Kostolomci - samouki kiropraktičari

E sad na kraju sta bi????

Kojeg od ovih ljudi bi mi preporucili za discus herniju,trazim coveka koji ce da pogleda sliku MRT i da mi kaze moze ili nemoze za noz nikad nije kasno,mada moj slucaj je malo tezi,dobio sam inekciju u ledja(kicmu) i nemam bolove ceste i jake u ledjima,nemam ni tipicne bolove u nozi,ali nemogu da pomeram prste leve noge ,stopalo je slabo i kao da mi se list leve noge poceo tanjiti,slabiti.Redovno idem u teretanu,radim vezbe,kao to da ojacam misice,ali zivac izgleda pocinje da umire,isao sam i kod neurologa na neko merenje zivac skroz slab.U januaru sam dobio inekciju do dan danas nema nekih bolova ali noga,stopalo,slabi.
 
Милија Зеков Секулић из Смедерева је "намештао" наше најпознатије спортисте.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=293693
http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/237488/Divac-Kralj-i-Rambo-izbegli-hirurge

Ovo je ipak 21.vek! Otvoreni prelomi mogu i da se inficiraju,a vozac teskih kamiona tesko da zna sta je infekcija!Sramota,koliko je clanak naduvan i opasan,ovim treba da se pozabavi lekarska komora i sud!
 
Vidim da svugde ostavljas komentare i da dosta branis lekare i lekarsku komoru, pa bih hteo da te upitam nesto.
Nezelim da me pogresno shvatis ipak medicina je medicina i hvala bogu sto je ovoliko napredovala,ali moje pitanje evo licno sto se tice mog problema,diskus hernije,kako su to ljudi ranije sanirali,bez MRT,bez operacije,i bez inekcija,medikamenata itd..itd
Bas me zanima tvoj odgovor,posto vidim da nedajes nikakvu sansu "nadrlekarima" ili ti ovim kostolomcima,ili vec kako ih mi sve nazivamo.
 
Vidim da svugde ostavljas komentare i da dosta branis lekare i lekarsku komoru, pa bih hteo da te upitam nesto.
Nezelim da me pogresno shvatis ipak medicina je medicina i hvala bogu sto je ovoliko napredovala,ali moje pitanje evo licno sto se tice mog problema,diskus hernije,kako su to ljudi ranije sanirali,bez MRT,bez operacije,i bez inekcija,medikamenata itd..itd
Bas me zanima tvoj odgovor,posto vidim da nedajes nikakvu sansu "nadrlekarima" ili ti ovim kostolomcima,ili vec kako ih mi sve nazivamo.

Ne shvatam pogresno, nijedno pametno upuceno pitanje :)
U principu ljudi su nekada sanirali ovaj problem isto kao i danas,samo je mogucnost greske danas manja i tehnike saniranja konkretno diskus hernije su mnogo napredovale.MR nije neophodan i sve se lepo moze dijagnostikovati kroz testove i pregledom pacijenta,a zatim da se uz tehnike mobilizacije sanira problem na vrlo bezbedan i elegantan nacin.
Krckati, lomiti,namestati bez ikakvog medicinskog predznanja nije bilo praktikovano ni u srednjem veku( vidari su izucavali mnogo literature koja je bila dostupna za to vreme i bavili su se samo tim,a nisu pride vozili teske kamione!)
Pri ovim manevrima se manipulise sa paravertebralnim ligamentima,koji kao svako elasticno tkivo imaju svoja kolagena vlakna u odredjenom broju i rasporedu.Kad se vise puta manipulise dolazi do kidanja tih struktura ,ona gube svoju elasticnost i nikad vise se vracaju u svoj prvobitni polozaj,a te prvobitno cvrste strukture koje daju potpru kicmenom stubu da stoji uspravno (zajedno sa jos nekim strukturama) postaju labave i nefunkcionalne,sto prakticno znaci da ce vama inicijalno po tretmanu mozda biti bolje,ali cete se vrlo brzo opet naci u situaciji da morate da posetite kostolomca.I tako u nedogled...Vama kao bolje,kiroprakticar trlja sake jer biznis cveta a vasa kicma skici u mukama ,al to niko ne cuje....Plasticnije opisano,ti ligamenti su kao recimo lastis na gacama,pa kad ih rastezete i cimate 2-3 godine,sta na kraju bude sa tim lastisem,drzi li kao kad su gace bile nove ? Maksimalno je dozvoljeno 2-3 manipulacije ZA CEO ZIVOTNI VEK!
Elem,svako ima pravo da sebi bira leka,tako da je i ovo fakultativna stvar,po sistemu vasa kicma/vas problem,pa ako mislite da treba da dozvolite nekom kostolomcu da vam krcka oko centralnog nervnog sistema samo napred.Samo da znate u ovom poslu se samo jednom gresi,a ishod su invalidska kolica.Nadam se da sam bila iscrpna :) Pozdrav

Ah,da u Kanadi (koja ima najjace skolovanje za kiropraktiku) pacijenti se salju kod kiroprakticara tek kad se iscrpe sve ostale mogucnosti,a ovde krcka kako ko stigne.Stvarno cudno i neobicno....
 
