Istinita Prica

NidjeVeze®SpetljanaUZivot

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.307
Ktarina ima 45 godina udata, ima dve cerke koje ne zhive vishe sa roditeljima! Katarina se radovala godinama koje tek trebaju da dodju da putuje sa muzhem cisto sve to da radi za sta i nije imala vremena ili gde joj financija nije dozvoljavala sve to je planirala narednih godina!

Moglo je sve biti perfektno da se sudbina nije poigrala sa Katarinom i njenom zivotu. Katarina je imala sestru koja je prije par nedelja umrla a muz njene sestre prije godinu dana u roku od 12 mjeseci izgubila je sestru i zeta od opake bolesti skoro istovremeno su oboleli, to je vise nego sto mnogi mogu da podnesu izmedju bolnica, terapija i pregleda Katarina je osecala sta je ceka izgubila je nadu i dala je sve od sebe da isprati dvoje voljene osobe na onaj svijet!

David, sin njene sestre broji svega 9 godina, posmatrala je djecaka intensivno i nije bash sigurna koliko je David shvatijo da je ostao bez oca i majke, nije sigurna jer djecak od rodjena ima defekte koje mu onemogucavaju da ce ikad moci sam da zhivi i da se sam brine o svom zhivotu Davidu je potrebna kompletna njega danju i nocu.

Nakon smrti sestre, Katarinu su pitali da li ce se primiti Davida. Katarina je trazhila vremena da razmisli................



Sta mislite kakvu odluku ce Katarina donijeti!?
 
Poslednja izmena:
E, ja napisala pola posta, analizirajući situaciju,a nisam videla da si jasno postavila pitanje koje je kratko , nisi tražila analizu i šta bi bilo kad bi bilo.
Moje mišljenje je da Katarina neće Prihvatiti Davida. Mada mi nedostaju neke sitne informacije koje nisi dala,sa kojima bi možda, kažem možda, dala drugačiji odgovor.
 
E, ja napisala pola posta, analizirajući situaciju,a nisam videla da si jasno postavila pitanje koje je kratko , nisi tražila analizu i šta bi bilo kad bi bilo.
Moje mišljenje je da Katarina neće Prihvatiti Davida. Mada mi nedostaju neke sitne informacije koje nisi dala,sa kojima bi možda, kažem možda, dala drugačiji odgovor.

Kakve informacije nedostaju? A pitanje, pa neka glasi sta bi bilo kad bi bilo? :)
 
E, sad kada bi se setila šta sam napisala malopre.Ovako.Pošto je Katarina tražila da razmisli ,a pod tim podrazumevam razgovor sa porodicom, koju čine muž i ćerke, i ako ne žive sa njima. Oni svi dobro razmotre situaciju, uopoznaju se sa težinom bolesti malog Davida, predlože mere nege, organizuju vreme i organizuju se međusobno ( ovo je šta bi bilo kad bi bilo), zaključili da sa finansijama stoje dobro, i sve se uklopi da Katarina i njeni mogu da brinu i žele da brinu o Davidu, ali uvek ima to prokleto ali. Šta će biti sa Davidom kada Katarine i njenog muža ne bude više, gde će David kod sestara u njihove porodice? Iz tog razloga kažem da Katarina neće prihvatiti malog Davida.Postoji i mogućnost, da je odmah shvatila, da bi njena odluka da prihvati Davida uzdrmala njenu porodicu, i da bi svi morali da se podrede potrebama Davidovim, ne samo što Katarina ne bi mogla da putuje, tu su i druge lepe porodične radosti kao recimo dolazak unučića na svet koje bi Katarina volela i želela da provodi vreme i sa njima.
Ako se diskusija nastavi, volela bi da čujem još mišljenja ,i ne želim da budem pogrešno shvaćena, da sam možda nehumana ili naša junakija Katarina.
 
