Slepa, na ulici, svima smeta!

jelenamp0809

Početnik
Poruka
45
Poruka od Jasne:
Dragi ljudi, na slici je Sarka.
Pre nekoliko godina, neki nas "dragi" komsija je tog psa OSLEPEO i od tada je ona invalid. U medjuvremenu, ja sam pocela da je hranim i branim od komsija koliko mogu, ali nisam uvek u mogucnosti da se svadjam sa komsilukom.
Sada svakodnevno moram da je branim od ulicnih pasa kojih je sve vise i vise, jer ih vlasnici dovode i ostavljaju kod nas u naselju.
Postoji li iko ko ima dvoriste i ko bi bio voljan da udomi ovu kuju?
Njoj je ostalo jos par godina zivota i ja bih volela da joj pomegnem da ih provede kako treba.
Mislim da joj ne bi bilo idealno da je usvoji neko ko zivi u stanu.
Ako neko ima dvoriste, ili zna nekoga ko bi mogao da pomogne, bilo bi divno.
I posle svega sto joj se desilo, ona je divan pas i neko ce dobiti u njoj divnog prijatelja.
Ako iko moze i hoce da je usvoji, neka se javi ovde ili neka me nadje na sledecem linku:
https://www.facebook.com/photo.php?pid=3758118&id=838514222&subject=110206080150&ref=mf
da se dogovorimo kako i sta dalje (ja se zovem Jasna).
Pozdrav svima vama.

P.S. Mozete i mene zvati namobilni 064/17-24-766 Jelena
 

Prilozi

  • Slepa Sarka!.jpg
    Slepa Sarka!.jpg
    40,4 KB · Pregleda: 42
Nadam se i ja, mada je to uvek tesko kada se radi o jadnim starijim kucicima, pa jos ako imaju neki zdravstveni problem :dash:
Ocajna sam! Ljudi su bas cudni! Ona je mukica ceo svoj zivot zivela na tom mestu, a onda im sada odjednom strasno smeta! :dontunderstand: Grozno!
Ona se, tako slepa, ne bi nikako snasla na nekom drugom mestu, sem kada bi je neko udomi i malo poveo racuna o njoj! :mazipsa:
Ako iko cuje da bi neko zeleo da pomogne ovom bespomocnom bicu, molim vas javite!
 
Jelena, prenosim sa druge teme ova obavestenja koja bi mogla mozda biti od pomoci za kucu:

Veterinarski Fakultet već neko vreme radi besplatno zbrinjavanje povredjenih uličnih životinja! Organizuj prevoz i prebaci psa do faksa - Hirurgije (to je onaj sklop zgrada dalje od prijemne ambulante - produžite kolima od prijemnog, kada naidjete na razdvajanje puta skrenete levo, vozite do kraja i tu ste) i potražite profesora Prokića. Gledajte da stignete do 11h - do tada su sigurno svi na odeljenju.


Teja
Pogledajte javni profil
Pošaljite privatnu poruku korisniku Teja
Pronađi još poruka od Teja

danas, 04:56 #12
Teja vileni na net-u
Obećava


Učlanjen: 26.01.2005.
Pol: ženski
Lokacija: beograd
Poruke: 100
Reputaciona moć: 7
Re: povredjen pas na mostaru

--------------------------------------------------------------------------------

Par pet-taxi brojeva:

Dejan - 063 343332,
Mario - 063 8070050
Dragana - 064 1302524

Dejan je najbolji (i uvek spreman da pomogne), ali najčešće zauzet (kod njega se vožnja zakazuje bar dan-dva unapred), Mario trenutno u gužvi. Kod Maria i Dragane pozovi se na Teju (za Draganu Mašinu drugaricu). Sretno i javi nam šta si uradila sa psom ...


Teja
Pogledajte javni profil
Pošaljite privatnu poruku korisniku Teja
Pronađi još poruka od Teja

danas, 05:01 #13
Teja vileni na net-u
Obećava


Učlanjen: 26.01.2005.
Pol: ženski
Lokacija: beograd
Poruke: 100
Reputaciona moć: 7
Re: povredjen pas na mostaru

--------------------------------------------------------------------------------

Evo iskopala sam i telefon DVM Prokića...

Preuzeto sa www.zivotinjsko-carstvo.com

13.02.2010.
VAŽNO - VAŽNO - VAŽNO: Ako na ulici pronađete povređenog psa ili mačku možete se obratiti za pomoć FVM - Odeljenju hirurgije Dr. Vet. Med. Prokić Branislavu, tel. 011/2684-154. Troškove lečenja snosi Grad Beograd!