Poslednja izmena:
Vidim da svugde ostavljas komentare i da dosta branis lekare i lekarsku komoru, pa bih hteo da te upitam nesto.
Nezelim da me pogresno shvatis ipak medicina je medicina i hvala bogu sto je ovoliko napredovala,ali moje pitanje evo licno sto se tice mog problema,diskus hernije,kako su to ljudi ranije sanirali,bez MRT,bez operacije,i bez inekcija,medikamenata itd..itd
Bas me zanima tvoj odgovor,posto vidim da nedajes nikakvu sansu "nadrlekarima" ili ti ovim kostolomcima,ili vec kako ih mi sve nazivamo.
vec sam rekao da mnogi lekari posecuju pomenute sportisti tek
 
Ја се овом приликом обраћам свима, а посебно корисниси "терапеут", а односи се на господина Секулу који се помиње у "Блиц"-овом чланку. Елем, мени је зглоб на десној нози искако више пута и вероватно је захваћен хроничном нестабилношћу чланка. Први пут када сам био код лекара, господа су имала соломонско решење да на дислоциран зглоб само ставе гипс. Наравно када сам се побунио, речено ми је да потражим савет у ортопедкој клиници на Бањици. Тамо сам наишао на лекара оропеда који ми је наместио зглоб и превио ме рекавши ми да се одморим недељу дана и да ће све бити у реду. Тако је и било.
Међутим, непуних годину дана касније опет иста повреда, проузрокована спортом наравно. Опет сам контактирао истог лекара на Бањици, међутим он тада није био у земљи и на његову препоруку одем код господина Секуле. Од тад ја идем само код госн. Секуле првенствено зато што ми је ближе као и због чињеница да се човек веома разуме у оно што ради.
Као што се да видети из мог надимка и ја се бавим неком формом медицине и веома добро знам да разликујем надрилекарство од правих ствари. Такође морате имати у виду да се са данашњим медицинским знањем људи нису родили, него се испитивањима, тестирањима и асимилацијом тадашњих "домаћих" техника дошло до садашњих медицинских сазнања, а да при том тад нико диплому имао није.
И немојте мислити да је већи опсег грешке код народних лекара него код учених медицинара, проценат грешака је идентичан. Наравно, ако нешто може да буде излечено истим квалитетом код народног лекара и, да се тако изразим, "државног" лекара онда би требало изабрати "државног". Мада се ипак на крају све своди на лични избор.
За крај вас остављам са цитатом из књиге "Фармакологија" проф.др. Х.П. Ранга и проф.др. М.М. Дејла: "Не постоје конвенционална и алтернативна медицина. Постоје само медицина која делује и "медицина" која не делује!"
У здравље свима!
 
Mislim da ćemo ovu konverzaciju da odložimo za nekoliko godina kada ćete zglob morati operativno da zbrinjavate jer će meka tkiva biti toliko razvučena da neće imati šta da vam drži koštane segmente.Nadam se da ste kao neko ko se bavi nekom formom medicine i ovo uzeli u obzir.Puno pozdrava i srećno
 
Pa ovako,što se tiče teretane tamo i ovako nema potrebe da ide,a ako te interesuje dalja prognoza stanja evo u najkraćem
Čovek je napisao sledeće:

... Елем, мени је зглоб на десној нози искако више пута и вероватно је захваћен хроничном нестабилношћу чланка. .

što je tačno jer čim je iskako više puta nestabilnost je i uzrok i posledica iskakanja.To znači da su mu ligamenti i ostala meka tkiva previše olabavljeni da bi držali koštane segmente u ravnoteži i obezbedili ih od ponovnog ispadanja.
Ukoliko gospodin Sekula pored nameštanja nije objasnio pacijentu principe funkcionalne reintegracije povredjenog segmenta preko kore velikog mozga,onda se telo instinktivno ponaša prema povredjenom segmentu zaštitnički i ne opterećuje ga u punoj meri ,što dovodi do dalje atrofije mekih tkiva i degeneracije koštanih segmenata.
Zatim vrši dalje prilagodjavanje celokupne posture na novonastalu šemu hoda(smanjen oslonac na povredjeni deo) gde se uglavnom pored kuka i kolena najviše uključuje kičmeni stub da bi amortizovao ceo ovaj proces.Opterećenje diskusa medju pršljenovima u nejednakoj meri,dovodi do neravnomernog pritiska na isti, te su diskus hernije kod ovakvih pacijenata zagarantovane,a da li će morati da se operiše i to, stvarno ne znam ;)
No,ako je gosn Sekula odradio manipulaciju,stabilizaciju segmenta,funkcionalnu integraciju i propriocepitivni zaštitni program te analizu i korekciju hoda...onda je sve apsolutno pod kontrolom :ok: ...,a moramo uzeti u obzir da je gosn Sekula prvenstveno bliže i da se zaista razume u ono što radi :)
 
