su turbo i eto nema se vremena...

koliko cesto koristite ovaj izgovor za nerađenje nekih redovnih, opuštajućih, hedonističkih stvari...

ili ste zaista tako azuzeti i 3000 na sta da nemate vremena ni za šta osim za biznis nauku i tekuće familijarne obaveze
    Uvek imam vremena za sebe, prijatelje, rodbinu.
    A izgovor kako nemam vremena koristim da otkacim one koji mi u tom periodu ne odgovaraju ili me smaraju

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Realno ako bi spavala 8 sati i radila samo po jedan posao dok ne završim, sigurno ne bi imala vremena.

Ali, ako se istovremeno radi više poslova, pri čemu to uopšte ne mora na znači da se rade lošije, nađe se vremena za sve.

Pri tome najlakše mi je da se odreknem onog vtemena koje bih utrošila na odmor.

Osim toga, uvek može manje da se spava
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Domaćin yagi (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    483

Кад кажем да немам времена, онда је то заиста тако, али и понудим алтернативу. Углавном предложим два термина, или пустим да се друга страна изјасни о новом времену. Ако се заврши са "не знам, чућемо се", онда знам да ни нема намеру да ме види, већ само да ме као позове...
    ако си сељанка, буди сељанка, да не би била сељанка

Elita
    Učlanjen
    30.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

imam vremena za sve sto je sa ove strane mosta
    dakleM i za decu i za poso i za prijatelje ja uvek imam vremena, al kad treba da predjem most ja nikad nemam vremena jer znam da sam toliki baksuz da redovno bude neka blokada saobracaja, tako da... nemam vremena

mirka mojne sad da me prozivas!

Iskusan Gljiva zjalelovka (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    263

toliko smo prezasiceni komunikacijama, informacijama, prichom, spoljnim senzacijama...da ne znam koja magija moze samo da odrzi paznju organizma koji je naviknut da samo preleti preko izlozenog artikla, rechi i dela, jer ,,se nema vremena'' za koncentraciju i udubljivanje , jer je obuchen mozak da trazi dalje neshto novo, novo, novo, novo...virtuelno levitiranje izmedju jave i sna...i ta prokleta 24/ovna ,,normalna'' uznemirenost...da se neshto dogadja, dogadja, dogadja, dogadja, dogadja i klikce, klikce, klikce, klikce i treperi, treperi, treperi, treperi...
    Da, u pravu ste...

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Uglavnom imam vremena za prijatelje, viđanja, kafenisanje... Dok sam radila, bila sam raspoložena za neki mirniji izlazak, sedeljku vikendom, ali ne i za ludi noćni provod. Prosto sam bila umorna. Sad 10-ak dana pred ispit uvedem karantin, nema vremena ni za kafu, ni za tržni centar, mora da se obnovi gradivo. Ali ako me neko zove na rafting Tarom, seoski turizam ili nešto slično - nemam vremena, u strašnoj sam gužvi. Pristojan izgovor, bez da uvredim nekog, a ne želim ni sebe da silim na nešto što mi se ne radi.
    Iz straha da sutra ne ispadnem glup, odbijam mogućnost da danas ispadnem pametan.

Poznat
    Učlanjen
    26.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nemam slobodnog vremena ni minut vise od onog kojeg provedem ovde na forumu, ne racunajuci poneki film.
    Na zalost kod mene nije zivot tekao onako kako je po pravilu:skola, fakultet, posao, brak, deca, karijera...Obrnulo se, okrenulo i sad je tako kako je.
    Radim dva posla, jedan puno radno vreme, drugi pola, imam troje dece, 100+100 kvadrata stambenog prostora, nesto malo se "doskolovavam", nemam svekrvu za pomoc, mamu, sestru, pomocnicu.
    Ja volim svoj ritam, mislim da ne bih nikad vise pozelela drugacije da zivim cak i kad bih mogla. A i da zivim, da sam dokona ja bih opet nalazila izgovor za svoju osamljenost.
    Sto se tice kafa, izlazaka i sl. muz me ponekad natera u svoje drustvo. Ne bude mi zao sto sam otisla, obicno se potrude da bude lepo ali...Kad se vratim kuci sve razmisljam kako sam propustila to i to i kako mi sad treba duplo vreme i dupli trud nego bi trebao da nigde nisam isla.

