Severna Makedonija najverovatnije naziv sto priznaje i Gruevski

migel59

Poznat
Poruka
8.319
"Politika" prenosi da ce se u maju odluciti sudbina imena Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije.

Груевски је раније данас, гостујући на телевизији Сител, рекао да уколико буде инсистирало на предлогу „Северна Македонија” који би се односио не само на име државе, већ и на остала национална обележја и уколико би то био званичан предлог Нимица, о таквом предлогу ће бити одржан референдум.

www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html
 
"Politika" prenosi da ce se u maju odluciti sudbina imena Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije.

Груевски је раније данас, гостујући на телевизији Сител, рекао да уколико буде инсистирало на предлогу „Северна Македонија” који би се односио не само на име државе, већ и на остала национална обележја и уколико би то био званичан предлог Нимица, о таквом предлогу ће бити одржан референдум.

www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html

nema od toga nista.
Nikad promena imena nece proci na referendumu.
 

hoće li i ovaj dobiti što ne priznaje državu koja je međunarodno priznata pa i od strane Srbije



Da, ali drzava je u Ujedinjenim nacijama priznata kao:

The Former Yugoslav Republic of Macedonia,

dao sam zvanicni akt UN, link na Internetu gde to pise, potrazi temu o sukobu policije i Roma u Skoplju.

sto se prevodi kao:

Bivsa Jugoslovenska Republika Makedonija.

Znaci svaki drugi naziv je neispravan i po tome svako bi trebalo da bude banovan.

To bi bilo ispravno ali ne bi bllo adekvatno, ljudima treba ostaviti slobodu da govore i pisu kako misle do maja kada ce zvanicno zemlja dobiti novo ime:

Severna Makedonija.
 
Ademu dali ban na dva dana:arrow:

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=13671357&postcount=3478

hoće li i ovaj dobiti što ne priznaje državu koja je međunarodno priznata pa i od strane Srbije :arrow:




naravno da neće... kad na ovom forumu TEK SADA VREDE DVOSTRUKI ARŠINI... a toliko ste "demokratskim moderatorima" predbacivali na dvoličnosti u kriterijima

toliko od mene

:bye:

za shta konkretno da mi daju ban?
ne pritiskam ja makedoniju da prizna drugo ime nego eu
nek banuju njih:hahaha:
 
Da, ali drzava je u Ujedinjenim nacijama priznata kao:

The Former Yugoslav Republic of Macedonia,

dao sam zvanicni akt UN, link na Internetu gde to pise, potrazi temu o sukobu policije i Roma u Skoplju.

da:eek: a šta sam ja rekao? :eek:

jel priznata kao Južna Srbija il Severna Grčka kao što je ovaj naveo?
nije... kraj priče...

a ti se igraj igru "chorave kokoši" s nekim drugim

:bye:
 


jel priznata kao Južna Srbija il Severna Grčka kao što je ovaj naveo?
nije... kraj priče...


Jedino je pravilno:

The Former Yugoslav Republic iof Macedonia,

odnosno

Bivsa Jugoslovenska Republika Makedonija.

Ali je i nezgrapno i za izgovor i za pisanje

Sem ako se ne koriste skracenice FYROM odnosno BJRM.

Tako da ljudima treba dati slobodu i budu mastoviti do maja kada ce biti zvanicno obelodanjeno ime: Severna Makedonija.
 
"Politika" prenosi da ce se u maju odluciti sudbina imena Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije.

Груевски је раније данас, гостујући на телевизији Сител, рекао да уколико буде инсистирало на предлогу „Северна Македонија” који би се односио не само на име државе, већ и на остала национална обележја и уколико би то био званичан предлог Нимица, о таквом предлогу ће бити одржан референдум.

www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html

In fact Gruevski said that if the international community conclusively decide to insist on the name "Republic of Northern Macedonia" for universal usage, he will organize referendum and his personal vote will be "No":


"Груевски: Референдум за Република Северна Македонија - Јас ќе гласам против"

Sitel TV: http://www.sitel.com.mk/node/13954


Some Macedonian observers think that this means Gruevski doesn't want to put an end of the Macedonia naming dispute and prefers to reject the formula "Republic of Northern Macedonia" for universal usage, which was recently accepted by Greece.
 
Poslednja izmena:
nema od toga nista.
Nikad promena imena nece proci na referendumu.

I don't think so. The situation is very complicated. Most of the Albanians and other minorities (35% of the total population) will vote for "Republic of Northern Macedonia" and instant accession to NATO and negotiations with EU, while the ethnic Macedonians (65% of the total population) will be severely separated in their will - according to some sociological surveys about 35% of them will vote for new name. This means that the ethnic minorities plus these 35% of the ethnic Macedonians could exceed 50%.
 
Poslednja izmena:

Back
Top