E, sad kada bi se setila šta sam napisala malopre.Ovako.Pošto je Katarina tražila da razmisli ,a pod tim podrazumevam razgovor sa porodicom, koju čine muž i ćerke, i ako ne žive sa njima. Oni svi dobro razmotre situaciju, uopoznaju se sa težinom bolesti malog Davida, predlože mere nege, organizuju vreme i organizuju se međusobno ( ovo je šta bi bilo kad bi bilo), zaključili da sa finansijama stoje dobro, i sve se uklopi da Katarina i njeni mogu da brinu i žele da brinu o Davidu, ali uvek ima to prokleto ali. Šta će biti sa Davidom kada Katarine i njenog muža ne bude više, gde će David kod sestara u njihove porodice? Iz tog razloga kažem da Katarina neće prihvatiti malog Davida.Postoji i mogućnost, da je odmah shvatila, da bi njena odluka da prihvati Davida uzdrmala njenu porodicu, i da bi svi morali da se podrede potrebama Davidovim, ne samo što Katarina ne bi mogla da putuje, tu su i druge lepe porodične radosti kao recimo dolazak unučića na svet koje bi Katarina volela i želela da provodi vreme i sa njima.
Ako se diskusija nastavi, volela bi da čujem još mišljenja ,i ne želim da budem pogrešno shvaćena, da sam možda nehumana ili naša junakija Katarina.

Bold 1... Šta će biti sa Davidom sada i odmah. Pusti šta bi bilo kad bi bilo.
Bold 2... Sebično... ako tako razmišlja, bolje da ga ne uzima. Po njega je bolje.

Ne znam koji je poremećaj u pitanju, odgovori mogu da idu iz jedne krajnosti u drugu... pitanje je koliko je to dete svesno onoga što mu se desilo.
 
Sacekaj da malo sazris...jelena...

Itekako je prisutno i sebicno i strategijsko , ne samo humano ili naizgled humano...
Nije to samo prihvatiti, iako u srbiji ne postoje porodicne terapije za mnoge bolesti hendikepa.
Jedino cini mi se invalidi,nedostaci ili nefunkcionalnost udova imaju svoje udruzenje i tu imaju porodicnog terapeuta, ostali sipak...

Ne znam sta ce odluciti, sta god odluci , necu imati argument protiv....
A licno , e to se ne bih izjasnjavao , jer ja nisam u takvoj situaciji, znam da bi mi emotivno bilo tesko , a mozda bi ostao slep za ostalo...glup sam ja malo vise, ne jednom....
 
Bold 1... Šta će biti sa Davidom sada i odmah. Pusti šta bi bilo kad bi bilo.
Bold 2... Sebično... ako tako razmišlja, bolje da ga ne uzima. Po njega je bolje.

Ne znam koji je poremećaj u pitanju, odgovori mogu da idu iz jedne krajnosti u drugu... pitanje je koliko je to dete svesno onoga što mu se desilo.

Ja sam i dobila odgovor od postavljača teme da mogu da predpostavljam na taj način.A koliko sam ja shvatila, David je jako bolestan, i nije u mogućnosti da vodi računa o sebi. Vrlo je diskutabilno šta je sebićno, a šta ne. Nije uvek humanost ono što nam se učini na prvu loptu, treba se staviti u tuđu kožu, a to je zaista jako teško.
 
Mozda je cilj teme da nabacamo ideje, argumente...

Onda bih rekao ovako...

Takve hendikepirane osobe ne zive pun zivotni vek...
Sto ima uticaja na prenosenje obaveza na decu , tj ne prenosenje istih...
Duze zivi posvecena osoba , od neposvecene osobe....cudno , ali je tako ...i statisticki...doduse vazi za sopstvenu decu , vecina staratelja pregura normalni zivotni vek...iako je tesko...

Srbija je uzasna po pitanju brige za ljude, van dometa kamere...

Psiholoska patologija se javlja kad je tu i fizicka i mentalna patologija...tj drugacije su emocije u porodici i siroj okolini oko osobe koja nije normalna.
Tiha tuga, mozda bih to mogao da nazovem tako...
Zivot je kratak, a toliko puno ima srece kad se mozes posvetiti unucicima , deci kojoj ne trebas i slicno...
U samrtnom casu mnogo je lepse biti prepun svojih srecnih trenutaka nego briga sta ce biti i sa kime...
 
Mozda je cilj teme da nabacamo ideje, argumente...

Onda bih rekao ovako...

Takve hendikepirane osobe ne zive pun zivotni vek...
Sto ima uticaja na prenosenje obaveza na decu , tj ne prenosenje istih...
Duze zivi posvecena osoba , od neposvecene osobe....cudno , ali je tako ...i statisticki...doduse vazi za sopstvenu decu , vecina staratelja pregura normalni zivotni vek...iako je tesko...

Srbija je uzasna po pitanju brige za ljude, van dometa kamere...