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

nemam vremena je idealan izgovor za one sa kojima u stvari ne želimo da provodimo vreme

Obećava tt tt (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Citat Original postavio **-katarina-** Pogledaj poruku
    Nemam slobodnog vremena ni minut vise od onog kojeg provedem ovde na forumu, ne racunajuci poneki film.
    Na zalost kod mene nije zivot tekao onako kako je po pravilu:skola, fakultet, posao, brak, deca, karijera...Obrnulo se, okrenulo i sad je tako kako je.
    Radim dva posla, jedan puno radno vreme, drugi pola, imam troje dece, 100+100 kvadrata stambenog prostora, nesto malo se "doskolovavam", nemam svekrvu za pomoc, mamu, sestru, pomocnicu.
    Ja volim svoj ritam, mislim da ne bih nikad vise pozelela drugacije da zivim cak i kad bih mogla. A i da zivim, da sam dokona ja bih opet nalazila izgovor za svoju osamljenost.
    Sto se tice kafa, izlazaka i sl. muz me ponekad natera u svoje drustvo. Ne bude mi zao sto sam otisla, obicno se potrude da bude lepo ali...Kad se vratim kuci sve razmisljam kako sam propustila to i to i kako mi sad treba duplo vreme i dupli trud nego bi trebao da nigde nisam isla.
    Pa covjek se cesto osjeca vise ispunjen, kada ima manje slobodnog vremena. Ja imam dosta slobodnog vremena i rado bi se vise druzio, ali sta mogu kada su ostali zauzeti.

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Citat Original postavio j.e.l.e.n.a. Pogledaj poruku
    ma vazno je da si se zapljunula

nema se vremena za raznorazne smarace koji su dokoni i po ceo dan bi da gnjave
    uvek se nadje vremena za drage ljude...za SMS...za setnju..za telefonski razgovor..
    bar u mojoj prici
    Tako je Kao da sam ja napisala
    I jare i pare.

Domaćin gospodarica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    97

Sve se moze kad se hoce, stvar je organizacije

uvek moze da se nadje barem malo vremena za jednu dobru kafu i pricu sa dragim prijateljima

ne treba dozvoliti da budemo robovi obavezama, treba uzivati u zivotu, bez preterivanja

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Moje "nemam vremena za..." se uvek prevodi sa "mrzi me da..."
    ...

just men nije na forumu
    Osmeh, jedina kriva linija koja može mnogestvarida ispravi...
    Ističe se just men (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    55

U principu,danas ko radi puno radno vreme a koje je takvo kakvo jeste,obićno od 09 - 17h. a ne retko se ostaje i duže vremena na poslu,teško može odvojiti vreme za društvo ukoliko postoje i deca u toj priči.
    Možda vikendom a i tad imamo malo vremena koje prosto proleti.Jednostavno otudjivanje nam je nametnuto od novog rezima.Uvek smo se pitali,kako ljudi na zapadu nemaju vremena da se druže i kako to da ne idu jedni kod rugih na sedeljke,e to je sad došlo i kod nas.
    Kad bi opet radili kao nekad od 06-13h. i bili vikendom slobodni,sigurno bi se opet više družili jedni sa drugima,ovako,nema se vremena za takva zadovoljstva osim naravno po nekad kad nam se ukaže prilika.

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

kad kazem da nemam vremena, to znaci da ga stvarno nemam
    a ponekad nemam volje kad me nesto drugo samelje ...onda se ja osecam kao mlin koji ce razbucati mirne duse mojih bliznjih...pa se povucem u "nemam vremena".
    zabranjujem...sve one zamke vase podlosti
    zabranjujem .... da dodir zavisti i bolesti bude KRAJ

Aktivan član nalence (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Citat Original postavio just men Pogledaj poruku
    U principu,danas ko radi puno radno vreme a koje je takvo kakvo jeste,obićno od 09 - 17h. a ne retko se ostaje i duže vremena na poslu,teško može odvojiti vreme za društvo ukoliko postoje i deca u toj priči.
    Možda vikendom a i tad imamo malo vremena koje prosto proleti.Jednostavno otudjivanje nam je nametnuto od novog rezima.Uvek smo se pitali,kako ljudi na zapadu nemaju vremena da se druže i kako to da ne idu jedni kod rugih na sedeljke,e to je sad došlo i kod nas.
    Kad bi opet radili kao nekad od 06-13h. i bili vikendom slobodni,sigurno bi se opet više družili jedni sa drugima,ovako,nema se vremena za takva zadovoljstva osim naravno po nekad kad nam se ukaže prilika.
    Prava sustina i razlog u vecini slucajeva naseg "neimanja vremena" je upravo ovo pojacano, covek je lepo obrazlozio.
    Nemoj u zivotu skupljati kajanja, vec srecu.

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Citat Original postavio just men Pogledaj poruku
    Pa nije bas tako. Koliko god da je radno vreme, ne mozes reci da bar sat i nesto vremena dnevno, obicno uvece, ne utucas uz glupavi TV, a TV je krajnje nekvalitetan nacin odmora u odnosu na izlaske i druzenje sa prijateljima jer nas vise trosi i psihicki i fizicki, a ne pruza skoro nista korisno. Pozivanje na radno vreme kad se govori o nedostatku vremena velika je lazh i prema sebi i prema okolini.
    ...

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Uvek imamo vremena za ono sto nam je vazno. Sve zavisi od nase liste prioriteta koja nekome moze da izgleda ovako ili onako. Otuda i toliko nesporazuma.

Neko ne moze da zamisli zivot ako ne uradi nesto za sebe, neko ako ne uradi nesto za decu, neko ako nista ne nauci, neko ako ne izglanca plocice...Zato se toliko i cudimo jedni drugima

Ako neko sebi postavi previse ciljeva onda ZAISTA nema vremena.

