Koji motor do 600 e?

mc mare

Početnik
Poruka
23
Posto imam p.s.p. i hocu motor, a ne skuter, razmisljao sam o tomosu bt 90 registrovanim na 50ccm... Cuo sam da ide kao lud, a potrosnja nije velika... Jel vozio neko bt-a? Voleo bih da cujem iskustva, a moze i predlog za neki drugi motor do 600 e... Svaki savet je dobro dosao...
 
za te pare imas samo skutere...ja isto gledam ali nikako da uzmem koji mi se svidja...npr imas malaguti f15 ali samo da ga registrujes i na servis...ocarinjen je...uzeo bih ga ja ali mi treba nesto vece...taj ti ide 90 ko iz pi4ke...razmisli...imas na HALO oglasima...pozdrav!
 
Mislim da bi se razocarao kad bi probao taj Tomosov menjac.Ja vozim velike motore ali nikad nisam vozio tomosa jer mi je prvi bio Honda CB500 i kad sam prvi put seo na BT50 rekao sam da ovo ne moze da se vozi.Uzas. Mozda je bio los primerak ali imas toliko stranih motora u ponudi koji su u okviru cene od 600 eura.
Pogledaj na "Polovni automobili" ili "Moj auto" .
 
Au,za te pare tesko da ima nesto pametno a da nije skuter,ne izgleda lose spolja taj BT90

Meni su ovi skuteri sto ih vidim na svakom koraku smesni,motor je kao sa kosilice,tako se i cuje a i brzina im nije zavidna,jednog sam bukvalno preleteo bajsem on 40km/h ja 50 i kusur uz malu pomoc nizbrdice.
Vozio sam dedinog tomosa koji ima preko 30 godina, i delova sa jos 3 sigurno,50cc,mesavina ulje-gorivo, manuelni menjac i sibao sam 85km/h,prosto vuce ko zmaj a ne rula ko da ce dusu da ispusti
nisam siguran koji je model al izgelda priblizno kao ovaj
29cunbp.jpg

big-148506_DSC00298.JPG
 
koji si kinez imao?kako se pokazao?potrosnja?brzina?pozdrav!

Imao sam Gareli VIP 50, italian ali se pravi u kini... Zadovoljan sam bio, ono za 3 godine sam mu jednom menjao filter za gorivo i akomulator (1600 din), to je sve... Isao je oko 60 po ravnom, a na nizbrdicama sam jurio i do 85-90... Trosio je oko 2.5, a ako cesto vozim nekog pozadi i do 3... Uglavnom sam bio zadovoljan, ali ne volim ja skuter... Ipak je brzinac, brzinac...pozz
 
Au,za te pare tesko da ima nesto pametno a da nije skuter,ne izgleda lose spolja taj BT90

Meni su ovi skuteri sto ih vidim na svakom koraku smesni,motor je kao sa kosilice,tako se i cuje a i brzina im nije zavidna,jednog sam bukvalno preleteo bajsem on 40km/h ja 50 i kusur uz malu pomoc nizbrdice.
Vozio sam dedinog tomosa koji ima preko 30 godina, i delova sa jos 3 sigurno,50cc,mesavina ulje-gorivo, manuelni menjac i sibao sam 85km/h,prosto vuce ko zmaj a ne rula ko da ce dusu da ispusti
nisam siguran koji je model al izgelda priblizno kao ovaj
29cunbp.jpg

big-148506_DSC00298.JPG

Ovo ti je tomos T15, imao ga je moj drug i isao je extra, a on mu je sam radio generalnu i ostale popravke+su delovi smesno jeftini tako da ga je odrzavao za dzabe pare... Ali ipak je suvise ruzan, realno bt je mnogo lepsi a ovaj od 90 ccm i brzi...
 
Ovo ti je tomos T15, imao ga je moj drug i isao je extra, a on mu je sam radio generalnu i ostale popravke+su delovi smesno jeftini tako da ga je odrzavao za dzabe pare... Ali ipak je suvise ruzan, realno bt je mnogo lepsi a ovaj od 90 ccm i brzi...

