Tadić u Turskoj izdao Srpsku

RSmusliman

Domaćin
Poruka
3.743
Istanbulska deklaracija koju su potpisali predsednici Srbije i Turske Boris Tadić i Abdulah Gul i predsedavajući Predsedništva BiH Haris Silajdžić dočekana je se nevericom u Srpskoj! Štaviše, političari i javnost iz RS smatraju da je Tadić svojim postupkom zabio nož u leđa Srpskoj i da je njegovo ponašanje u najmanju ruku licemerno!

Srpski član Predsedništva BiH Nebojša Radmanović kaže da je Silajdžić odlukom da zajedno sa predsednicima Srbije Borisom Tadićem i Turske Abdulahom Gulom prihvati takozvanu Istanbulsku deklaraciju prekršio Ustav BiH i zakone ove zemlje. Radmanović dodaje i da ta deklaracija ne može imati nikakvo pravno dejstvo na BiH i da će, ako ona dođe na dnevni red sednice Predsedništva, on osporiti taj dokument!

Tadić naljutio Banjaluku

Radmanović ističe i da je Silajdžić bio u nezvaničnoj poseti Turskoj i da o njoj nije obavestio druga dva člana Predsedništva BiH.

- Ne znam da li je Silajdžić u Istanbulu nešto potpisivao, jer deklaracije ponekad i ne moraju da se potpišu. Ipak, ako je stavio svoj potpis na taj dokument, on je nevažeći! On je tamo bio u nezvaničnoj poseti, zajedno sa svojim ministrom spoljnih poslova Svenom Alkalajem - naglasio je Radmanović.

Srpski član Predsedništva BiH ističe i da su mu nejasne tvrdnje kako je sastanak u Istanbulu istorijski i zašto mu se daje karakter balkanskog samita.

- Koliko znam, na Balkanu su tri članice EU, jedna zemlja koja to samo što nije postala i još pet koje su na tom putu. Od svih tih zemalja, dva predsednika bila su u Istanbulu legitimno i legalno, a jedan nezvanično. Zašto su oni to nazvali balkanskim samitom, zaista mi nije jasno - kaže Radmanović.

On navodi da je problematično i to što su Tadić, Gul i Silajdžić dogovorili posetu članova Predsedništva BiH Beogradu, iako je takva poseta održana prošle godine.

- Predsedništvo BiH je prošle godine donelo odluku da poseti Beograd. Dan pre našeg odlaska, dva člana su otkazala. U Beograd sam vodio delegaciju na osnovu jednoglasne odluke sva tri člana i time smatram da je Predsedništvo bilo u zvaničnoj poseti Srbiji! Ako bismo gledali normalne međudržavne odnose, logično bi bilo da predsednik Srbije uzvrati posetom BiH. Osim toga, ne mogu se posete državnika dogovarati preko noći - napomenuo je Radmanović.

Licemerno ponašanje

Potpredsednik PDP-a Slobodan Nagradić kaže za Press RS da su događaji iz Turske definitivan krah vlasti u BiH.

- I poslednjem "nevernom Tomi" jasno je da Predsedništvo BiH ne funkcioniše, a samim time ne funkcioniše ni BiH. Svašta se moglo očekivati od Harisa Silajdžića, ali nije se moglo očekivati od Borisa Tadića. Ne mogu da verujem da je tako lako poverovao i olako pristao da prihvati zajednički dokument sa Silajdžićem. Reč je o dokumentu koji bi mogao da proizvede loše posledice po RS i Tadić je morao da vodi računa o odnosima u BiH - upozorava Nagradić.

On dodaje i da Tadić nije u Istanbul išao kao turista i da je morao da zna da Silajdžić tamo istupa samostalno.

- Osim toga, samo naivni mogu poverovati da se Silajdžić promenio za 10-15 dana - ističe Nagradić.

Član GO SDS-a Nenad Stevandić ocenjuje da je istanbulski skup pokazao dvostruko licemerje. Jedno koje je pokazao Boris Tadić, a drugo koje su pokazali srpski predstavnici u zajedničkim organima.

- Tadić je licemeran, jer se deklarativno zalaže za interese RS, a suštinski radi protiv nje. Srbi u zajedničkim organima su licemeri jer uvek naknadno reaguju, za razliku od Silajdžića koji povlači konkretne poteze - smatra Stevandić.

Politički analitičar Gostimir Popović ocenio je istanbulski sastanak kao dugoročno vrlo štetan posao po ceo srpski narod, a naročito po Srbe u BiH.

- Sastanak u Turskoj samo je deo sveukupnog neootomanskog plana velikog povratka Turske na evropsku scenu. U tom svom planu oni nameravaju da dosegnu mnogo dalje od Beča, do kojeg je svojevremeno došao car Sulejman Veličanstveni. Kao sredstvo za taj cilj izabran je Silajdžić, ali nije mi jasno šta u celoj priči radi Boris Tadić - kaže Popović.