Psiholoska patologija se javlja kad je tu i fizicka i mentalna patologija...tj drugacije su emocije u porodici i siroj okolini oko osobe koja nije normalna.
Tiha tuga, mozda bih to mogao da nazovem tako...
Zivot je kratak, a toliko puno ima srece kad se mozes posvetiti unucicima , deci kojoj ne trebas i slicno...
U samrtnom casu mnogo je lepse biti prepun svojih srecnih trenutaka nego briga sta ce biti i sa kime...

Ovde si diplomata, a nema potrebe. Gore u postu je navedeno da mali David ima 9 god. i da mu je potrebna nega 24 h. Pokušaj da stvoriš viziju kako je to voditi računa o nekome 24h, ne ići nikuda i nigde ni na jedan dan. Ukoliko je porodica imućna, dobro imućna onda u tom slučaju problem može biti rešen. A šta ako nije? Ovo jeste Srbija, ali postoje ustanove za takve slučajeve i situacije.
 
Teška je to odluka. Katarina ima 45 godina, što znači da nije više u cvetu mladosti i da će briga o devetogodišnjem sestriću predstavljati napor ... kao što će i sve naredne godine biti godine odricanja. Katarina je možda umorna, Katarina sanja o putovanjima, Katarina bi konačno da se posveti sebi. Ili, ako hoćete, Katarina je sebična u onoj meri u kojoj je sebično svako ljudsko biće: ona je svoju decu izvela na put, i sada bi da proživi.
Kada Katarinu sustignu neke ozbiljnije godine, ko će se starati o sestriću? Takođe, šta će biti sa Davidom kada nje više ne bude bilo (pod uslovom da ona prva ode), jeste jedno od bitnijih pitanja. Jer, preuzimanje odgovornosti ne tiče se samo Katarine. Hoće li njen muž pristati da deli takvu budućnost? I s kojim pravom se od njega očekuje da RAZUME?

Politički korektan odgovor bi, naravno, bio: DA, uzeće Davida, a muž će – ako je voli – pristati na sve. Politički korektan komentar je i: pobogu, valjda smo još uvek ljudi, naravno da će ga uzeti!

Medjutim, ovo mi je palo u oči:

Katarinu su pitali da li ce se primiti Davida
Katarina je trazhila vremena da razmisli

Zašto je bilo potrebno da neko pita Katarinu hoće li primiti Davida, i zašto je tražila vreme da razmisli? Nije li humano, toplo ... ljudski, i sasvim podrazumevajuće da primi malog sestrića, bez ijednog znaka pitanja (ukoliko ga voli, sve ostale dileme ustuknule bi pred tim osećanjem)?
Ako je došlo do toga da se uopšte preispituje, ako je neko morao da je pita hoće li primiti Davida, onda je bolje da kaže NE. Ako bi ga uzela zato da je sutra ne bi pekla savest, onda je takođe bolje da kaže NE. Ako će sledećih dvadeset godina Katarina razmišljati o sebi kao o žrtvi, i biti nezadovoljna, pa nezadovoljstvo rasejati svuda oko sebe, onda je takođe bolje da kaže NE.

Mislim da ce odbiti. Bolje i za nju i za Davida.
 
Eh, politicka korektnost.
Svakako da je sestrinski da uzme to dete, ali uvek ima neko ali:
-Da li ima dovoljno snage u zdravlja da se brine o tom detetu? Ne pricamo ovde o kucetu ili macetu, vec o detetu koje zahteva paznju 24 sata dnevno, i potrebno je daleko vise brige nego za zdravo dete. Da li je pametno primiti dete a posle mu ne moci pruziti potrebnu negu?
-Da li je u redu svom muzu nametnuti tu obavezu? Da li je on dovoljno mlad i zdrav da sve to izdrzi?

I ovo su pitanja koja dolaze cak i ako Katarina ima najvecu zelju da primi Davida. Da ne spominjemo one druge tipa:

-Kako ce njene cerke i njihove eventualne porodice reagovati?
itd.
 
Ako ga uzme kod sebe, sto mislim da ce uciniti, snaci ce se oko putovanja i svog zivota. Ukoliko ima novca naravno. Plati jednoj proverenoj negovateljici i ode na odmor. Ljudi se i sa svojom decom na taj nacin snalaze. Mislim da, iako ne prihvati starateljstvo nad njim uvek ce biti uz njega i voditi racuna o svemu sto je vezano za to da njemu bude sto bolje, vrlo je moguce da joj je vreme za razmisljanje potrebno da bi razgovarala sa svojom porodicom o svemu, a ne samo da preispita sebe sta da uradi. Sta god da uradi cini mi se da ce biti ispravno. Pod uslovom da ako ga da u neku ustanovu ostane uz njega a ne da ga zaboravi, sto je verujem, ne moguce... bar sa moje tacke gledista.
 
