TobicTobic:genije ili...???

Truman:
lili san:
lik iz Smedereva,pise odlicne price i horoskop za 'kurir'. ko ga zna,volele bih da mi kaze malo vise o njemu.

e i ja sam se pitao ko se krije iza tog nicka.Zaista, zna li neko nesto vise o njemu?
Covek je rodom iz Capljine... Otac mu je Hrvat, vojno lice, a majka Srpkinja - rodom iz okoline Smedereva. Oprosticete mi, nisam zapamtio kako se selo zove... Kada je poceo rat, Tobic je jos pohadjao srednju skolu. Otac se prikljucio HVO, a on je sa majkom, uz brojne peripetije dosao kod ujaka u Smederevo. Ubrzo se zaposlio na lokalnoj radio stanici kao reporter, a zatim, bistrouman i iskricavog duha, kakav je uvek bio, pocinje da pise kolumne i za lokalni list, pod pseudonimom - Lasta. Njegova interesovanja su raznolika... Bavi se fotografijom, svira klavijature u jednom dzez bendu i uporedo razvija svoju duhovnost. To nije moglo proci neprimeceno! Manjo Vukotic ga vrbuje da pise u njegovim novinama, a odmah zatim, odlazi na "skolovanje" u Ameriku. Taj deo njegove biografije je obavijen velom tajne i najmanje je poznat njegovim postovaocima. Po povratku iz Amerike, primetno je da se njegov vazdusast stil pisanja promenio. Njegovo ime se sve cesce pojavljuje u zutoj stampi, vidjaju ga po beogradskim splavovima i povezuju sa poznatim zvezdama Estrade. Prica se, da je spavao sa Suzanom Mancic i Stojom... Sudeci po ovoj poslednjoj, moze se zakljuciti da je njegova slava pocela da sahne... Bistar kao sto je uvek bio, Tobic odlucuje da jos jednom zivot uzme u svoje ruke! Iz Slovenije dovodi Mirelu, ljubav gimnazijskih dana... I zeni je. Ubrzo dobijaju sina Luku, a nedugo zatim i cerku - Amelu. Bracni zivot blagotvorno utice na ovog stvaraoca... Ponovo se vraca u "sedlo" i pocinje da pise za prestizni "Kurir"! Dokazao je svima, da: "Sve se moze - kad se hoce!" ... "Klin se klinom izbija!" ... "Kom obojci - tom opanci!"... "Prava ljubav, zaborava nema!'...
Nadam se da sam malo pomogao, u razresenju misterije oko ovog kontraverznog autora...
 
Julian_Duranona:
Ma, salio sam se, Trumane. Nikad nisam cuo za lika... Svaka slicnost sa njegovim zivotnim putem je slucajna. Ali pogledaj na Guglu. Nacices nesto - sigurno.
:shock: :lol: E,choveche,bash si lik!!! :wink: Skoro da bi nasela da mi nije zapalo za oko ono o shkolovanju u Americi i ono da ga vidjaju po Beogradskim splavovima. :? Da je ovo prvo istina on sigurno ne bi pisao horoskop za "Kurir",a shto se tiche ovog drugog-niko ne zna(u stvari,mali broj zna) ko je on,tako da ga sigurno niko nije vidjao po splavovima!!! :D
:D Ja lichno mislim da on jeste lik,bar sudeci po horoskopima,ali ne znam nishta vishe o njemu. :roll:
Inache,u "Kuriru" stoji njegov e-mail,ali ne znam da li je pravi... :roll: Pokushaj da mu pishesh na idolmladih@yahoo.com
 
Julian_Duranona:
buranija:
loop:
a ja ladno pricitao ceo text i poverovao mu :shock: ...al malo sutra :lol:
Mozhda je neki freeek :shock: ..pa 'oce da g akidnapuje.... :lol:
A mozda sam ja, TobicTobic - idol mladih? A mozda sam u sumi...?
d040.gif
...ma vazi...
d040.gif
 

Back
Top