IZVOR - http://helpanimals.org.rs/

Molim da neko postavi obaveštenje i na temu zdravlje pasa/mačaka...
 
Ma to nije tačno! Tačno je u smislu da je postignut taj dogovor između grada i fakulteta, ali kao prvo na taj tel niko se ne javlja, i ka da se neko javi, iskuliraju te, a kao drugo oni će odmah predložiti eutanaziju, jer tako rade za sve što je veći problem od karijesa :rtfm:
 
Tu kucu su ljudi oslepeli dok je jos bila stene, tako da joj po tom pitanju nema pomoci!
Ona je sada, moze se reci, bakica! Devojka koja se sve ove prethodne godine brinula o njoj, samo zeli da joj nadje neki bezbedan dom, da tu prozivi svoje poslednje dane, jer su pocele da je teraju neke komsije, a i da je ujedaju okolni psi!

Onaj ko bi pomogao i udomio ovo predobro bice, ne bi je cak ni imao dugo na "smetnji", jer je kuca bas stara!

Kada bi samo neko mogao da je pricuva!?

Devojka koja je hrani misli da se kuca ne bi najbolje snasla u stanu, vec da joj vise odgovara dvoriste!
Ima li medju vama neko kome ovo majusno bice ne bi bilo na smetnji u nekom cosku dvorista?????????????
Njoj koja nema nista, potrebno je tako malo!
 
Ma to nije tačno! Tačno je u smislu da je postignut taj dogovor između grada i fakulteta, ali kao prvo na taj tel niko se ne javlja, i ka da se neko javi, iskuliraju te, a kao drugo oni će odmah predložiti eutanaziju, jer tako rade za sve što je veći problem od karijesa :rtfm:

Dobro je da ima jos neko ko prati postove, a i zna sta se desava.

Nemam dvoriste i, nazalost, ne pada mi na pamet niko ko bi izeo Slepu. Meni falinke ne predstavljaju problem kod usvajanja (uostalom, moje ljubimice spadaju u osetljiviju kategoriju, ali daleko blazu od ovog slucaja), medjutim, vecina ljudi nije bas velikog srca.
 
Nazalost, nisam sigurna da li je potpuno slepa ili poluslepa, ali cu veceras (kada dodjem kuci i budem imala pristup fb-u) proveriti sa tom devojkom koja je hrani!

Da li iko od vas zna kako da stupim u kontakt sa Paskaljevicevim udruzenjem?
Znam da ga ima, znam da pomaze, ali nisam sigurna koje je njegovo?!
Da nije "Help Animals"?

Mnogo vam svima hvala na savetima i tome sto pratite pricu o maloj Sarki!
Ako se posreci, pa saznate da bi je neko primio, molim vas kontaktirajte me (i samo da bih shvatila o kojoj zivotinjici se radi, jer sam telefon ostavila na raznim mestima, zbog mnogo njih, recite da je u vezi Sarke) na 064/17-24-766!

Hvala svima!
 
Sarka je i dalje na ulici, ugrozena, nicija!
Ni jedna od opcija za njeno udomljavanje nam nije uspela!
Ima li neko medju vama, ko ima bar malo dvoriste u koje bi mogao da primi Sarku???
Ona ne trazi mnogo, samo malo mira, saku hrane i krovic nad glavom!
Ako ima nekoga ko zeli da udomi Sarku u svome dvoristu, a problem mu je sto nema kucicu, obezbedicemo!
Ne dozvolite da svoje poslednje godine zivota provede u makama! Ne dozvolite da isti oni koji su je oslepeli jos kao bebu, sada urade i nesto gore!!!!
 
Paskaljevicima smo pisali - kazu da im je lista cekanja ogromna!
Kod Monike kazu nema mesta!
Malena Sarka je zivahna pa je devojci u cijem komsiluku Sarka zivi, jako tesko da napravi neke bolje slike, ali molicu je da se potrudi!
Sto se tice Fb grupe, treba pokusati, mada je stalno oglasavamo na raznim drugim grupama!, ali traba probati .....
Hvala na svim savetima u svakom slucaju!
 
Sarka je sinoc otputovala u jedan azil! Devojka koja ju je odvela, kaze da zivotinje tamo izgledaju divno, da su uslovi super, isl!
Namucila se da iskuka da je prime, jer u azilu vise nema mesta, ali su izasli u susret obzirom da je Sarka slepa, a tamo gde je zivela bila je zivotno ugrozena!
Nadamo se da ce tamo lepo provoditi svoje staracke dane!
 

Back
Top