Ktarina ima 45 godina udata, ima dve cerke koje ne zhive vishe sa roditeljima! Katarina se radovala godinama koje tek trebaju da dodju da putuje sa muzhem cisto sve to da radi za sta i nije imala vremena ili gde joj financija nije dozvoljavala sve to je planirala narednih godina!

Moglo je sve biti perfektno da se sudbina nije poigrala sa Katarinom i njenom zivotu. Katarina je imala sestru koja je prije par nedelja umrla a muz njene sestre prije godinu dana u roku od 12 mjeseci izgubila je sestru i zeta od opake bolesti skoro istovremeno su oboleli, to je vise nego sto mnogi mogu da podnesu izmedju bolnica, terapija i pregleda Katarina je osecala sta je ceka izgubila je nadu i dala je sve od sebe da isprati dvoje voljene osobe na onaj svijet!

David, sin njene sestre broji svega 9 godina, posmatrala je djecaka intensivno i nije bash sigurna koliko je David shvatijo da je ostao bez oca i majke, nije sigurna jer djecak od rodjena ima defekte koje mu onemogucavaju da ce ikad moci sam da zhivi i da se sam brine o svom zhivotu Davidu je potrebna kompletna njega danju i nocu.

Nakon smrti sestre, Katarinu su pitali da li ce se primiti Davida. Katarina je trazhila vremena da razmisli................



Sta mislite kakvu odluku ce Katarina donijeti!?

Ne možemo da predviđamo situaciju jer ne poznajemo ni osobine ličnosti te Katarine, niti njenu ekonomsku sitauciju, niti poznajemo osobine njenog muža koji će takođe morati da se složi/ne složi sa odlukom koju Katarina donese. Jedino što znamo jeste da će sredina sigurno osuđivati ako ne prihvati to dete, i to može da bude jedan od motiva da ona prihvati Davida. Tako da, jedini pravi odgovor može da glasi možda hoće-možda neće!
 
Poslednja izmena:
Sta god Katarina uradila, kajace se. Ako ga uzme kajace se kad-tad, sto je sebi natovarila nepotreban teret i brigu, a ako ga ne uzme, kajace se, jer je na neki nacin izdala sestru.

Katarina ima 45 godina, pitanje je da li ona zeli ostatak svog zivota da provede zarobljena u kuci, da se odrekne svega zarad hendikepiranog deteta, koje eventulano nije svesno ni da mu je majka umrla. Cak i da je Katarina mladja, pitanje je da li bi trebala da prihvati takvo dete, jer da je mladja to bi znacilo da su i njena deca mladja i jos zavisna od nje, automatski morala bi svojoj deci da uskrati, da bi Davidu mogla pruziti adekvatnu negu.
U uvodnom postu pise da za sopstveno zadovoljstvo nije imala ni vremena (brinula je o deci), ali ni novca, pretpostavljam da je taj novac ulagala u svoju decu i da u to vreme nisu bili preterano imucni. Sledece pitanje je da li su ona i njen muz i sada dovoljno imucni ili finansijski bolje stoje, bas zato sto su se deca osamostalila i ne treba im roditeljski novac? Ako je to u pitanju, znaci da ce Katarina morati sama 24 sata da brine o detetu, do kraja ili njegovog ili njenog zivota, a o sopstvenom zadovoljstvu ce moci samo da sanja.
Dalje, vec pomenuto pitanje, ko ce o Davidu brinuti, ako ona umre pre njega? Da li ce muz ili njena deca, koja pretpostavljam imaju ili planiraju da imaju svoju decu, preuzeti brigu o Davidu? Da li su i oni spremni na zrtvu, jer uzimanje hendikepiranog deteta jeste zrtva. I to niko ne moze poreci.
Da li ce se njen muz odreci planiranih putovanja, pod uslovom da ipak nisu toliko imucni? Sopstevnog mira? Moze se desiti da njoj za ljubav pristane da uzmu Davida, ali da vremenom to stanje, jer takav zivot jeste stanje, pocne da mu smeta. Rezultat vrlo lako moze biti razvod. Realno ljudi se razvode, cak i kada imaju sopstveno hendikepirano dete, jedan od roditelja puca i odlazi.
Kada kazu putovanje ljudi uglavnom zamisljaju neka egzoticna, skupa putovanja, medjutim za Katarinu putovanje moze biti i odlazak u: Tursku, Grcku ili Bugarsku.
Najidealnije resenje, u takvom slucaju, bi bilo smestanje Davida u odgovarajuci dom (sto rece neko), ali takvi domovi, pretpostavljam, nisu jeftini. I dalje su otvoren mnoga pitanja. Ali u domu bi dete dobilo profesionalnu negu, sa njim bi radio neko ko jeste sposoban i obucen da se nosi sa hendikepiranim osobama, a Katarina svakako nije.
Eventualno resenje postoji, ako su njena sestra i muz bili stambeno obezbedjeni, u tom slucaju bi se moglo urediti da se taj stan proda i od tog novca plati dom za Davida. Naravno, cena kvadrata, a samim tim i ukupna cena stana, zavise od velicine i polozaja.