Ma znam da je ruzan,a i sta ocekivati za motor star 30+kusur godina,gde da vozim to po gradu,nego ga tamo u selu ganjam. Iskreno meni su i skuteri ruzni,kako koji,steta je ako imas para a nemas dozvolu tj. godine za neki jaci,za smesne pare ima da se uzmu motori od 600cc koji su proizvedeni npr. '98,a izgledaju kao ovi danas
Svako vece pred spavanje pogledam par lepotana i zaspim ko beba:rotf:
 
Ma znam da je ruzan,a i sta ocekivati za motor star 30+kusur godina,gde da vozim to po gradu,nego ga tamo u selu ganjam. Iskreno meni su i skuteri ruzni,kako koji,steta je ako imas para a nemas dozvolu tj. godine za neki jaci,za smesne pare ima da se uzmu motori od 600cc koji su proizvedeni npr. '98,a izgledaju kao ovi danas
Svako vece pred spavanje pogledam par lepotana i zaspim ko beba:rotf:

Ma imam ja 19 god. ali sada mi je dodatni trosak da polazem A, mislio sam kasnije kad skupim 1500-2000 e da uzmem neku masinu, a i kad steknem malo iskustva sa brzincima... Aj posalji mi link nekog od 600 ccm za te pare...
 
Posto imam p.s.p. i hocu motor, a ne skuter, razmisljao sam o tomosu bt 90 registrovanim na 50ccm...
До 50 ццм није мотор, већ мопед. Овиси који су ти прохтеви. Мени је битна сигурност у вожњи а не брзина. Купио сам нови Томос АПН6 пре неколико година и прешао са њим већ зилион километара. :) Само сипам бензин и мешавину и не размишљам. Кварова нема нити ће бити ускоро. Пре неки дан сам обишао Фрушку гору, милина једна..прешао преко 200 км у цугу.

На 100 км потроши мање од две литре бензина. ;)

Али ако хоћеш нешто јаче, сакупи бар још 400 евра и за хиљаду можеш купити мотоцикл са солидном кубикажом.
 
I kad stanu sta onda?:D
Guraju ga do prvog servisa!
Kad ce se narod opametiti i shvatiti da kinezi ne valjaju i da jedino od tih kosookih ,pored japanaca,valja jos i Kymco a ostali su u fazonu"jel smes da izadjes iz grada?".
Ne kazem ima ih i koji sluze al su retki a da nisu imali neku intervenciju sto na motoru,sto na struji ili karburatoru.
 
I kad stanu sta onda?:D
Guraju ga do prvog servisa!
Kad ce se narod opametiti i shvatiti da kinezi ne valjaju i da jedino od tih kosookih ,pored japanaca,valja jos i Kymco a ostali su u fazonu"jel smes da izadjes iz grada?".
Ne kazem ima ih i koji sluze al su retki a da nisu imali neku intervenciju sto na motoru,sto na struji ili karburatoru.

A Keeway F-act 50 cc
Mislim ima ih u mom gradu dosta,al stvarno dosta i fino prze,rade a novi s godinu dana garancije 950 eura,ima alarm,daljinsko paljenje motorceka, pise max speedd 75km/h a kako vidim dosta je ljudi pokupovalo te skutercice i ne zali se.

Razmisljam na godinu da kupim,mislim na proljece skuter pa mi dodje ovaj pod opciju b),jer opcija A mi dodje,ako drug htjedne prodati necka se, aprilia sr 50 skuter 2003 godiste, 1000eura,presao 9.000km,stoji mu u garazi,odradi svake godine servis i ne voza ga,a novog ga kupio....Pa ako me izradi za prodaju kontam da uzmem Keeway F-ACT 50...

Imali neko neko iskustvo s tim,misljenje itd... :)
 
mani se kineza i skutera,tomos ce da nadzivi sve te motorice.iz iskustva,imam apn4 koji je 76 godiste,prva boja,ram,polugeneralna je radjena prvi put 2003 godine pa vi vidite koliko su to izdrzljive masine.
izdrzljive i dobre ali u danasnje vreme daleko ruznije i neudobnije i neprakticnije od danasnjih kineza...ja sam imao najveci moguci skuter od 50ccm ikad napravljen...voze se 3 opusteno a ispod sedista stane cela kaciga...moze to u tomos? :)
 
mani se kineza i skutera,tomos ce da nadzivi sve te motorice.iz iskustva,imam apn4 koji je 76 godiste,prva boja,ram,polugeneralna je radjena prvi put 2003 godine pa vi vidite koliko su to izdrzljive masine.

ja sam imao topmos apn 6 ...vozi sam ga dvije godine sve do jednog dana kada sam se spustao niz brajice 60kmh a ostao bez kocnica pa sam morao da skrenem sa puta i zaustavim se u zbunje :hahaha::hahaha::hahaha:al dobro osim ogrbanih ruka i noga nije mi bilo nista...ma od prvog dana je slabo kocio ali ja nikako da se sjetim da ih popravim:mrgreen:
 

Back
Top