Velika pobeda Ankare

Na trilateralnom sastanku, za koji se tvrdi da je rezultat višemesečnih napora zvanične Ankare, dogovoreno je da tročlano Predsedništvo BiH zvanično poseti Beograd i da Gul i Tadić prisustvuju obeležavanju godišnjice zločina u Srebrenici 11. jula.

Zanimljivo je da je ovaj sastanak usledio samo petnaestak dana nakon što se Silajdžić u Mostaru, na otvaranju Sajma privrede, obrušio na Tadića optužujući i njega i državu Srbiju za narušavanje regionalne stabilnosti. Događaj je predstavljen i kao veliko pomirenje predsednika Srbije i bošnjačkog člana Predsedništva BiH.

fakti:

- Boris Tadić, Abdulah Gul i Haris Silajdžić u subotu su u Istanbulu usvojili deklaraciju koja, prema rečima potpisnika, označava novi početak u odnosima tih zemalja

- Sastanak u Istanbulu predstavljen je i kao istorijsko pomirenje Tadića i Silajdžića

- Haris Silajdžić pre 15 dana na otvaranju Međunarodnog sajma privrede u Mostaru žestoko napao i ponizio Borisa Tadića i optužio Srbiju da ruši regionalnu stabilnost

- Na sastanku u Istanbulu dogovoreno je da članovi Predsedništva BiH posete Beograd

- Dogovoreno i da Tadić i Gul prisustvuju obeležavanju godišnjice zločina u Srebrenici 11. jula 1995.

PRESS
 
Sramota da se Tadic susrece sa jednim od najvecih ratnih zlocinaca ,covjekom koji je osnivao koncentracione logore za Srbe po BIH

Boric Tadic je obican kvisling i marioneta zapada

tadić je legalno izabran predsjednik države srbije. ima mandat od državljana srbije i mislim da radi najbolje za državu u kojoj je predsjednik. to što se njegov rad kosi sa željama republike srpske nije njegov problem. što prije shvatite da svoju budučnost i sreću trebate tražit u državi u kojoj živite (BiH), prije će te stat na "zelenu granu"
 
tadić je legalno izabran predsjednik države srbije. ima mandat od državljana srbije i mislim da radi najbolje za državu u kojoj je predsjednik. to što se njegov rad kosi sa željama republike srpske nije njegov problem. što prije shvatite da svoju budučnost i sreću trebate tražit u državi u kojoj živite (BiH), prije će te stat na "zelenu granu"

drzava u kojoj ja zivim nije BIH vec Republika Srpska
 
izdajica je čim razgovara sa turcima i bosancima ???:rumenko:

Nije izdajuca zato sto razgovara, nego zato sto je potpisao deklaraciju koju je potpisao. Ta deklaracija ce dugorocno doneti velike glavobolje i Srbima u Srpskoj i Srbima u Srbiji.
A meni nije jasno sto ti latin porumene od stida sto Srbijanski precednik potpisuje deklaraciju koju je potpisao.
Valjda zato sto nas precednik nema ni srama ni stida pa nemoze ni da porumeni od stida, pa mu ti dodjes kao glasnogovornik, pardon kao javnorumeneci.:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Nije izdajuca zato sto razgovara, nego zato sto je podpisao deklaraciju koju je podpisao. Ta deklaracija ce dugorocno doneti velike glavobolje i Srbima u Srpskoj i SArbima u Srbiji.
A meni nije jasno sto ti latin porumene od stida sto Srbijanski predsednik podpisuje deklaraciju joju je podpisao.
Valjda zato sto nas precednik nema ni srama ni stida pa nemoze ni da porumeni od stida, pa mu ti dodjes kao glasnogovornik, pardon kao javnorumeneci.

ma koliko ga mrzili (tadića) mislim da je jedna od svjetlijih točaka u političkom životu srbije, i da možete biti sretni što je on na čelu države umjesto nekog radikala. sa njim imate nekakve šanse, da vam je radikal ne bi imali nikakve
 
Тадић-манекен на светској и европској модној писти. Нико те не воли и ниси наш председник,иако мислиш можда супротно.Иди у Турску,вероватно би се осећао као свој међу својима,умни инвалиду.

Српска,Србија-заједничка држава
 
Patri*ote , a sta pise u toj deklaraciji ? Cime je to izdao srpski entitet ? Sto uopste pregovara sa Turcima i Bosnjacima :mrgreen: Pa drugaciji stav se ne bi ni ocekivao od vas ... Tadic se najvise trudi da smiri strasti u regionu, i svaka mu cast na tome, verovatno ce imati moj glas i na sledecim izborima ... Ukoliko se Rasim ne bude kandidovao :mrgreen:
 

Back
Top