edit Smatram da bi prodaja stana i ostale imovine, koju su posedovali sestra i zet i smestanje Davida u odgovarajuci dom, sa kvalitetnim osobljem, bilo najbolje resenje za sve njih.
Neko ce, mozda, pomenuti ljubav koja treba detetu? Pitanje je koliko bi Katarina mogla da mu pruzi ljubavi, ne zato sto je losa osoba, vec zato sto i ona ima svojih potreba, kojih bi morala da se odrekne, plus sto ona nije strucna da odradi sve ono sto sa takvim detetom treba da se odradi.
 
Poslednja izmena:
Jos jedna bitna stvar, pretpostvaljam da Katarina, s obzirom da ima 45 godina, jos uvek radi. Ko ce o Davidu brinuti, dok su ona i njen muz na poslu? Jedino siterka, obucena za rad sa decom sa posebnim potrebama ili ona i njen muz, ako rade po smenama. Ona nece moci sama da brine Davidu.....
 
E, sad kada bi se setila šta sam napisala malopre.Ovako.Pošto je Katarina tražila da razmisli ,a pod tim podrazumevam razgovor sa porodicom, koju čine muž i ćerke, i ako ne žive sa njima. Oni svi dobro razmotre situaciju, uopoznaju se sa težinom bolesti malog Davida, predlože mere nege, organizuju vreme i organizuju se međusobno ( ovo je šta bi bilo kad bi bilo), zaključili da sa finansijama stoje dobro, i sve se uklopi da Katarina i njeni mogu da brinu i žele da brinu o Davidu, ali uvek ima to prokleto ali. Šta će biti sa Davidom kada Katarine i njenog muža ne bude više, gde će David kod sestara u njihove porodice? Iz tog razloga kažem da Katarina neće prihvatiti malog Davida.Postoji i mogućnost, da je odmah shvatila, da bi njena odluka da prihvati Davida uzdrmala njenu porodicu, i da bi svi morali da se podrede potrebama Davidovim, ne samo što Katarina ne bi mogla da putuje, tu su i druge lepe porodične radosti kao recimo dolazak unučića na svet koje bi Katarina volela i želela da provodi vreme i sa njima.
Ako se diskusija nastavi, volela bi da čujem još mišljenja ,i ne želim da budem pogrešno shvaćena, da sam možda nehumana ili naša junakija Katarina.


Neces vjerovati ali prije sest mjeseci sam prisutovala diskusiji uvezi Katarine, drustvo je bilo mjesano po godishtima (18-46 godina)

Mladi su odmah rekli da Katarina treba da se primi malog Davida da je to humano i da je to ipak djete njene sestre, i da je to sasvim normalan redoslijed.

Starije osobe vecinom vec roditelji rekli su da se nebi primili jer nisu sigurni da li ce to brak da izdrzhi; Ko ce se primiti Davida kad jednog Dana Katarine vishe nema; Da li je fer da se zivot jedne porodice promijeni iz korjena i prekonoci se usmjeri jedino i samo prema malom Davidu
 
Neces vjerovati ali prije sest mjeseci sam prisutovala diskusiji uvezi Katarine, drustvo je bilo mjesano po godishtima (18-46 godina)

Mladi su odmah rekli da Katarina treba da se primi malog Davida da je to humano i da je to ipak djete njene sestre, i da je to sasvim normalan redoslijed.

