Enal-elektro doo Beograd i rad u Nemačkoj .

Toplo savetujem svima da je obidju sirokim lukom kako god je moguce, razlog ko misli da ce da zaradi malo se zezenuo. svako ko dolazi da radi ima platu 1000 eura fixno prva tri meseca a tek nakon tri meseca ako se "pokazes" dobijes pola evra vecu satnicu znaci nekih 5 u najboljoj varijanti 5.5 eura sat. radi se kao konj od jutra do mraka, vremena nemate ni zasta, znaci posao kuca posao kuca. a price doticnih gazdi i bla bla bla o abnormalnim satnicama i do 10-12 eura to zaboravite. ljudi koji rade po 10 godina imaju max 6.5 eura. A troskovi zivota vas izlaze 400-500 eura na mesec. ovo su vam suzene informacije pa ko voli ne izvoli, al ako se vec odlucite da idete dobro prvo razmislite dal vam se isplati.
 
Toplo savetujem svima da je obidju sirokim lukom kako god je moguce, razlog ko misli da ce da zaradi malo se zezenuo. svako ko dolazi da radi ima platu 1000 eura fixno prva tri meseca a tek nakon tri meseca ako se "pokazes" dobijes pola evra vecu satnicu znaci nekih 5 u najboljoj varijanti 5.5 eura sat. radi se kao konj od jutra do mraka, vremena nemate ni zasta, znaci posao kuca posao kuca. a price doticnih gazdi i bla bla bla o abnormalnim satnicama i do 10-12 eura to zaboravite. ljudi koji rade po 10 godina imaju max 6.5 eura. A troskovi zivota vas izlaze 400-500 eura na mesec. ovo su vam suzene informacije pa ko voli ne izvoli, al ako se vec odlucite da idete dobro prvo razmislite dal vam se isplati.
scy2, predpostavljam da si ti vec bio gore,pa me zanima,koliko si dugo bio,sta ti je obecano u startu,i koliko si mogao ustedeti za jedan mesec,da normalno zivis, znaci prosjek, ako se pusi i popije po nekad, ne nista previse, ali onako normalnim zivotom da se zivi,i naravno, kakvi su uslovi rada?
 
Toplo savetujem svima da je obidju sirokim lukom kako god je moguce, razlog ko misli da ce da zaradi malo se zezenuo. svako ko dolazi da radi ima platu 1000 eura fixno prva tri meseca a tek nakon tri meseca ako se "pokazes" dobijes pola evra vecu satnicu znaci nekih 5 u najboljoj varijanti 5.5 eura sat. radi se kao konj od jutra do mraka, vremena nemate ni zasta, znaci posao kuca posao kuca. a price doticnih gazdi i bla bla bla o abnormalnim satnicama i do 10-12 eura to zaboravite. ljudi koji rade po 10 godina imaju max 6.5 eura. A troskovi zivota vas izlaze 400-500 eura na mesec. ovo su vam suzene informacije pa ko voli ne izvoli, al ako se vec odlucite da idete dobro prvo razmislite dal vam se isplati.

Pa ako ćemo iskreno po ovom što si ti napisao ako su troškovi života 500 eura onda ostaje mogućnost da se uštedi 500 eura....hajde sad ruku na srce ko ovde može da zaradi 1000 eura mesečno i to poštenim radom....retko ko....i ovde se radi po ceo dan za 200-300 eura pa se sad izračunajte koliko novca godišnje zaradite ovde + ne možete ništa da uštedite i da radite tamo + postoji mogućnost da uštedite polovinu zarade što je na godišnjem nivou 6000 eura.
I ne razumem kako neko može čak i da pomisli da će napolje kao neki fizikalac da zarađuje 2000-3000 eura pa to nema ni kod braće Grim.
 
Ma daj bre nelazi prva tri meseca 1000e, radim od jula nisam u toj firmi al poznajem ljude koje rade, ko je dosao da zardi ostace mu preko 1000e mesecno chisto kuci da posalje. Pricas gluposti prvi mesec je 4.5e satnica drugi 5.5e ako si korektan i radis kako treba tj ne krivinaris kao u Srbiji platice 6e posle 3 meseca 90% ljudi dobije 6e(oni kojiprezive da ih do tad ne najure) placen ti smestaj prevoz...viza znaci tvoje je da odradis 9 meseci i to je to.I nemci nemaju bog za koje satnice pricas o satnici od 13e pa oni nemaju tu satnicu. Verovatno te najurili pa pljujes po njima
 
Molim Vas napišite mi Vaša iskustva u vezi firme Enal-elektro i o radu u Nemačkoj.
U KRATKIM CRTAMA DA VAM KAZEM. MOJE KOLEGE SU VEC NA RADU U NEMACKOJ I VERUJ TE NIKO SE NEZALI.JA SPREMAM PAPIRE I ODLAZIM,JER OVDE SAM RADIO ZA 23 000 DIN KOJE NISAM NI DOBIJAO. PA KAD SAM BOLJE RAZMISLIO IDEM ZNAM DA JE PLATA NA VREME I DA SU ODNOSI FER I KOREKTNI SA OVIM LJUDIMA. JAVLJAM VAM SE KAD SE SMESTIM U NEMACKOJ PA CU VAM RECI KAKO JE. POZDRAV:bye:
 
Ja radim za tu firmu vec dve godine,mogu vam reci da je zarada super.Poceo sam sa 1000 eura mesecno,sad radim za 2000.Ipak bolje moze da se zaradi.Stan,hrana,put placeni,sta vise hocete.Te pare ovde nikada necete da zaradite.Radi se deset sati.Ako pusite i pijete,volite luksuzan zivot,malo i da se kockate,bolje je da ne idete to je dosta skupo tamo
 
Ja radim za tu firmu vec 2 godine i mogu vam reci da je zarada dobra.Poceo sam sa 1000 eura,sada radim za 2000.Radi se 10 sati,plata redovna.Stan,put i hrana placeni,sta vise hocete.Ovakvu platu ovde nikad necete da imate.Ako volite da luksuznije zivite,da se majete,pusite,pijete,to je tamo skupo,onda je bolje da ne idete.Naravno ova firma neradnike mrzi,pogotovo one sto sve znaju pre nego sto dobiju posao,a kad odu tamo,u zivotu kabal niu videli,a kamoli da rade.Takvi se odma vracaju za Srbiju
 
Svaki pocetak je tezak ali ko je vredan cak i prosecnog znanja moze da nadje svoje mesto.koliko vredis toliko zaradis svako ko nemoze da shvati zasto je ovde i ne ostavi svoju glavu u Srbiji i ne zeli da uradi nasto za sebe bolje da ne dolazi.Za novac niko ne brine a ko se potrudi da bar osnovno savlada jezik (kurs obezbedjen) i moze sa sobom da povuce nekoliko ili grupu ljudi stvarno moze da racuna na dobru zaradu.
 
Jel neko zna od vas koji ste radili - radite da li primaju samo elektro struke ili je dovoljno da imate neko znanje van škole npr znam sklopiti i povezati računar neverujem da bi instalacije bile komplikovanije.

Inače u Srbiji nema leba niti se može bilo sta zaraditi a kamoli uštedeti ja naprimer trenutno radim kao radnik u proizvodnji rad u tri smene bez pauza,prekovremeno se naravno neplaca ....itd, a plata je nesto manja od 150e
 

Back
Top