triplskrining
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: triplskrining

Početnik
    Učlanjen
    06.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano triplskrining

Imam 30 godina (u decembru punim 31.).U 5 sam mjesecu trudnoce.Redovno idem na kontrole i sve je u redu.Na zadnjem pregledu ginekolog mi je pominjao triplskrining i kaze da on savjetuje svim trudnicama od 30 godine pa na dalje da tu analizu prodje.O tome sam nesto malo citala i saznala da se to radi trudnicama preko 35 god.Razgovarala sam i sa svojim prijateljicama koje su takodje u drugom stanju i koje su od mene starije 2 god.i njima ginek.tu vrstu pregleda nije pominjao.Ja sad o tome mnogo razmisljam i malo me je strah.Zeljela bih da mi i Vi i ucesnice foruma koje su ovo prosle kazete svoje misljenje.

Unaprijed hvala!

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Nemate razloga za zabrinutost, mozete samo da budete zadovoljni sto imate ginekologa koji revnosno vodi vasu trudnocu.
    S obzirom na sve sto smo preziveli, stres ,nemastina...to sto se uobicajeno radi trudnicama preko 35 godine zivota u nasim uslovima moze slobodno da se primeni i na one od 25.
    Samo se opustite.
    Pozdrav!

Početnik
    Učlanjen
    11.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: triplskrining

Citat Original postavio natam
    Imam 30 godina (u decembru punim 31.).U 5 sam mjesecu trudnoce.Redovno idem na kontrole i sve je u redu.Na zadnjem pregledu ginekolog mi je pominjao triplskrining i kaze da on savjetuje svim trudnicama od 30 godine pa na dalje da tu analizu prodje.O tome sam nesto malo citala i saznala da se to radi trudnicama preko 35 god.Razgovarala sam i sa svojim prijateljicama koje su takodje u drugom stanju i koje su od mene starije 2 god.i njima ginek.tu vrstu pregleda nije pominjao.Ja sad o tome mnogo razmisljam i malo me je strah.Zeljela bih da mi i Vi i ucesnice foruma koje su ovo prosle kazete svoje misljenje.

Unaprijed hvala!

Nema zbog cega da te bude strah. Na osnovu tvoje krvi ce da urade koncentraciju tri hormona, beta hcg, alfafetaprotein i treci ne mogu da se setim kako se zove,
    te na osnovu toga i nekih tvojih zivotnih navika tipa pusenje, telesna tezina, starosna dob, itd..
    dace ti verovatnocu (proracunatu nekim matematickim formulama)da li imas predispozicije za neki genetski poremecaj. Obavezno ponesi zadnji nalaz sa UZV jer moraju da znaju tacnu nedelju.. Sve i da ti nesto od toga ne bude uredu opet nemoj da se brines jer i to ne mora nista da znaci, postoje greske.
    I jos jedan savet za ovaj test ti je najbolja labaratorija beladona ako zivis u BG.
    pozdrav

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •