casopis iz fizike
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: casopis iz fizike

mathman
    Guest

Podrazumevano casopis iz fizike

koji casopisi iz fizike postoje na srpskom jeziku

Guest

Podrazumevano

Mladi fizicar... izlazi uskoro u novom formatu i totalno drugacijem stilu, koliko cujem.

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ja znam samo za casopis Planeta, koji pise i o fizici, alli ne samo o tome.
    Da nisi kojim slucajem ove godine upisao fizicki?

mathman
    Guest

Podrazumevano

Ja sledece godine upisujem fakultet i nadam se da ce to biti fizika Koliko treba da se spremi prijemni i koliko je sve to dobra ideja

Početnik
    Učlanjen
    09.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Koliko je to dobra ideja ne znam, javicu ti. Ja licno sam odusevljena, jer bas bas puno volim fiziku, ali ne znam kako cu se snaci, i koliko je tesko. Posto sam se u poslednjem trenutku odlucila da ne upisem astronomiju, nego eksperimentalnu fiziku(astronomija je na matematickom, pa se polaze samo matis, a na fizickom mat. ili fizika) pa sam stoga polagala matematiku. Spremila sam ( ako se uopste i moze tako reci, jer nisam ni sve zadatke uradila) samo jednu zbirku, neku tanku crvenu sa matematickog, i to mi je ocigledno bilo dovoljno, jer sam imala 100 bodova na prijemnom. Istina je da se za prijemni spremas od I godine ,i ako si vezbao i ucio redovno prijemni ce ti biti laganica. Pa, zelim ti srecu na prijemnom, i na takmicenju, pa se vidimo sledece godine na faksu.

mathman
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Mladi fizicar... izlazi uskoro u novom formatu i totalno drugacijem stilu, koliko cujem.

Gde si to cuo Casopis ovakav kakav je ne valja nista.Malo je zadataka,a teme broja su dosadne.Da li je neko od vas citao matematiskop ja bih neki slican casopis iz fizike

mathman
    Guest

Podrazumevano

Minerva sto se tice tvog problema sa knjigama ima vise resenja:
    ja imam Osnovna merenja u fizici,Fizicku mehaniku.Ja ti licno preporucujem iz iskustva mog starijeg brata da ne koristis samo jednu knjigu za jedan ispit vec da kombinujes izvore.RETKE SU KNJIGE NA FAKSU KOJE SE ZOVU PO PREDMETIMA.Jel si bila u biblioteci Fizickog fakulteta i kakva je.

SRECNO NA ISPITIMA

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio mathman
    Citat Original postavio Anonymous

Gde si to cuo Casopis ovakav kakav je ne valja nista.Malo je zadataka,a teme broja su dosadne.Da li je neko od vas citao matematiskop ja bih neki slican casopis iz fizike
    Od nove redakcije

Primećen član
    Učlanjen
    29.03.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Citat Original postavio mathman
    Ja sledece godine upisujem fakultet i nadam se da ce to biti fizika Koliko treba da se spremi prijemni i koliko je sve to dobra ideja
    osvojis neku nagradu na republickom ili saveznom i ne polazes prijemni, ja ih imam par komada, ali upisao sam farmaciju

Početnik
    Učlanjen
    03.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano EE

JA SAM MLAD I TREBA MI POMOC OKO ASTRONOMSKOG FAKSA U BG-U. KOJI PREDMET SE POLAZE I KOLIKO GODINA TRAJE FAKS I GDE POSLE MOGU DA SE ZAPOSLIM ITD ITD. MOLIM VAS DA MI POMOGNETE I ODGOVORITE.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2004.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: EE

Citat Original postavio LiverpoolFC
    JA SAM MLAD I TREBA MI POMOC OKO ASTRONOMSKOG FAKSA U BG-U. KOJI PREDMET SE POLAZE I KOLIKO GODINA TRAJE FAKS I GDE POSLE MOGU DA SE ZAPOSLIM ITD ITD. MOLIM VAS DA MI POMOGNETE I ODGOVORITE.
    ako te bas zanima astronomija, a volis fiziku, upisi astrofiziku... to je nasa sestra upisala, i sad zavrsava... po njenoj prici, mnogo je bolje da upises astrofiziku nego astronomiju, ako stvarno hoces da se time bavis... :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano kvant

Nauci ruski jezik da koristis i citaj KVANT, to je ubedljivo najozbiljniji casopis za srednjoskolsku fiziku u cijeloj prosirenoj Evropi, zajedno sa zemljama velikog SSSR-a!
    dipl. fizicar

fizikus
    Guest

Podrazumevano

a koji casopisi postoje za visi nivo znanja fizike
    moze na engleskom ili na ruskom

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano imas i to

A da i tebi odgovorim. Za malo visi nivo, tj nivo studenta fizike ili pak nivo fizicara casopisi su bas raznorazni. Za svaku oblast posebno postoji casopis, ali normalno da nije na srpskohrvatskom jeziku. Poseti biblioteku fizickog fakulteta. Tamo imas sve.

Slične teme

1. casopis
    Autor srećica u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 23.07.2007., 14:47
  2. Casopis
    Autor tab503 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 30.05.2006., 17:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor