Čiča Tomina koliba
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Čiča Tomina koliba

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Čiča Tomina koliba

Dragi kume, znam da si ljut i da ti se nisam javljao od velike radikalske šizme, ali imam divne vesti i neću da ti Šainović uzme muštuluk - kupio sam stančić, kumeeee!

Jeste, i tvoj se Toma napokon skućio, a pre samo godinu dana činilo se da ću doveka biti podstanar u Centralnoj otadžbinskoj upravi...

Doduše, još se nisam uselio - nisam imao para za one skupe gotove stanove, pa sam uzeo u sivoj fazi, u kakvoj je i Srbija, za nepunih 400.000 evra (prvo su tražili 405.000, ali sam rekao: „Odakle, bre, meni tolike pare, ja sam u opoziciji"), pa ću ga sam doterati do kraja.

Kuma i ja smo trenutno u jednoj garsonjerici prijatelja, ne većoj od hodnika mog budućeg naprednjačkog doma, s čijeg prozora se slabo vide Rusija, Kina, Irak i Indija, ali što puca vidik ka Evropskoj uniji, ne mogu da ti opišem...

Elem, da se vratim na čiča Tominu kolibu, kako u šali volimo da je zovemo, nije velika, ali je dom - 156 kvadrata, jedva dve tramvajske stanice između špajza i spavaće sobe...

Pravo da ti kažem, tražio sam neki sa pogledom ka Batajnici, ali su mi rekli da se takvi više ne prave i da su sad svi zapadno orijentisani - nekakva nakaradna arhitektonska moda, šta ćeš...

U znak protesta planiram da na prozore koji gledaju ka Dedinju stavim one slatke draperije sa aplikacijama: „Ravna gora pobediti mora", koje mi je Goca Pop-Lazić sašila onomad kad sam bio tužan što mi je kokarda upala u bunar (prevelikih) želja kod Čičine pećine...

Ne pitaj me kako sam se snašao za pare (ni ti, kume, ni poreska uprava, ni Agencija za borbu protiv korupcije) - uđoh pod stare dane u kredit, ali iskreno se nadam da će prodaja rakije ići dobro, pa ću nekako uspeti da za sedam godina vratim tih 200.000 evra?! Nada i tehnološki viškovi umiru poslednji...

Pričaću ti kolikih sam tek problema imao sa prodajom one prčvarnice od 97 kvadrata u Bulevaru Zorana Đinđića! Oglašavao sam ga kao komfornu štek gajbu u Bulevaru Ratka Mladića, ali se mesecima niko od kupaca nije pojavljivao - kao ne znaju za tu adresu?..

Nego, rekoh ti već - stan nije naročito velik: hodnik; toalet za nas; toalet za goste; toalet za Borisa ako svrati; toalet za Koštunjavog ako uspe da nađe zgradu; toalet za tajkune ako ih pritera u prolazu; dnevna soba; konferencijska soba; koaliciona soba; soba za preletače iz drugih stranaka; Vučićeva devojačka sobica; čajna kuhinjica od 37 kvadrata; trpezarijica s tri garažna mesta; terasa, dovoljna da se raširi prljavi naprednjački veš (mada ga nema i neće ga biti, sve i ako ga bude), i naravno - soba za tebe, kume!

Kad izađeš, prvo ovde da svratiš i okrepiš se, a posle, kako i priliči kumovima, da se siti, napiti i besni - mrzimo do mile volje.

Imao sam ludu sreću da mi baš pre nekoliko dana pretrči Borisov keramičar, mali Vladimir Cvijan, odličan majstor. On je Bokiju lepio i razbijao pločice u Predsedništvu, pa će sad za vikend doći kod mene na mobu...

Izgleda da zna dosta o molerajskim radovima demokrata i zašto su im posle svakog posla toliko lepljivi prsti?..

Moram da se snalazim, kumaro - sračunao sam da ću, ako sam završim stan, uštedeti barem evro po kvadratu, a 156 evra ti je danas u Srbiji velika para, moj kume!

Mislim, 200.000 evra još nekako i da se vrati od skromnih primanja, ali 200.156 - teško! Nisam ja Mićunović pa da me hoće troškovi putovanja ko Trivanku Velja...

Inače, Koštunjavi mi je obećao da će mi pomoći oko parketa, ali ovi njegovi iz stranke mi kažu da je još pre dve godine pogodio neki tišleraj na svetoj srpskoj zemlji i od tada ga nema?!

Kakav je, ne bi me čudilo da se prijavio za „desnu ruku" one predimenzionirane rijaliti-pevaljke, ubeđen da je ona stožer zdrave srpske desnice, i da se pojavi u njenom spotu, uveren da je reč o predizbornom marketingu u kojem njene grudi personifikuju celovitost i integritet Srbije...

Toliko za ovo javljanje, kume, počinje zasedanje pa sad moram da prekinem.

Slavica mi je uzela reč, pa ću moći češće da ti pišem, a i ti ne budi radikal nego otpiši svom kumu - kako si, treba li ti šta, hoćeš da te Aca i ja sačekamo na aerodromu?..

Pozdravlja te kum Toma iz „Sigurne kuće Nikolića"!

P. S. Izvini za bedž, otkad nosim ova skuplja odela ne da mi kuma da ih bušim!

P. P. S. Ne žuri nazad, nad Srbijom se nadvio ovaj oblak vulkanskog pepela, reče mi

Tomica da će biti gore nego sa „svinjskim" gripom. Sreća, naručili su 14 miliona zaštitnih maski iz inostranstva! Sedi tamo i uživaj - ti bar nemaš kredit nad glavom.

http://www.pressonline.rs/sr/kolumne/story/113610/Čiča+Tomina+koliba.html

Komentar nije potreban,sve je napisano čisto i jasno.

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Podrazumevano Re: Čiča Tomina koliba

Ja ne znam ko je kuma
    " Only fools and horses"

Domaćin strani placenik bre (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

A od kuma...
    Politicari su sljam.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Od kuma ona što su je u'apsili u Skupštini.

Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Mislis na ovu?

Politicari su sljam.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    zar ne rekoše da je išla kod vadikala?
    " Only fools and horses"

Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Politicari su sljam.

Slične teme