Ja nemam nameru da se uhapsim svojom voljom
    Dajem sebi na volju da se luksuziram provodeci vreme radeci i ono sto volim, a ne samo ono sto se mora.

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ima mnogo gutaca vremena kojih ljudi nisu uvek svesni:

- saobracaj u BG je jedan od uzasnih vampira vremena i energije i to svaki dan i to dva puta (odlazak i povratak)

- TV emisije koje su u zanemarljivom procentu kvalitetno utroseno vreme.

- Za mene je nezamislivo da idem npr kod frizera dva puta nedeljno na feniranje (probajte da saberete koliko to traje odlazak-cekanje-feniranje-povratak).

- Glancanje kuce do usijanja mi je stravican izbor za trosenje svog jedinog zivota. Tu kraja nema, a po mo misljenju je dovoljno naci neku meru. Znam nekoliko zena koje krpu iz ruku ne ispustaju i zaista je sve savrseno u tim kucama, ali to su beskrajno dosadne osobe. Od silnog ciscenja ne stigose da sa nekim porazgovaraju, da nesto procitaju, pogledaju, da negde odu

-Svakodnevno citanje dnevne stampe je po mom misljenju pravi porok! Mnogo vremena za mnostvo bespotrebnih informacija (dovoljno je na netu preleteti preko najvaznijih stvari)

-teska srca moram da spomenem i internet, pa i nas dragi forum jer i ovde znamo da preteramo

Ima toga mnogo...

Iskusan mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio jeka Pogledaj poruku
    Pa nije bas tako. Koliko god da je radno vreme, ne mozes reci da bar sat i nesto vremena dnevno, obicno uvece, ne utucas uz glupavi TV, a TV je krajnje nekvalitetan nacin odmora u odnosu na izlaske i druzenje sa prijateljima jer nas vise trosi i psihicki i fizicki, a ne pruza skoro nista korisno. Pozivanje na radno vreme kad se govori o nedostatku vremena velika je lazh i prema sebi i prema okolini.
    hmmmm
    zavisi kako to radno vreme prodje
    mene ume bas dobro da istera iz mozga...
    i posle toga tesko da sam drustvo i samoj sebi
    preostane mi samo malo energije koju cu da posvetim detetu, knjizi, forumu (tu ne moram da pricam )
    zabranjujem...sve one zamke vase podlosti
    zabranjujem .... da dodir zavisti i bolesti bude KRAJ

Veoma poznat marina.c (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    349

Citat Original postavio Harmony Pogledaj poruku
    ima mnogo gutaca vremena kojih ljudi nisu uvek svesni:

- saobracaj u BG je jedan od uzasnih vampira vremena i energije i to svaki dan i to dva puta (odlazak i povratak)

- TV emisije koje su u zanemarljivom procentu kvalitetno utroseno vreme.

- Za mene je nezamislivo da idem npr kod frizera dva puta nedeljno na feniranje (probajte da saberete koliko to traje odlazak-cekanje-feniranje-povratak).

- Glancanje kuce do usijanja mi je stravican izbor za trosenje svog jedinog zivota. Tu kraja nema, a po mo misljenju je dovoljno naci neku meru. Znam nekoliko zena koje krpu iz ruku ne ispustaju i zaista je sve savrseno u tim kucama, ali to su beskrajno dosadne osobe. Od silnog ciscenja ne stigose da sa nekim porazgovaraju, da nesto procitaju, pogledaju, da negde odu

-Svakodnevno citanje dnevne stampe je po mom misljenju pravi porok! Mnogo vremena za mnostvo bespotrebnih informacija (dovoljno je na netu preleteti preko najvaznijih stvari)

-teska srca moram da spomenem i internet, pa i nas dragi forum jer i ovde znamo da preteramo

Ima toga mnogo...

...za sve se slažem Harmony osim u dve stvari:
    feniranje jednom (češće dva puta) nedeljno MORA...
    ne glancam kuću-to radi neka druga...Naravno, uvek nađem po neku zamerku, i najbolja sam čistačica JA u mojoj kući ...Kad hoću da "odmorim mozak" a ja glancam za njom...
    Samo žene i lekari znaju koliko je laž potrebna i korisna.

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio marina.c Pogledaj poruku
    ...za sve se slažem Harmony osim u dve stvari:
    feniranje jednom (češće dva puta) nedeljno MORA...
    zavisi od frizure, ja ne moram
    ne glancam kuću-to radi neka druga...Naravno, uvek nađem po neku zamerku, i najbolja sam čistačica JA u mojoj kući ...Kad hoću da "odmorim mozak" a ja glancam za njom...
    e to je lepo, ali posto umesto mene i ukucana nema ko drugi da glanca, nismo preterano zahtevni, drzimo se umerenosti

Slične teme

1. Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 18.08.2009., 16:48
  2. Nema pljata nema penzija
    Autor Gashi Krasniqi u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.07.2008., 23:08
  3. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.05.2007., 17:24
  4. Nema se vremena na pretek
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 8