Poslednja izmena:
da je isao u skolu i kad bi se sluzio strucnim izrazima poput tebe verovatno se ne bi ni zvao kostolomac niti bi se time bavio..nego bi sedeo u fotelji nekog doma zdravlja i ceko penziju..a isao kod seljaka da mu saniraju povrede
inace dobrica kostolomac iz ovce je umro 5 januara danas sam saznao..hvala mu za sve
 
Pozz,,prvi put pisem ovde,i nadam se da ce moderatori odobriti moju poruku,,Naime od diskus hernije bolujem godinama,ali zadnjih 4 sam sa velikim problemima,,pisacu opsirnije o svemu,a za 4 dana sam zakazala kod strucnjaka u Bg,sa reg.ordinacijom za kiropraktiku,na terazijama,coveka koji naime leci poznate sportiste,,pa se nadam dobrim potezima sa njegove strane,,,trudicu se da budem aktivna ovde i prenecu vam svoja iskustva.
 
Jel vredi otici ovako do kostolomca da te malo 'dotera'? Ja sam pogrbljen, saznao sam da su stopala krenula od normalnih krivih da se ravnaju, desava se da imam bolove u gornjem delu ledja kada duze stojim vise bi to nazavao kao da me peku, svi zglobovi mi kvrckaju,... Zvucni strasno ali nije pa vise da pitam da li vredi i za ovo otici malo da cimne ali ne opasne regije. U ko je na pozitivnom glasu u okolini Novog Sada?
 
Veoma bih volela da cujem vasa iskustva,ali zasto svi smatraju da je neko strucan ako sportisti idu kod njega,nikako da dokucim :dontunderstand:
zato sto su ceste povrede koje se brzo i efikasno saniraju cime se diplomirani ''strucnjaci'' ne mogu pohvaliti:idea:
Jel vredi otici ovako do kostolomca da te malo 'dotera'? Ja sam pogrbljen, saznao sam da su stopala krenula od normalnih krivih da se ravnaju, desava se da imam bolove u gornjem delu ledja kada duze stojim vise bi to nazavao kao da me peku, svi zglobovi mi kvrckaju,... Zvucni strasno ali nije pa vise da pitam da li vredi i za ovo otici malo da cimne ali ne opasne regije. U ko je na pozitivnom glasu u okolini Novog Sada?
vredi sredice te iskusan za minut i poslusaces savete koje ti da da se ne saginjes 10ak dana..brzo setas i sedis na tvrdom..a posle vezbe za jacanje ledja..ako nemas ozbiljnije povrede plivanje
 
zato sto su ceste povrede koje se brzo i efikasno saniraju cime se diplomirani ''strucnjaci'' ne mogu pohvaliti:idea:

vredi sredice te iskusan za minut i poslusaces savete koje ti da da se ne saginjes 10ak dana..brzo setas i sedis na tvrdom..a posle vezbe za jacanje ledja..ako nemas ozbiljnije povrede plivanje

Али како да будем сигуран да ме неће направити трајним инвалидом? Ја,лично,ни за "Џ" се не бих подвргао таквом "захвату". ;)
 
Али како да будем сигуран да ме неће направити трајним инвалидом? Ја,лично,ни за "Џ" се не бих подвргао таквом "захвату". ;)
hahaha aha samo tebe je cekao da se zezne niko ga ne bi prijavio ili rokno da je nekog zezno..pusti te babske price:lol:to ti je bre isto ko kad se cimnes na gore rukama i krcne ti kicma ili bilo koji pokret istezanja kad vrat puca
Ako vredi i za te manje stvari otisao bi. Kojeg mi preporucujes? Ja sam iz NS-a ali nije problem, sescu u kola jedan dan i otici ali bilo dobro ako bi imao i broj ili tacno ime i prezime da znam koga da trazim pre nego sto isplaniram put.
dobrica iz ovce je umro nazalost ne znam da li sele iz visnjice radi skoro sam zvao niko se ne javlja..nekog lika iz mirjeva za kog sam cuo nemam tel
 
Poslednja izmena:

Back
Top