Starije osobe vecinom vec roditelji rekli su da se nebi primili jer nisu sigurni da li ce to brak da izdrzhi; Ko ce se primiti Davida kad jednog Dana Katarine vishe nema; Da li je fer da se zivot jedne porodice promijeni iz korjena i prekonoci se usmjeri jedino i samo prema malom Davidu

Da, meni je drago što većina mladih tako misli, baš dobro što si nam iznela i ovaj podatak, a to govori da je mlad svet plemenit i da naši mladi zavređuju pažnju i da nije sve otišlo do đavola.Sa druge strane iskustveni roditelji su u pravo ,po mom mišljenju.
Ko će brinuti o Davidu, je zastrašujuće pitanje, ali kao što reče jedan od nas na ovom postu, imovina Katarinine pok. sestre bi trebalo da služi kao jemstvo instituciji koja bi preuzela starateljstvo i brigu o Davidu.
A što se tiče drugog pitanja, ja sam ga tako shvatila,ako imam pravo, možda zvučim surovo, li maislim da nije fer.Prihvatam da sam kritikovana i neshvaćena.
 
Ktarina ima 45 godina udata, ima dve cerke koje ne zhive vishe sa roditeljima! Katarina se radovala godinama koje tek trebaju da dodju da putuje sa muzhem cisto sve to da radi za sta i nije imala vremena ili gde joj financija nije dozvoljavala sve to je planirala narednih godina!

Moglo je sve biti perfektno da se sudbina nije poigrala sa Katarinom i njenom zivotu. Katarina je imala sestru koja je prije par nedelja umrla a muz njene sestre prije godinu dana u roku od 12 mjeseci izgubila je sestru i zeta od opake bolesti skoro istovremeno su oboleli, to je vise nego sto mnogi mogu da podnesu izmedju bolnica, terapija i pregleda Katarina je osecala sta je ceka izgubila je nadu i dala je sve od sebe da isprati dvoje voljene osobe na onaj svijet!

David, sin njene sestre broji svega 9 godina, posmatrala je djecaka intensivno i nije bash sigurna koliko je David shvatijo da je ostao bez oca i majke, nije sigurna jer djecak od rodjena ima defekte koje mu onemogucavaju da ce ikad moci sam da zhivi i da se sam brine o svom zhivotu Davidu je potrebna kompletna njega danju i nocu.

Nakon smrti sestre, Katarinu su pitali da li ce se primiti Davida. Katarina je trazhila vremena da razmisli................



Sta mislite kakvu odluku ce Katarina donijeti!?

Katarina je shvatila da je jedna sitna i isfrustrirana dusa, i da je Davidu je bolje sa baba Darom i deda Zivkom, (roditeljima njegovog oca) uz pomoc placene medicinske sestre koja radi kao negovateljica dece ometene u razvoju.
Katarina je ispunila svoje zelje i putovala sa muzem koliko god su joj to finansije dozvoljavale.
Posle 5 godina lekari su otkrili da Katarina ima rak i da joj je potrebno presadjivanje kostane srzi. David je jedini kompatibilan.
Baba Dara kao njegov staratelj se usprotivila tome secajuci se Katarininog odbijanja.
Davidu su nedostajale sarene razglednice koje mu je tetka slala sa njenih putovanja, a baba Dara mu je samo rekla da se sa ovog putovanja tetka nece vratiti.
 
Poslednja izmena:
Katarina je shvatila da je jedna sitna i isfrustrirana dusa, i da je Davidu je bolje sa baba Darom i deda Zivkom, (roditeljima njegovog oca) uz pomoc placene medicinske sestre koja radi kao negovateljica dece ometene u razvoju.
Katarina je ispunila svoje zelje i putovala sa muzem koliko god su joj to finansije dozvoljavale.
Posle 5 godina lekari su otkrili da Katarina ima rak i da joj je potrebno presadjivanje kostane srzi. David je jedini kompatibilan.
Baba Dara kao njegov staratelj se usprotivila tome secajuci se Katarininog odbijanja.
Davidu su nedostajale sarene razglednice koje mu je tetka slala sa njenih putovanja, a baba Dara mu je samo rekla da se sa ovog putovanja tetka nece vratiti.


Baba Dara (blaga demencija) Deda Zhivko (Gonatrosa) = mision Nemoguce

Zashto ocrni Katarinu? Sto je uzela sebi vremena da razmisli o cjeloj situaciji!? Sto se mozda plashi da nije dorasla tome shto je Davidu potrebno!? Mozhda se njen muz dvoumi da li to ujedno znaci da je brak od 25 godina postao bezvrijedan preko noci jer njen muz ne zheli da uskoci u taj camac oko kojeg se Katarina lomi!?
 

Back
Top