casopis iz fizike

Koliko je to dobra ideja ne znam, javicu ti. Ja licno sam odusevljena, jer bas bas puno volim fiziku, ali ne znam kako cu se snaci, i koliko je tesko. Posto sam se u poslednjem trenutku odlucila da ne upisem astronomiju, nego eksperimentalnu fiziku(astronomija je na matematickom, pa se polaze samo matis, a na fizickom mat. ili fizika) pa sam stoga polagala matematiku. Spremila sam ( ako se uopste i moze tako reci, jer nisam ni sve zadatke uradila) samo jednu zbirku, neku tanku crvenu sa matematickog, i to mi je ocigledno bilo dovoljno, jer sam imala 100 bodova na prijemnom. Istina je da se za prijemni spremas od I godine ,i ako si vezbao i ucio redovno prijemni ce ti biti laganica. Pa, zelim ti srecu na prijemnom, i na takmicenju, pa se vidimo sledece godine na faksu.
 
Anonymous:
Mladi fizicar... izlazi uskoro u novom formatu i totalno drugacijem stilu, koliko cujem.


Gde si to cuo:?: Casopis ovakav kakav je ne valja nista.Malo je zadataka,a teme broja su dosadne.Da li je neko od vas citao matematiskop :arrow: ja bih neki slican casopis iz fizike :D
 
Minerva sto se tice tvog problema sa knjigama ima vise resenja:
ja imam Osnovna merenja u fizici,Fizicku mehaniku.Ja ti licno preporucujem iz iskustva mog starijeg brata da ne koristis samo jednu knjigu za jedan ispit vec da kombinujes izvore.RETKE SU KNJIGE NA FAKSU KOJE SE ZOVU PO PREDMETIMA.Jel si bila u biblioteci Fizickog fakulteta i kakva je.

:D :D SRECNO NA ISPITIMA :D :D
 
LiverpoolFC:
JA SAM MLAD I TREBA MI POMOC OKO ASTRONOMSKOG FAKSA U BG-U. KOJI PREDMET SE POLAZE I KOLIKO GODINA TRAJE FAKS I GDE POSLE MOGU DA SE ZAPOSLIM ITD ITD. MOLIM VAS DA MI POMOGNETE I ODGOVORITE. :D :D :D :D :D :D

ako te bas zanima astronomija, a volis fiziku, upisi astrofiziku... to je nasa sestra upisala, i sad zavrsava... po njenoj prici, mnogo je bolje da upises astrofiziku nego astronomiju, ako stvarno hoces da se time bavis... :wink: :lol:
 
A da i tebi odgovorim. Za malo visi nivo, tj nivo studenta fizike ili pak nivo fizicara casopisi su bas raznorazni. Za svaku oblast posebno postoji casopis, ali normalno da nije na srpskohrvatskom jeziku. Poseti biblioteku fizickog fakulteta. Tamo imas sve.
 

Back
Top